KAPALI 50.000-60.000 TL arası alınabilecek b segmenti araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mimarbey

Senkromeççi
6 Kas 2019
11
0
60
27
ANTALYA
Merhabalar,

Bir süredir biriktirdiğim para ile piyasadaki tüm arabaları inceliyorum.
Maksimum 60.000TL bütçe ile yüksek model, düşük km ve az yakan araç piyasasına uzun bir süredir bakınıyorum.
Listemde dizel corsa, fiesta, clio, polo gibi bir sürü araba var. Ama bir türlü istediğim temizlikte ve kilometrede araç bulamadım. Corsalar da kilometreleri kolay değiştiriliyor diye bir söylenti dolaşıyor o yüzden karar veremiyorum. Fiestalar da da motor sesi içeri fazla geliyor. Polonun da düşük km temizini bulmak biraz zor.Anlayacağınız kafam çok karışık. Bu fiyatları vermek istemesem de piyasanın durumu malum. Verebileceğim para max. 60.000 TL ama tüm paramı da arabaya yatırmak istemiyorum
Özellik olarak ilk tercihim dizel olması ama benzinli otomatiklerde olabilir.
Km si maximum 150.000 olabilir.
Fiesta da 1.4 tdci, corsa da 1.3 cdti, polo da 1.6 tdı ve clio da 1.5 dci bakıyorum.

Sizce ne yapmalıyım ?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Merhabalar,

Bir süredir biriktirdiğim para ile piyasadaki tüm arabaları inceliyorum.
Maksimum 60.000TL bütçe ile yüksek model, düşük km ve az yakan araç piyasasına uzun bir süredir bakınıyorum.
Listemde dizel corsa, fiesta, clio, polo gibi bir sürü araba var. Ama bir türlü istediğim temizlikte ve kilometrede araç bulamadım. Corsalar da kilometreleri kolay değiştiriliyor diye bir söylenti dolaşıyor o yüzden karar veremiyorum. Fiestalar da da motor sesi içeri fazla geliyor. Polonun da düşük km temizini bulmak biraz zor.Anlayacağınız kafam çok karışık. Bu fiyatları vermek istemesem de piyasanın durumu malum. Verebileceğim para max. 60.000 TL ama tüm paramı da arabaya yatırmak istemiyorum
Özellik olarak ilk tercihim dizel olması ama benzinli otomatiklerde olabilir.
Km si maximum 150.000 olabilir.
Fiesta da 1.4 tdci, corsa da 1.3 cdti, polo da 1.6 tdı ve clio da 1.5 dci bakıyorum.

Sizce ne yapmalıyım ?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.
Ben olsam bu paralara Auris alırım düşük kmli dizel krallar gibi binersin.yarin satıyorum dediğinde parada kaybetmezsin

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aracın sahibi ile geçen hafta konuştum önden kazası var,köpeğe çarpmış hasar kaydıda buna bağlı olarak var. Muhtemelen ön tampon demiri darbe almıştır. Dediğine göre tüm bakımları serviste yapılmış son bakımlarıda dışardan parça temin edilerek servis işçiliği altında yaptırılmış, marşpiyellerin plastik olma sebebi altında göçük var ve onarımı sıkıntılı muhtemelen benle konuştuğunda 54'ten aşağı inmiyordu titan x fiesta bu paraları eder ama bu araba eder mi soru işareti ?
Valla bu forumda ilk sahibinden temiz, bakımları servis kayıtlı, hatta yakıtının bile km'leri kayıtlı (opet yakıt güvence sistemi) aynı model aynı renk titaniumX 1.4 benzinli fiestayı 30 bine sattım. Sicili filan bizzat bu forumda bile var. Hadi 1.6 dizeli 40 olsun, hadi o zamandan bu zamana 10.000 de piyasası artmış olsun. Önden kazasıyla en fazla 50 eder benim gözümde. Köpeğe çarpmış ama sonuçta önden bir şeye çarpmış yani :)

Edit: Bakın araç da şuydu: https://otopark.com/forum/threads/ford-fiesta-titanium-x-2010.3057/

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Valla bu forumda ilk sahibinden temiz, bakımları servis kayıtlı, hatta yakıtının bile km'leri kayıtlı (opet yakıt güvence sistemi) aynı model aynı renk titaniumX 1.4 benzinli fiestayı 30 bine sattım. Sicili filan bizzat bu forumda bile var. Hadi 1.6 dizeli 40 olsun, hadi o zamandan bu zamana 10.000 de piyasası artmış olsun. Önden kazasıyla en fazla 50 eder benim gözümde. Köpeğe çarpmış ama sonuçta önden bir şeye çarpmış yani :)

Edit: Bakın araç da şuydu: https://otopark.com/forum/threads/ford-fiesta-titanium-x-2010.3057/
Ortam çok bozdu Berker'cim :)

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Hocam arabanın sahibi sensin, sen anlatsana ya :D İkinci elini tecrübe eden sensin. Bizden sonra bir yerleri patladıysa filan en iyi sen bilirsin :)
valla iyi hoş diyorsun ama arkadaş dizel arıyor. Benzinli olursa da otomatik olsun demiş. O yüzden önermedim.
Senden aldıktan sonra km 226k ya dayandı. Hala maşallahı var. Ne yağ eksiltiyor ne su. Bu km de arabanın kaputunu açmadan hayatıma devam edebiliyorsam sizin bakımlarını zamanında ve özenli yaptığınızdandır. Bu devirde bu km de böyle araba bulmak piyango gibi bir şey.
Piyasada o kadar kötü arabalar var ki millet temiz arabasına inanılmaz paralar yazıyorlar. Benim arabanın benzerlerinin 45 bin tl ye anca ağır hasarlısını bulabiliyorsun. Facia :(
Tavsiye eder misin dersen sonuna kadar ederim ama benzinde bineceksin :D + geçmişini bileceksin.
Daha önce aldığımız arabaları hep biz toplardık. Sana ve babana çok dua ediyorum. Vatana millete faydalı bir araba yetiştirdiğiniz için :)

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Valla o paralara TDI polo bile düzgün kalmadı. Piyasa son 1 aydır öyle bir uçtu ki arabanı satsan aynı paraya alamazsın aynısından. Benim önerim 1.3 cdti corsa enjoy falan olur. Hem modelli hemde o paralara bulunuyor. Eder mi etmez mi o paraları o konulara girmeye gerek yok artık. Piyasanın durumu bu. 60-70 arasına güzel bir astra h alınabilir bu arada. 60 bine bile bulabilirsiniz hatta.

ceyhun71

Takipçi
25 Kas 2019
4
0
10
26
Ankara
Marka
Ford
fiesta yol tutuşu ve sürüş hissiyatı oldukça güzel, bende benzinli olanı var ama siz dizel düşünüyorsunuz galiba fiestaların dizel motorları fazla hantal bence bu paralara alacağınız en iyi dizel kesinlikle 1.5 dizel clio olur. performans olarak tatmin edecektir en büyük artısı ise yakıtı günümüz şartlarında bence mükemmel, elinizden çıkaracağınız zamanda kolay satarsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım