KAPALI 308 mi leon mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tgt

Taklacı Güvercin
23 Eyl 2017
10
2
295
Arkadaşlar merhaba,
2 yıldır kullanmak ta olduğum Citroën c5 aracımı küçültecem, dizel otomatik leon mu yoksa 308 mi 2014 ve üstü.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Vallahi okurken basim agridi canım sıkıldi ya sonra gelmis bana 12 senedir ayni atmosferik olan araci aldinda bilmemne diyenlere temizinden boyle yazilari okutmak lazim.allah sabir versin gercekten insani cildirtir su motor konusu.

Açıkçası atmosferik motorları pek sevmem, hiçbir zaman da tercih etmedim. Ancak otomobile uzun yıllar bineceksen ve problemle uğraşmak istemiyorsan kesinlikle atmosferik motor kullanacaksın..Alıyorsun kafa rahat :)
Japonların atmosferik ısrarı bu yüzden

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Güzel.Fakat yine aynı dolulukta değil iki araç,aynı araba değil.Aradaki fark 25 bin TL civarı.
Alkantara koltuk+6.5" ekran+arka kol dayama+renkli yol bilgisayarı+led arka stoplar+ön arka park sensörü gibi ekstraları var golf comfortlinenin style leona göre.Style leonda da ekstra olarak otm kararan ayna far ve yağmur sensörü var ki bu donanımları golfte 500 tl ye alabiliyosunuz.Golf daha dolu gördüğünüz üzere.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Açıkçası atmosferik motorları pek sevmem, hiçbir zaman da tercih etmedim. Ancak otomobile uzun yıllar bineceksen ve problemle uğraşmak istemiyorsan kesinlikle atmosferik motor kullanacaksın..Alıyorsun kafa rahat :)
Japonların atmosferik ısrarı bu yüzden
Gunun birinde sıkıstırılmıs 1.0 veya 1.2 1.4 gibi motorlarin 150.000 km leri sorunsuz gorduklerini kanitladiklari anda atmosferigi bende birakcam pusuda bekliyorum bakalim alan alsinda :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
O gün gelene kadar benzinli motor tarih olacak :D
Hibrit var be hocam :D dizel ölur benzin olmez o kadarda emin konusuyorum hatta. Cok kalmadi ya 1.0 cikali bile ne kadar zaman oldu millet benzin pahali falan dinlemeyip biniyor yakinda bu konustugumuz peugeot 1.2 gibi basliklar 1.0 lara cikmazsa vallahi dusunurum vergiside az hem mis

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
İlk aklıma gelen hız sabitleme de yok.Peki öyle olsun WV para verse bu kadar sevilmezdi.Bence büyü muska yapmış ülkeye.Tek tek fiyatlarını yazsam ispatlasam yine Golf yine Golf diyeceksiniz.Benim WV ile bir zorum yok ama aklım ve gözümün gördüğünü de yok sayamam.

tgt

Taklacı Güvercin
23 Eyl 2017
10
2
295
1,2 motor ile ilgili serviste tanıdığım vardı sordum 100 araçta 2 tane sorunlu geldi dedi. Bayağı uğraştırdığını söyledi. Ama bu yok fransız alınmaz şöyle böyle demek bence doğru değil. Vw grubunda daki dsg problemini herkes bilir ama her nasıl sa satışları hiç azalmıyor. PSA grubundaki bir arıza tüm Türkiye deki herkesin diline düşüyor

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
1,2 motor ile ilgili serviste tanıdığım vardı sordum 100 araçta 2 tane sorunlu geldi dedi. Bayağı uğraştırdığını söyledi. Ama bu yok fransız alınmaz şöyle böyle demek bence doğru değil. Vw grubunda daki dsg problemini herkes bilir ama her nasıl sa satışları hiç azalmıyor. PSA grubundaki bir arıza tüm Türkiye deki herkesin diline düşüyor

Servis 100 araçta 2 araç diye bir veriye nasıl ulaşmış ? Veya bu veri ne kadar sağlıklıdır tartışılır. Açıkçası kullanmadığım bir araç, hakkında atıp tutmam doğru olmaz. Ancak yazılanlardan anladığım şikayetler çok daha farklı boyutta, hiç öyle 100 tanede 2 tane falan değil..DSG ile yarışır öyle söyleyeyim.Ayrıca bu yeni bir motor, henüz DSG kadar geçmişi yok..O yüzden yazılanlar düşündürücü
DSG problemine karşı VW satışları azalmıyor diyorsunuz da DSG probleminden sebep Vag aşırı derecede linç ediliyor. Yeni nesil DSG'lerde problem yüksek oranda düzelse de çoğu kullanıcıda markaya karşı ciddi bir ön yargı oluşmuş durumda.

Forumda bile sırf DSG olduğu için VAG grubundan araç almayacak azımsanmayacak bir kitle var. Ancak PSA grubu bir VAG değil. Peugeot yazınca elektronik problemini google kendi tamamlıyor :)

VAG kullanan insanlar aracın geneline bakarak DSG problemine tolerans gösterebiliyor. Araçta problem çıksa bile kullanıcı satarken değer kaybetmeyeceğini biliyor. PSA'nın böyle bir imajı ve marka gücü yok..DSG problemi olan aracı satarken zarar etmezsiniz de motor problemi olan bir Peugeot elinizde kalır

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
İlk aklıma gelen hız sabitleme de yok.Peki öyle olsun WV para verse bu kadar sevilmezdi.Bence büyü muska yapmış ülkeye.Tek tek fiyatlarını yazsam ispatlasam yine Golf yine Golf diyeceksiniz.Benim WV ile bir zorum yok ama aklım ve gözümün gördüğünü de yok sayamam.

Merhaba,

Araçları donanım eksik/fazlaları ile karşılaştırmak çok doğru değil..
Bu iki aracı kullanırken (Leon/golf) aradaki farkların donanım ile alakası yok .. veya malzeme ve genel kalite algısını Leon hiç bir donanım ile kapatamıyor, Leon ilk bir kaç bin km de trim sesi yapıyor , golf de böyle bir şey olmuyor veya olsada oldukça az duyuluyor... Leon daha çok ses alıyor, yol tutuşu Golf gibi olamıyor... bunları da donanımla alamıyoruz...

Golf de ki özen farklı ... çok basit bir örnek ... iki aracın bagajını açıp, stepnenin olduğu bölüme bir bakın...

Olay büyülemekse bu konuda VW golf ile dünyayı büyülüyor... büyüden kastım aracı abartmak falan değil, bu araç (Golf) her yerde fiyatını en iyi koruyan araçların başında geliyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
308-leon başlığında bile golf var ve hala yeni nesil dsg sorunsuz diye anlatılıyor.
Cidden bu forumda başlığı ile tartışılan konu ne zaman alakalı bitecek.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
308-leon başlığında bile golf var ve hala yeni nesil dsg sorunsuz diye anlatılıyor.
Cidden bu forumda başlığı ile tartışılan konu ne zaman alakalı bitecek.

Her 2 otomobil de aynı segmentte, kaldı ki Golf de aynı segmentte..Örnek olarak gösterilmesi veya kıyaslanması çok normal..Passat ve Mondeo'nun bahsi geçen bir konuşmasında Insignia da konuşulabilir/kıyaslanabilir vs...
Ayrıca Leon da DSG kullanıyor..ZF mi konuşulsun ? :)
Yönetime talepte bulunalım DSG ve Golf kelimeleri ban'lansın

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Her 2 otomobil de aynı segmentte, kaldı ki Golf de aynı segmentte..Örnek olarak gösterilmesi veya kıyaslanması çok normal
Ayrıca Leon da DSG kullanıyor..ZF mi konuşulsun ? :)
Yönetime talepte bulunalım DSG ve Golf kelimeleri ban'lansın
Golf konuşulur eyvallah ama oturup alakasız bir şekilde dsg sorunsuz demek konuyla baya alakasız ayrıca bu sorunsuzluğu nereden biliyorsunuz sanırım vw de çalışıyorsunuz. Çünkü forumun da tanıdığı daha önce seat-skoda şimdide vw de çalışan arkadaş bize bu konuda çok farklı şeyler anlattı

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Türkçe derdimi anlatamıyorum Adıyaman'lıca konuşayım mı?Allah'ına it olduklarım niye bele edonuz,ben de bilom Golf hoşdur ama pahalıdır ha nasıl edek.Leon kötüdür ama ucuzdur haa,Leon kaç lira daha ucuz olsa parasını hak eder...

Arkadaşlar arabaların birinci kriteri fiyatlarıdır ne olur ona göre değerlendirelim diyorum.Şunu mi diyorsunuz "Leon o paraları etmez"..Tamam 80 bin lirası olan adam 100 bin lirası olan adam 0 araç ne alsın söyleyin biz de bilelim akıl akıldan üstündür.

burakcan_tt

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
43
29
595
İstanbul
Marka
Nissan
olaylara ww dsg veya psa olarak bakmayıp fiyat olarak bakarsak sonuca varılabilceğine inanıyorum yoksa bu tartışma yıllardır bitmediği gibi yine bitmez. çift kavramalı bir şanzıman dsg de olsa powershift de olsa başka bir şanzıman da olsa elbette kullanım tarzına göre sorun çıkartabilir. Tam otomatik sorunsuz olduğu gibi performansı çok kısıtlayıp fazla yaktıran bir şanzıman türüdür hepinizin bildiği gibi. 308 ile şehir içi bir depo ile 600-650 km anca gidilebiliyo ve şanzımanın sürekli vites konusunda sizinle inatlaşması sinir bozucu bir durum oluyo. golf ile test sürüşüne çıkmıştım 308 için ucuz golf dense bile nerdeyse bir golf parası 308 satılmamasının sebebi hem peugeotun geçmişi hemde fransız algısı kesinlikle golfün yanında kıyaslanabilcek bir araç değil 308. Leon kullanma fırsatım olmadı ama uzun süredir leonlara dış görünüş olarak hayran olan biriyim. peugeot sürekli classic edition gibi paketler getirip 20-30 bin lira ucuza satmaya çalışan bir marka ki satışları da onlar sayesinde yapıyo bence sahibindende ki 308 ilanlarına bakıcak olursanız çoğu 2016 sonunda alınmış ama 2015 model araç benim aracım da öyle depoda unutulduğu söylenip ucuza aldığımız bir araç ve memnun da kalmadık pek aldığımızın 2. haftasında triger setiyle ad blue deposunda bir şeyler değişti. bugünde sahibinden de ilana koyduk 13 bin km de satıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım