KAPALI 4x4 SUV karşılaştırması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Ne zaman olur bilmiyorum ama bir süre sonra bu segmentten 2.el bir araç almayı düşünüyorum. Kullananların,araştıranların fikirlerini merak ediyorum.

Mini Countryman S 4x4
Fiat 500x awd
Ford Kuga 4x4
Mazda cx3/cx5 awd
Vw tiguan 4x4

Belirlediğim modeller bunlar, aklıma gelmeyenler de olabilir.Şu anki fiyatlarla 90'ı geçmeyen, çamurda karda gidebilen,paldır küldür çukurlu taşlı arazide canımı sıkmayacak ve biraz da performansı olan,3-4 yaşında bir araç düşünüyorum (o yüzden mini ilk sırada ama kuga'nın yetenekleri de düşündürücü)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,444
4,970
kocaeli
Isın içine arazi girdimi tiguani eleyin ...
Bence kuga , akıllı dort çeker sistemi var .
Testlerden hatırlarsanız amarokun çıkamadığı yeri çıkmıştı .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kuga'nın şanzımanı tam otomatik. Bu arazi ve kötü yollar için kullanımda avantaj, keza awd sistemi de bu konuda başarılı. Lakin yeni kasa kuga'yı saymazsak, bakmış olduğunuz kasada awd sistem 1.5 benzinli 182 hp'lik otomatik versiyonda ve 2.0 dizel powershift versiyonda bulunmaktadır. 2.0 tercih etmeyeceğinizi varsayarak, 1.5 benzinli klasik tipte otomatik şanzımana sahip kasa gerçekten fazla yakıt tüketiyor. Bu tüketim sizi rahatsız edebilir. Keza bu araçla ilgili en çok şikayet edilen mevzu yakıt tüketiminin fazla olması.

Edit; Ufak bir düzenleme daha yapayım, direksiyon sistemi makyajsız focus'lardakine benzer. Yüksek hızda biraz yumuşak kalabiliyor. Yalıtım konusunda memnun olan da var, olmayan da var. Artık sizin beklentilerinize kalmış. Ve trim sesleri duyma olasılığınız da var.

Son düzenleme:

kekum34

Emirhan KEKUM
Panpa
8 Eyl 2016
2,347
5,331
4,270
22
İstanbul
Eğer küçüklüğü sizin için problem değilse fiat panda cross öneririm. Youtubeden arazi performansına bakabilirsiniz. Sizi yarıyolda bırakmayacak bir araç ve fiyatı belirttiğiniz araçları 2. El alırken aynı fiyata 0 alabilirsiniz.Ama boyutu problemse sizin yazdıklarınız arasında kuga derim. Otopark testinde gördüğümüz gibi baya başarılı.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
@pulusoglu konuyu trolleme git kumda oyna. Sonra biz terbiyesiz oluyoruz.

@kekum34 şu an ilanlarda 4x4 versiyonu yok, ülkede olduğundan da şüpheliyim, sıfırlarına baktığımda da 0-100 değeri 15sn, 100'e çıkmıyor da denilebilir. 4x4 versiyonunda otomatik seçeneği de yok gibi gördüm, bunun yerine 2.el mini daha cazip geld, fiat modelleri çinli üreticiler gibi bayaa mini tasarımını araklamış 500x ve bu modelde..

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@pulusoglu konuyu trolleme git kumda oyna. Sonra biz terbiyesiz oluyoruz.

@kekum34 şu an ilanlarda 4x4 versiyonu yok, ülkede olduğundan da şüpheliyim, sıfırlarına baktığımda da 0-100 değeri 15sn, 100'e çıkmıyor da denilebilir. 4x4 versiyonunda otomatik seçeneği de yok gibi gördüm, bunun yerine 2.el mini daha cazip geld, fiat modelleri çinli üreticiler gibi bayaa mini tasarımını araklamış 500x ve bu modelde..
nıye sen yaparken ıyıydı degılmı ? artık senı kendı sılahınla vurmak lazım kusura bakma.ustelık soyledıklerımın tamamı senın dedıklerının aynısı :) bak boyle oluyormus demekkı cocuga anlatır gıbı anlatcaz baska ceresı yok bunun.her dakıka artan begenılerde bu yolda basarılı oldugumu gosterıyor , senın gıbı troll ınsanların yazılarını kopyalıp kendı actıkları baslıklarda tıpkı kendılerı yazmıs gıbı cevaplayarak sızlerı bıtırmeyı amaclıyorum. begenıler ıcın tesekkurler arkadaslar bundan sonra arkadas gıbı trollere gecıt vermek yok kendı sılahları ıle vurmak en guzelı :)

Son düzenleme:

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
nıye sen yaparken ıyıydı degılmı ? artık senı kendı sılahınla vurmak lazım kusura bakma.ustelık soyledıklerımın tamamı senın dedıklerının aynısı :) bak boyle oluyormus demekkı cocuga anlatır gıbı anlatcaz baska ceresı yok bunun.

Benim yazdığım konu anasayfadaki C segmenti vw modelleri ile ilgili haberin altına yazdığım fikirlerimdi,konuyu dağıtma,bilgin varsa yaz (Cenk gibi) yoksa işine bak. Senin yazma amacın trollük... Anladın mı? IQ'sü ayakkabı numarasına eşit birine anlatır gibi anlatayım mi?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim yazdığım konu anasayfadaki C segmenti vw modelleri ile ilgili haberin altına yazdığım fikirlerimdi,konuyu dağıtma,bilgin varsa yaz (Cenk gibi) yoksa işine bak. Senin yazma amacın trollük... Anladın mı? IQ'sü ayakkabı numarasına eşit birine anlatır gibi anlatayım mi?
bılmemkı sen ondan anlıyorsan inerim sevıyene sıkıntı yok :) troll cevaplarını kopyalıyorum sadece benımde senın baslıgındakı gorusum senın eskı gorusun ıle aynı napcaz o zaman ?

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Sabaha kadar trolle çok da...

Forum benim değil,sahipleri düşünsün. Belli bir zaman sonra senin tipinde 5 kişi ile aranızda paslaşır, forumu whatsapp grubuna çevirirsiniz.

Moderasyon varsa eğer boşları toplasın bir zahmet.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sabaha kadar trolle çok da...

Forum benim değil,sahipleri düşünsün. Belli bir zaman sonra senin tipinde 5 kişi ile aranızda paslaşır, forumu whatsapp grubuna çevirirsiniz.

Moderasyon varsa eğer boşları toplasın bir zahmet.
bende hep dıyorum o gun senınle hıkmet vardı bırınız gıttı bırınız kaldı sırayla olur hepsı merak etme :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hikmet ne zaman gitti yaa :D ben trol diyordum insanlar inanmıyordu
daha once ban yemıstı zaten gelıyor gereksiz övücü vw fanboyluk yapıyordu hadı bu gene bırsey degılde hakarete varan yorumları , konuyu bılerek trollemelerı vs bılerek kavga cıkarmaları artık unlenmıstı sonra berkın ıfsa ettı aynı anda kac hesabı oldugunu kavurma vs ıfsadan ve bandan sonra bırdaha ugramaz buraya

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
daha once ban yemıstı zaten gelıyor gereksiz övücü vw fanboyluk yapıyordu hadı bu gene bırsey degılde hakarete varan yorumları , konuyu bılerek trollemelerı vs bılerek kavga cıkarmaları artık unlenmıstı sonra berkın ıfsa ettı aynı anda kac hesabı oldugunu kavurma vs ıfsadan ve bandan sonra bırdaha ugramaz buraya
O bide unutmadan bize özel.mesaj attı ben recep ödtü kimya mühendisliği okuyorum diye.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
O bide unutmadan bize özel.mesaj attı ben recep ödtü kimya mühendisliği okuyorum diye.
kımya muhendısı adam koru korune bırsey savunmaz yahu bakma sen . bu baslık sahıbıde aynı harfı harfıne onun baslıklara yazdıgı seyı yazınca hemen trolleme deyıp sınırlendı bunlara en ıyı karsı koyma yontemı kendı sılahları ıle vurmak zaten kendısıde hemen troll yapma dıyor demekkı kendısı troll mus kıssadan hısse :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım