KAPALI 80-110 bin TL arası 2. el araba tavsiyesi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Herkese merhaba.Arkadaşlar her gün şehirler arası 30 km git gel yapacağım.Otomatik olması tercihim ama manuel de olur.Dizel düşünüyorum.Aklımda Golf Higline,Corolla Advance var.Km yapacağım buna rağmen satılması kolay zarar ettirmeyecek bir araba lazım.En önemli şey ses yalıtımı ve konfor.Golf o kadar pahalı ki alsam satamam diye korkuyorum fiyatlar acayip artmış.Ya da gözü karartıp Passat Comfortline DSG mi alsam diyorum 100 bin TL üzeri ?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Fiyatlar hakkında yorum yapmayacağım lakin hepsi sapıtık şekilde pahallı..ama gidin bayilerden teklif alın. Önemli oranda indirim yapıyorlar...

İhitayçlarınızı biraz daha netleşitmeniz iyi olur... örneğin bagaj ihtiyacınız, iç hacim gibi... otomotaik veya düz vites konsunda da kesin karar verirseniz çok iyi olur lakin fiyatları önemli oranda etkiliyor...

Son olarak 0km mi 2nci el mi olmalı.. onuda eklerseniz iyi olur...

Ben de benzer bir bütçeyle aslında sessiz ve konforlu olması önceliğiyle uzun araştırmalarım ve test sürüşlerim senonunda 2nci el Golf Comfortline Tdi dsg aldım... bazı tereddütlerim vardı ama aracı alıp uzun uzun kullanınca boşuna zaman kaybettiğimi gördüm.. eğer sessizlik ve iyi bir sürüş istiyorsanız Golf doğru adres. Alternatif olarak yeni Meganında genel olarak rafine olduğu söyleniyor...

Bunun dışında eğer manuel olabilir diyorsanız aslında test ettiğim ve son anda bir tanede elimden kaçırdığım aslında bir üst segment e dahil olan, Ford Mondeo yu önerebilirim... sizi her bakımdan memnun edecektir, sadece performans olarak ortalama kalıyor ve manuel vites...ama araç geniş, rahat, sessiz ve konforlu.... Ford bayisinden 0km için 104 bin fiyat almıştım 3 hafta önce (Style donanım içinde tabi) ...Passatta her koşulda iyidir ...ama son nesillerde Mondeo daha konforlu deniyor...

dogukancay

Doğukan Çay
Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
45
36
645
23
İstanbul
Şehirler arası sürüyorsan sana bi adaptif cruise ve şerit takip olsa iyi olur. Ve eğer biraz da dinamik olsun dersen 1.5 dizel otomatik focusu düşünebilirsin (Adaptif cruise var mıydı hatırlamıyorum ama). Volvo s60da düşünebilirsin ya da v40 çok iyi ve güvenli arabalar. Özellikle sürüş yardımcıları epey iyi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Dizel manuel mondeo, dizel otomatik insignia veya volvo s60 bulabilirsiniz o fiyatlara tabii 2. Elde değer kaybı golf ten fazla olur.

furkang

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
54
10
970
11binkm yapacaksan dizel olmasının sana avantajı nedir?Dizeller daha pahalı ve değer kaybı daha fazla.Onun yerine daha uygun bir benzinli alsan.Mesela hesaplamışlardı bir yerde 18bin km üstü yaparsan aynı donanımda dizel qq avantajlı altını yaparsan benzinli.Ben 20bin km yapıyorum dizel aldım mesela

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
11binkm yapacaksan dizel olmasının sana avantajı nedir?Dizeller daha pahalı ve değer kaybı daha fazla.Onun yerine daha uygun bir benzinli alsan.Mesela hesaplamışlardı bir yerde 18bin km üstü yaparsan aynı donanımda dizel qq avantajlı altını yaparsan benzinli.Ben 20bin km yapıyorum dizel aldım mesela

Sadece işe giderken 18 bin yapacak bu adam lüksüne de kullanacak uzun yola gidecek şehir içinde gezecek falan filan...

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Cikoleite14

Düz Yol Gazcısı
9 Şub 2017
2
7
245
Selamlar. 80-110.000 arası fiyatlar vermeyi düşünüyorsanız Premium sınıfta araçlar öneririm size kesinlikle. 1- 2014/2015 model Audi A3 Sedan 1.6 TDI 110 hp 2- 2015 model Bmw 1.16d Otomatik 3- Mercedes A180CDI 7G-TRONİC 4 Volvo V40 1.6 dizel otomatik.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Yorumlarınız için teşekkürler.0 araba fiyatları çok pahalı,düşündüğüm arabaların ya en boş modelleri ya da benzinlilerini alabiliyorum ve 0 alındığı için zarar etme ihtimali yüksek o yüzden 2. el düşünüyorum.Yılda 25-30 bin km yaparım mecburen dizel olması gerekiyor.Süperb düşünüyorum ama prestige paket 125 TL civarlarında,beni aşar,diğer donanımları da tutulmuyor elimde patlamasın araba.Ford hiç düşünmüyorum.Higline golf parasına boş 116d alınıyor,bilemiyorum.A3'ünde o kadar çok paket ve donanımı var ki hiç anlamıyorum kıyaslayamıyorum iyisini kötüsünü.Ayrıca arabayı 2 yıl sonra satma ihtimalim çok yüksek.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
A3 bir kaç kere bindim ama ses yalıtımı olarak aklımda bişey kalmadı ama süspansiyon kalitesi olarak eşsiz hiç unutmam.A3,Golf ve Passat arasında ses yalıtımı,süspansiyon ve konfor (oturma pozisyonu,koltukların rahatlığı) açısından sıralama nasıldır?

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Yorumlarınız için teşekkürler.0 araba fiyatları çok pahalı,düşündüğüm arabaların ya en boş modelleri ya da benzinlilerini alabiliyorum ve 0 alındığı için zarar etme ihtimali yüksek o yüzden 2. el düşünüyorum.Yılda 25-30 bin km yaparım mecburen dizel olması gerekiyor.Süperb düşünüyorum ama prestige paket 125 TL civarlarında,beni aşar,diğer donanımları da tutulmuyor elimde patlamasın araba.Ford hiç düşünmüyorum.Higline golf parasına boş 116d alınıyor,bilemiyorum.A3'ünde o kadar çok paket ve donanımı var ki hiç anlamıyorum kıyaslayamıyorum iyisini kötüsünü.Ayrıca arabayı 2 yıl sonra satma ihtimalim çok yüksek.

ikinci eli hızlı araba lazım sana ve yine kesinlikle ikinci el alman lazım. golf leon alt seviye, 116d ve A3 üst seviye tavsiyemdir. ki 100 dediğin anda 116d çok rahat alırsın. yine bi düşün hocam, hayırlısı olsun şimdiden :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
A3 bir kaç kere bindim ama ses yalıtımı olarak aklımda bişey kalmadı ama süspansiyon kalitesi olarak eşsiz hiç unutmam.A3,Golf ve Passat arasında ses yalıtımı,süspansiyon ve konfor (oturma pozisyonu,koltukların rahatlığı) açısından sıralama nasıldır?

Oturma pozisyonu ve koltukların rahatlığını en iyi siz anlarsınız aslında...
Bunun dışında giriş seviyesi A3 lerin koltuğunu görsel olarak beğenmiyorum...Golf un koltukları çok daha kaliteli gibi görünüyor (Comfortline da gelen Alacantara döşeme farkı) .. A3 ün koltuk konforunu ise deneyecek kadar sürüşüm olmadı.. fakat Audi bu..kötü olacağını sanmıyorum.

Golf segmentinin en sessizlerinden ..lakin eğer biri daha sessiz daha kayarcasına yola alacaksa o da Audi olur sanırım.. A3 lerin kapılarında çift taraflı fitil uygulaması var...bu uygulama VW de Passatta başalayan bir uygulama...yani biraz daha sessiz olması muhtemel...

Son kasa Passat ile bir tecrübem olmadı lakin kendi segmentinde çok sessiz olduğunu kimse söylemiyor,,, tabiki bir C segmentine göre nasıl onada bir bakmak lazım ancak yinede kötü denmez diye düşünüyorum.. Eski kasasında ki dizel sesi çok kötüydü...hatta bu sebepten dolayı Golf 7 almıyordum .,bir ön yardım vardı tdi üzerine lakin Golf 7 de bambaşka olmuş o gürültülü makine..Passatın motoru sanırım daha değişik ..güç farkları var...

Bmw tabiki denenebilir ama iç hacim olarak bana sıkıntı veriyor o araçlar.. çok fazla zaman geçirilemezmiş gibi geliyor 1 serisinin içi... hoşunuza giderse tabiki o da hayet başarılı olur lakin konu konfor ise bence Audi, hatta Golf 7 daha doğru araçlar

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
İki aracın motor gücüde 103 gözüküyor.. 105 veya 110 olması lazımdı..
Fiyatlar gerçekten uçuk ... ama piyasada böyle oldu işte.. ucuz olanın rensgi çok güzel ama direksiyonu parlamış biraz . beyaz olan ise bana pahallı geldi, hoş bu piyasa böyle oldu mağlesef... yinede Highline 2015 model bir Golf için 90 lı rakkamlar cebinizden çıkmasın

Ben kendi aracımı alırken özellikle 110 luk euro 6 motorlardan olmasına dikkat ettim..
110 lukların yakıt tüketimi bir miktar daha iyi ve denildiğine göre sbu motorlar biraz daha sessiz... hemde malum dizel skandalına bulaşmayan motorlar. Bence alırken sizde buna bakın ... Golfler için 2015 modellerin bir kısmı ve sonrasında Türkiyeye gelenler ile, A3 lerin 2014 ve sonra üretimleri bu şekilde Euro6 motorlar ile geliyor.. ince bir detay .. ama ben takılmıştım işte :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım