90larda Çocuk Olmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben milenyuma bogazkoprusu uzerinde girdim. Yani 2000 yili yilbasinda saat 00:00 gosterirken bogaz ici koprusun tam ortasinda 1994 model 58 beygirlik Skoda Formen 135 lx arka koltugunda girdim. Yasim daha 17 idi. Yasadigin en tuhaf tecrubelerdendi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,145
7
51,583
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abinonsekiz vardı ericsonn, tuş takımının üstündeki rengi değişen bölüme çok şaşırmıştım ilk gördüğümde :D :D antende bi şerit vardıonla aynı renkti :D

s-b4cb9f860436448ce2d7062db0956527d26c613c.jpg

edit: bu abinonsekizin bi üstüydü galiba pardon :p
Bu 628, bayağı eski. Bunun üstü vardı 688, onun internetlisi vardı 888. A1018 bunlardan sonra çıktı. Kapaklı titreşimli T10'lar, aktif kapaklı T18'ler vardı A1018 piyasaya çıktığında. A1018'in en büyük esprisi dual band (gsm900&1800) yani Aria hatları desteklemesiydi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,145
7
51,583
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,145
7
51,583
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kafamda kronoloji karışıyor. Arada 80'lere de gidebilirim. Kusuruma bakmayın. :)

- trt1 trt2 trt3 trt4 trt-int-avrasya... Sonra ilk özel kanal STAR1 çıktı, Kanal6 çıktı, HBB çıktı.
- Star1'de Parliament Sinema Kulübünün sunduğu pazar gecesi sineması
- Kanal Market vardı. Bugünkü sahibinden ilanları gezintilerimizin atasıdır. Aynı şekilde ürün no'lar ile tanıtılırdı. Sünnetimde oradan kumandalı araba almıştı bana bir tanıdığımız..
- İstanbul'da siyah önlükle gidiyordum okula. Kocaeli'ye taşınınca mavi önlüğe geçmiştim.
- Bizimkiler dizisini hatırlarım. İstanbul'da sokakta ayı oynatıldığını hatırlarım.
- Misket, tornet, çelik çomak, sapan. Sonra tasolar filan geldi.
- Algida vs. Panda ve Bağımsız aday Meybuz :)
- BMW vs. Pinokyo = Şahin vs. Broadway
- Kara Şimşek ve sahibi Michael Knight, Magnum
- Red Kit, Tenten, hatta ben Teksas'la TomMiks bile okudum.
- Gırgır
- R12tx'lerden sonra Toros'lar çıktı, Murat 131'den sonra Regatta kasa Şahin/Doğan/Kartal çıktı. Çok havalı duruyorlardı. 5 vitesin ve plastik tamponun havası bir başkaydı. :) Tempra'lar zaten Kara Şimşek gibi. :D
- R25 vardı, yerine Safrane çıktı. Konuşan araba yapmışlar diye duyduk Safrane'ı :)
- Çirkin colormatik camlı gözlükler, vatkalı elbiseler, bel üstü kotlar. Kolalı gömlekler...
- Ev hanımlarının en büyük hayali Arçelik Leydi 170 :)
- Ben hiç gitmedim ama Kadıköy Pyramid Alışveriş Merkezi
- 50'li yılların Amerikan arabalarından dolmuşlar vardı İstanbul'da. Sonra Transit'lere geçildi, çok üzülmüştüm.
- O302s ve sonrasında gelen devrim niteliğindeki TemSA Mitsubishi Maraton otobüsler. :) O zamanlar Setra ve Neoplan uçakla eşdeğerdi.
- Piyasada 6V, 9V ve 12V oto aküsü bulunabiliyordu. Bizim arabanın elektrik tesisatı 6 voltluktu mesela :)
- Dolma kalem yerine İçindeki mürekkebi gösteren Pilot kalemler çıkmıştı. Yeni çıkmıştı. Çok havalıydı.
- Kasetli Commodore 64. Sonrasında 5¼ disketler, daha sonra da 3½ disketler ve Amiga 500 çıktı.
- DOS'tan girip oynanan Prince of Persia, Wolfenstein 3D vardı.
- Tetris & Gameboy
- Beta ve VHS video kasetleri
- 5 yıl "ilkokul" vardı, 3 yıl ortaokul, 3 yıl lise. Çalışkan veya zengin olanlar Anadolu Lisesi veya özel okulda "orta hazırlık" sınıfıyla yabancı dil öğrenebiliyordu. =)
- Siyah beyaz televizyonlar... Kiminin ayarı tornavidayla, kimisi elle çevirmeli olurdu, kimine de kibrit çöpü sokulurdu =) Sonra renkli tv'ler, üstüne uzaktan kumanda, en son teletext de gelince biz iptal :D
- Tarık Tarcan'lı Çarkıfelek
- Kafamın içinde hala dönen "Hadi bakalım sandıklara / 2000'li yıllara / 20 ekim pazar günü / bütün oylar ANAP'a" seçim şarkısı. Benzer dönemde Aygaz ve İpragaz'ın da müzikli arabaları çıkmıştı. Kafamın içinde dömeye devam ettikleri için hepsi nefretimdir.
- İzel-Çelik-Ercan, sonra İzel-Ercan, sonra da İzel :)
- Uzun saçlı Kenan Doğulu

Aklıma gelen birkaç şeyi yazdım :)
En son birkaç tane de şarkı koyayım, tam olsun. :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kafamda kronoloji karışıyor. Arada 80'lere de gidebilirim. Kusuruma bakmayın. :)

- trt1 trt2 trt3 trt4 trt-int-avrasya... Sonra ilk özel kanal STAR1 çıktı, Kanal6 çıktı, HBB çıktı.
- Star1'de Parliament Sinema Kulübünün sunduğu pazar gecesi sineması
- Kanal Market vardı. Bugünkü sahibinden ilanları gezintilerimizin atasıdır. Aynı şekilde ürün no'lar ile tanıtılırdı. Sünnetimde oradan kumandalı araba almıştı bana bir tanıdığımız..
- İstanbul'da siyah önlükle gidiyordum okula. Kocaeli'ye taşınınca mavi önlüğe geçmiştim.
- Bizimkiler dizisini hatırlarım. İstanbul'da sokakta ayı oynatıldığını hatırlarım.
- Misket, tornet, çelik çomak, sapan. Sonra tasolar filan geldi.
- Algida vs. Panda ve Bağımsız aday Meybuz :)
- BMW vs. Pinokyo = Şahin vs. Broadway
- Kara Şimşek ve sahibi Michael Knight, Magnum
- Red Kit, Tenten, hatta ben Teksas'la TomMiks bile okudum.
- Gırgır
- R12tx'lerden sonra Toros'lar çıktı, Murat 131'den sonra Regatta kasa Şahin/Doğan/Kartal çıktı. Çok havalı duruyorlardı. 5 vitesin ve plastik tamponun havası bir başkaydı. :) Tempra'lar zaten Kara Şimşek gibi. :D
- R25 vardı, yerine Safrane çıktı. Konuşan araba yapmışlar diye duyduk Safrane'ı :)
- Çirkin colormatik camlı gözlükler, vatkalı elbiseler, bel üstü kotlar. Kolalı gömlekler...
- Ev hanımlarının en büyük hayali Arçelik Leydi 170 :)
- Ben hiç gitmedim ama Kadıköy Pyramid Alışveriş Merkezi
- 50'li yılların Amerikan arabalarından dolmuşlar vardı İstanbul'da. Sonra Transit'lere geçildi, çok üzülmüştüm.
- O302s ve sonrasında gelen devrim niteliğindeki TemSA Mitsubishi Maraton otobüsler. :) O zamanlar Setra ve Neoplan uçakla eşdeğerdi.
- Piyasada 6V, 9V ve 12V oto aküsü bulunabiliyordu. Bizim arabanın elektrik tesisatı 6 voltluktu mesela :)
- Dolma kalem yerine İçindeki mürekkebi gösteren Pilot kalemler çıkmıştı. Yeni çıkmıştı. Çok havalıydı.
- Kasetli Commodore 64. Sonrasında 5¼ disketler, daha sonra da 3½ disketler ve Amiga 500 çıktı.
- DOS'tan girip oynanan Prince of Persia, Wolfenstein 3D vardı.
- Tetris & Gameboy
- Beta ve VHS video kasetleri
- 5 yıl "ilkokul" vardı, 3 yıl ortaokul, 3 yıl lise. Çalışkan veya zengin olanlar Anadolu Lisesi veya özel okulda "orta hazırlık" sınıfıyla yabancı dil öğrenebiliyordu. =)
- Siyah beyaz televizyonlar... Kiminin ayarı tornavidayla, kimisi elle çevirmeli olurdu, kimine de kibrit çöpü sokulurdu =) Sonra renkli tv'ler, üstüne uzaktan kumanda, en son teletext de gelince biz iptal :D
- Tarık Tarcan'lı Çarkıfelek
- Kafamın içinde hala dönen "Hadi bakalım sandıklara / 2000'li yıllara / 20 ekim pazar günü / bütün oylar ANAP'a" seçim şarkısı. Benzer dönemde Aygaz ve İpragaz'ın da müzikli arabaları çıkmıştı. Kafamın içinde dömeye devam ettikleri için hepsi nefretimdir.
- İzel-Çelik-Ercan, sonra İzel-Ercan, sonra da İzel :)
- Uzun saçlı Kenan Doğulu

Aklıma gelen birkaç şeyi yazdım :)
En son birkaç tane de şarkı koyayım, tam olsun. :)

Adam olacak çocuk'u da ekleyelim :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZZe4U5iz5Ko

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım