AÇIK 400.000 TL ye kadar araç tavsiyesi / yorumuna ihtiyacım var

yyusuf

Yusuf Çelik
Asfalt Kurutucu
31 Eki 2020
19
9
645
22
Bursa yıldırım
Marka
Renault
Değerli OTOPARK ailesi merhaba. Elimizdeki 1.4 benzinli 2010 Symbol aracı satıp daha genç güzel bi araba almayı planlıyoruz, ki burada sizin yardımınıza ihtiyacım var. Bütçe 400 bin TL. Babam sıfır araba alıp temiz kullanalım kafasında ama bende o fiyatlarda alınacak mantıklı bi sıfır araba bulamadım. Biraz araştırdım ve sıfır için seçeneklerde durum şu: boşlar boşu 1.4 egea 90 lık 370bin TL veya 1.6 multijet 120 lik doblo aşağı yukarı 400 bin TL. Bir de Fiorino seçeneği var ama nedense içime hiçbir türlü sindiremedim onu. Tabi fiat cephesindeki durum bu, diğer markalarda bu fiyat bandında sıfır bulabilir miyim bilmiyorum. Ben ise bunlar yerine 2. elde temiz, nispeten daha kaliteli araçlara yönelmeyi düşündüm. 2012-2014 Focus Titanium veya Style paketleri ilgimi çekiyor. Onun dışında bulabilirsem temiz golf 6 veya opel astra gibi arabalarda olabilir. İşte bu noktada sizlerin yorumuna açığım, yukarda yazan araçları kullananlar artı-eksi yanlarını söylerse, sorunlarından bahsederse veya bunların dışında bu mantıkla paralel araç tavsiye olanlar cevap verirse çok minnettar kalacağım. Şimdiden güzel yorumlarınız için teşekkürler. ( Gönül ister ki alıp güzel güzel legacy ye bineyim ama :) )

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Öncelikle kullanım amaçları , vites seçeneği ve yakıt gibi kriterlerinizden bahsederseniz çok daha faydalı yorumlar gelecektir eminim :)

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Dostum 2012 2014 araba alınca artık ömrünü doldurmus parçalar sana patlıcak.
400e 2. El düşük km egea cross falan bak sıfıra yakın olsun mesela 30.000-40.000 km de.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Araç fiyatlarını takip edemez hale geldik fakat Jetta mk6 önerebilirim. Egea 1.4 LPG olanına da çokça bindim. 2020 model ve yukarısı LPG dönüşümlü alırsanız şehir içi 9 10 litre LPG yakıyor ortalama. İzmir için bu şekilde. Performans da 1.4 symbol'den sonra üzmez. Özetle ben egea tavsiye ederim. Şuan en az yakan dizel aracın bile 3/4'ü kadar yakıyor.

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Astra j kasaya hiç yanaşma çok çok temizini bulamazsan soğutma sistemi ile ilgili tüm parçaları seni bulabilir ve büyük masraflar açabilir bu sırada arabadan soğuyabilirsin ben yeni sattım Astra mı, Golf 6 1.4 Tsi bir araç aldım astra dan sonra premium bir arabaya binmişim hissi verdi benim önerim o fiyatlara temiz Golf 6 bulabilirsin Benzin Dizel senin tercihin ama Dizel lerin fyatları 10-20 tl daha fazla yakıtı çok büyük sorun değilse konfor ve sessizlik için TSİ derim yakıt önemli çok km yapıyorum diyorsan Dizel alabilirsin ama Dizeller de dediğim gibi o fiyatlara temizi denk gelirmi bilmiyorum birde dizellerde benzinliye göre Partikül filtresi, Egr , Enjektör vs gibi maliyetler var tercih senin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bütçe kısıtlı olunca benim tavsiyem de sıfır ayarında düşük km'de dolu donanımlı Egea hb veya sw olur. Boşu çekilmez de, doluları hoş oluyor. Motor şanzıman konusu bütçeniz dahilinde ne kadar model düşürüp tercihinizi kaydırırsınız ona bağlı. Ben olsam en az urban donanımlı düşük km'de hb kasa 1.4 fire motoru alırdım.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
602
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Başlayalım 😁

astra.png

Golf 6'ya bu paraları vermezdim. Çünkü 2012 olacak , KM'si , hasarı ona göre olacak.
1.6 atmosferik Astra J'de yıl ve hasar olarak gözünü karartırsan 300 küsürlere de bulunuyor. 1.4 Fire Egea'nın karşısına koymak için 2018'i buldum.
Kasa ağır olduğu için biraz yakıtı , biraz da sabrınızı test etmekte fayda var 😅

otomatik.png

Normalde dizel önermez kimse şu pozisyonda ama bu kasayı adam akıllı taşıyan motor bu. Bir de otomatik.
Bu arabada 3 parça yüzelsel boya var. Trameri de 2000TL falan. Kilometre dışında C segmentte listenin yıldızı bence bu.

egea.png

Atmosferik + Manuel Astra J ile ölümüne kapışıyor. Donanım - hafiflik - yakıt - büyük ihtimal daha da hızlı bir 2.el piyasasından dolayı mantıken öne de geçiyor.
Bir de üstüne Astra ne kadar 2018 olsa da 3 sene 3 senedir.
Tabi ''araba'' olarak Astra'dan 2 tane Egea çıkar mı ? 1.5 kesin çıkar 😁

focus.png

Kredisiz araba alınmaz Türkiye'de 😁 Çek +80 bak dünyan değişiyor.

corsa.png

Mantık kralı bu olur. Lüzumlu paket CoRsA.

fiesta.png

Fiesta reisi de severiz sayarız 😋

Bu saydıklarımın arasında takılırdım. Kafam esip İnsignia A2'de bakabilirdim. Egea'da sıfır oğlu sıfır o da güzel. Zevkler - renkler 👍

Ekli dosyalar

• astra.png
    astra.png
    789.7 KB · Görüntüleme: 0
  • egea.png
    egea.png
    407.3 KB · Görüntüleme: 0
  • focus.png
    focus.png
    414.4 KB · Görüntüleme: 0
  • corsa.png
    corsa.png
    394.7 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

yyusuf

Yusuf Çelik
Asfalt Kurutucu
31 Eki 2020
19
9
645
22
Bursa yıldırım
Marka
Renault
Araç fiyatlarını takip edemez hale geldik fakat Jetta mk6 önerebilirim. Egea 1.4 LPG olanına da çokça bindim. 2020 model ve yukarısı LPG dönüşümlü alırsanız şehir içi 9 10 litre LPG yakıyor ortalama. İzmir için bu şekilde. Performans da 1.4 symbol'den sonra üzmez. Özetle ben egea tavsiye ederim. Şuan en az yakan dizel aracın bile 3/4'ü kadar yakıyor.
Egea ağır basıyo gittikçe. Kıymetli yorumun için teşekkürler.

yyusuf

Yusuf Çelik
Asfalt Kurutucu
31 Eki 2020
19
9
645
22
Bursa yıldırım
Marka
Renault
Astra j kasaya hiç yanaşma çok çok temizini bulamazsan soğutma sistemi ile ilgili tüm parçaları seni bulabilir ve büyük masraflar açabilir bu sırada arabadan soğuyabilirsin ben yeni sattım Astra mı, Golf 6 1.4 Tsi bir araç aldım astra dan sonra premium bir arabaya binmişim hissi verdi benim önerim o fiyatlara temiz Golf 6 bulabilirsin Benzin Dizel senin tercihin ama Dizel lerin fyatları 10-20 tl daha fazla yakıtı çok büyük sorun değilse konfor ve sessizlik için TSİ derim yakıt önemli çok km yapıyorum diyorsan Dizel alabilirsin ama Dizeller de dediğim gibi o fiyatlara temizi denk gelirmi bilmiyorum birde dizellerde benzinliye göre Partikül filtresi, Egr , Enjektör vs gibi maliyetler var tercih senin.

yyusuf

Yusuf Çelik
Asfalt Kurutucu
31 Eki 2020
19
9
645
22
Bursa yıldırım
Marka
Renault
Golf benimde aklımı çelen bi araba gerek motor performansı gerekse estetikliği ve kullanışlılığıyla. Ancak 1.4 tsi motorlarların temiz kullanılmışına denk gelmeyince sahibini üzen bi makine olduğunu duydum, gördüm. Tam da bu sebeplerden sizlere danıştım. Güzel yorumun için sağol.

yyusuf

Yusuf Çelik
Asfalt Kurutucu
31 Eki 2020
19
9
645
22
Bursa yıldırım
Marka
Renault
Bütçe kısıtlı olunca benim tavsiyem de sıfır ayarında düşük km'de dolu donanımlı Egea hb veya sw olur. Boşu çekilmez de, doluları hoş oluyor. Motor şanzıman konusu bütçeniz dahilinde ne kadar model düşürüp tercihinizi kaydırırsınız ona bağlı. Ben olsam en az urban donanımlı düşük km'de hb kasa 1.4 fire motoru alırdım.
Boş sıfırdansa o fiyat bantlarında düşük km de dolu araç diyosunuz. Mantıklı gelmedi değil. Çok teşekkür ederim.

yyusuf

Yusuf Çelik
Asfalt Kurutucu
31 Eki 2020
19
9
645
22
Bursa yıldırım
Marka
Renault
Başlayalım 😁

Ekli dosyayı görüntüle 40053

Golf 6'ya bu paraları vermezdim. Çünkü 2012 olacak , KM'si , hasarı ona göre olacak.
1.6 atmosferik Astra J'de yıl ve hasar olarak gözünü karartırsan 300 küsürlere de bulunuyor. 1.4 Fire Egea'nın karşısına koymak için 2018'i buldum.
Kasa ağır olduğu için biraz yakıtı , biraz da sabrınızı test etmekte fayda var 😅

Ekli dosyayı görüntüle 40049

Normalde dizel önermez kimse şu pozisyonda ama bu kasayı adam akıllı taşıyan motor bu. Bir de otomatik.
Bu arabada 3 parça yüzelsel boya var. Trameri de 2000TL falan. Kilometre dışında C segmentte listenin yıldızı bence bu.

Ekli dosyayı görüntüle 40054

Atmosferik + Manuel Astra J ile ölümüne kapışıyor. Donanım - hafiflik - yakıt - büyük ihtimal daha da hızlı bir 2.el piyasasından dolayı mantıken öne de geçiyor.
Bir de üstüne Astra ne kadar 2018 olsa da 3 sene 3 senedir.
Tabi ''araba'' olarak Astra'dan 2 tane Egea çıkar mı ? 1.5 kesin çıkar 😁

Ekli dosyayı görüntüle 40055

Kredisiz araba alınmaz Türkiye'de 😁 Çek +80 bak dünyan değişiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 40056

Mantık kralı bu olur. Lüzumlu paket CoRsA.

Ekli dosyayı görüntüle 40057

Fiesta reisi de severiz sayarız 😋

Bu saydıklarımın arasında takılırdım. Kafam esip İnsignia A2'de bakabilirdim. Egea'da sıfır oğlu sıfır o da güzel. Zevkler - renkler 👍
Gerçekten harika bi yorum olmuş. Hepsini tek tek inceledim bana çok katkısı oldu. Çok teşekkür ederim. Dediğinize gelince, astradan 1,5 değil 2 egea da çıkar ama olaya birazda maddi/yatırımsal yaklaşınca egea aklımızı çeliyor. Yatırıö dediğime bakmayın satış rahatlığından bahsediyorum. Bütçeyi 500 bandına çekebilsek tabii ki focusu alıp gideriz, çokta güzel olur. Şu şartlarda favori egea gibi. Gelişmelerden haberdar edicem. Selametle 🙂

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Golf benimde aklımı çelen bi araba gerek motor performansı gerekse estetikliği ve kullanışlılığıyla. Ancak 1.4 tsi motorlarların temiz kullanılmışına denk gelmeyince sahibini üzen bi makine olduğunu duydum, gördüm. Tam da bu sebeplerden sizlere danıştım. Güzel yorumun için sağol.
Temizini bulmak kolay bence aradığınız fiyat aralığında sadece takip etmek gerekiyor, Bence temizine denk gelmeyince sahibini üzen makina Astra J kasa için geçerli bir söz diğer tüm araçlarda olduğu gibi düzgün bakılmayan her araç masraf açar.

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Yeni model araba istiyorsam, motorunu hiç beğenmesem de o paraya direkt Egea Cross 1.4 Fire Urban paket alırdım. Alt paket Street çok boş, jant kapaklı, led far yok ve ekran olmadığı için konsol eski tip. Urban'da hem led var, tablet ekran var hemde Lounge'daki janta benzer güzel bir jant var. Urban'ın tam 400'e hatasızları yok ama 413 bandından hatasızları başlıyor. Belki kovalarsan acil uygun satan vs. 400'e bile denk gelir. Vavacars'ta benzer paraya var bir tane ilandaki çok içime sinmese de örnek amaçlı atıyorum.

Bu arada Egea'nın ikinci elinin hızlı oluşuna katılıyorum ancak, son aylarda yine gereksiz yere şişen piyasada en az fiyatı artan araba Egea Cross oldu. Bende 1.5-2 ay önce alırken seçeneklerim arasında Egea Cross vardı. Mayıs sonlarında hatasız maks. 5000 km'de bir Egea Cross 380-390 bandındaydı. Şuan bakıyorum o araba gerçekçi rakamlarla en fazla 450 satar. Oda en fazla. Ama o zamanlarda baktığım 2021 Joy Megane 1.3 TCE'lere bakıyorum baya artmışlar. Dediğin gibi yatırım içinde alacaksan Egea o konuda tam bekleneni veremeyebilir.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım