KAPALI 4x4 SUV karşılaştırması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Ne zaman olur bilmiyorum ama bir süre sonra bu segmentten 2.el bir araç almayı düşünüyorum. Kullananların,araştıranların fikirlerini merak ediyorum.

Mini Countryman S 4x4
Fiat 500x awd
Ford Kuga 4x4
Mazda cx3/cx5 awd
Vw tiguan 4x4

Belirlediğim modeller bunlar, aklıma gelmeyenler de olabilir.Şu anki fiyatlarla 90'ı geçmeyen, çamurda karda gidebilen,paldır küldür çukurlu taşlı arazide canımı sıkmayacak ve biraz da performansı olan,3-4 yaşında bir araç düşünüyorum (o yüzden mini ilk sırada ama kuga'nın yetenekleri de düşündürücü)

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
@pulusoglu anlaşıldı senin durum, ben anlayacağın şekilde anlatayım.

Anasayfada yer alan vw haberinin altında sayfalarca,alakasız şekilde ford muhabbeti yapılmasının üstüne ve golfteki detaylı değişikliklere rağmen "ne bu yea 1 ekran 1 far milleti kekliyorlar" gibi yoruma karşın yapılan değişikliklerin kapsamlı olduğunu ve senin kalibrendeki vw boklama timine dedim vw olmasa konu bulamayacaksınız diye. Bunun ayrımını yapabilirsin ama o ahlak sende bulunmadığından , aklınca trollüyorsun. Utanmadan da itiraf ediyorsun.

@berkay4408 benim ne işim düşecek sizin gibilere acaba? Otopark platformuna saygımdan dolayı, konu açtığım için düzgün,olması gerektiği gibi konu açtım. Hayatında 4x4 suv mu kullandın ki senin yorumlarından mahrum kalacak millet?

Hikmet'e ne oldu bilmiyorum ama sizin trol takımınız yüzünden yazmayı bıraktıysa da bu forumun kaybıdır.

Daha forum ne, chat odası ne ayrımını yapamayan, işi gücü,şöförlüğü,bilgisi belirsiz öğrenci tayfası gelmiş burda goygoy yapıp,ahkam kesip arka planda "ehehehe nasıl delirttik ibizayla hikmeti" diye geyik yaptığına da eminim.

Yapın yapın, açılan konuların içine edin, yeni gelen kişiler veya potansiyel üyeler bakıp "bu ne lan" diyip tüysün. 3 tane goygoycu toplanıp aklınca sanal masturbasyon yapsın, olan uzun vadede çok sevdiğiniz otopark platformuna olur.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
@berkay4408 benim ne işim düşecek sizin gibilere acaba? Otopark platformuna saygımdan dolayı, konu açtığım için düzgün,olması gerektiği gibi konu açtım. Hayatında 4x4 suv mu kullandın ki senin yorumlarından mahrum kalacak millet?

Hikmet'e ne oldu bilmiyorum ama sizin trol takımınız yüzünden yazmayı bıraktıysa da bu forumun kaybıdır.

kuga,sportage,nissan qq,tucson kullandım az çok bilgim var bu konuda. Ayrıca kendi yaptığın trollüğü nasılda bilgi almak isteyince bırakıp nasılda isyan ediyorsunuz hikmet beyde aynıydı ama sonra trollüğü açıklandı ve hesabı engellendi :) Sen kimsin ki biz oturup ooo bunu delirttik diye konuşacağız bizim vw den başka konuşacak konumuz yok maalesef çok şükür vw var ama

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vw haberinin altında Ford araçlarından konuşulmuş olmasındaki yanlış nedir ben hala bunu çözemedim. Keza Ford haberi altında da Vw araçları konuşulabilir. Derseniz ki başlık ile konuşulan içerikte hiç bir alaka yok, o zaman kısmen hak veririm. Kısmen diyorum çünkü bu forumda açılıp da konu dışına taşmayan hiç bir başlık olmadı bu zamana kadar. Maalesef bu düzensizlik her başlıkta görülüyor ama özellikle Vw haberi altında Ford konuşulmuş kısmına takılmanızı ben çözemiyorum. Başlıkların içeriklerinin konu dışına çıkmış olması mevzusunda ayrıca bir hassasiyetiniz ve rahatsızlığınız varsa bunu vw-ford konusu dışındaki başlıklara yaptığınız yorumlarla da görmek isterdik.

Onun haricinde golf'ün makyajlısını kötülemişler, yetersiz görmüşler gibi düşüncelere, tartışma uzamasın diye katılıp katılmadığımı belirtmeyi istememekle beraber saygı duyabilirim. Bu yorumunuza verebilecek bir cevabım yok. Sadece yukarıda bahsettiğim konu hakkında merak sahibiyim.

Son düzenleme:

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
@berkay4408 dünyadaki tek bilgi kaynağı burası galiba? Açar tek tek incelemeleri izler, bayiilerde kullanır,gider alırım. Maksat biraz da muhabbet olsun diye konuyu açtım.
Benle ilgili problemi olan konuya girip yazmaz olur biter. Gelip saçmasapan ortalığı germenin manası yok.

@CenkGs en çok senle atışmışızdır ama efendiliğin için teşekkür ederim.

İstersen gidip bir daha bak ilgili haberin altında yazılanlara, ford'un makyaj operasyonu ile vw makyajı karşılaştırması hk falan olsa bişey demezdim de bayaa whatsapp içeriği döndü konunun altında.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs en çok senle atışmışızdır ama efendiliğin için teşekkür ederim.

İstersen gidip bir daha bak ilgili haberin altında yazılanlara, ford'un makyaj operasyonu ile vw makyajı karşılaştırması hk falan olsa bişey demezdim de bayaa whatsapp içeriği döndü konunun altında.
Rica ederim ne demek. Ben teşekkür ederim.

Ben sizin demek istediğinizi iyi anladım bu mevzuda. Lakin orada benim de dahil olarak yapmış olduğum yorumlar kesinlikle vw'i gömücü, ford'u yüceltici manada değildi. Piyasanın iki rakip markasının makyaj operasyonlarındaki davranışlarını değerlendirdik. Yani ' vw bu işi beceremiyor, ford daha iyi yapıyor ' tarzı bir düşünceyle yorumlaşma kesinlikle olmadı. Bu sadece iki rakip markanın stratejilerinin ve davranışlarının karşılaştırılması yönündeydi.
Eğer derseniz ki ben vw başlığı altında, vw dışında hiç bir araç hakkında herhangi bir yorum ve bilgi görmek istemiyorum, ondan dolayı böyle bir yorum yaptım, o zaman saygı duyarım tabii ki.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
@berkay4408 dünyadaki tek bilgi kaynağı burası galiba? Açar tek tek incelemeleri izler, bayiilerde kullanır,gider alırım. Maksat biraz da muhabbet olsun diye konuyu açtım.
Benle ilgili problemi olan konuya girip yazmaz olur biter. Gelip saçmasapan ortalığı germenin manası yok.
bir saattir bize laf yetiştirip ortalığı gerek sensin ben panda cross ve kuga önerdim iyiymiş ya da kötüymüş de geç bütün başlıkları trolleyen birisi bu kadar ciddi yazınca herhalde işi düştü dedim ve bunu da belirtim ayrıca ortalığı geren sensin bide bize laf yetiştirip hala geriyorsun hoşuna gitmiyorsam olgun bir insanın yapacağı gibi engeller ve şikayet edersin olup biter.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ne zaman olur bilmiyorum ama bir süre sonra bu segmentten 2.el bir araç almayı düşünüyorum. Kullananların,araştıranların fikirlerini merak ediyorum.

Mini Countryman S 4x4
Fiat 500x awd
Ford Kuga 4x4
Mazda cx3/cx5 awd
Vw tiguan 4x4

Belirlediğim modeller bunlar, aklıma gelmeyenler de olabilir.Şu anki fiyatlarla 90'ı geçmeyen, çamurda karda gidebilen,paldır küldür çukurlu taşlı arazide canımı sıkmayacak ve biraz da performansı olan,3-4 yaşında bir araç düşünüyorum (o yüzden mini ilk sırada ama kuga'nın yetenekleri de düşündürücü)

Mini Countryman S 4x4 ve Ford Kuga 4x4 listede en begendiklerim, ama Mini fiyatini haketmiyor, kuga benim bu listedeki ilk tercihim olurdu.

Kendi izlenimlerim
-Kuganin surus pozisyonu tam bir SUV
-Mazda CX3 fazla kucuk, CX5 dusunulebilir ama o da govde salinimi yapiyor kuga daha rijit geldi bana.
-fiat 500x , bence fiyatini hakeden bir performans, kalite yada kullanislilik sunmuyor
-tiguan yeni kasasini denemedim , yorumsuz
-mini countryman oturus pozisyonu SUV gibi degil, suspansiyonlar fazla yumusak, virajlarda saga sola yatiyor

ben olsam listeden kugayi secerim, icinden kullanmasi en zevkli olan kugaydi, bu arada listedekilerden arazi performansina sahit oldugum tek arac kuga (tiguan yeni kasa yorumsuz, eski kasadan iyi)

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
@CenkGs benim öyle bir derdim veya otoritem bulunmuyor o başlıkta şu konuşulsun vs diye... Yazdığım da çok abartılacak birşey değildi hatta zaman zaman bana laf atanlar bile "hakkatan ha amma vw konuştuk" demiştir.

Ben sanal ortamdaki vw üstünden giden "tok kapı sesi", "dsg" vb muhabbetten şiştim, twitterdaki troller tekniğinde ve tarzında abuk bit muhabbet dönüyor, seat kullanmasam da tepkim aynı olurdu.

Ayrıca zamanında focus sport trend 2.0 aracım vardı,gayet de keyifle kullandım. ford düşmanı vs değilim.
Benden sonra foruma üye olan kişilerin bana trol demesi de ayrı komik.

Neyse çok uzatmayıp konunun iyice içine etmeyelim. Bu konuyu merak eden bir tek ben değilimdir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@IbizaFR150 Estagfurullah, forumdaki herhangi bir başlıkta konu dışına çıkılmasından rahatsız olursanız eğer bunu dile getirebilirsiniz. En azından ben kendi adıma böyle bir düşüncenizden dolayı rahatsızlık duymayacağımı belirtmek isterim.

Her zaman tekrar ettiğim gibi, ben hiç bir zaman bahsettiğiniz tarzda aşağılayıcı ve hor görücü sözler etmedim vw veya vag grubu hakkında. O sebeple yapmış olduğunuz yorumların içerisinde kendimi de görünce, her defasında bunu dile getirmeye çalıştım. Sanırım birbirimizi de anlayabildik sonunda. Artık tartışma ve huzursuzluk çıkmayacağını düşünerek bundan mutlu olduğumu belirtmek isterim.

Başlığınız için özür dilerim. İnşaallah Allah, gönlünüzde olan aracı almayı ve kazasız belasız kullanmayı nasip eder.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Mini Countryman S 4x4 ve Ford Kuga 4x4 listede en begendiklerim, ama Mini fiyatini haketmiyor, kuga benim bu listedeki ilk tercihim olurdu.

Kendi izlenimlerim
-Kuganin surus pozisyonu tam bir SUV
-Mazda CX3 fazla kucuk, CX5 dusunulebilir ama o da govde salinimi yapiyor kuga daha rijit geldi bana.
-fiat 500x , bence fiyatini hakeden bir performans, kalite yada kullanislilik sunmuyor
-tiguan yeni kasasini denemedim , yorumsuz
-mini countryman oturus pozisyonu SUV gibi degil, suspansiyonlar fazla yumusak, virajlarda saga sola yatiyor

ben olsam listeden kugayi secerim, icinden kullanmasi en zevkli olan kugaydi, bu arada listedekilerden arazi performansina sahit oldugum tek arac kuga (tiguan yeni kasa yorumsuz, eski kasadan iyi)

Fatih sağol detaylı yorumun için, benim derdim milletten yüksek olsun ,heybetli dursun vs değil. Spor yaylı ,17" jantlı Ibiza FR ile tahmin edersin gireceğim yerler kısıtlı ve bu durum tatillerde sıkıntı olabiliyor ama şehir içinde de tam tersi.

Kışın kartepe,Bolu gibi karlı tırmanışlarda, yazın karadeniz yaylası,arazi taş toprak gibi yerlere girebilsin derdindeyim. Arkadaşımın 2006 merc ml ile bolu dağına bakkala gider gibi gidince 4x4 olayına sardım biraz. Tabii ml başka bir level.

Bu araçları alıp 18" jantlarla kullananları da anlamıyorum. Tabii 16" jant ve koca yanaklı lastiklerle ilk virajda ağırlığın da etkisiyle araba yatıp kıçını attığında nooluyoruz de denilebilir. Hele benim alışkanlıklarımdan ötürü saçmalayacağım kesin.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@pulusoglu anlaşıldı senin durum, ben anlayacağın şekilde anlatayım.

Anasayfada yer alan vw haberinin altında sayfalarca,alakasız şekilde ford muhabbeti yapılmasının üstüne ve golfteki detaylı değişikliklere rağmen "ne bu yea 1 ekran 1 far milleti kekliyorlar" gibi yoruma karşın yapılan değişikliklerin kapsamlı olduğunu ve senin kalibrendeki vw boklama timine dedim vw olmasa konu bulamayacaksınız diye. Bunun ayrımını yapabilirsin ama o ahlak sende bulunmadığından , aklınca trollüyorsun. Utanmadan da itiraf ediyorsun.

Daha forum ne, chat odası ne ayrımını yapamayan, işi gücü,şöförlüğü,bilgisi belirsiz öğrenci tayfası gelmiş burda goygoy yapıp,ahkam kesip arka planda "ehehehe nasıl delirttik ibizayla hikmeti" diye geyik yaptığına da eminim.

Yapın yapın, açılan konuların içine edin, yeni gelen kişiler veya potansiyel üyeler bakıp "bu ne lan" diyip tüysün. 3 tane goygoycu toplanıp aklınca sanal masturbasyon yapsın, olan uzun vadede çok sevdiğiniz otopark platformuna olur.
En basindan beri trolluk yapan sensin simdi sana ayni cumleleri kurunca troll olmus oldum halbuki senin dediklerini kopyalayip yazdim . Bu arada evet hikmetten beni gec gitmesinden herkes memnun bakalim sirayla hersey tabi acelesi yok benim icin

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Bence şöyle beyaz bir VWTiguan14TSIACT150DSG yakışır. :) Çünkü yakışıklı araba. Şaka şaka, tabi ki beyaz almayın.

Edit: Şimdi baktım da bu modelin 4 çekeri yokmuş, olmadı şimdi :(

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
burada pulusoglu berkay4408 maksimaorhan gibi her konuyu kirleten kişilere itibar etmeden yazmanız foruma katkıda bulunacaktır. şahsi fikrim olarak tiguan ya da cx-5/3 öneririm.

O saydığın adamlar buranın en önemli takipçilerinden ve desteklçilerinden. Önceden olan olayları bilmeden sallayıp durma ondan sonra ortalık karışıyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Mini Countryman S 4x4
Fiat 500x awd
Ford Kuga 4x4
Mazda cx3/cx5 awd
Vw tiguan 4x4

500 X ile başlamak istiyorum. 500X genel olarak iyi bir araba fakat hacmi son derece küçük, fiyatı genel olarak yüksek ve ikinci eli biraz ölü olan bir araç. Mini Countryman'in kapısından dönen biri olarak ben almazdım. İç malzeme kalitesi ve yalıtımı beni tatmin etmemişti. CX3 de 500X gibi oldukça küçük bir araç ve Mazda 2 altyapısına sahip ayrıyetten Dört çeker sistemi pek efektif gelmemişti yani CX3 pek önermiyorum. CX5 güzel fakat makuaj öncesi CX5'lerin iç mekan kalitesini ve şanzımanını pek beğenmemiştim ama şanzıman dayanıklı bir izlenim vermişti. Unutmadan CX5'in de ikinci eli cok durgundur. Tiguan bence pek iyi değil çünkü kalitesini ve motorunu pek beğenmemiştim. 4 çeker sistemi ise ortalama çalışıyordu fakat Tiguan'ın çok büyük bir artısı var oda ikinci eli. Kuga'ya gelirsek 1.6 motorunda 4 çeker sistemi son derece iyiydi fakat ben iç mekan kalitesini Kuga'nın da beğenmedim, direksiyon yıpranmaya meyilli gelmişti ve Kuga'ların 1.6 motorlarının yangın riski teşkil ettiği konuşuluyor fakat bu ülkeden ülkeye değişir (yanan araçlar afrika bölgesinde) çünkü araçlar her ülkeye farklı yazılım ve sogutma şekilleri ile dagıtılıyor. Kısacası ben Kuga ve Tiguan arasında kalırdım. Kararım ise hangisi daha temiz ve uygun ise onu almak olurdu. Her ne kadar aşırı derecede vag fanboyu olsanizda, trollük yapsanızda ben bu forumda bulunuyorsam bunları yazmak benim boynumun borcudur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
geyik başlığı altında kadın muhabbeti yapmakla destekçi mi olunuyor?
pulusoglu her yangına körükle giden biri
berkay4408 her boka insignia diyor
maksimaorhan her şeye saçma sapan caps atıp geyik yapan biri.
sevsinler böyle desteği. şimdi de bu başlıkta. yeter artık
Dağdan gelip bağdakini kovmak (temsili falan değil)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım