55" 4K TV onerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Açıkçası Digiplay üzerinden rahatlıkla maç izleme imkanı veren. tarayıcısı açtığına pişman etmeyen ve uygulama hızı olarak öf pöf yaptırmayan Samsung 49h7000 serisi kullanıcısı olarak memnuniyetimi dile getirmek isterim. Tek sıkıntısı panelin sağ üst köşesinden ışık sızması mevcut. Karanlık görüntüler harici rahatsız etmiyor beni. Eşimin farkına vardığı bile yok gerçi.

Açıkçası Digiplay üzerinden rahatlıkla maç izleme imkanı veren. tarayıcısı açtığına pişman etmeyen ve uygulama hızı olarak öf pöf yaptırmayan Samsung 49h7000 serisi kullanıcısı olarak memnuniyetimi dile getirmek isterim. Tek sıkıntısı panelin sağ üst köşesinden ışık sızması mevcut. Karanlık görüntüler harici rahatsız etmiyor beni. Eşimin farkına vardığı bile yok gerçi.
Tam da bahsettigim durum budur. Piyasada bizim, yani bir cogumuzin maksimum 5 bin liraya kadar ayirabildigi butceler dahilinde aldigimiz tv'lerin hemen hepsi giris segmenti sayilir. Haliyle goruntu kalitesi olarak kusursuz tv yok gibi bir sey. Isik sizmasi led tv'lerin genel problemlerinden biridir. Bu sorunlar izlenilebilirligi ve goruntu kalitesini ne olcude etkiliyor ? sorusuna paralel sekilde butce dahilinde tercih yapmak lazim. Bu unsurlarda keyif kaciracak derecede degilse gerisi muhim degildir.

@Cenk hocam dun konustuktan sonra yapistirdim 55MU8000 i :D
Hadi hayırlı uğurlu olsun çok şükür bitti demek :D Vallahi sevindim senin adına. Mu8000 ben alana kadar stoklarda falan tükenirse mecbur mu9000'e geçiş yapacağım bende. Ama inşaallah tükenmez. Tv kurulup biraz deneyimleyince muhakkak bahset ama merak ediyorum görüşlerini :D

Hadi hayırlı uğurlu olsun çok şükür bitti demek :D Vallahi sevindim senin adına. Mu8000 ben alana kadar stoklarda falan tükenirse mecbur mu9000'e geçiş yapacağım bende. Ama inşaallah tükenmez. Tv kurulup biraz deneyimleyince muhakkak bahset ama merak ediyorum görüşlerini :D
Walla az once kuruldu, ilk izlenimlerim cok iyi :D agzim gercekten kulaklarimda :D
oncelikle cok hizli; hem kanal gecisleri, hem menuler arasi gecisler
ses gayet yeterli
4K video seyrettim youtube tan, gercekten cok basarili,
tecrube ettikce paylasirim, bence sakin kacirma.

Walla az once kuruldu, ilk izlenimlerim cok iyi :D agzim gercekten kulaklarimda :D
oncelikle cok hizli; hem kanal gecisleri, hem menuler arasi gecisler
ses gayet yeterli
4K video seyrettim youtube tan, gercekten cok basarili,
tecrube ettikce paylasirim, bence sakin kacirma.
İnşaallah kaçırmam diyelim :D
Normal yayınlarda, yani HD ya da HD olmayan yayınlarda falan titreme, alt yazılarda titreme gibi şeyler oluyor mu ?

İnşaallah kaçırmam diyelim :D
Normal yayınlarda, yani HD ya da HD olmayan yayınlarda falan titreme, alt yazılarda titreme gibi şeyler oluyor mu ?
alt yazilarda titreme yok kesinklikle ama bazi kanallarin altyazisinda golge var.
HD olmayan yayinlar biraz insani rahatsiz ediyor ama titreme yok.

alt yazilarda titreme yok kesinklikle ama bazi kanallarin altyazisinda golge var.
HD olmayan yayinlar biraz insani rahatsiz ediyor ama titreme yok.
Eh maalesef ona yapacak bir şey yok. Yayın kalitesi malum. Artık ilerleyen yıllar içinde kanallarda kalite arttıkça daha da iyi izleme performansı alırız. Tekrar hayırlı olsun hocam, tv'de gördüğün, deneyimlediğin başka şeyler olursa paylaşmayı unutma lütfen :D

Eh maalesef ona yapacak bir şey yok. Yayın kalitesi malum. Artık ilerleyen yıllar içinde kanallarda kalite arttıkça daha da iyi izleme performansı alırız.
Bu arada soylemesi ayip 4,800 tl ye aldim (bugun fiyat 5300 oldu). ozel bir indirim ile +1 yil genisletilmis garantiyi sadece 120 tl ye aldim.
Ustune ustluk Capitol deki magazada urun yoktu ama Akasya dan getirttim ve boylece Tesla Model X 75D cekilisine 10 tane kupon almis oldum :D (o kampanya da bugun bitiyor)
TESLA BANA CIKARSA "HAYIRLI OLSUN" yada "IYI SANSLAR" DIYENLERE 1 TUR VERCEM :D

Bu arada soylemesi ayip 4,800 tl ye aldim (bugun fiyat 5300 oldu). ozel bir indirim ile +1 yil genisletilmis garantiyi sadece 120 tl ye aldim.
Ustune ustluk Capitol deki magazada urun yoktu ama Akasya dan getirttim ve boylece Tesla Model X 75D cekilisine 10 tane kupon almis oldum :D (o kampanya da bugun bitiyor)
Eee hadi inşaallah çıkar diyelim, hayırlısı olsun diyelim :D Baktım şimdi zam gelmiş inceden bir moralim bozuldu ama düşer yine nasıl olsa. Düzenli olarak indirip arttırıyorlar zaten. Kısmet artık :D

Eee hadi inşaallah çıkar diyelim, hayırlısı olsun diyelim :D Baktım şimdi zam gelmiş inceden bir moralim bozuldu ama düşer yine nasıl olsa. Düzenli olarak indirip arttırıyorlar zaten. Kısmet artık :D
Insallah duser kardesim, gercekten cok cok tesekkur ederim sana. Kararsizligima son vermemi saylayan sendin, umarim sende istedigin rakmlara istedigin gibi bir TV alirsin en kisa zamanda :D

Insallah duser kardesim, gercekten cok cok tesekkur ederim sana. Kararsizligima son vermemi saylayan sendin, umarim sende istedigin rakmlara istedigin gibi bir TV alirsin en kisa zamanda :D
Estagfurullah hocam, inşaallah memnun kalarak kullanırsın. Kendime hangisini almayı istiyorsam sana da onu tavsiye ettim. Ağız tadıyla ailecek izlemek nasip olsun inşaallah teşekkür ettim :)

İsteyenlere 15 liradan ozel mesajla abimin evinin tahmini lokasyonunu veririm burasi acik piyasa :D bu arada gule gule kullan abi

LG 55EG9A7V için ne dersiniz?
4k değil ancak 4k da zaten doğru düzgün yayın yok film desen 60-70 gb.
Full HD ancak OLED tv.
tek dezavantajı webos2.0 var.
Ekstraları sihirli LG kumandası ve güzel bi ses sistemi mevcut

HAYIRLI OLSUN
İYİ ŞANSLAR
:D

LG 55EG9A7V için ne dersiniz?
4k değil ancak 4k da zaten doğru düzgün yayın yok film desen 60-70 gb.
Full HD ancak OLED tv.
tek dezavantajı webos2.0 var.
Ekstraları sihirli LG kumandası ve güzel bi ses sistemi mevcut
Piyasadaki en iyi panellerden biridir oled'ler.. 100 hz gerçek yenileme hızı ve gerçek 10 bit paneli var. Teknik özellikleri iyi gözüküyor. Muhtemelen görüntü kalitesi de güzeldir ama hiç inceleme yazısı veya ona benzer bir şey okumadım. O sebeple direkt bir şey diyemiyorum ama Oled paneller kalitelidir. Ben özellikle 4K istiyorum çünkü alırsak en az 10 yıl kullanıyoruz. Onca zaman içinde yayın kalitesi muhakkak çok yükselecektir. O sebeple alacağım tv bunu karşılasın istiyorum.

Piyasadaki en iyi panellerden biridir oled'ler.. 100 hz gerçek yenileme hızı ve gerçek 10 bit paneli var. Teknik özellikleri iyi gözüküyor. Muhtemelen görüntü kalitesi de güzeldir ama hiç inceleme yazısı veya ona benzer bir şey okumadım. O sebeple direkt bir şey diyemiyorum ama Oled paneller kalitelidir. Ben özellikle 4K istiyorum çünkü alırsak en az 10 yıl kullanıyoruz. Onca zaman içinde yayın kalitesi muhakkak çok yükselecektir. O sebeple alacağım tv bunu karşılasın istiyorum.

dh'de kullanıcı kulübü var, herkes memnun gibi. Tek sıkıntı webos da çok çok nadir ufak takılmalar. Görüntü kalitesi olarak efsane diyor herkes, en baba 4k dan çok daha iyi siyahlara sahipmiş. Renk doygunluğu da aynı şekilde çok başarılı. Diğer led tvlerin nerdeyse %90'ında bir şekilde ışık sızması şikayetleri var. MU8000'de bile şikayetler var ve kullanıcılar kendi taktikleri ve destekleri ile sızan bölgeleri kapatmaya çalışıyorlar .

dh'de kullanıcı kulübü var, herkes memnun gibi. Tek sıkıntı webos da çok çok nadir ufak takılmalar. Görüntü kalitesi olarak efsane diyor herkes, en baba 4k dan çok daha iyi siyahlara sahipmiş. Renk doygunluğu da aynı şekilde çok başarılı. Diğer led tvlerin nerdeyse %90'ında bir şekilde ışık sızması şikayetleri var. MU8000'de bile şikayetler var ve kullanıcılar kendi taktikleri ve destekleri ile sızan bölgeleri kapatmaya çalışıyorlar .
Led tv'ler içinde ışık sızması olmayan tv yok. En iyisi bu hususta Sony'dir ama onun da 55 ekranlısı 7 bin lirayı buluyor. Sharp çok iyidir o da Türkiye'de yok. Mu8000'de ışık sızması testlerine baktım ve gözle görülür, görüntü izleme kalitesini düşürür seviyede değil. En azından Samsung, Lg, Sony, Vestel, Philips v.s gibi markalar içinde Sony'den sonra en iyisi denebilir. Zaten yabancı sitelerin testlerinde de mevcut, ortalamanın altına düşmüyor.

İnternet ile fazla işi olmayacakları webos 2.0 idare ettirir. Ama sürekli netten film açar izlerim dersen en az 3.0 versiyona çıkmak gerekir. Onun haricinde dediğim gibi oled paneller en iyilerindendir. 4K oled tv'lerin fiyatları da zaten akla zarardır. Eğer memnun ederse dediğiniz model alınır, keyifle de izlenir. Güzel paneli vardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...