KAPALI 60k’ya Kadar Araç Tavsiyesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Berkin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
4,101
27
Marka
Honda
Merhabalar,

Ehliyeti olmadan araba alan ilk kişi olarak forum tarihine adımı yazdırabilirim.

60k’ya kadar bir araç bakıyorum. Öncelikli şartım dizel olmaması. Manuel veya otomatik olması fark etmez lakin manuel öncelikli olabilir tabii. Çok eski olmayan, ruhu olan ve rahat hissettiren ve beni en azından 5 yıl idare etmesi gereken bir araba arıyorum.

Sevgiler

2010-2011 Focus MK2 makyajlı kasa tavsiye ederim. O rakamlara alınacak Tit X donanımı çok tatmin eder.
Sunroof , adaptif farlar, 220v priz, dijital klima sensörler vs onları saymıyorum zaten. HB olanı bence ruhu olan bir araç. Yol tutuşu,hisli direksiyonu mükemmeldir. Yakıtı üzmez, bakımı üzmez yormaz. Ve o rakamlarda vag grubu ancak B sınıfı alınabilirken C segment olacak araç.

Ben Berkin yerinde olacağım, elimde 60 bin para olcak, tabiki Ford Fiesta 1.6L Ti-VCT powershift. Üstelik Sıfır km şöyle pırıl pırıl. milletin ne yaptığı belli olmayan eskisine 60 bin sayacağıma, atmosferik fiestaya 65000 tl alırım.. Tabi genç ve eskisi gibi güzel reflexlerim olsaydı.
Hayla aklımdadır Kartepeye Trend kasa olanı ile tırmanmam. Çok zevkli idi.

Son düzenleme:
Fiesta aslında çok hoşuma gidiyor. Dış tasarımına bayılıyorum. Ne dersiniz önerir misiniz ?

Giuletta bal gibi çok güzel ama peder bey büyük ihtimalle 60k verip 100k km de bir aracı bana aldırmaz

Sen Nuray Otomotiv Çekmeköye git. İstanbul Anadolu yakasından en ucuz fiyatlar hep ondadır. Sonra Ataşehir Otokoça git. Fiyatlara bak. 59000 tl bile alabilceğini düşünüyorum :)

Fiesta aslında çok hoşuma gidiyor. Dış tasarımına bayılıyorum. Ne dersiniz önerir misiniz ?

Giuletta bal gibi çok güzel ama peder bey büyük ihtimalle 60k verip 100k km de bir aracı bana aldırmaz
Fiesta'nın yeni tip motorlarını bilmiyorum belki sağlam giden bir turbolu benzinli motor seçeneği vardır(Örneğin 1.0 EcoBoost 140 PS), onun haricinde atmosferiklerin performansını deneyip öyle almanı tavsiye ederim belki beklentilerinin aşağısında kalabilir.Fiesta piyasa bir araba yarın bir gün olur da sıkılırsan gidip hemencecik satabilirsin tabii ki bu durum diğer riskli genç otomobilleri için kolay olmayabilir.

bu araba avisin sürekli kiraladığı bir otomobil. Almadan evvel kafan karışıyor ise, 1 günlik kiralayıp tüm gün sür. ben 600 km tüm gün kullandım. Çok ama çok beyendim :)

Astra K veya A3 de bulunabilir
O fiyata var mı bunlar :)

Ben 400km yakın kullandım. Konfor,yalıtım ve kullanışlılık olarak zayıf bir araba ve eski sürüş keyfide yoktu. Eğer gerçek fiesta istiyorsan 1.6 atmosferik 120bg manuel tek kapı makyajsızlarına bak. Bu kasada esp ve elektrikli direksiyon sürüş.keyfini bitiriyor

Model önermeyeceğim, o paralara model yılı yüksek güzel araçlar bulunur
Tek tavsiyem afili araç olacak diye 100k'yı geçmiş, hor kullanılmış araçlara yönelmemen

Son düzenleme:
Öncelik dizel denmiş herkes benzinli önermiş :)
Focus un yeni kasaları benzinli alınıp lpg takılabilir, üzmez ama performans anlamında deli gibi mutlu etmez.

Fiestayı ben de tavsiye ederim ama biraz daha düşük model C segment almak tercihim olurdu.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-orjinal-46500-km-de-469816054/detay

Hocam isterseniz tekrar okuyun .. öncelikli şartım dizel olmaması diye belirtmiş berkin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...