KAPALI 308 mi leon mu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tgt
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tgt

Taklacı Güvercin
10
Arkadaşlar merhaba,
2 yıldır kullanmak ta olduğum Citroën c5 aracımı küçültecem, dizel otomatik leon mu yoksa 308 mi 2014 ve üstü.

@Erhan Tekin 20-25-30 bin lira fark az değil. Hatta yeri gelir insan bin-iki bin lira bile ekleyemez bütçesine farkındayım. Benim söylemek istediğim Leon'u Golf kalitesinde diye alanlar var, öyle olmadığını bilmek gerektiğiydi.
Yoksa ne Golf severim ne Leon severim. Bu konunun amacı olan şunu mu alayım bunu mu denen iki araç hakkında da verecek bilgim yok.

Hatta şöyle söyleyeyim ben olsam gidipte dsgli araç almam. Kişisel görüşümdür, beni bağlar. Bir sorun yaşarsam çünkü sorunun büyüklüğüne göre maddi olarak karşılayamayabilirim. Haydi garantiden halledilse bile manevi olarak rahatsız olurum, yine bir şey olacak mı, yolda bırakacak mı vs. Söylediğiniz fiyatlara şunu alın bunu alın diyemem çünkü fiyatların son durumunu bilmiyorum, o fiyat seviyesindeki tüm araçları da tanımıyorum. Sorun çıkarma ihtimali %30 olan 0-100'ü 10sn olan arabadansa sorun çıkarma ihtimali %5 olan 0-100'ü 12 sn olan arabayı tercih ederim (oranları ve saniyeleri örneklemek için öylesine yazdım, herhangi iki marka/modelin oranları veya değerleri değil).

Buda bu konuya son mesajım.
Leon'la ilgili çevrede gördüğüm bir tespiti yaptım, konu Golf'e kaydı. Konu sahibi kusura bakmasın.

@sputnik Evet ben şimdi anladım tam olarak.Aslında aynı şeyi diyoruz.Tamamdır konuyu bir yere bağladık en azından.Konu biraz kaydı ama toparlanmayacak kadar da değil :) Araba aldığınızda buraya yazarsanız sevinirim,şimdiden hayırlı olsun diyorum.

Golf konuşulur eyvallah ama oturup alakasız bir şekilde dsg sorunsuz demek konuyla baya alakasız ayrıca bu sorunsuzluğu nereden biliyorsunuz sanırım vw de çalışıyorsunuz. Çünkü forumun da tanıdığı daha önce seat-skoda şimdide vw de çalışan arkadaş bize bu konuda çok farklı şeyler anlattı

Önce doğru okumayı, ve okuduğumuzu anlamayı öğrenelim..Nerede yazmışım "DSG sorunsuz" diye ?
Sırf bir konuya yanıt yazacağım, Vag ve Dsg'yi eleştireceğim diye yazılanları bile okumadan saçma argümanlarla cevap yazmak komik oluyor

Önce doğru okumayı, ve okuduğumuzu anlamayı öğrenelim..Nerede yazmışım "DSG sorunsuz" diye ?
Sırf bir konuya yanıt yazacağım, Vag ve Dsg'yi eleştireceğim diye yazılanları bile okumadan saçma argümanlarla cevap yazmak komik oluyor
DSG'lerde problem yüksek oranda düzel

Her yere bunu yazıp sonra sorun çıktı deyince siz kullanmayı bilmiyorsun beceriksizler ben 10 yıldır kullanıyorum hiç sorun çıkarmadı diyen sen değil misin? Bu konuda trollediğin konu ile alakasız bir sürü başlık var sanki seni bilmiyoruz da şimdi de gelmiş duyar kasıyorsun zaten istesen de cevap veremezsin. Çünkü gerçekleri sende biliyorsun.

Her yere bunu yazıp sonra sorun çıktı deyince siz kullanmayı bilmiyorsun beceriksizler ben 10 yıldır kullanıyorum hiç sorun çıkarmadı diyen sen değil misin? Bu konuda trollediğin konu ile alakasız bir sürü başlık var sanki seni bilmiyoruz da şimdi de gelmiş duyar kasıyorsun zaten istesen de cevap veremezsin. Çünkü gerçekleri sende biliyorsun.

Evet 10 yildir farkli araclarda kullaniyorum bir problem yasamadim. Hep sifir kullandim, ikinci el dsg kullanmadim. Benim problem yasamamam diger kullanicilarin yasamayacagi anlamina gelmedigi gibi diger kullanicilarin problem yasamasi da benim yasayacagim anlamina gelmez. Cift kavramali sanzimanlarin tamami tork konvertorlulere gore daha kirilgan ve hassas. Bu sadece dsg'ye ozel bir durum degil. Kullanicilar da bunu bilerek secim yapar. Kisinin ozgur iradesidir

Konulari trolledigim falan da yok. Burada sacma sapan argumanlarla yazi yazanlar bunu bir bilgi veya belgeye dayandirmadan yapiyor. Asil konuyu trolleyen sizsiniz. Ortak arkadaslarinizla konulari baltalayan, kisileri linc eden, yeri geldiginde kisinin iradesine ve secimlerine saygi duymadan o sorunlu su sorunlu, elde patlayacak sanziman alinir mi gibi sozlerle forumu cope ceviriyorsunuz..Bana cevap verenlere bakiyorum hep ayni insanlar. Zaten makul kisilerle ortak noktada bulusuyoruz

Yazmis oldugumun yorumun bir kismini kopyalayarak, demedigim bir sozu sanki demis gibi gosterip soylediklerimi manipule ederek icindeki Vag nefretini, veya ezikligini bana kusmana gerek yok. Zaten bu tartismalarin cogu sizin kafanizdaki insanlar yuzunden cikiyor. Ortada bir tartisma yokken "Dsg problemli" diye ortaligi geren sizsiniz. Arac almak, secmek kisinin ozgur iradesidir. Sen neye dayanarak bu problemli su problemli yorumunu yapiyorsun ki ? Buna karar verecek sen misin ? Uretildiginden bugune ustunden kac jenerasyon gecmis sanziman icin hayatinda dsg kullanmamis adam bile kulaktan dolma bilgilerle burada dsg problemli yeeeaa diye atip tutuyor
Ayrica otomobildeki mekanik herhangi bir parcanin problemsiz veya sorunsuz olacagini savunmak kadar sacma bir durum olamaz. Hepsinin bir kullanim omru var. Atmosferik ve tork konvertorlu araclar da sorunsuz veya ölümsüz degil
Opel sanziman problemi yaz sayfalarca sikayet cikiyor ama sorunlu hep dsg
Guzel kafalar, boyle devam..

Son düzenleme:
Bu kadar sert tartışmaya,kalp kırmaya gerek yok arkadaşlar.Sorunsuz araba mı var,sorunsuzlukla nam yapmış Honda'nın kaportası fabrika çıkışlı göçükmüş...

https://forum.donanimhaber.com/honda-civic-kaporta-deformasyonu-problemi--128021248

Bunu anlamamakta ısrarcı insanlar var. Bir yerde bu markaya nefret kusulacaksa yazan tipler hep aynı.Vag nefreti damarlarındaki kanın son zerresine işlemiş burada saçma sapan argümanlarla içini döküyor
Vag grubu bir araçla Psa kıyaslanıyor adamın ona bile tahammülü yok. Yazılanları baştan okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.Gülüp geçiyorum

Son düzenleme:
Bunu anlamamakta ısrarcı insanlar var. Bir yerde bu markaya nefret kusulacaksa yazan tipler hep aynı.Vag nefreti damarlarındaki kanın son zerresine işlemiş burada saçma sapan argümanlarla içini döküyor
Hocam yazilari okudum ama bu vag nefreti sadece bizim forum icin degil genelde baska forum ve mecralar icinde durum kesinlikle ayni. Maalesef bu tur tartismalar dsg arizasi vs konusundan degil de genelde arac sahiplerinin benimki en iyisi diye savunmalarin sonucu giderek artan bir nefret her gecen gun vag adi gecen her yere yayilmis durumda.yani kisacasi iki tarafta bir bakima hakli.zamaninda vw yi yerden goge sigdiramayan tayfa bunu atesledi ustune vw yi dsg den vurmaya calisanlarda son noktasini yapti.lafim size veya @Garaj TV ye degil sadece iki tarafinda haliyle kendine gore hakli taraflari var gerilmesin kimse lutfen.

Hocam yazilari okudum ama bu vag nefreti sadece bizim forum icin degil genelde baska forum ve mecralar icinde durum kesinlikle ayni. Maalesef bu tur tartismalar dsg arizasi vs konusundan degil de genelde arac sahiplerinin benimki en iyisi diye savunmalarin sonucu giderek artan bir nefret her gecen gun vag adi gecen her yere yayilmis durumda.yani kisacasi iki tarafta bir bakima hakli.zamaninda vw yi yerden goge sigdiramayan tayfa bunu atesledi ustune vw yi dsg den vurmaya calisanlarda son noktasini yapti.lafim size veya @Garaj TV ye degil sadece iki tarafinda haliyle kendine gore hakli taraflari var gerilmesin kimse lutfen.

Konu vag nefreti ama bu vag nefretini yaratan şey ne veya kim? veya cidden konu vag nefreti mi yoksa her başlığa aynı şeyin yazılması mı?

https://www.otopark.com/forum/threads/d-segmentİ-80-120-bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/#post-160177

Insignia en iyi araba kardes sen devam et..Biz bilmiyoruz bu isleri kusura bakma..Ondan ustunu yok..Fazla yakar, fazla gitmez, ama olsun dsg yok en azindan da sorun cikarmiyor

https://www.otopark.com/forum/threa...bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/page-5#post-160442

https://www.otopark.com/forum/threa...bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/page-5#post-160454

Böyle herkese bu konu ile ilgili herkese sataşıyor. Şimdi de gelmiş duyar kasıyor burada.
Sanki bizim çift kavramalı arabamız hiç olmadı ya da vw servislerinde kaç km deki araçlar neleri bozulmuşta değişime geliyor bilmiyoruz. Her marka bozuluyor. Bak yukarı da yazmış opel in tek kavramalı easy tronik şanzımanları da kronik bozuluyor diye haklı inkar eden var mı? Bide oturup bir markanın arabasından niye nefret edeyim hani kalitesini,sürüşü beğenmezsin ondan tercih etmezsin eyvallah ama niye yani. Nefret ederek veya fanboyluk yaparak para mı kazanıyorum. Kazananlar var onu biliyorum da benim elime bir şey geçmiyor ki babamın fabrikası değil bir şey değil.

Konu vag nefreti ama bu vag nefretini yaratan şey ne veya kim? veya cidden konu vag nefreti mi yoksa her başlığa aynı şeyin yazılması mı?

https://www.otopark.com/forum/threads/d-segmentİ-80-120-bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/#post-160177

https://www.otopark.com/forum/threads/d-segmentİ-80-120-bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/page-5#post-160442

https://www.otopark.com/forum/threads/d-segmentİ-80-120-bİn-tl-araÇ-bakiyorum.4706/page-5#post-160454

Böyle herkese bu konu ile ilgili herkese sataşıyor. Şimdi de gelmiş duyar kasıyor burada.
Sanki bizim çift kavramalı arabamız hiç olmadı ya da vw servislerinde kaç km deki araçlar neleri bozulmuşta değişime geliyor bilmiyoruz. Her marka bozuluyor. Bak yukarı da yazmış opel in tek kavramalı easy tronik şanzımanları da kronik bozuluyor diye haklı inkar eden var mı? Bide oturup bir markanın arabasından niye nefret edeyim hani kalitesini,sürüşü beğenmezsin ondan tercih etmezsin eyvallah ama niye yani. Nefret ederek veya fanboyluk yaparak para mı kazanıyorum. Kazananlar var onu biliyorum da benim elime bir şey geçmiyor ki babamın fabrikası değil bir şey değil.

Harikasın sen einstein. Hiciv nedir bilir misin ? Bu sakın önceki mesajlarda ekürilerinle senin yazdığın karalamalardan sebep olmasın ? Sonra ekürini hakaretten ban'ladılar

Son düzenleme:
Başlık sahibinin sorununu çözemedik,308'i alsın mı almasın,Leon'a baksın,ya da 3. bir alternatif ne olabilir?

Valla çok alakasız gelebilir ama ne zaman görsem şöyle bir kez daha bakarım Ceed lere.. bence makyajlı kasa, tercihen Premium bir Ceed her zaman güzel seçenektir. Bunlardan 1-1.5 lt fazla yakar... ama en az 308 kadar gider... genel olarak rahat bir araç... 3ncü bir seçenek neden olmasın.

Valla çok alakasız gelebilir ama ne zaman görsem şöyle bir kez daha bakarım Ceed lere.. bence makyajlı kasa, tercihen Premium bir Ceed her zaman güzel seçenektir. Bunlardan 1-1.5 lt fazla yakar... ama en az 308 kadar gider... genel olarak rahat bir araç... 3ncü bir seçenek neden olmasın.
Hocam ceed ben önerecektim aslında. Kasa değişecek diye vazgeçmiştim bide o bütçeye pek temizleri yok sanki.

Hocam ceed ben önerecektim aslında. Kasa değişecek diye vazgeçmiştim bide o bütçeye pek temizleri yok sanki.

Bende Golf bakarken bir tanesine gidip bakmıştım alıcı gözüyle .. ama nedense o zaman içime sinmemişti o araba..
Premium du.. ve ucuz da değildi lakin aslında orta donanımlısıda gayet iyi donanımlı oluyor bunların .. Sunroof şahane mesela.. orta donanımlısı bulunur temiz.. Premium içinde biraz kasılır...
malum sitedeki ilanlarda fiyatlar Ceed ler için biraz şişkin ... pazarlık yapılır rahatça öyleki bu araçların 2nci eli öyle Golf, Focus Megane gibi değil .. daha yavaş .

Bende Golf bakarken bir tanesine gidip bakmıştımalıcı gözüyle .. ama nedense o zaman içime sinmemişti o araba..
Premium du.. ve ucuz da değildi lakin aslında orta donanımlısıda gayet iyi donanımlı oluyor bunların .. Sunroof şahane mesela.. orta donanımlısı bulunur temiz.. Premium içinde biraz kasılır...
malum sitedeki ilanlarda fiyatlar Ceed ler için biraz şişkin ... pazarlık yapılır rahatça lakin bu araçların 2nci eli öyle Golf, Focus Megane gibi değil .. daha yavaş .

Şimdi premium paket ile orta konsol piano black oluyor. Alt paketlerde bu yok ve iç mekan bence bir eksik duruyor. Ceed bende çok beğeniyorum değişik bir havası var sanki çok kaliteliymiş gibi hissettiriyor ama bir yandan da her an parçalanacakmış gibi. İç mekandaki plastikten dolayı mı anlamadım gitti.

Şimdi premium paket ile orta konsol piano black oluyor. Alt paketlerde bu yok ve iç mekan bence bir eksik duruyor. Ceed bende çok beğeniyorum değişik bir havası var sanki çok kaliteliymiş gibi hissettiriyor ama bir yandan da her an parçalanacakmış gibi. İç mekandaki plastikten dolayı mı anlamadım gitti.

hımm ben o detayı farketmemiştim .. belki hep Premium a bakıp, orta modelin donanım listesi ile karşılaştırdığım içinde olabilir...

Aynı algı bende de var... aracın iç mekanı heralde tasarımından dolayı benimde hoşuma gidiyorki o ana üniteye rağmen ... sanki araç böyle bir rahat havası veriyor insana... değişikti yani... mesela Cerato da o pek yoktu ... uzun süre kullanıp değerlendirmek lazım .. trim sesleri, genel kullanışlılık vs nasıl oluyor.. ama avrupada da beğenilen bir araç .. yenisi de bir türlü gelemedi hoş eğer I30 gibi bir giriş yapacaksa yine o fiyatlarla alıcısı az olur

hımm ben o detayı farketmemiştim .. belki hep Premium a bakıp, orta modelin donanım listesi ile karşılaştırdığım içinde olabilir...

Aynı algı bende de var... aracın iç mekanı heralde tasarımından dolayı benimde hoşuma gidiyorki o ana üniteye rağmen ... sanki araç böyle bir rahat havası veriyor insana... değişikti yani... mesela Cerato da o pek yoktu ... uzun süre kullanıp değerlendirmek lazım .. trim sesleri, genel kullanışlılık vs nasıl oluyor.. ama avrupada da beğenilen bir araç .. yenisi de bir türlü gelemedi hoş eğer I30 gibi bir giriş yapacaksa yine o fiyatlarla alıcısı az olur

Dediğiniz gibi uzun süre kullanıp bakmak lazım duruma bide kia çift kavrama için vag grubu gibi bir garantisi var mı onu da araştırmak lazım.

İ30 da bana piyasası en uygun c hb gibi geliyor elite+plus+smart donanımı 136bg dizeli motor-donanım benzeri rakiplerine göre nispeten daha uygun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...