KAPALI 80-110 bin TL arası 2. el araba tavsiyesi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Herkese merhaba.Arkadaşlar her gün şehirler arası 30 km git gel yapacağım.Otomatik olması tercihim ama manuel de olur.Dizel düşünüyorum.Aklımda Golf Higline,Corolla Advance var.Km yapacağım buna rağmen satılması kolay zarar ettirmeyecek bir araba lazım.En önemli şey ses yalıtımı ve konfor.Golf o kadar pahalı ki alsam satamam diye korkuyorum fiyatlar acayip artmış.Ya da gözü karartıp Passat Comfortline DSG mi alsam diyorum 100 bin TL üzeri ?

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Güzel ayrıntıymış,ben 110 hp olanların daha az yaktığını duymuştum ama daha sessiz olduğunu bilmiyordum.2015 110hp olanlar da 10-15 TL daha pahalıymış.Manuel alsam üzer mi,Adıyaman'da yaşıyorum trafik çok yok,zaten işimde ilçede git gel yapacam?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Niye üzsün ki ?
Siz manuel de kullanırım derseniz bence hiçbir problem yok ... sadece, yani ne kadar gerekli orasıda tartışılır gerçi ama ben Golf dizel manuellerin 5 ileri olasını hep garipsemişimdir. Bence 6 ileri olmalıydı uzun zamandan beri .. 1.2TSI larda bile 6 ileri... Gerçi sanırım bir VW mühendisi bu konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı, "gerekli değil ki" gibisinden ama beni kesmiyor o açıklama... neyse... 5 ileri olması bir garip ...

Bu arada ben olsam, manuel için hiç bir problem yaşamayacaksanız Ford Mondeo ya alıcı gözüyle bakardım. Style donanımlısını, Highline golf den daha uyguna bile alabilirsiniz.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Yakıt tüketimi olarak Golf den biraz daha fazla yakar.. normaldir lakin araç ağır .. ve TDI motorlar, TDCI lara göre biraz daha ekonomik oluyorlar genelde... ancak bence çok ciddi bir fark oluşup sizi üzmeyecektir... Performans olarakta Golf biraz daha seri olacaktır benzer nedenden dolayı ... ben mondeo yu test sürüşünde kullandım.. manuel olmasından ötürü performans olarak herhangi bir yetersizlik hissetmedim (bu araca eski bir tam otomatik veya ağır kanlı bir başka otomatik şanzıman konulsa kötü olurdu).. tabi uçmayacaktı o ayrı ..

Konu ikinci el olursa Golf her zaman önde olur .. bunda hem VW aracı olmasının hemde o segmentte ki genel olarak en başarılı otomobil olmasının payı var.. Mondeo da satılır elbet, ama Golf çok daha kolay olur...

Sanırım Highline Golf ile Titanum mondeo arasında bir parça donanım farkı (Mondeo lehine) olur .. netice de Mondeo D segmenti bir araç... ama yinede 1 e 1 bakıp karşılaştırmak lazım ...

Ben etrafta az olduğu ve tipini çok beğendiğimden Mondeo istemiştim. İç mekan malzeme kaliteside Ford standartlarında oldukça yüksek

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Bugün ford bayisine gidip mondeo 1.6 tdci manuel titanium test ettim.Ses yalıtımını çok beğendim,110'a kadar arabada çıt ses yok,ondan sonra havanın rüzgarlı olmasından heralde sol aynadan çok hafif rüzgar sesi gelmeye başladı ama hava rüzgarlıydı bayağı.Lastik sesi 130 da bile hiç yok.Çok acayip bir arabaymış,süspansiyonlar yine öyle ama daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü arabada 18 inç jant vardı.Hiç beklemiyordum bu kadarını,ömrümde bindiğim en konforlu ve sessiz araçlardan biri.Arabanın çekişi de çok iyiydi,2 kişiydik.Mondeo alacam heralde.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bugün ford bayisine gidip mondeo 1.6 tdci manuel titanium test ettim.Ses yalıtımını çok beğendim,110'a kadar arabada çıt ses yok,ondan sonra havanın rüzgarlı olmasından heralde sol aynadan çok hafif rüzgar sesi gelmeye başladı ama hava rüzgarlıydı bayağı.Lastik sesi 130 da bile hiç yok.Çok acayip bir arabaymış,süspansiyonlar yine öyle ama daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü arabada 18 inç jant vardı.Hiç beklemiyordum bu kadarını,ömrümde bindiğim en konforlu ve sessiz araçlardan biri.Arabanın çekişi de çok iyiydi,2 kişiydik.Mondeo alacam heralde.
Mondeo güzel tercih olur. Konfor olarak Golf'ten daha üstün. İkinci elde satış olarak Golf daha iyi ama 4-5 yıl kullanılacaksa çok önemli değil. Mondeo piyasası da kötü değil. Şimdiden hayırlı olsun.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a,vuruk,degisen-yok-tertemiz-286253316/detay/

Bu arabayı almayı düşünüyorum,haftaya pazartesi İstanbul'a gidip alabilirim.Aradım biraz önce araba 43 binde kazasız boyasız servis bakımlı,işini büyütmüş biraz,transporter benzeri bişey alacağı için satıyormuş.Yaz lastikleri iyi durumda değilmiş ama 1 kış kullanılmış kış lastiğini de verecekmiş.93 bin civarı verecek gibi duruyor.Son karar olarak ne dersiniz,hayırlı olsun diyelim mi? :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Herkese merhaba.Arkadaşlar her gün şehirler arası 30 km git gel yapacağım.Otomatik olması tercihim ama manuel de olur.Dizel düşünüyorum.Aklımda Golf Higline,Corolla Advance var.Km yapacağım buna rağmen satılması kolay zarar ettirmeyecek bir araba lazım.En önemli şey ses yalıtımı ve konfor.Golf o kadar pahalı ki alsam satamam diye korkuyorum fiyatlar acayip artmış.Ya da gözü karartıp Passat Comfortline DSG mi alsam diyorum 100 bin TL üzeri ?
sen hala araba almadın mı? sen araba bakarken gırtlak baktığın golf 85 idi. şimdi o opsiyonlar ile 110k falan. ne yaptın be kardeşim... :(

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Mondeo güzeldir, alıp uzun süre kullanın .... 2nci el de bir şekilde araba satılır, zaten 2nci el aldığınız için değer kaybınızda çok çok fazla olmaz...

Tavsiyem aracı bir eksper merkezine götürün, raporunu çıkarsınlar.. 150TL veriyorsunuz aklınız kalmıyor hemde o gün tarihli raporunuz oluyor ... çok ufak tefek şeylere de takılmayın ...

Bende dediğim gibi eğer kaçırmasaydım almıştım o Mondeo yu ki, gözümü karartıp otomatik vites den bile vaz geçmiştim, öyleki İstanbulda yaşıyorum.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
@Renard Alamadım :) Geçen sene evlendim,arabayı sattım doblo aldım,ev aldım.Eşya,düğün parası derken para bitti.Şimdi tayin istedim,evi sattım biraz param var peşin alacam ne alırsam kredi falan yok.Ben o zaman dynaudio ses sistemli ergo-active koluktuklu 1.4TSİ DSG vs. gırtlak dolu arabayı 89'a almadım,şimdi tam olarak kaç paraya geldiğine bakamıyorum bile içim acıyor,ne olur sizde söylemeyin :)

Ayrıntıya takılmıyorum ama benim bu aralar zamanım dar,ev taşıma,ayrılış başlangıç vs. İstanbul'a gitmişken alıp gelmem lazım.

Benim arabayla kafama takılan ilan mart-nisan gibi yayına konmuş o zaman 41.500 deyimiş,şu an 43 binde dedi adam,8 ay hiç binmemişim mi arabaya.Km de oynama olmasın?Pendik'de bildiğiniz güvenilir ekspertiz var mı?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben eft oto ekspertiz diye bir yere yaptırdım..birçok şubesi var, sitesinden görebilirsiniz... sanırım en yakın maltepe olur...ama pendik tarafında da google dan yer bulabilirsiniz... fiyatta anlaşın, eğer gördükleriniz ve sahibinin söyledikleri dışında önemli birşey çıkarsa tekrar konuşun fiyatı derim.. ufak tefek şeylere takılmayın...

Eksper firması koltuk, direksiyon gibi yerlerin aşınma oranlarınada bakıyor, lastikler ile birlikte zaten rapora ekliyor... eğer km de bir düşürme olursa ortaya çıkar.. zaten eksper anlamaz ise siz hiç anlamazsınız, çokta sorun olmaz :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşim yolunda gidiyor.Bu sabah evden çıkmadan bir daha ilanlara bakim yeni mondeo ilanı var mı diye.Adıyamandan bir ilan eklenmiş gece,bugün gittim baktım yarın alıyorum.Yorumlarınız için teşekkürler.
Hayırlı uğurlu olsun inşaallah hocam. Aldıktan sonra araca alışıp deneyimleyince iyice, bir yazı bekliyoruz sizden hayırlısıyla.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Arkadaşlar bugün arabayı 90.500'e aldım.150 km kullandım.Benim kuzen 70 km kullandı S60 var onda 2014 model,kendi arabasından çok daha konforlu ve sessiz oluğunu söyledi.Malzeme kalitesini de çok beğendi.Ben şu an iyi ki almışım diyorum.Nerdeyse gırtlak dolu D segmenti araba 90 bin TL tam f/p arabası.Yaz lastiği alacam tavsiyelerinizi bekliyorum 235/50/17 Continental sport contact 5 düşünüyorum?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar bugün arabayı 90.500'e aldım.150 km kullandım.Benim kuzen 70 km kullandı S60 var onda 2014 model,kendi arabasından çok daha konforlu ve sessiz oluğunu söyledi.Malzeme kalitesini de çok beğendi.Ben şu an iyi ki almışım diyorum.Nerdeyse gırtlak dolu D segmenti araba 90 bin TL tam f/p arabası.Yaz lastiği alacam tavsiyelerinizi bekliyorum 235/50/17 Continental sport contact 5 düşünüyorum?
Boşuna ben de değiştirmek için can atmıyorum hocam. Hayırlı uğurlu olsun tekrardan.
Aracınız konforlu ve yalıtımı iyi bir model olduğu için istediğiniz lastiği seçebilirsiniz. Yalıtım ve konfor konusunda kolay kolay üzmeyecektir. Fakat yaz başı gibi continental premium contact 6 gelecek Türkiye'ye. Sport contact 5 ve premium contact 5 artık üretilmeyecek, bunlar yerine her iki modelinde özelliklerinin birleştirildiği bir seri olacak premium contact 6. O sebeple bu lastiği beklemenizi tavsiye ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
6 da benim lastiğin ebatı yok 235/45 var,235/50 ye göre konforu çok etkiler mi,fiyatı ne olur çok pahalı olursa zaten alamam,tam olarak ne zaman gelir acaba?
Lastik hesap modülünden baktığımda -3.6% bir fark oluşuyor çapta. Hesap modülü ise +- 2,5% dan fazla değişimi önermiyoruz diyor. Pratikte işler ne olur bilemem fakat teoride önerilmiyor söylediğiniz değişim.
Conti bayisi yahut conti Türkiye üzerinden iletişim kurup, ebatlarınıza uygun pc6 modeli var mı ? yoksa gelecek mi ? ya da ne zaman gelecek diye sorabilirsiniz.
Başka bir tercih yaparsanız eğer http://www.tyrereviews.co.uk/ bu siteden lastik ebatınızı girerek o ebatta en başarılı lastikleri ve kullanıcı geri bildirimiyle almış oldukları notları görüp karar verebilirsiniz hocam.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Ben de bu siteye bakıyordum şu an ama pek bişey anlamadım.CSC5 alim geçim en iyisi :) Bugün sordum 4 tane 2400 dediler,2000 TL yap dedim yok dedi,çok az zamanım vardı sigorta yaptıracaktım.Yarın 2200'e bağlar alırım.Bugün bir kaç ustadan öğrendim,bilmiyordum:lastiği taktıktan sonra değil 100-200 km gittikten sonra rot-balans yapmak gerekliymiş,küçük bir bilgi :) Sizin de mi mondeo var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım