KAPALI 60 75 arası otomatik hatcback

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elwind

Asfalt Kurutucu
1 Eki 2016
29
3
595
Öğrenci için otomatik 0 hatcback arabası tavsiye edebilirmisiniz arkadaşlar bugun galerileri gezdik aklımızda hyundai i20 orta paket polo otomatik birde opel corsa kaldı hangisi daha uygundur yakıt tüketimi en önemli unsur önerilerinizi bekliyorum link atabilirsiniz 0 olacak

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Lpg ile uğraşma gibi niyetiniz varsa hiç girmeyin benzinliye, dizel otomatik bir araç alın derim ama tabii bu fiyat aralığında dizel otomatik var mı bilmiyorum.

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
2015 model 1.2 TSİ Polo kullanıcısıyım. Sıfır aldım ve yaklaşık 2 yıldır bende. Malzeme kalitesi bakımından -2 sene de 2013 clio kullandığımdan dolayı söylüyorum- sınıfında en iyisidir. Söylediğiniz modeller içerisinde yakıt tüketimi en iyi olan o zaten. 19 bin kilometredir kullanıyorum ortalama 5.9 gösteriyor. Ancak otomatik konusunda diğerlerine nazaran biraz hassastır. Dikkatli kullanmakta fayda var..

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Benzinli araç olunca tüp takırmayı düşünüyorsanız TSİ şıkkını eleyelim derim ben. Pek sağlıklı olmayacaktır gerçi sonradan uygulanan diğer modellerdede durum pek değişmez.
Ek olarak Nissan Pulsar mantıklı geldi bana.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ssan-pulsar-1.2tekna-otomatik-435608012/detay
Bu araç örnek bayiyle de gidip bu fiyatları alabilirsiniz listedeki ile aşağı yukarı aynı. Dizeli için 78-80 gibi bir fiyat verirler.

Son düzenleme:

elwind

Asfalt Kurutucu
1 Eki 2016
29
3
595
Lpg ile uğraşma gibi niyetiniz varsa hiç girmeyin benzinliye, dizel otomatik bir araç alın derim ama tabii bu fiyat aralığında dizel otomatik var mı bilmiyorum.
lpg ne gibi bi sıkıntı çıkarabilir alcamız arabayı ablamda kullanmak istiyor o yüzden otomatik olmak zorunda çünkü ablamın pek deneyimi yok . Bugun galerileri gezdiğimizde hyundai i20 1.4 otomatik benzinli hoşlarına gittis ırf poloya göre ekstra donanımları var diye. i20de otomatiklerde dizel yok o yüzden lpg taktırmayı düşünüyoruz.Benim şahsi fikrim donanımı olmayan otomatik polodan yana hem az yakıyor hemde hyundaiye göre daha iyidir diye düşünüyorum.Benim kullanıcağım ilk araba olucak ev okul arası gidicem her gün yaklaşık 30 km şehir içi ankarada yaşıyorum.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
lpg ne gibi bi sıkıntı çıkarabilir alcamız arabayı ablamda kullanmak istiyor o yüzden otomatik olmak zorunda çünkü ablamın pek deneyimi yok . Bugun galerileri gezdiğimizde hyundai i20 1.4 otomatik benzinli hoşlarına gittis ırf poloya göre ekstra donanımları var diye. i20de otomatiklerde dizel yok o yüzden lpg taktırmayı düşünüyoruz.Benim şahsi fikrim donanımı olmayan otomatik polodan yana hem az yakıyor hemde hyundaiye göre daha iyidir diye düşünüyorum.Benim kullanıcağım ilk araba olucak ev okul arası gidicem her gün yaklaşık 30 km şehir içi ankarada yaşıyorum.
http://www.sekizsilindir.com/2016/12/lpg-otogaz-zarar.html

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam öncelikle ben aracı eski olan bir LPG'li araç kullanıcısıyım nispeten yeni araçlarda da LPG'li araba çok kez kullandım.Lpg'li araçlar arıza çıkarma olasılığı(Boş viteste istop etme, soğuk havada çalışmama, motor çekişini azaltma, motor soğukken rölantide tutarsızlık yapma vs...) en yüksek olan araçlardır ayrıca arabaya çok büyük zarar verirler.(@bedirhan. ) bu konuda link atmış inceleyin derim.Hyundai konusuna gelirsek i20'ler atmosferik olan benzinli araçlardır yani LPG takıldığında nispeten daha az problem çıkarırlar ama totalde yine elinizde arıza açma ihtimali yüksek bir araç kalır.Heleki Polo gibi turbo benzinli bir araçta LPG sistemi sizi arızalarla bıktırabilir.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Size tavsiyem eğer LPG'li düşünüyorsanız 2.el daha az para riske atılacak bir araç tercih edin ama yok eğer sıfır istiyorsanız ya polo turbo benzinli tercih edip benzin masrafına katlanacaksınız ya da biraz daha para katıp sıfır dizel otomatik bir araç alacaksınız ben sizin yerinizde olsam ilk araba tercihimi 2.el temiz az para verdiğim bir araçtan yana kullanırdım tercih sizin.Tercihlerinizi tek tek yorumlarsam da İ20 otomatiği eski sistem olan bir araç ve motoru da eski sistem bu sebepten dolayı benzinde çok yakıyor Lpg dönüşümü yaparsanız anca beklentinizi karşılar, Polo'ya gelirsek de nispeten yeni motor teknolojisine sahiptir ve az yakar ama LPG dönüşümü yapılamaz bir başka dezavantajı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız DSG otomatik şanzımanlarını bir araştırın derim.

Son düzenleme:

elwind

Asfalt Kurutucu
1 Eki 2016
29
3
595
Size tavsiyem eğer LPG'li düşünüyorsanız 2.el daha az para riske atılacak bir araç tercih edin ama yok eğer sıfır istiyorsanız ya polo turbo benzinli tercih edip benzin masrafına katlanacaksınız ya da biraz daha para katıp sıfır dizel otomatik bir araç alacaksınız ben sizin yerinizde olsam ilk araba tercihimi 2.el temiz az para verdiğim bir araçtan yana kullanırdım tercih sizin.
Hocam ben sizin dediklerinizin aynısını aileme söylüyorum yaşım 19 2.el fiyatı düşük acemiliğimi atıcak bi araba alalım diyorum babam yanaşmıyor illa 0 alalım garanti olsun diyor o yüzden 2.el bakmıyorum.lpg nin de okadar sorun çıkardığını sanmıyorum 2010 honda crv 200bin km kadar lpgli kullandık hiç sorun çıkarmadı

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam ben sizin dediklerinizin aynısını aileme söylüyorum yaşım 19 2.el fiyatı düşük acemiliğimi atıcak bi araba alalım diyorum babam yanaşmıyor illa 0 alalım garanti olsun diyor o yüzden 2.el bakmıyorum.lpg nin de okadar sorun çıkardığını sanmıyorum 2010 honda crv 200bin km kadar lpgli kullandık hiç sorun çıkarmadı
Honda'nın ve Toyota'nın atmosferik motorları LPG ile çok uyumlu motorlardır o sepebten dolayı sorun çıkarmamış olabilir, dediğim gibi ikna edemiyorsanız en kötü ihtimalle imkanlarınız ve tercihleriniz dahilinde LPG uyumlu donanımlı tam otomatik bir sıfır araç alıp rodaj süresinden sonra LPG dönüşümünü yapmak olur.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Honda gibi Japon araçlarında atmosferik motorlarında LPG sorun yaratmaz. LPG'yi de bedavaya takmıyorlar iyi bir sistem taktırmak motora verceğiniz zararı en aza indirecektir bunlarda iyi para. Sistemin montajı çok önemli.

LPG ile birlikte olası subap, subap yatağı sorunları arıza lambaları çekişten düşmeler kaçınılmaz olabilir.

elwind

Asfalt Kurutucu
1 Eki 2016
29
3
595
Polonun dizel otomatik 2017 modeli 84 bine yakın fiyatı biraz yüksek i 20ye göre.Lpg önerdiğiniz herhangi bir marka varmı i20 için

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Honda Jazz içi baya geniş ve araba donanım dolu neredeyse c sınıfına giriyor 1.3 103 bg sanırım lpg uyuyor ve 6 hava yastığı,otomatik fren gibi güzel güvenlik donanımları var. Kötü yani biraz gergin.
Dacia Sandero 1.5 dci ile güzel yakıt verileri alınabilir ve rakiplerine göre ucuz bir araba ama arabada ucuz yani yalıtım,trim sesleri hakkında yorum yapamam bide easy-r dedikleri tek kavrama da sorun olabilir ama ne kadar ekmek o kadar köfte :)
Nissan pulsar 1.2 dig-t lpg uyumu nasıl bilmiyorum ama üst sınıf her zaman daha kalitelidir mantığı var bende ondan düşünürdüm :)
Ford Fiesta 1.6 105 bg powershift titanium ile alabilirsin. Sürüş keyfi gerçekten çok güzel bir araba herhalde yazdıklarımın arasından alacağım araba bu olabilir o da sırf sürüş keyfi için :) ve bildiğim kadarıyla lpg ye de uygun tam bir genç arabası 3 günde 420 km kullandım eğer bir sorunuz varsa alabilirim :) Fiesta ile yazdığım test yazısınıda bırakayım belki okursunuz :)

Bayide pazarlık ile alabileceğiniz:
Dacia Sandero
1.5 dci edc bence tam acemilik atma hemde öğrenci arabası. Az yakar,arkaya kankalarını atabilirsin :) dönüş çapı kısa yani park manevraları iyi,motora zaten diyecek bir şey yok ama tek sorunu fiyatı belki pazarlık ile istediğiniz fiyata düşebilirsiniz diye önerdim.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer garanti faktörünü düşündüğünüz için 0 km araç arıyorsanız LPG işini de aklınızdan çıkarın. Hemen her firma lpg takılmış aracı garanti kapsamından çıkarıyor. Bayii garantili montaj yapsalar bile atıyorum lpg kullanımı değil de imalat hatası nedeniyle motor yatak filan sardı diyelim, üretici firma aracının arkasında durmayabilir. Suçu rahatlıkla LPG'ye atabilir.

Bu akşam başka bir başlık altında Micra, Yaris gibi az yakan benzinli otomatik araçlar önermiştim benzer amaçlarda arayışı olan bir üyeye, ama sizdeki durum biraz daha farklı olabilir. Bu iki aracın yanında size @berkay4408 arkadaşımızın dediği gibi Dacia Sandero dci EDC 'yi ben de öneririm. Tam acemiliği atmalık. Aynı zamanda bakımı, tüketimi ve yedek parçası ucuz bir araba. İç mekan kalitesi dışında çok kötü bir araç da değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım