KAPALI a4 satılıp yerine ne alınır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
selamlar arkadaşlar.

aracı alalı 2 ay oldu. araç 2013 model a4 2.0 tdi quattro 50 bin km de. herhangi bir kasisten geçtikten sonra aracın sol ön tarafından içinde bozuk para olan boş kutu kolanın sallanması gibi bir ses geliyor. benzetme garip oldu biraz ama tam anlamıyla bu şekilde ses. bunu herzaman da yapmıyor. her kasiste %50 şans. araç iki yetkili iki özel servis gezdi, her götürdüğüm yerde bir gece kaldı, dik rotlar - amortisörler- amortisör takozları değişti. hatta birkaç bişey daha değişti. bu ses gitmedi. ben de soğudum biraz araçtan.

bütçem aracın ederi kadar. alacağım araç arkadan itişli olmamalı. önden çekiş yada dört çeker olabilir. bu sebeple bmw almam söz konusu değil. bu araçtan sonra beni üzmeyecek, ikinci el ne alabilirim sizce? performans yakıt falan ikinci planda. asıl kriter konfor. suv yada sedan yada hb olabilir.

ya da macera arama mı dersiniz. sizlerin fikrini bir sorayım dedim.

saygılar

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Audi'yi beğenerek aldıysanız konforu ve iç mekanındaki premium hissi hoşunuza gitmiştir diye düşünüyorum. Performans ikinci plandaysa, Mazda 3'ü öneririm. İç mekanda aynı düzeyde kalite, benzer multimedya sistemi kumandaları, yüksek konfor düzeyi, yüksek sürüş zevki, otomatik alırsanız şanzımanı da çok iyi bir tork konvertörlü, Audi'ye artı olarak sorunsuzluğu, eksi olarak da performansı diyebilirim. Sedan, hb sizin zevkinize bağlı. Ama özellikle Power Sense donanımının sizi tatmin edeceğini düşünüyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sokaklarda pek goremiyoruz mazdayı ama bayaa mazda sever oldu, ben de onlardan biriyim:rolleyes:
Bence farklı sebepleri var. Öncelikle araba ucuz değil. Bunun dışında bazı bayiilerin Skoda'da da benzerini duyduğum satmak için değil satmamak için çabası var. İstanbul Kozyatağı'ndaki bayii gayet ilgiliydi, ama ismini vermeyeceğim başka bir bayide araç satmak kimsenin umurunda değildi. Sonra böyle bir arabada deri döşeme ve sunroof sunulmuyor olması da Mazda Türkiye'nin ayıbı. Aksesuar gibi yurtdışından temin edip yetkili servisler deri döşeme kaplayabiliyor ama o da uzun iş. Bakım aralıkları piyasa genelindeki gibi 1yıl/15000km değil, 6ay/10000km. Manuel vites ile Power donanım sunulmuyor. Tüm bunlara ek olarak ben ne kadar tercih etmesem de, piyasada yeni trend düşük hacimli turbo beslemeli benzinli motorlar. Mazda benzinli seçeneğinde atmosferik motor sunarak kağıt üzerinde tork değerinden kaybediyor. =)
Param olsa alır mıyım? Ya 500x, ya da Mazda3 alırım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
yapmayın hocam. mazda 3 iyi arabadır sahibi de oldum da a4 ten daha iyi olduğu hiçbir nokta yok.
Benimle zıt fikirde birisi olacağını biliyordum :) . İşte tam da bu yüzden bu soruyu soran @burningashes arkadaşımız almadan önce bir gidip Mazda'yı incelemeli. Detaylı test sürüşü yapmalı. Zira ben birkaç küçük detay dışında iç mekan, donanım, sürüş, konfor konularında ben Audi seviyesinde görüyorum.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Aynı sıkıntı bizde de yaşandı, babamın A4'ü satalı bir kaç ay oldu... O dediğin ses bende balataları değiştirdikten sonra gitti. Orjinal balata taktırmıştım. Sizde başka bir şeyden de olabilir tabii orasını bilemem. Başka arabaya gelince, Audi'den âlâ önden çekiş tanımam. Hele A4 biniyorsan alabileceğin en farklı araba 2010 model A6'dır. Yani maceraya gerek yok.

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
görüşleriniz için teşekkür ederim.
mazda 3 ü inceledim test sürüşü de yaptım. gerçekten güzel araç fakat satarken yavaş gider diye düşünüyorum.

a5 e bütçem yetmiyor. ben bu aracı 115 bin tl ye aldım. 115 e de satma şansım var şuan. yani bütçe bu kadar.

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
Aynı sıkıntı bizde de yaşandı, babamın A4'ü satalı bir kaç ay oldu... O dediğin ses bende balataları değiştirdikten sonra gitti. Orjinal balata taktırmıştım. Sizde başka bir şeyden de olabilir tabii orasını bilemem. Başka arabaya gelince, Audi'den âlâ önden çekiş tanımam. Hele A4 biniyorsan alabileceğin en farklı araba 2010 model A6'dır. Yani maceraya gerek yok.
babanızın aracı quattro muydu, önden çekiş mi? pazartesi bi de balataları değişeyim bari. battı balık yan gider hesabı. zaten bin 1500 lira harcadım ön takıma. iki balatın lafı olmaz. ayrıca babanızın aracını genel olarak bir değerlendirir misiniz? sizce nesi iyi nesi kötüydü. belki farketmediğim bişey çıkar. saygılar

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
hocam sıfır a3 düşünür müsünüz. açıkçası a4 ten daha rafine ve içeri hiç ses vermeyen bir araç yoktur o fiyatlara diye tahmin ediyorum. varsa da daha eski bir şey olur. belki a3 hatchback olanlar sizi tatmin eder. ama yukarıda arkadaşın dediği gibi bir frenlere de baktırabilirsiniz.
valla düşünürüm aslında. şimdi kendime şaşırdım hiç aklıma gelmedi ne hikmetse. bir bakayım fiyatlara en azından güncel kasa bişeye binmiş olurum.

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595
Şimdi direk benim lafım olsa dahi bir şey yaptırmanızı tavsiye etmem. Siz nerede oturuyorsunuz aracınızı nerede baktırdınız?
sakarya dayım. istanbula esenyurttaki doğuşa da götürdüm, burdaki servise de götürdüm. ayrıca burda sadece audiye bakan iki iyi özel servis var. onlara da gittim. sadece sizin lafınızla değil, balatalar mantıklı geldi bana düşününce. genelde frenden sonra oluyor bu ses. yani şehir içinde.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Eğer yolunuz düşerse Bostancı Sanayi'de İstanbul'da Aksoy Otomotiv var. Audi ve Porsche servisi. Dükkan sahibi Yüksel Usta gerçektende işinin ehli birisi, benim aracımda 4 ay 6 tane servis gezdiren titreme sıkıntısını sadece kulak vererek çözdü. Benimde tavsiye üzerine gittiğim bir yerdi ama çok memnun kaldım. İşçiğili biraz pahalıdır ancak yaptığı iş mükemmeldir. Ve mutlak surette arkasında durur. 2 hafta yanına gidip geldiğim için çok fazla gözlemleme şansım oldu. Yüksel Ustaya baktırırsanız mutlaka problem ile daha önce karşılaşmıştır ve halleder. Diğer mevzuya gelince, benim aracımda sadece sağ ön tekerden dediğiniz tarife uyan ses geliyordu. Kasislerden geçerken ama daha çok dalga çukurlardan geçerken oluyordu. Orjinal balatalar ve disk temizliği (bir makine ile inceltildi) problemimi halletti. Sizde deneyebilirsiniz ancak kesin çözüm soruyorsanız dediğim ustaya gidin derim. Size o aracın başka ne arızalar verebileceğine kadar her şeyi anlatır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
görüşleriniz için teşekkür ederim.
mazda 3 ü inceledim test sürüşü de yaptım. gerçekten güzel araç fakat satarken yavaş gider diye düşünüyorum.

a5 e bütçem yetmiyor. ben bu aracı 115 bin tl ye aldım. 115 e de satma şansım var şuan. yani bütçe bu kadar.
Doğru. Değerinde gider zarara sokmaz ama yavaş gider. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer yolunuz düşerse Bostancı Sanayi'de İstanbul'da Aksoy Otomotiv var. Audi ve Porsche servisi. Dükkan sahibi Yüksel Usta gerçektende işinin ehli birisi, benim aracımda 4 ay 6 tane servis gezdiren titreme sıkıntısını sadece kulak vererek çözdü. Benimde tavsiye üzerine gittiğim bir yerdi ama çok memnun kaldım. İşçiğili biraz pahalıdır ancak yaptığı iş mükemmeldir. Ve mutlak surette arkasında durur. 2 hafta yanına gidip geldiğim için çok fazla gözlemleme şansım oldu. Yüksel Ustaya baktırırsanız mutlaka problem ile daha önce karşılaşmıştır ve halleder. Diğer mevzuya gelince, benim aracımda sadece sağ ön tekerden dediğiniz tarife uyan ses geliyordu. Kasislerden geçerken ama daha çok dalga çukurlardan geçerken oluyordu. Orjinal balatalar ve disk temizliği (bir makine ile inceltildi) problemimi halletti. Sizde deneyebilirsiniz ancak kesin çözüm soruyorsanız dediğim ustaya gidin derim. Size o aracın başka ne arızalar verebileceğine kadar her şeyi anlatır...
Bostancı Sanayi'deki Audi-Porsche servisi ve özel Mercedes servislerinin methini ben bile duymuştum. Demek gerçekten iyilermiş.

burningashes

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
44
595

bu hafta içi işlerimi ayarlayabilirsem gidecem. teşekkürler ilgin için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım