KAPALI 60000 bütçe ne almalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Merhaba arkadaşlar

Başlıktan anlaşıldığı üzere 60000 tl civarı bir araç almak istiyorum . Öncelikle şunu belirtiyim şuan ki aracım 2000 model clio 2 ilk arabam olduğu için bununla başlamaya karar vermiştik artık hem küçük hem de yaşlı gelmeye başladı bütçeyi de hemen hemen denkleştirip aracımı satınca dediğim fiyatta araç bakıyorum . Sizlerin de önerilerinize ihtiyacım var .

Aslında düşüncelerim

Leon fr 2013 civarı
Focus titanium veya x 2012 ve üstü
Golf 6 veya 7 motorunda kararsızım

Leonu yazma sebebim çok dolu ve güzel bir motoru olması tabiki diceksiniz hem fe yazdın hem ford dizel şöyle söyliyim fordun ecoobostu 1.6 bana çok 1.0 ı da az .

Senelik ortalama 20000 e yakın yapıyorum vites manuel tercihim . İkinci el de nasıldırlar motor ne olmalı , hangi araç olmalı , başka farklı bir modele mi bakmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim .

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
1.2 TSI Golf 7 temiz bulursanız öneririm. Keske 3 ay önce yazsaydınız 1.2 TSI DSG Golfümüzü 63 bine satmıştık hemde 18 bin kilometredeydi ayrıca bixenon far 17 jant vs. vardı. Hatta araç bu galerici aldı. http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...donanimli-19.000-km-ilk-elden-387496897/detay
Araba bizim olduğu için baya temiz. İsterseniz galerici ile konuşun 65 e falan bağlarsanız baya güzel araba.

Son düzenleme:

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Tasarımı biraz daha bana güzel gelse olabilir di aslında yine de teşekkür ederim :)

1.4 tsi comfortline golf7 50 binde hatasız 2015 model akrabam sattı 67 ye 2012 2013 golf 7 imkansız mı . Yoksa tercih mi etmemeliyim . Önemli olan bu ve çok temiz bulursam gerçekten biraz daha çıkabilirim beni zorlasa da .

teşekkürler yorum için 90 beygirlik midline biraz ağır kalır gibi geliyor .
Temiz ve donanımlı olarak o paraya bulmanız imkansız demek istedim hocam :)

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
1.2 TSI Golf 7 temiz bulursanız öneririm. Keske 3 ay önce yazsaydınız 1.2 TSI DSG Golfümüzü 63 bine satmıştık hemde 18 bin kilometredeydi ayrıca bixenon far 17 jant vs. vardı. Hatta araç bu galerici aldı. http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...donanimli-19.000-km-ilk-elden-387496897/detay
Araba bizim olduğu için baya temiz. İsterseniz galerici ile konuşun 65 e falan bağlarsanız baya güzel araba.
Güzel arabaymış gerçekten de manuel bakıyorum .
Temiz ve donanımlı olarak o paraya bulmanız imkansız demek istedim hocam :)
Şimdi anladım kusuruma bakma :D
Bana kalırsa 2004 2005 c180k bir laf vardır.
Mercedes ve diğerleri.
Güzel arabadır gerçekten o farlara da biterim ama o 1.8 atmosferik ve tiptronic yine bana gelmez :)

Hocam teşekkürler passat iyi olur kimse hayır demez ama temiz bulmak önemli bu devirde.ona da benim gücüm yetmez :)

Son düzenleme:

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Hocam bir problem mi var acaba bu kasalarda ?
Hocam bilenler bilir 1 seneyi biraz aşkın bir süre Variant olanını kullandık.Ondan önce 3-4-5-6 golf,jetta,polo vs. bilimum Volkswagen sahibi olduk ancak neredeyse en kötüsü passattı.B8 ile uzaktan yakından alakası yok.Gerek yol tutuşu gerek malzeme kalitesi gerek izolasyonu gerçekten zayıftı.Referans olarak sitedeki B7 passat 1.6 tdi dsg comfortline testi alınabilir.5 yıldız verilmişti-10 üzerinden-

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Hocam bilenler bilir 1 seneyi biraz aşkın bir süre Variant olanını kullandık.Ondan önce 3-4-5-6 golf,jetta,polo vs. bilimum Volkswagen sahibi olduk ancak neredeyse en kötüsü passattı.B8 ile uzaktan yakından alakası yok.Gerek yol tutuşu gerek malzeme kalitesi gerek izolasyonu gerçekten zayıftı.Referans olarak sitedeki B7 passat 1.6 tdi dsg comfortline testi alınabilir.5 yıldız verilmişti-10 üzerinden-
Hocam cevabınız için teşekkürler bilmiyordum ben böyle sorunlu oldugunu gözüme temiz gözüktügü için paylaşım yaptım ilanı

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
Güzel arabaymış gerçekten de manuel bakıyorum .

Şimdi anladım kusuruma bakma :D

Güzel arabadır gerçekten o farlara da biterim ama o 1.8 atmosferik ve tiptronic yine bana gelmez :)

Hocam teşekkürler passat iyi olur kimse hayır demez ama temiz bulmak önemli bu devirde.ona da benim gücüm yetmez :)
c180k diyorum. kompressor bir aşırı beslemedir.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
c180k diyorum. kompressor bir aşırı beslemedir.
Onu gözden kaçırmışım haklısınız.

Sorum olacak senede dediğim gibi 20000 civarı yapıyorum bunun yüzde 60-70 i şehir içi .

Bu yüzden dizel mantıklı mı dersiniz?

Golf 6 tdi comfortline mı
Yoksa golf7 tsi comfortline mı tercih etmeliyim

Comfortline ve manuel tercihimden dolayı hemenhemen param yeter diye düşünüyorum bana fikirlerinizi iletirseniz tam olrak hangi tercihi yapmalıyım .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba,

Ben konuya yeni dahil oluyorum, benzer bir araç alım sürecinde olduğumdan biraz biraz piyasayı ve güncel denilebilecek modelleride takip ettim bu yakında.

%70 şehir içi ve 20k km yapılıyorsa bence dizel alınmalı... hoş eğer nakit para ile alacaksanız, yani faiz gideriniz olmayacaksa, daha az km yapsanız dahi dizel alabilirsiniz lakin 2ci elde de değerini koruyor ve satışıda biraz daha kolay oluyor bu devirde (bu tabiki TSI ların satışı zor, bundan önce Golf 6 TSI ve Leon Mk3 TSI alıp(0km) sattım ve pek zorlanmadım) ...

Benim temel felsefem eğer bütçem el veriyorsa bir aracın eski kasasını almamak üzerine.
Eğer Golf 7 TDI alınamayacaksa bence başka dizellere bakılmalı ... hoş ben VW nin TDI motorlarınıda sevmiyorum, yıllardır aynı yemek pişip pişip önümüze geliyor ... VW de bence TSI lar tercih edilmeli .. en azından bu 1.6 dizellere göre... yabancı sitelerde de özellikle makul KM ler yapılacaksa genellikle 1.4 TSI 125HP olan motor tavsiye edilirki ben Golf6 da kullanmıştım ... çok güzel bir motordu ... yağ gibi gidiyordu araç yolda... benzinli araç alacaksanız Golf 7 TSI ideal seçim olabilir...

Ben size farklı bir alternatif sunayım ... tercih etmemek veya etmemek tabiki size kalmış..
Bütçeniz 60k civarı olduğunu düşünere 2015 model, makyajlı kasa manuel Kia Ceed CRDI Comfort da sizin için çok iyi bir seçim olabiliir...
Araç hem dizel, hem Golf 6 ya göre güncel bir kasa,.. hemde baya bir daha güçlü (136 lık olanlar).. donanım olarakta Golf 6 Comfort tan az değildir diye tahmin ediyorum ama kontrol etmek lazım ... Golf 6 Comfortline da o zaman park sensörü dahi yoktu ..

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Merhaba,

Ben konuya yeni dahil oluyorum, benzer bir araç alım sürecinde olduğumdan biraz biraz piyasayı ve güncel denilebilecek modelleride takip ettim bu yakında.

%70 şehir içi ve 20k km yapılıyorsa bence dizel alınmalı... hoş eğer nakit para ile alacaksanız, yani faiz gideriniz olmayacaksa, daha az km yapsanız dahi dizel alabilirsiniz lakin 2ci elde de değerini koruyor ve satışıda biraz daha kolay oluyor bu devirde (bu tabiki TSI ların satışı zor, bundan önce Golf 6 TSI ve Leon Mk3 TSI alıp(0km) sattım ve pek zorlanmadım) ...

Benim temel felsefem eğer bütçem el veriyorsa bir aracın eski kasasını almamak üzerine.
Eğer Golf 7 TDI alınamayacaksa bence başka dizellere bakılmalı ... hoş ben VW nin TDI motorlarınıda sevmiyorum, yıllardır aynı yemek pişip pişip önümüze geliyor ... VW de bence TSI lar tercih edilmeli .. en azından bu 1.6 dizellere göre... yabancı sitelerde de özellikle makul KM ler yapılacaksa genellikle 1.4 TSI 125HP olan motor tavsiye edilirki ben Golf6 da kullanmıştım ... çok güzel bir motordu ... yağ gibi gidiyordu araç yolda... benzinli araç alacaksanız Golf 7 TSI ideal seçim olabilir...

Ben size farklı bir alternatif sunayım ... tercih etmemek veya etmemek tabiki size kalmış..
Bütçeniz 60k civarı olduğunu düşünere 2015 model, makyajlı kasa manuel Kia Ceed CRDI Comfort da sizin için çok iyi bir seçim olabiliir...
Araç hem dizel, hem Golf 6 ya göre güncel bir kasa,.. hemde baya bir daha güçlü (136 lık olanlar).. donanım olarakta Golf 6 Comfort tan az değildir diye tahmin ediyorum ama kontrol etmek lazım ... Golf 6 Comfortline da o zaman park sensörü dahi yoktu ..
Teşekkür ederim fikrin için
Ceedi inceledim bizim yıkamaya da bi kaç kere geldi içine oturdum ama sanki iki sene sonra dökülecek gibi bir kalitesi var ve tasarım olsun ikinci el piyasası kötü olması olsun beni bu araçtan soğutuyor malesef.

Golf7 1.4 tsi comfortline 2012 donanımını bilen var mı golf 6 tdi da olur

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Teşekkür ederim fikrin için
Ceedi inceledim bizim yıkamaya da bi kaç kere geldi içine oturdum ama sanki iki sene sonra dökülecek gibi bir kalitesi var ve tasarım olsun ikinci el piyasası kötü olması olsun beni bu araçtan soğutuyor malesef.

Golf7 1.4 tsi comfortline 2012 donanımını bilen var mı golf 6 tdi da olur
Golf 7 2012 Comfortline lar baya boş hocam benden söylemesi. Golf6 ları tam net hatırlayamıyorum ama onlarda pek dolu değildi.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Golf 7 2012 Comfortline lar baya boş hocam benden söylemesi. Golf6 ları tam net hatırlayamıyorum ama onlarda pek dolu değildi.
İnsanı zorla leona yönlendiriyorlar :) highline da el yakıyor :) kafa karıştırıyor bu işler hocam.
Aslında donanımdan kastım mesela soğutmalı torpido olmasa da olur veya kendinden kararan dikiz aynası falan .
Ne biliyim bi hız sabitleyici olsa bi kaç şey daha yeterli diye düşünüyorum .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Golf 6 Comforline da ESP dahi yoktu (manuel ler de) ... klimasıda otomatik değildi diye aklımda kalmış ama kontrol ederim eski resimlerden :)
Golf 7 lerde klima otomatik oldu .. ESP ve bir kaç güvenlik önlemi standart oldu ama 2015 öncesine kadar (bazı 2015 ler de buna dahil) park sensörü ve bluetooth dahi yoktu ...

VW zaten, bence altyapı olarak iyi bir marka .. donanım olarak biraz fakir.. En donanımlısını alsanız bile eksikler olmuyor değil ve o zamanda fiyatı uçuyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım