350 Tl verip detaylı temizlik yaptırmak mı deri kılıf almak mı?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar merhabalar opel astra sahibiyim alalı 2.5 ay falan oluyor aracı hasarlı almıştık 4-5 ay sanayide kaldı koltuklar lekeli kendim bir çok kez silmeme rağmen çıkaramadım. detaylı kuaför ile çıkar dendi, 350 tl ama ücreti. Fotoğrafını attıgım tarz da deri tam kapatan deri takım kılıflar da 350tl den başlıyor hem çok hoşuma gitti. Deri kılıf almak daha mantıklı geliyor bana, daha önce yaptıran var mı öneriniz nedir?

22312.jpgoto-koltuk-doseme-ankara-taze-deri-koltuk-kaplama-koltuk-kaplama-ataehr-koltuk-kaplama-deri-of...jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,665
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ben şahsen kılıflı araba sevmiyorum , o kılıfı takınca koltuğun temiz kaldığını yıpranmadığını düşünenler varsada çok çok yanılıyorlar , bence kılıf yerine koltuklarını temizleyin yada temizlerin daha iyi olacaktır.

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Ben şahsen kılıflı araba sevmiyorum , o kılıfı takınca koltuğun temiz kaldığını yıpranmadığını düşünenler varsada çok çok yanılıyorlar , bence kılıf yerine koltuklarını temizleyin yada temizlerin daha iyi olacaktır.
Temiz olsun diye yapmıyorum kılıf hem temiz görünecek hem şık görünecek.Alttaki orjinali kirli olucak tabi.

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Konu komşudan halı yıkama makinesi buluyorsun, anne/kız kardeş/sevgili/eş dost neyse döşeme temizliği için onlara danışıyorsun, amway loc güzel diyeceklerdir :)
https://www.amway.com.tr/product/0001,chok-amachli-temizleyici-amway-home-l-o-c

Bi yerden elektrik işini çözüp halı yıkama ile girişiyorsun iş bitimi camları hafif aralayıp bırakıyorsun ertesi gün 350tl lik işi 50tl'ye halletmenin sevinci ile mutlu mesut yaşıyorsun :)

Ben çok uygun yollu çözmek istiyorum diyorsan asperox aspirin genel amaçlı temizleyiciyi bim, a101 gibi bilimum market zincirinin birinden 10-15tl'ye temin edebilirsin ürün şu: https://www.hepsiburada.com/asperox...cli-temizleyici-12-adet-pm-zyperos86977138288 (buradaki fiyat 12li kolinin fiyatı) Hatta evinde bile olabilir.

Eski aracımda Eski kız arkadaşım güneş kremini arka koltuğa atmış, o da 1 kişilik bölgeye akmış yayılmış üstüne bizim denizden çıkıp ıslak ıslak binmemiz üzerine diğer koltuklarda da lekeler oluştu, hepsine asprin ile girdim tertemiz olmuştu. Hatta arka koltuk minderi kolay sökülüyordu evin balkonunda temizleyip kurumaya bıraktım tertemiz olmuştu.

Lancerda da yolcu camını hafif aralı bırakmam sonucu koltuk ıslanmış leke yaptı, üşenmezsem bu haftasonu ben de yukarıdaki yöntemle temizleyeceğim.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Kılıf koltuğun üzerine dikilip orjinal gibi olacaksa belki olabilir ama genede sağında solunda potluk yapıyor, hoş durmuyor. Çoğu yer 150-200 tl ye detaylı iç temizlik yapıyor. Tavsiyem temizliktir.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Eski konularınızdan anladığım arabayı satma düşüncesi içerisindesiniz. Orjinal koltukların üstüne kılıf takılması genelde alıcıyı uzaklaştırıyor, kötü bir izlenim bırakıyor. Koltuk aşınma durumu genelde kilometre doğruluğu düşünülürken göstergelerden biri oluyor. Tavsiyem güzel bir yerde temizletmeniz veya temizlemeniz yönünde.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,864
26,219
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben de temizlik diyorum. Üstüne de tanesi 20-30tl olan lastikli sadece oturma kısmını kapatan koltuk rengi bi kılıf geçirirsiniz kirlenmez tekrar satacaksanız

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Eski konularınızdan anladığım arabayı satma düşüncesi içerisindesiniz. Orjinal koltukların üstüne kılıf takılması genelde alıcıyı uzaklaştırıyor, kötü bir izlenim bırakıyor. Koltuk aşınma durumu genelde kilometre doğruluğu düşünülürken göstergelerden biri oluyor. Tavsiyem güzel bir yerde temizletmeniz veya temizlemeniz yönünde.
Satmiycam arabayı vazgeçtim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hangisini tercih edersiniz bilemem ama deri kılıflar ciddi terletir. Özellikle kaliteli ve pahalı deri değilse bu kaçınılmazdır. Yazın poponuz dahil sırtınız komple su içinde kalır. Derinin malzemesi ya çok kaliteli olacak ya da koltuk soğutma olacak. Başka türlü tercih edilmez diye düşünüyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,864
26,219
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben egea için linkteki kılıftan aldım bi aksesuarcıdan çifti 40tl ye malzemesi güzel ince minderli, koltukla aynı rengini bulduğum için sırıtmıyor. Temizledikten sonra Korumak için önerebilirim airbagi de kapatmıyor çünkü

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Geçenlerde evde banyoda amway çoklu yüzey temizleyici buldum forumda da duyuyordum adını bi deneyeyim dedim sol koltuk ve kapıdaki kumaşta arabayı aldığımdan beri gözüme takılan lekeler vardı. Sünger ile kopurterek uyguladım nemli bir bezle duruladim. Kuruduğunda tertemizdi. Direksiyonada uyguladım parlayan alanları matlastirdi direksiyon derisindeki ve dikisteki lekeleri aldı. Tavsiye ederim

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Konu komşudan halı yıkama makinesi buluyorsun, anne/kız kardeş/sevgili/eş dost neyse döşeme temizliği için onlara danışıyorsun, amway loc güzel diyeceklerdir :)
Sulandırılarak kullanıldığı içinde çok uzun gidiyor. 1/50 sulandırma yaparak yaklaşık 700ml lik amway ile 3.5litrelik sıvı hazırlayıp tavan dahil temizlik yapmıştım geçen sene ve bayağı temiz oldu. Yakın bir zamanda konu açacağım

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford

Bi yerden elektrik işini çözüp halı yıkama ile girişiyorsun iş bitimi camları hafif aralayıp bırakıyorsun ertesi gün 350tl lik işi 50tl'ye halletmenin sevinci ile mutlu mesut yaşıyorsun :)

Ben çok uygun yollu çözmek istiyorum diyorsan asperox aspirin genel amaçlı temizleyiciyi bim, a101 gibi bilimum market zincirinin birinden 10-15tl'ye temin edebilirsin ürün şu: https://www.hepsiburada.com/asperox...cli-temizleyici-12-adet-pm-zyperos86977138288 (buradaki fiyat 12li kolinin fiyatı) Hatta evinde bile olabilir.

Eski aracımda Eski kız arkadaşım güneş kremini arka koltuğa atmış, o da 1 kişilik bölgeye akmış yayılmış üstüne bizim denizden çıkıp ıslak ıslak binmemiz üzerine diğer koltuklarda da lekeler oluştu, hepsine asprin ile girdim tertemiz olmuştu. Hatta arka koltuk minderi kolay sökülüyordu evin balkonunda temizleyip kurumaya bıraktım tertemiz olmuştu.

Lancerda da yolcu camını hafif aralı bırakmam sonucu koltuk ıslanmış leke yaptı, üşenmezsem bu haftasonu ben de yukarıdaki yöntemle temizleyeceğim.
Sulandırılarak kullanıldığı içinde çok uzun gidiyor. 1/50 sulandırma yaparak yaklaşık 700ml lik amway ile 3.5litrelik sıvı hazırlayıp tavan dahil temizlik yapmıştım geçen sene ve bayağı temiz oldu. Yakın bir zamanda konu açacağım

Siyah plastik trimleri detay fırçasıyla köpürtüp ıslak bezle sildiğimde beyazlama yaptı. Sulandırma oranım 1/10 aşağı yukarı. Doğru oran nedir ? Siz böyle bir şey yaşadınız mı?

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Siyah plastik trimleri detay fırçasıyla köpürtüp ıslak bezle sildiğimde beyazlama yaptı. Sulandırma oranım 1/10 aşağı yukarı. Doğru oran nedir ? Siz böyle bir şey yaşadınız mı?
İç mekana kullanırken 1-15/1-20 gibi bir oranda kullanmanız gerekir aksi halde dediğiniz gibi trimlerde beyazlama meydana gelir. 1-5/1-10 gibi oranlar sert olduğundan motor bölmesi, jant-lastik gibi sert kirleri çıkarmak için kullanılır. Apc olayında en zararsız sonuç için seyreltmenizi yaptıktan sonra uygulayacağınız bölümün küçük bir kısmına sıkıp herhangi bir beyazlatma olup-olmadığına bakmanız buna göre uygun seyreltme oranını ayarlayıp en zararsız şekilde kullanmanız gerekir

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
İç mekana kullanırken 1-15/1-20 gibi bir oranda kullanmanız gerekir aksi halde dediğiniz gibi trimlerde beyazlama meydana gelir. 1-5/1-10 gibi oranlar sert olduğundan motor bölmesi, jant-lastik gibi sert kirleri çıkarmak için kullanılır. Apc olayında en zararsız sonuç için seyreltmenizi yaptıktan sonra uygulayacağınız bölümün küçük bir kısmına sıkıp herhangi bir beyazlatma olup-olmadığına bakmanız buna göre uygun seyreltme oranını ayarlayıp en zararsız şekilde kullanmanız gerekir
Teşekkürler. Yeni bir şişede 1-20 seyreltme yapıp deneyeyim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım