KAPALI %98 engelli raporuyla hangi aracı tavsiye edersiniz?

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
Engelli raporuyla hangi aracı tavsıye edersınız askerı personel olduğum ıcın cok fazla km yapamam tercıhım sedan (hb tercıhlerıde göz önünde bulundururum) bütçe 100-110

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
bide şöyle bir soru daha indirimle mi 110 verebilirsiniz yoksa indirimsiz fiyatı 110 olacak o fiyat üzerinden mi düşülecek? (gerçi 110 a 0 araba da kalmadı ama

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
İndirimli haliyle 100-110 bin verebilirim biraz geniş bi araç tercih edebilirim yakıt konusunda ise dizel-benzin hangisini önerirseniz

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
[
İndirimli haliyle 100-110 bin verebilirim biraz geniş bi araç tercih edebilirim yakıt konusunda ise dizel-benzin hangisini önerirseniz
yılda 20 bin km den fazla yapmıyorsanız benzinli alabilirsiniz. fakat fazla km yapan birisiyseniz dizel almalısınız yakıt tüketimi bakımından daha avantajlıdır dizel.

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
En fazla dediğiniz gibi 20 bin civarı yol yapabilirim peki başka önerebilecrginiz model varmı Onlarıda bi göz atayım (

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Peugeot 3008 1.2 puretech access paket düşünülebilir 1.2 130 hp eat6 şanzımanlı :) bu arada alacağınız aracın ötv li liste fiyatının 200.000 TL'yi geçemeyeceğini unutmayınız.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
opel tarafına baktığımda 1.2 motor 110 hp 6 ileri otomatik crossland x var fakat aracın teknik alt yapısı peugeot 3008 ile aynı yani opel logosuna para vermiş olmak gibi bir durum var :D ama işin iyi tarafı opel grandland x te en full paketiyle 183.900 TL ye ötv li hali ile gelmesi. indirimli fiyatı da işte bu fiyatın %60 düşüğü olacaktır

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla göçük sorunu oluyomuş galiba civic lerde tam bilmiyorum ama
o konu çözüldü diye biliyorum hocam. bende bir dönem epey araştırdım civic ama maddi olarak imkanlar artık el vermeyeceğinden ben ikinci el binmeye devam edeceğim fakat alabilecek insanlara öneririm civic'i :) geçenlerde bir konu vardı dizel civiclerde partikül filtresi arızası diye bahsediliyordu bilmiyorum başka araçlardada var mı yoksa 1 tane araçta mı yaşandı o durum. Fakat bazı durumlarda Honda Türkiye araçta oluşan bir arızayı kullanıcı hatası deyip kestirip atıyor galiba. Göçük mevzusu da öyle bir durumdu fakat yine söylüyorum benim bildiğim o sorun aşıldı :)

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
örneğin bundan tam 10 sene önce volkswagen DSG şanzımanları yeni yeni piyasaya sürdüğünde ve ilk defa kullanıcılar almaya başladığında DSG arızaları oluşmaya başladığında aynısını volkswagen'de yaptı. DSG arızalarının kullanıcı hatası olduğunu belirterek müşterilerden değişim için ciddi miktarlarda paralar istedi. Sonra anlaşıldı ki DSG genel itibari ile narin ve sorun çıkarma potansiyelli bir şanzıman türü, o zaman volkswagen kendini düzelterek DSG arızalarını garanti kapsamına aldı ve halen garantiden değişiyor. Bu arada önerim eğer İstanbul'da yaşıyorsanız çift kavramalı şanzımana sahip herhangi bir aracı tercih etmemeniz. Onun yerine bildiğimiz Tork Konvertörlü Tam Otomatik şanzımanlar daha dayanıklıdır.

Mavibere

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2018
42
7
595
Civic dediginiz gibi bi ara baya bi ilgimi çekmişti göçük sorununu kullanıcı hatası olarak öne sürdüler diye biliyorum şehiriçi kullanma gibi bi durum yok dedigin gibi sorun aşıldıysa cezbedici bi araç

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Bence ocak sonuna kadar beklemeniz faydanıza olur en azından alabileceğiniz limit değerlemesini Bakanlar kurulu Ocak da yapacak Ocak sonunda ortaya çıkar 200.000 TL sınırı 250 hatta 260.000 TL’ye çıkabilir böylece alabileceğiniz araç miktarı artar

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşım engelli indirimiyle geçen yıl Mazda 3 aldı, çok memnun. Eğer geniş bir araç arıyorsanız ve ÖTV muafiyetine girebiliyorsa size tavsiyem yine Mazda Cx-5'e ve Mazda 6'ya bakmanız yönünde olur. Neden Mazda derseniz, kriterleriniz "ayağımı yerden kessin" e yakın, o yüzden gönlümden geçeni yazdım :)
Somut olarak hangi marka model alırsanız alın, tork konvertörlü şanzıman tercih edin derim. Çünkü çift kavramalı şanzımanların hemen hemen hepsini uzun vadede güvenilmez buluyorum. 5 yıl satmayacağınızı düşünürsek, yapı olarak uzun ömürlü olsalar daha iyi olur diye düşünüyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım