Alfa Romeo 156 1.9JTD testi çekeceğim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Merhabalar Alfa Romeo 156 1.9JTD aracımın test videosunu çekeceğim ve sizden önerilerinizi bekliyorum. Test sırasında duymak istediğiniz konuları yazarsanız sevinirim. Muhtemelen cumartesi günü çekeceğim ve bi aksilik olmaz ise yükleyeceğim(umarım başarabilirim).

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,438
4,970
kocaeli
Yakiti , şanziman dayanikliligi , bakım maliyetleri , Arıza cikarip cikarmama gibi durumlarda bilgi verirseniz bizim gibi almaktan cekinenleri aydinlatmis olursunuz :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Yedek parça sorunu varmı. Pahalımı

Hemen bulmakta zorluk çekiyosunuz. Fakat sadace alfa romeo parçaları tedarik eden birkaç site var kargo ile sipariş veriyorsunuz. Fiyat kısmına gelince videoda da bahsettiğim gibi aynı paröa dobloda 80-90 tl arasındayken alfa romeo olarak sipariş verdiğinizde 200 tl civarı ödüyorsunuz. Yani evet pahalı.

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Şunu eklemeyi unuttum kendine has olan parçaları hem hemen bulamıyorsunuz hem pahalı.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
hocam vites topuzu orjinal değil sanırım bilginiz olsun,

aracın dışarıdan videosunu ve sürüş videosunu da bekliyorum :)

Kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Yedek parça sorunu varmı. Pahalımı

yedek parça sıkıntısı yok, şehrine göre sanayiide de bulunabiliyor, internetten de sipariş verebiliyorsun. vw audi volvo mercedes bmwye göre ucuz, renaulta fiata göre göre pahalı. tabi bunu parça bazında değerlendirmek gerek.

1,9 jtd motor 156 türkiyede çok fazla yok. hatta ben ilk defa rastlıyorum. Bu yüzden stoklarda alfa romeo 1,9 jtd 156 olarak parça bolluğu olmayabilir, fiyatlar daha yüksek olabilir.

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
hocam vites topuzu orjinal değil sanırım bilginiz olsun,

aracın dışarıdan videosunu ve sürüş videosunu da bekliyorum :)

Kazasız belasız sürüşler diliyorum.

yedek parça sıkıntısı yok, şehrine göre sanayiide de bulunabiliyor, internetten de sipariş verebiliyorsun. vw audi volvo mercedes bmwye göre ucuz, renaulta fiata göre göre pahalı. tabi bunu parça bazında değerlendirmek gerek.

1,9 jtd motor 156 türkiyede çok fazla yok. hatta ben ilk defa rastlıyorum. Bu yüzden stoklarda alfa romeo 1,9 jtd 156 olarak parça bolluğu olmayabilir, fiyatlar daha yüksek olabilir.

Orjinal olmadığı sizden öğrendim

Sürüş videolarımı youtube kanalımda çektikçe yayınlıyacam beklemede kalın.

Yedek parça olayına gelirsek orduya taşınalı bir kaç ay oldu. Dediğim gibi belki benzinli versiyonların parçalarının bulunabilirliğini bilmiyorum. Fakat videoda da bahsettiğim gibi birçok kritik parçayı doblonunkiyle uyuyor ben parça sıkıntısı çekmiyorum.

İyi dilekleriniz içinde teşekkür ediyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Orjinal olmadığı sizden öğrendim

Sürüş videolarımı youtube kanalımda çektikçe yayınlıyacam beklemede kalın.

Yedek parça olayına gelirsek orduya taşınalı bir kaç ay oldu. Dediğim gibi belki benzinli versiyonların parçalarının bulunabilirliğini bilmiyorum. Fakat videoda da bahsettiğim gibi birçok kritik parçayı doblonunkiyle uyuyor ben parça sıkıntısı çekmiyorum.

İyi dilekleriniz içinde teşekkür ediyorum.

a16151c9b9a0c003881543025fa62687.jpg

:) Bende benzinli var, benzinli ile ilgili merak ettiklerine cevap verebilirim :)

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Hocam elinize sağlık. Aracınızı güle güle kullanın. Benim bir sorum olacak: Güneşlik nasıl kırıldı? :) Yan cama döndürülmüşken eliniz kolunuz filan mı takıldı?

Ben aracı alırken sağlam değildi vida kısmı sallanıyordu ben de açarken çıt diye çıktı takılabilir halde fakat uğraşmadım daha.

FLASH

Düz Yol Gazcısı
15 Ocak 2018
9
16
145
Selam millet,
Ani bir kararla 2005 model 156 sportwagon 1.9 jtd satın aldım(sw olduğu için muhtemelen Türkiye'de tek şuan). Eski bir otopark takipçisiyim, youtube'da millet neler paylaşmış arabayla ilgili diye bakarken burayı gördüm. Daha çok düzgün fotoğraflarını çekme şansım olmadı çekince paylaşırım, 2 gündür kullanıyorum ve inanılmaz mutluyum. Tabiki bazı sıkıntıları var yaşından dolayı ama büyük şeyler değiller. Bu arada benimde 140 bg fakat 5 ileri vites. Alırken tereddütte bıraktı beni acaba 140lık mı diye ama kullanınca rahatladım. :D Yakıt konusuna gelince senin değerler biraz yüksek geldi bana. Benim aracın uzun dönem ortalaması 6.1lt/100km şuan, İzmirde kullanıyorum 7lt/100km'nin üstünü görmedim.
IMG-1552.JPG

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,450
6,788
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Selam millet,
Ani bir kararla 2005 model 156 sportwagon 1.9 jtd satın aldım(sw olduğu için muhtemelen Türkiye'de tek şuan). Eski bir otopark takipçisiyim, youtube'da millet neler paylaşmış arabayla ilgili diye bakarken burayı gördüm. Daha çok düzgün fotoğraflarını çekme şansım olmadı çekince paylaşırım, 2 gündür kullanıyorum ve inanılmaz mutluyum. Tabiki bazı sıkıntıları var yaşından dolayı ama büyük şeyler değiller. Bu arada benimde 140 bg fakat 5 ileri vites. Alırken tereddütte bıraktı beni acaba 140lık mı diye ama kullanınca rahatladım. :D Yakıt konusuna gelince senin değerler biraz yüksek geldi bana. Benim aracın uzun dönem ortalaması 6.1lt/100km şuan, İzmirde kullanıyorum 7lt/100km'nin üstünü görmedim.Ekli dosyayı görüntüle 10813
Hayırlı olsun güle güle kullananın. Maşallah çok güzel gözüküyor. Garaj bölümünede daha detaylı bir konu açarsanız güzel olur.

FLASH

Düz Yol Gazcısı
15 Ocak 2018
9
16
145
Hayırlı olsun güle güle kullananın. Maşallah çok güzel gözüküyor. Garaj bölümünede daha detaylı bir konu açarsanız güzel olur.
Teşekkür ederim..
Alışıp tanıdıkça paylaşım yapacağım, detaylı bir bakıma sokuyorum onun ardından bilgileri aktarırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım