Alfa romeo 147 Hakkında bilgi lazım kullanıcıları buyursun

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Sirius gibi sorunsuz veya ufak tefek sorunla binen yok mu? İlla vardır. Olumlu ve olumsuz örnekler var forumda. Ancak dünyada en sorunlu araba markalarına adını yazdırmış, yıllardır Avrupa'da yapılan sorunsuzluk anketlerinde en kötü sonucu alan markadan bahsediyoruz.
147 yanlış hatırlamıyorsam en son 2007 model olması lazım. En yenisi 14 yaşında olan, sorunlarla anılan bir markanın ürünü. Bir kişi fikrimi sorarsa samimi düşüncemi, "ben olsam ne yaparım"ı yazarım. Bilmediğim bir ülkede gidip de böyle bir markanın arabasını almam. Bosna Hersek'i bilmiyorum. -Zannetmiyorum ama- her yer Alfa Romeo kaynıyordur, her yerde parçaları, ustaları vardır, maliyetler çok düşüktür buyursun alsın hayrını görsün. Ama buradan bakınca o araç mantıklı gelmiyor.

Konu sahibi Alfa almış VW almış Renault almış Nissan almış benim hayatımda değişen bir şey olmayacak. İyisiyle kötüsüyle aracı kullanacak olan kendisi. Alfaların keşke dışları kadar içleri de güzel olsaydı.

Ön yargı mı? 0 km alınmış Giulialarla ilgili, Stelviolarla ilgili zibilyon tane konu var internette. 14 yaşında veya yaşı kaç olursa olsun yaşlı her araçta önemli olan aracın durumu ve önceki sahipleri tabii ki ancak bir de inkâr etmenin gereksiz olduğu gerçekler var. Bunca yıldır dünyanın çeşitli yerlerinden bunca insan oturup neden Alfa'yı durduk yere kötülesin? Zorları ne?

Omega sahibiyken (şöyle iyi böyle iyi) ve sattıktan sonra (şu sorunu vardı, bu sorunu vardı, satarken ortaya çıkması diye şundan ekledim vs.) yazılanlar çelişiyordu, o nedenle kefilliğine güvenemiyorum kusura bakma.

Gereksiz uzun bir mesaj oldu, konu sahibine araç seçiminde iyi şanslar, alacağı araç hayırlı olsun.

Samimi düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hocam işte az önce ford fiestaya baktım 2009 model mk7 frenlerde ön disk arka kaliper ve 3000 birim daha pahalı. Üstelik 1.3 benzinli bir motor şehir içi verisi 7.5 litre e alfada 10 litre yaksın en azından frene bastığımda beni durduracağını bilirim fakat kime sorsam alfa alma dökülür alfa alma bozulur alfa alma yolda kalırsın gibi gibi birçok şey duydum. E hali ile sonumun böyle
a04a644a36a2810ee067535bf761250c.jpg
olmasından korktum :D

Kolay gelsin araba almak zor iş.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,768
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hayatının en önemli kararıymış ve telafisi zor bir kararmış gibi bir ruh haline girmene gerek yok bence. İşlerini zorlaştırdığı gibi tatminsizlik yaratır sende. Altı üstü bir araba. Tutkun varsa, cidden sahip olmak istiyorsan kontrollerini yaptırdığın, mümkün olduğunca temizliğinden emin olduğun bir Alfa'yı alıp keyfine bak. Arıza mı yaptı ? Sıkıntı mı çıkarmaya başladı ? Masraflı olmaya başladıysa elden çıkarırsın olur biter. Biraz azına biraz fazlasına neticede bu işin ticaretini yapıp ekmeğini buradan kazanmıyorsun. Sonunda hiç bir şey kaybetmezsin emin ol. Tercihin öyle ödenmeyecek bedeller de oluşturmayacaktır. Çok seviyor ve istiyorsan al keyfine bak. En kötü ne olur ? İleride dalga geçerek hatırlayacağın bir anı ve tecrübe olarak sana geri döner.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Eski bir 156 sahibi olarak benim de söyleyeceklerim var elbet
Türkiye'de alfa romeo otomobiliyle uğraşmayı seven maceracı işi

sorunsuz sıkıntısız twinspark alfa istiyorsanız ya aldığınızda motor yaptırma harici 5 bin lira kenara koyacaksanız ya da 50 bini geçmemiş lpgsiz 147 156 arayacaksınız

ikincisi mümkün olmadığına göre ilki için cebe de ayırın

parçaları sıfır değiştirdikten sonra uzuuun yolda bırakmaz
Ama lpg varsa buji bobin arızaları olabilir. Bu her lpgli benzinli otomobilde olur, ama ben alfada daha çok yaşadım

bir daha alfa alır mısın derseniz vallahi alırım, yol tutuşu dinamikleri direksiyonu hissiyatı hala çok seviyorum

ama lpg takılmamış olanı almak isterim, veya en aşağı bi 5 bin lira masrafı starter pack cebime koyarım :)

Yurtdışı için hiç bir şey diyemeyeceğim, arkadaşlar yazmış orda parça usta bolluğu 147 156 bolluğu daha fazla olabilir. hatta twinspark kim köpek diyip bussolara falan da daha rahat çıkabilirsiniz

Hayırlısı :)

ibrhllplt

Taklacı Güvercin
28 Tem 2019
12
4
295
25
Marka
Alfa Romeo
Hayatının en önemli kararıymış ve telafisi zor bir kararmış gibi bir ruh haline girmene gerek yok bence. İşlerini zorlaştırdığı gibi tatminsizlik yaratır sende. Altı üstü bir araba. Tutkun varsa, cidden sahip olmak istiyorsan kontrollerini yaptırdığın, mümkün olduğunca temizliğinden emin olduğun bir Alfa'yı alıp keyfine bak. Arıza mı yaptı ? Sıkıntı mı çıkarmaya başladı ? Masraflı olmaya başladıysa elden çıkarırsın olur biter. Biraz azına biraz fazlasına neticede bu işin ticaretini yapıp ekmeğini buradan kazanmıyorsun. Sonunda hiç bir şey kaybetmezsin emin ol. Tercihin öyle ödenmeyecek bedeller de oluşturmayacaktır. Çok seviyor ve istiyorsan al keyfine bak. En kötü ne olur ? İleride dalga geçerek hatırlayacağın bir anı ve tecrübe olarak sana geri döner.
Büyük ihtimalle dediğiniz gibi yapacağım hocam, yinede kullananlardan deneyimlerini öğrenmek benim için önemli teşekkür ederim.

Eski bir 156 sahibi olarak benim de söyleyeceklerim var elbet
Türkiye'de alfa romeo otomobiliyle uğraşmayı seven maceracı işi

sorunsuz sıkıntısız twinspark alfa istiyorsanız ya aldığınızda motor yaptırma harici 5 bin lira kenara koyacaksanız ya da 50 bini geçmemiş lpgsiz 147 156 arayacaksınız

ikincisi mümkün olmadığına göre ilki için cebe de ayırın

parçaları sıfır değiştirdikten sonra uzuuun yolda bırakmaz
Ama lpg varsa buji bobin arızaları olabilir. Bu her lpgli benzinli otomobilde olur, ama ben alfada daha çok yaşadım

bir daha alfa alır mısın derseniz vallahi alırım, yol tutuşu dinamikleri direksiyonu hissiyatı hala çok seviyorum

ama lpg takılmamış olanı almak isterim, veya en aşağı bi 5 bin lira masrafı starter pack cebime koyarım :)

Yurtdışı için hiç bir şey diyemeyeceğim, arkadaşlar yazmış orda parça usta bolluğu 147 156 bolluğu daha fazla olabilir. hatta twinspark kim köpek diyip bussolara falan da daha rahat çıkabilirsiniz

Hayırlısı :)

Hocam 1.9 jtd ler için ne düşünürsünüz ? çoğu araba 180k üzeri km lerde dizeller için de motor yaptırma vs. gerekir mi ? triger + hafif bakımlar kurtarır mı sizce ?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
hocam şöyleki şuan baktığım alfalar genellikle mk 2 2005-2006 modeller, aynı fiyat bandında alabileceğim en genç araç 2010-11 peugeot 206 lar ve çoğu 250k+ km lerde. Ek olaraktan görünüş ve donanımda alfalar her türlü üste çıkıyor fazla yakması sorun değil benim için hatta bakımları vs de aynı şekilde ama sizinde dediğiniz gibi bu arabayı alıp avrupa turuna çıktığım zaman güven içinde olurmuyum onu merak ediyorum :D

Arabada eve alınan beyaz eşya gibi biri birini tutmuyor. Alfa hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum kullanıcıları yeterince yorum yapmış.

Şahsen bende sabıkalı araca(2.0 Ford Sierra) biniyorum, sorun çıkarmayınca çıkarmıyor ama gelin görün ki sorun çıkardığı(gün-ki umarım gelmez öyle bir gün) bu işlerle sorumlu birinin yanına 1.4 Pejo 206 çekmeniz ile 147 TS çekmeniz aynı şey olmuyor.Çünkü birisi ekonomik şehir içi aracı olarak tasarlandığı için sarf malzemeleri, parçalar sökülürkenki işçilik vs vs çok basit tutulmuşken diğerinde ise siz sırf daha fazla zevk alın diye mekaniker için işleri zorlaştıran bir yapısı var.Yani birini mühendisler sever ötekilerini ustalar :D

Gelin görünki kullanırken de 1.4 Pejo-siz bu örneği verdiğiniz için bu örneği dedim- ile 147 TS aynı hisleri vermiyor :D . Kısacası @Cenk ‘in de dediği gibi içinden geldiğince davran. Ben öyle yaptım sonuçları berbat da olsaydı ben karar verdim aldım olurdu.

Bu arada en başta şahsi düşüncemi söyledim, söylediğimin arkasındayım, ekonomik şehir içi aracı öneririm, salt model yılı olarak bakmayın işçilik maliyeti, parça maliyeti, parça ağı, usta ağı gibi durumlarda etkilidir. Ha siz de benim gibi arkadaş aldım bitti ben mutluyum da diyebilirsiniz, bence o da çok makul bir tercih çünkü kararsız kaldığım günleri hatırladığım zaman keşke daha evvel bu kararı verseydim dediğim çok olur :) .

İyi günler.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Büyük ihtimalle dediğiniz gibi yapacağım hocam, yinede kullananlardan deneyimlerini öğrenmek benim için önemli teşekkür ederim.

Hocam 1.9 jtd ler için ne düşünürsünüz ? çoğu araba 180k üzeri km lerde dizeller için de motor yaptırma vs. gerekir mi ? triger + hafif bakımlar kurtarır mı sizce ?

ben dizel sevmiyorum :)

bulunduğunuz ülkede yakıt fiyatları nasıl bilmiyorum da polonyada vs 3.2lerin ilanların fiyatları gördükçe cinnet geçiriyordum ben bi ara

36 ay vadeli kredi çekip 156 aldığımda polonyadaki arkadaşım bir aylık maaşının yarısına gta 156 alıyordu

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Benim eski arabam ve yaşadıklarım bunlar. 30 un üzerinde arabam oldu belki. En sevdiğim alfadır.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım