KAPALI 60000 bütçe ne almalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Merhaba arkadaşlar

Başlıktan anlaşıldığı üzere 60000 tl civarı bir araç almak istiyorum . Öncelikle şunu belirtiyim şuan ki aracım 2000 model clio 2 ilk arabam olduğu için bununla başlamaya karar vermiştik artık hem küçük hem de yaşlı gelmeye başladı bütçeyi de hemen hemen denkleştirip aracımı satınca dediğim fiyatta araç bakıyorum . Sizlerin de önerilerinize ihtiyacım var .

Aslında düşüncelerim

Leon fr 2013 civarı
Focus titanium veya x 2012 ve üstü
Golf 6 veya 7 motorunda kararsızım

Leonu yazma sebebim çok dolu ve güzel bir motoru olması tabiki diceksiniz hem fe yazdın hem ford dizel şöyle söyliyim fordun ecoobostu 1.6 bana çok 1.0 ı da az .

Senelik ortalama 20000 e yakın yapıyorum vites manuel tercihim . İkinci el de nasıldırlar motor ne olmalı , hangi araç olmalı , başka farklı bir modele mi bakmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Teşekkür ederim fikrin için
Ceedi inceledim bizim yıkamaya da bi kaç kere geldi içine oturdum ama sanki iki sene sonra dökülecek gibi bir kalitesi var ve tasarım olsun ikinci el piyasası kötü olması olsun beni bu araçtan soğutuyor malesef.

Golf7 1.4 tsi comfortline 2012 donanımını bilen var mı golf 6 tdi da olur

Merhaba,

Tasarım konusu göreceli bir konu.. özellikle içi belki çok modern ve çekici değil, ama farklı bir havası yok değil. Yinede zevk ve renkler tartışılmaz... 2 yıl sonra dökülmesi konusunda pek öyle bir izlenim almadım ben son bir kaç gün içinde gördüğüm 1-2 yaşındaki araçlarda.. gayet diriydiler.. zaten genelde işçilik olarak başarılı Ceed ler... .. tabiki bu araçların hiç biri 10 yaşında Mercedes gibi olmayacak... ben eskime oranı olarak Golf den çok kötü olacağını düünmüyorum... 25-30k km den sonra Golflerinde direksiyonları parlıyor..

Ben açıkçası biraz farklılıkta arıyorum .. sıkıldım VW grubundan .. :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
İnsanı zorla leona yönlendiriyorlar :) highline da el yakıyor :) kafa karıştırıyor bu işler hocam.
Aslında donanımdan kastım mesela soğutmalı torpido olmasa da olur veya kendinden kararan dikiz aynası falan .
Ne biliyim bi hız sabitleyici olsa bi kaç şey daha yeterli diye düşünüyorum .

2013 yılında 0km Leon 1.4 TSI Style alıp 2 yıl çok severek kullandım...
Neyi seviyordum .. gidişini... ve görünüşünü ve aldığım zamanki doluluk oranını .. halen görünüşü çok şık .. hele Golf 7 ye göre bence daha güzel ve albenili.. halen donanımı fena değil .. en azından orta donanımlı Golf Comforline dan daha iyi sanırım ...

Ama! 0km arabanın içi çatur çutur yapmaz ... leon ise yapar.. araçta trim sesleri vardı .. alt aksamda, burç bağlantı noktaları soğuk havalarda gacır gucur yapardı kasislerde, 2 kere servise gidip yağlatmıştım... yazın kesilirdi bu gacırtı...... kapı fitilleride gıcırdardı, bir çok silikon sprey, en sonunda Würth lastik spreyi kulllarak azalttım bulları .. bunlar 0 km yep yeni arabada olan hikayelerdi.... o zaman şunu dediğimi çok iyi hatırlıyorum "ulen Aydın, sanki paran yoktu da bunu aldın, ucuz etin yahnisi işte, Golf ile farkı buymuş demek" ...

Geçen gün araba işlerinden anlayan arkadaşımla (kendisinin küçük bir rent a car şirketide de var) konuşuyorken, sana benim leon lardan birini veriyim dedi... aman abi diyip, bunları hatırladım... işte o kadar taze ve samimiydi bu anılar...

Arabamı satarken üzülmedim mi, tabiki üzüldüm ... ama bilginiz olsun... bu anlattığım şeyler 2010 model şirket aracı olan Toyota Corolo da yoktu ... 2015 Ceed de de yok .. o kesin :)

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
2013 yılında 0km Leon 1.4 TSI Style alıp 2 yıl çok severek kullandım...
Neyi seviyordum .. gidişini... ve görünüşünü ve aldığım zamanki doluluk oranını .. halen görünüşü çok şık .. hele Golf 7 ye göre bence daha güzel ve albenili.. halen donanımı fena değil .. en azından orta donanımlı Golf Comforline dan daha iyi sanırım ...

Ama! 0km arabanın içi çatur çutur yapmaz ... leon ise yapar.. araçta trim sesleri vardı .. alt aksamda, burç bağlantı noktaları soğuk havalarda gacır gucur yapardı kasislerde, 2 kere servise gidip yağlatmıştım... yazın kesilirdi bu gacırtı...... kapı fitilleride gıcırdardı, bir çok silikon sprey, en sonunda Würth lastik spreyi kulllarak azalttım bulları .. bunlar 0 km yep yeni arabada olan hikayelerdi.... o zaman şunu dediğimi çok iyi hatırlıyorum "ulen Aydın, sanki paran yoktu da bunu aldın, ucuz etin yahnisi işte, Golf ile farkı buymuş demek" ...

Geçen gün araba işlerinden anlayan arkadaşımla (kendisinin küçük bir rent a car şirketide de var) konuşuyorken, sana benim leon lardan birini veriyim dedi... aman abi diyip, bunları hatırladım... işte o kadar taze ve samimiydi bu anılar...

Arabamı satarken üzülmedim mi, tabiki üzüldüm ... ama bilginiz olsun... bu anlattığım şeyler 2010 model şirket aracı olan Toyota Corolo da yoktu ... 2015 Ceed de de yok .. o kesin :)
Hocam çok teşekkürler
Leon da trim sesi olayını ben de çok kez duydum .

Galiba bu paraya herşeyi tam bir araba yok :)

Ve şu ceedi bayiye gidip görücem boş bi vaktşm de bi alıcı gözüyle inceliyim :)

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Biz 57 ye 1 sene önce 0 focus aldık ya baz donanım :D piyasa fena
1.6 132 bg corolla
2012 civarı c max
2013 civarı avensis
2013 civarı insignia
1.4 140 bg astra sedan

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Biz 57 ye 1 sene önce 0 focus aldık ya baz donanım :D piyasa fena
1.6 132 bg corolla
2012 civarı c max
2013 civarı avensis
2013 civarı insignia
1.4 140 bg astra sedan

C max kadar genişliğe gerçekten ihtyiacım yok :)
Corolla güzel araçlar ama toyotaya girersem sanki auris daha çekici gibi
İnsignia da bütçeme uygun zor
Astraya da sıcak bakmıyorum

Teşekkür ederim :) dediğin gibi piyasa fena ince eleyip sık dokumak gerekiyor .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hocam çok teşekkürler
Leon da trim sesi olayını ben de çok kez duydum .

Galiba bu paraya herşeyi tam bir araba yok :)

Ve şu ceedi bayiye gidip görücem boş bi vaktşm de bi alıcı gözüyle inceliyim :)

Tasarım konusu yine göreceli bir konu ama bir çok kutucuğu çok iyi puanlar ile doldurabilen, C segmentindeki bence en başarılı araç Golf ve Audi A3. Tabiki sürüş dinamiği önceliğiniz olursa BMW 1 serisi ön plana çıkacaktır ama her şey bütçede düğümleniyor, önemli olan elimizdeki bütçeyle bizim için en uygun aracı almak olmalı...

bu arada tabiki alternatif modeller de çıkabilir, örneğin Civic HB bir genç için yine çok şık bir araç olur
@Cihat58 arkadaşımızın dediği modellerede bakabilirsin ama benzinli tercih edilecekse 1.4 veya 1.2 TSI lar benim favorimdir.

Ceed e bir bakın ve mümkünse sürün, önemli olan elimizdeki parayı en iyi şekilde değerlendirmek...
Beğenirseniz elinizde çok düşük km li, iyi giden ve temiz bir dizel aracınız olur.. daha çok ve rahat gezersiniz.

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
Onu gözden kaçırmışım haklısınız.

Sorum olacak senede dediğim gibi 20000 civarı yapıyorum bunun yüzde 60-70 i şehir içi .

Bu yüzden dizel mantıklı mı dersiniz?

Golf 6 tdi comfortline mı
Yoksa golf7 tsi comfortline mı tercih etmeliyim

Comfortline ve manuel tercihimden dolayı hemenhemen param yeter diye düşünüyorum bana fikirlerinizi iletirseniz tam olrak hangi tercihi yapmalıyım .
Golf 6 iyi bir araba değil, bulaşmayın 2012 2013 golf 7 o paralara bulunur. bu arabalara lpg de uygulanabilir. Ama ben gerçekten kalite hisli,saglam,kasasına ağırlık/güç oranina göre ekonomik bir araba istiyorum diyorsaniz dediğim otomobil ama golf 7 de bu özellikleri "bir miktar" yerine getiriyor. en nihayetinde yeni olsun istiyorsaniz golf 7. Ama demiştim bir gercek var Mercedes ve diğerleri. Ölüsü yeter diyip Mercedes alanlar var. Yakıt konusunda size lpg veya dizel şarttır. Tsi ile c180k kaliteli lpg kitleri ile dizellere yakın ekonomi gösterecektir. ayrica benzinli oldugu için bakım parca vs giderleride düşecektir.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Golf 6 iyi bir araba değil, bulaşmayın 2012 2013 golf 7 o paralara bulunur. bu arabalara lpg de uygulanabilir. Ama ben gerçekten kalite hisli,saglam,kasasına ağırlık/güç oranina göre ekonomik bir araba istiyorum diyorsaniz dediğim otomobil ama golf 7 de bu özellikleri "bir miktar" yerine getiriyor. en nihayetinde yeni olsun istiyorsaniz golf 7. Ama demiştim bir gercek var Mercedes ve diğerleri. Ölüsü yeter diyip Mercedes alanlar var. Yakıt konusunda size lpg veya dizel şarttır. Tsi ile c180k kaliteli lpg kitleri ile dizellere yakın ekonomi gösterecektir. ayrica benzinli oldugu için bakım parca vs giderleride düşecektir.
Mercedesin bu kasaları nasıldır ikinci eli iyi midir parçalarında sıkıntı çekermiyim bilmediğimden soruyorum?

Tsi a lpg taktırmak bence mantıklı değil yapan da yok değil tabi .

Bu arada dün akşam kia ceed inceledik bir arkadaş vasıtasıyla ilgimizi çekmedi .

Auris 1.6 132 ps ler nasıldır arkadaşlar abiler bilen var mı ? Lpg ile uyumlu mu ? Ya da gerek var mı ? Bu araba da dikkatimi çekmiyor değil .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
60k varına alınacak Mercedes in görmüş geçirmişliği olur. Siz boşverin bence, daha yeni model araç alın. Bu arada 308 de bakabilirsiniz ... 115 likler olur mu bilmiyorum ama 90lık dizeller sanırım alınabiliyor ...

Hiç olmadı, çok gazlamam derseniz 1.2 tsi alın, Golf 7 olsun, lpg ye girmeyin. LPG zorunlu olacaksa o zaman dizel den devam edin

semikk

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
11
3
595
Kayseri
Arkadaşım geçenlerde Highline 1.4 TSİ 160' lık Golf 6' yı 56 bin liraya aldı. Aracında sunroof haricinde herşeyi var. Fakat araç ciddi anlamda tüketiyor. Altınızda 160 ps olunca da basılmadan durulmuyor haliyle :) . Ama senelik 20000 km yapıyorsan eğer (şehir içi veya dışı bilmiyorum) dizel araç alman çok daha mantıklı (Yakıt ekonomisini ve yakıt fiyatları düşünürsek) . Hem yakıt tüketimi hem de konforu açısından 2012 ve üzeri dizel focus almanı şiddetle öneririm. Etrafımda bakımları yapılmış, düzgün binilmiş dizel focus aldıktan sonra ( ki modeli farketmiyor) memnun kalmayan insan yok.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Arkadaşım geçenlerde Highline 1.4 TSİ 160' lık Golf 6' yı 56 bin liraya aldı. Aracında sunroof haricinde herşeyi var. Fakat araç ciddi anlamda tüketiyor. Altınızda 160 ps olunca da basılmadan durulmuyor haliyle :) . Ama senelik 20000 km yapıyorsan eğer (şehir içi veya dışı bilmiyorum) dizel araç alman çok daha mantıklı (Yakıt ekonomisini ve yakıt fiyatları düşünürsek) . Hem yakıt tüketimi hem de konforu açısından 2012 ve üzeri dizel focus almanı şiddetle öneririm. Etrafımda bakımları yapılmış, düzgün binilmiş dizel focus aldıktan sonra ( ki modeli farketmiyor) memnun kalmayan insan yok.
Hocam teşekkürler yorum için titanium donanım bi focus listemde hep var zaten dediğim gibi tamm emin olmaya çalışıyorum hem sizlerin fikirlerini dinleyip ona göre bilgi ediniyorum hem de bundan istinaden gidip araçları canlı görüyorum bu şekilde bi sonuca varıp kafaya koyucaz inşallah malesef en büyük sıkıntımız kafa karışıklığı :D
hyundai i30 1.6 crdi da olabilir o fiyatlara.
Hocam i30 lar da tasarım olarak fena değil ama yol tutuşu ve süspansiyonu baya kötü olduğunu duydum kullananlardan ne kadar doğru onlar mı çok kıl bu konuda bilmiyorum .

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam i30 lar da tasarım olarak fena değil ama yol tutuşu ve süspansiyonu baya kötü olduğunu duydum kullananlardan ne kadar doğru onlar mı çok kıl bu konuda bilmiyorum .
Yol tutuşu nasıl bilmiyorum ama genel olarak ağırlığından dolayı konforunu iyi bulmuyorlar ama o fiyatlara yinede fena bir seçenek değil.

semikk

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
11
3
595
Kayseri
Hocam teşekkürler yorum için titanium donanım bi focus listemde hep var zaten dediğim gibi tamm emin olmaya çalışıyorum hem sizlerin fikirlerini dinleyip ona göre bilgi ediniyorum hem de bundan istinaden gidip araçları canlı görüyorum bu şekilde bi sonuca varıp kafaya koyucaz inşallah malesef en büyük sıkıntımız kafa karışıklığı :D
.

Sizde haklısınız pek tabii ki, sonuçta 60.000 TL az uz bir miktar değil. Kolaylıklar diliyorum size :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Leon u almadan önce (2013 Temmuz zamanı) bir kaç arabayı test etmişim ve bunlardan biri I30 du ...
Otomatik dizelini test etmiştim (sanırım 128hp ve tam otomatik) kendi kendime Hyundai sınıf atlamış demiştim.. çokta kötü gelmemişti açıkçası ... bir başka bayide (Çorlu bayisi) test sürüşünün ilk bölümde aracı satış danışmanı kullanmıştı , düz yolda direksiyon çekip aracın yola ne kadar iyi tutunduğunu, yoldan çıkmadığını göstermişti :)

Yol tutuşu, sizi tehlikeye atacak bir zayıflıkta değildir, zaten elektronik sistemler arabaları yeri gelince asfalta çakıyor... ama keyifli midir, sanmam .. gerek KIA gerek Hyundai de gördüğüm yegane hoşluk (!) direksiyonların gerçekten hafif oluşu ... hele geçen gün kullandığım Ceed in direksiyonu Polo dan çok daha hafifti... he direksiyon tepkisi veya geri bildirimleri iyi değildir o ayrı ..

Süspansiyon sertliğini hatırlamıyorum .. ama And ın demesine göre Ceed, I30 dan süspansiyon olarak (konfor ekseninde) daha başarılıymış. I30 un yegane eksilerinden demişti süspansiyon konforu için ..

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
C max kadar genişliğe gerçekten ihtyiacım yok :)
Corolla güzel araçlar ama toyotaya girersem sanki auris daha çekici gibi
İnsignia da bütçeme uygun zor
Astraya da sıcak bakmıyorum

Teşekkür ederim :) dediğin gibi piyasa fena ince eleyip sık dokumak gerekiyor .
Hocam en guzeli auris 1.33 life alin lpg baglatirsiniz. Pasa pasa gezersiniz :):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım