KAPALI 4x4 SUV karşılaştırması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RedLine
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RedLine

Profesör
257
Marka
MINI
Ne zaman olur bilmiyorum ama bir süre sonra bu segmentten 2.el bir araç almayı düşünüyorum. Kullananların,araştıranların fikirlerini merak ediyorum.

Mini Countryman S 4x4
Fiat 500x awd
Ford Kuga 4x4
Mazda cx3/cx5 awd
Vw tiguan 4x4

Belirlediğim modeller bunlar, aklıma gelmeyenler de olabilir.Şu anki fiyatlarla 90'ı geçmeyen, çamurda karda gidebilen,paldır küldür çukurlu taşlı arazide canımı sıkmayacak ve biraz da performansı olan,3-4 yaşında bir araç düşünüyorum (o yüzden mini ilk sırada ama kuga'nın yetenekleri de düşündürücü)

Genelde VW içerikli başlıklarda benim de tuttuğum nefret ve haset oluyor. Okuduğum her 10 VW eleştirisine karşı ortalama 1 kişi defans yapıyor. Ancak her ne hikmetse kimsenin ağzından VW fanboy’ları üstüne aforizmalar eksik olmuyor.
bu site sahibinin yazısı ibiza bey. fanboy da bitti trol kabul ediliyor artık doğru söylemleriniz. bu sivilceli ergenlere pabuç vermeden, seviyelerine de inmeden burada kalınız
Bak kardeşim bende VAG severim ve bunu burda herkes bilir. Fakat atladığınız bir nokta var. Ben VAG sevmeme rağmen kör kütük savunmuyorum. Çünkü rakip markaların analizini iyi yapabilen biriyim. Bu ibizacı arkadaşımız analiz yoksunu bir durumda. Kaldı ki çogu zaman ona karşi yapılan yorumları beğeniyorum çünkü kendileri haksız. @Berkinka bu Hikmet farklı ip adresinden falan mı geliyor ne ayak bu.

Son düzenleme:
Arkadaslar sizden rica ediyorum lutfen kim oldugunu zaten bilen biliyor bunlara prim vermeyelim lutfen cevap vermeyin he deyin gecin rica ediyorum herkesten

haksız veya analiz yoksunu olduğunu düşünebilirsin. ibizafra sorsak o da senin zeka yoksunu olduğunu düşünüyor muhtemelen. bu yüzden küfürleşelim mi burada. geyik başlığı tayfasının en az troller kadar konu kirlettiğini görebilsen keşke
@maximaorhan abimizin de dediği gibi DON'T FEED THE TROLL yapmalıyız. Allah akıl fikir versin size.

anname suv bakıyoruz geçtiğimiz haftasonu cx3 ve chr testine çıktım. galerilerin sahipleri babamın dostu olduğu için ve oğulları da benim dostlarım olduğu için sağolsunlar ne kadar istersek kullandırıyorlar. seni biraz tanıdığım kadarıyla 4*4 cx3 öneriyorum. ben arabanın sportif sürüş karakterini takdir ettim. 4 kişi 80km ile O virajına girdik. (gerçekten bir O çizdik diyebilirim) araba bildiğin yatmadı. şaka gibi. test aracında kış lastiği de yoktu. performansı düşük diyebilirim ama zorlanmadan 160 görüyor bence yeterli 105hp bir dizel için. şanzımanı beğendim tork konvertörlü için bence hatrı sayılır derecede hızlı. artış iyi ama düşüşlerde biraz daha zayıf. arazisini çok test etme şansım olmadı ama bir duster kadar kuvvetli olduğunu sanmam. dağ keçisi diyemeyiz ancak yakıtı,kıvraklığı,yerden nispeten yüksek oluşu ve fiyat sıkalası ile üzmeyecektir.
bana göre değerlendirme:

+yakıt
+şanzıman
+sportif karakter
+dizel otomatik 4*4 kombini
+ses sitemi(bose olan)

-performans
-arka yaşam alanı
-görüş açıları
-head up display(bildiğin atari yani olmasa daha iyi )

@Renard mazda cx3 ün yüksekliği ne alemde? Arazide futbol topu büyüklüğündeki taşların üstünden falan geçebilir mi? Kaya tırmanışı yapan manyak performanslar beklemiyorum da çamur,kar,arazi işi esas ihtiyaç. Senin kullandığun cx3 awd miydi?

@Renard mazda cx3 ün yüksekliği ne alemde? Arazide futbol topu büyüklüğündeki taşların üstünden falan geçebilir mi? Kaya tırmanışı yapan manyak performanslar beklemiyorum da çamur,kar,arazi işi esas ihtiyaç. Senin kullandığun cx3 awd miydi?
şuan tr'deki cx3'lerin hepsi dizel ve awd. bence çok rahat futbol büyüklüğündeki taşların üstünden geçer o derece alçak bir otomobil değil.

bagaj ve arka yaşam alanı hayal kırıklığı. boyum 191cm. arkada felç geldi girmeye çalışırken. bacakları parantez yaptım aldım koltuğu araya devam. başka türlü sığamadım.
cx3 bana gore tercıh edılecek bır araba degıl mazda 3 e sahıbım benım bagajım ve dız - bas mesafem kat kat daha ıyı. mazda bana gore cx5 ıle pıyasada cx3 ıle degıl

cx3 bana gore tercıh edılecek bır araba degıl mazda 3 e sahıbım benım bagajım ve dız - bas mesafem kat kat daha ıyı. mazda bana gore cx5 ıle pıyasada cx3 ıle degıl
cx5'de motordan ötürü vergi diliminden patlıyor. cx3 beğendim ya ikinci araç olarak kullanılabilir. bizim beklentilerimizi karşıladı. ancak 4 kişilik bir ailenin onunla tatile gittiğini düşünüyorum. bagaj yarı yolda bırakır. üste raylı sistem yapıp valizlerin bir kısmını oraya almak şart

Ben araçla evden eve taşımacılık yapmayacağım için ve daha çocuk vs durumu da olmadığından kriterlerim esnek. Bagajı 2 büyük bavul alıyorsa yeter. Arkaya da bi çocuk , koltuğu vs sığsa yeter.

Ben araçla evden eve taşımacılık yapmayacağım için ve daha çocuk vs durumu da olmadığından kriterlerim esnek. Bagajı 2 büyük bavul alıyorsa yeter. Arkaya da bi çocuk , koltuğu vs sığsa yeter.
o zaman sıkıntı yok. bir testini yap derim. bu arada CHR hybrid de kullandım. babam ile abim hybrid teknolojisinden hipnotize oldu:D

CHR daha büyük ancak 4*4'ü yok ve daha ucuz olan 1.2 versiyonu ise benzinli olduğu için yakıttan birazcık cep tırmalar. asfaltı tırmalamaz ama cep tırmalar:D

+dev multimedya ekranı
+sessizlik
+diz mesafesi
+hybrid'te yakıt

-kolostrofobik ortam yaratan arka yan camlar
-baş mesafesi
-en üst donanımda bile xenon yok
-4*4 yok
-performans

o zaman sıkıntı yok. bir testini yap derim. bu arada CHR hybrid de kullandım. babam ile abim hybrid teknolojisinden hipnotize oldu:D

CHR daha büyük ancak 4*4'ü yok ve daha ucuz olan 1.2 versiyonu ise benzinli olduğu için yakıttan birazcık cep tırmalar. asfaltı tırmalamaz ama cep tırmalar:D

+dev multimedya ekranı
+sessizlik
+diz mesafesi
+hybrid'te yakıt

-kolostrofobik ortam yaratan arka yan camlar
-baş mesafesi
-en üst donanımda bile xenon yok
-4*4 yok
-performans
CHR'nin en üst donanımda tüm farları Led. Xenon yok ama LED var.

CHR'nin en üst donanımda tüm farları Led. Xenon yok ama LED var.
o halde satış temsilcisi sorumu çok yanlış anladı. Araçta xenon var mı dedim. Şuan Toyota'nın Türkiye'ye getirdiği hiçbir araçta xenon yok dedi. Ben de gitmeden CHR araştırması yapmadığım için sesimi çıkarmamıştım. o halde diamond donanım full led far var. doğru mu anlıyorum?

o halde satış temsilcisi sorumu çok yanlış anladı. Araçta xenon var mı dedim. Şuan Toyota'nın Türkiye'ye getirdiği hiçbir araçta xenon yok dedi. Ben de gitmeden CHR araştırması yapmadığım için sesimi çıkarmamıştım. o halde diamond donanım full led far var. doğru mu anlıyorum?
Aynen öyle dogru anladın. Aracın sinyal farları falan led ön farlar komple led hatta arabada her aydınlatma ürünü led diye reklam yapmışlardı galiba.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...