binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Bir ara ben de heveslenmiştim. Shinari taipar diye commuter tarzı bir motora rastgeldim sanırım aralarında en güçlüsüymüş. yalnız markanın bir distribütörü, dağıtımcısı, servisi olmaması ; sorun yaşandığında muhatap bulunamaması gibi handikapları var.
bu kanal genelde bu ucuz çin malı 50 cc motorlarla videolar çekiyor. Bir göz atılabilir...

MustafaR.

Asfalt Kurutucu
8 Şub 2019
24
28
645
İzmir
Marka
Toyota
bende bu motoru almayı düşünüyorum,yardımcı olur musunuz?
-Bakımları hangi km de ve ne değişip,neye ne fiyat veriliyor?
-Motoru şişiyor mu ?
-Dandiklik hissi varmı ? yani plastiği kırılma durumu vs.
-Parça durumu?

-Bakım için hiç fiyat sormadım çünkü kendim yapıyorum. Kitapçığında çoğu şey anlatılmış.
-Motorun şişip şişmediğini anlayacak kadar uzun yol yapmadım hiç. Şehiriçi max 10 km gidildi çoğu zaman.
-Tabii ki her tarafı sert plastik. Motor birkaç kere yere yattı. bikaç tırnağı kırıldı fakat paramparça olmadı. Kaliteli japon yapıştırıcı ile tırnak yerlerinden yapıştırdım. Şuan hala tek parça yürüyor.Bir sıkıntı çıkarmadı.
-Parça ve servis konusunda Mondial'in Türkiye'de sıkıntısı yok. Çok yaygın bir ağı var.

İsterseniz sitesinde bakım kitapçığı pdf dosyası olarak mevcut. Bakımın nasıl ve ne zaman yapıldığı hakkında bilgiler var. Bi indirip inceleyin derim.

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
-Bakım için hiç fiyat sormadım çünkü kendim yapıyorum. Kitapçığında çoğu şey anlatılmış.
-Motorun şişip şişmediğini anlayacak kadar uzun yol yapmadım hiç. Şehiriçi max 10 km gidildi çoğu zaman.
-Tabii ki her tarafı sert plastik. Motor birkaç kere yere yattı. bikaç tırnağı kırıldı fakat paramparça olmadı. Kaliteli japon yapıştırıcı ile tırnak yerlerinden yapıştırdım. Şuan hala tek parça yürüyor.Bir sıkıntı çıkarmadı.
-Parça ve servis konusunda Mondial'in Türkiye'de sıkıntısı yok. Çok yaygın bir ağı var.

İsterseniz sitesinde bakım kitapçığı pdf dosyası olarak mevcut. Bakımın nasıl ve ne zaman yapıldığı hakkında bilgiler var. Bi indirip inceleyin derim.
Teşekkürler

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
çok kişisel bir durum bu 50 lik motor durumu. çevremde 2 tane arkadaş ybr aldı onu sürünce benimki motor değil gibi geliyor vallahi. para durumunuza, yaşadığınız şehire, ehliyet alabilme olasılığınıza göre değişir. çok ekstrem bir durum yoksa bulaşmayın. 2 litreyle 100km yapıyor. ybr de 2.5 yakıyor. son damlasına kadar değer

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
50cc motosikletler benim de aklıma girdi. A2 ehliyet almaktansa en azından bir süreliğine yazın binmek için 50cc motor alabilirim.

Bu motorlar hakkında pek bilgim yok. Hangi marka model önerirsiniz? Bizim buradaki bir satıcıya da uğramayı düşünüyorum. Bakalım ne diyecek fiyatlarına?

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Neden? Yazın şehir içi gezmek için düşünüyorum aslında.

Uygun bir fiyata Ybr125 almayı da düşünüyorum ama ne oldu bu fiyatlara anlamadım gitti. Bir yakınım 2011 model Ybr125’ini 3-4bin TL’ye almıştı. Ama şu an bu fiyatlara temizini bulamıyorum.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Neden? Yazın şehir içi gezmek için düşünüyorum aslında.

Uygun bir fiyata Ybr125 almayı da düşünüyorum ama ne oldu bu fiyatlara anlamadım gitti. Bir yakınım 2011 model Ybr125’ini 3-4bin TL’ye almıştı. Ama şu an bu fiyatlara temizini bulamıyorum.
Bugün bir motorcuya biraz sinirlendim, ondan yazmıştım neyse kusura bakmayın, alabilirsiniz tabi sade biraz bu motorların yavaş olduğunu kolay kaçamayabileceğinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Bir ara ben de araştırmıştım almayı da düşünmüştüm hatta. Bu fiyatlara Çinli sıfır ürünler bulabilirseniz 2.elden daha iyidir tabi çünkü ikinci el dahi olsa iyi markaların motorları çok daha yukarılara çıkıyor. Kuba fighter, dragon 50 duruşları biraz daha iyidir, özellikle dragonda yoğun titreşim olduğu söyleniyor deneme ihtimaliniz olursa denemeniz güzel olur, bunun dışında rmg moto gustolara bakabilirsiniz. Daha düzgün bir şey isterseniz pejo kisbee, sym orbit bakabilirsiniz. Dediğiniz Ybr'ler tabi hepsinden daha iyidir uyarsa onlar işinizi daha iyi görür :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Arkadaşımın kuba rx9 unun zinciri sürtüyormuş 230km de daha. Araştırmış hepsinde olan bir sıkıntıymış zincir koruma şeysi ezilip sürtüyomuş. Aldığı yerde ücretsiz yapmışlar ama millet genelde o korumayı sökerek çözüyormuş. Araştıran düşünen arkadaşlara bir bilgi olsun

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım