KAPALI Abilerim yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Merhaba arkadaşlar. Tatlı bela kafamı kurcalayan bir sorum var.Siz değerli forumdaşlarımın bana yardımcı olabileceğinizi düşünerek bu konuyu açıyorum.
izmirde tıp fakültesi öğrencisiyim evim-okulum mesafesi 20 km hergün ort:50 km yapıcam ayda ort:900-1000 km kadar. 2 yıllık pederi kafaya alma çalışmalarım sonucunda 100 bin bütçe elde edebildim. Mazda CX3 1,5 skayactiv mi ? Yoksa CHR 1.2 turbo dynamic multidrive-s mi önerirsiniz?? İyi günler

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,026
1,997
2,770
Marka
Subaru
Merhaba arkadaşlar. Tatlı bela kafamı kurcalayan bir sorum var.Siz değerli forumdaşlarımın bana yardımcı olabileceğinizi düşünerek bu konuyu açıyorum.
izmirde tıp fakültesi öğrencisiyim evim-okulum mesafesi 20 km hergün ort:50 km yapıcam ayda ort:900-1000 km kadar. 2 yıllık pederi kafaya alma çalışmalarım sonucunda 100 bin bütçe elde edebildim. Mazda CX3 1,5 skayactiv mi ? Yoksa CHR 1.2 turbo dynamic multidrive-s mi önerirsiniz?? İyi günler
Hocam ikiside güzel ve taş gibi arabadır ben chr hybrid kullandım ve hoşuma gitti ama hibrid olduğu için senin sorula pek alakası yok. Normalde ikisinide kullanmadığım için fikir beyan etmem ama tasarımı sorun değilse cx3 mantıklı hamle olur gibi...

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Merhaba hocam izmirden birilerini görmek ne güzel :)
Konuya gelirsek
Chr 1.2 turbo yakınımda olan bizzat binip denediğim bir araç , tasarımı çok hoş özellikle iç mekan premium havası var resmen . Gidişi fena değil tanıdğım kişi bayan olunca ona zaten yetiyor :) ama biraz daha performanslı bir araç merakın varsa yetmeyebilir .

Chr da benim beğenmediğim arkanın çok küçük camları .

Mazda yı tam bilmiyorum iki seçenekte japon ikisi de üzmez :) Mazdayı bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır .

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Öncelikle hoşgeldiniz, keyifli forumlar diliyorum.
Bütçenize uygun çok fazla seçenek arasından neden bu 2 aracı seçtiğinizi bilmiyorum ama bu iki seçenek arasında cx3 derim

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Toyota nin araçları bizim ülkemizde her zaman daha değerlidir ve daha fazla tutulur.chr alt vergi diliminde ve turbolu motorda ekstrasi.1.5 atmosferik yerine 1.2 turbo kesinlikle daha mantıklı.ayrica cx3 NCAP 4 yıldız,Chr 5 yıldız aldı.bence gayet önemli bir durum

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tasarım kısmı kişisel beğenilere bakar. İkisi de size uyuyor anladığım kadarıyla. @mehmethakantarhan ın dediği çarpışma testi sonuçları cx-3'te kesinlikle kötü değil. Ben o kısmına çok takılmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
Burada sizi düşündürmesi gereken en önemli nokta iç hacim konusu. Eğer kalıplı insanlar da binecekse (sürücü dahil) cx-3 kesinlikle rahatsızlık verecektir. Ancak fit insanların binebileceği bir araç olarak üretmiş Mazda :) C-HR ise daha genişçe.
Mazda'nın karşısındaki marka Toyota olmasa, turbo motorun ömrü konusunda sallardım ama aksi ispatlanmadıkça Toyota'nın yapacağı motora güvenirim :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Tasarım kısmı kişisel beğenilere bakar. İkisi de size uyuyor anladığım kadarıyla. @mehmethakantarhan ın dediği çarpışma testi sonuçları cx-3'te kesinlikle kötü değil. Ben o kısmına çok takılmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
Burada sizi düşündürmesi gereken en önemli nokta iç hacim konusu. Eğer kalıplı insanlar da binecekse (sürücü dahil) cx-3 kesinlikle rahatsızlık verecektir. Ancak fit insanların binebileceği bir araç olarak üretmiş Mazda :) C-HR ise daha genişçe.
Mazda'nın karşısındaki marka Toyota olmasa, turbo motorun ömrü konusunda sallardım ama aksi ispatlanmadıkça Toyota'nın yapacağı motora güvenirim :)
Evet mazda cx3 te şaft tüneli ve dingil mesafesi aklıma çok takılıyor yoksa cx3 dizel temiz işimi görürdü

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Merhaba hocam izmirden birilerini görmek ne güzel :)
Konuya gelirsek
Chr 1.2 turbo yakınımda olan bizzat binip denediğim bir araç , tasarımı çok hoş özellikle iç mekan premium havası var resmen . Gidişi fena değil tanıdğım kişi bayan olunca ona zaten yetiyor :) ama biraz daha performanslı bir araç merakın varsa yetmeyebilir .

Chr da benim beğenmediğim arkanın çok küçük camları .

Mazda yı tam bilmiyorum iki seçenekte japon ikisi de üzmez :) Mazdayı bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır .
Performans işi biraz sıkıntı ya:) 7-7,5L /100 km den fazla benzin beni ve kyk kredimi çok üzecek o yüzden:((

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hoş bulduk. Hobilerim gereği arada kamp atmak,yüzmek için asfaltı bozuk bazen mıcırlı yollara giriyorum yüksek olsun ve japon olsun istiyorum o yüzden
Tam araya 500x'e göz attınız mı diye bir öneri sıkıştıracakken Japon şartı ile geri çekildim :) Ama yine de bir 500x... hani... Bir gidip görüp test sürüşü yapmakta fayda var. :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Alıcan onu vericeksin açıyı hocada o yaşta nasıl biniyomuş ona
Sanırım yan
Tam araya 500x'e göz attınız mı diye bir öneri sıkıştıracakken Japon şartı ile geri çekildim :) Ama yine de bir 500x... hani... Bir gidip görüp test sürüşü yapmakta fayda var. :)
Enriko Aliberti yürüme mesafesinde aslında.Yarın bakmaya gidebilirim hem jeep-renegade ti de görmüş olurum.Teşekkürler öneriniz için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım