Alfa Romeo 156- ALF38

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,315
1
9,483
4,970
kocaeli
Müdürüm torpidoyu söktürmekle hayatının hatasini yaparsın , her saniyede elektrikçiyi anarsın .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Arkadan kazasız dedemin sembolüne ışıkta vurdular. Arka tampon söküldü 2 gün eve gidemedim. En son enişte yolda görmüş de dedemin hala haberi yok tüm yenilmezler biliyor olayı :D

hayırlısı be gülüm :D

Müdürüm torpidoyu söktürmekle hayatının hatasini yaparsın , her saniyede elektrikçiyi anarsın .

valla hayatında kaç kere torpido söktürdün veya sökülmesine tanık oldun bilmiyorum, yalnız işi ustasına bırakmakta bitiyor her şey. ben torpido sökülmesi kısmında değil de torpido sökmenin yarattığı maliyette sıkıntı yaşıyorum. O sebeptendir ki minimum maliyet maximum çözüm kovalayarak bekliyorum :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Hacit arabayi komple boyat demiyorum boyayi incelt dediydim en kotu.
Simli oje guzel degil mi ama yakisir

Valla tavan için inceltme falan işe yaramaz. Because zaten incelikten boya kalmaz :p o yüzden öyle bi maddi durumu toparlayınca komple boya şart :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,137
7
51,576
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla tavan için inceltme falan işe yaramaz. Because zaten incelikten boya kalmaz :p o yüzden öyle bi maddi durumu toparlayınca komple boya şart :)
Boya yaptıracak olursan mutlaka Alfa'nın orijinal boyasını tutturacak klas bir yere yaptır. Gerekirse yetkili servise. Yazık olmasın.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Boya yaptıracak olursan mutlaka Alfa'nın orijinal boyasını tutturacak klas bir yere yaptır. Gerekirse yetkili servise. Yazık olmasın.

Aynen abi, dün attığım Alfa siyahından dümdüz siyaha dönen 156 gibi olur yoksa :D

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ojeyi lafın gelişi dedim yav sanayiden ojeden daha fazla boya slırsın arabanın renk kodunu gösterip.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes

26240926_1574120289345532_1570791504433123115_o.jpg

26240018_1574122549345306_2067805201996560857_o.jpg

Kafa dağıtma amaçlı ufak bi pamukkale gezmesi yaptık :)

Video da var , biri telif yedi yalan oldu. Başka videolar da var bakalım işe yarar bir şeyler çıkarsa paylaşırım yine

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,137
7
51,576
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Varyatör sağlam da marş dişlisi sanırım bi ufak bişi var diye tahmin ediyordum youtubeda videoya da yorum yapmışlar :D
Geç onu, onun kaç katı benim arabada da var. yıllanmış arabada o kadar olur. :) Baktıracak kadar değil, o yüzden kale almadım o sesi. Çoğalırsa baktırırsın.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Geç onu, onun kaç katı benim arabada da var. yıllanmış arabada o kadar olur. :) Baktıracak kadar değil, o yüzden kale almadım o sesi. Çoğalırsa baktırırsın.

Zaten ciğerim sökülmüş halde hemen baktıracak :D

eghn

Taklacı Güvercin
2 Ocak 2018
12
15
295
Ağabey Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun güzel günlerde kullanma dileğiyle çok beğendiğim bir araçtır kendisi görünüşü ile ailenin hırçın çocuğu olarak görürüm ben hep :)

eghn

Taklacı Güvercin
2 Ocak 2018
12
15
295
Ağabey Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun güzel günlerde kullanma dileğiyle çok beğendiğim bir araçtır kendisi görünüşü ile ailenin hırçın çocuğu olarak görürüm ben hep :)
:D Şimdi fark ettim tarih biraz geçmiş ama olsun Ağabey ben daha yeni gördüm

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
:D Şimdi fark ettim tarih biraz geçmiş ama olsun Ağabey ben daha yeni gördüm

Eyvallah sağolasın, 7 ay oldu ama sanki dün almışım gibi heyecanı Hala mevcut :)

Gerçekten hırçın, devirlendikçe yükselen motor sesi heyecan veriyor :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Geçtiğimiz hafta sıkıntılı bir kaç gün geçirdim malum. O günlerde 7 aydır sıkıntı yaşamadığım arabanın başına tuhaf şeyler geldi.

Önce sabahın köründe kırmızı ışıkta beklerken arkadan tıklattılar. İnip baktık bizde hiç bir şey yok, diğer focusun ön tampon eklerden aşağı salmış kendisini. Bizde bişi olmadığı için devam ettik.

Sonra mezarlık çıkışı geri geri gelirken dalgınlıkla belediyenin yere sabitlediği çöp şeysine sürttük. Acelemiz vardı, tadımız tuzumuz yoktu falan devam ettik akşamına acı manzarayla karşılaştım. Çamurluk ve tamponda sağlam iz var. Çamurluk çektirmeye ihtiyacı var.

IMG_3418.jpg

IMG_3419.jpg

Neyse olur böyle kazalar derken arabanın sol ön kapıda bi leke farkettim( hava leş gibiydi yağmur dolu kar ne idüğü belirsiz sürekli bir şeyler yağıp duruyordu ve bizim de keyfimiz pek yoktu yine) lekeyi ellerimle biraz temizlediğimde sol kapıda bi sürtme farkettim. Ben sürtmedim, babam da sürtmemiş. Muhtemelen park ettiğimiz bir yerde sürttüler... Pasta cila ile çıkabilir de çıkamayabilir de. Bakacuğuk :)

IMG_3420.jpg

Daha sonra yine bi yerlere gitmek için arabaya bindik. Bi yerlere gidiyorduk şimdi hatırlamıyorum. Kalorifer ısıtmıyor gibi geldi, ayarlayayım derken bi baktım hararet 130a dayanmış şok oldum. Hemen sağa çektim rölantide bekledim biraz, aşırı hızlı bi şekilde hararet düştü. Devir saatinde hiç bir değişiklik yoktu. Ne olduğunu anlayamadım. Malum o günki işlere devam ettik. Cumartesi günü sanayiiye ustaya koştuk. Termostat arızasından korkuyordum ancak kontrollerde hiç bir şey çıkmadı. Muhtemelen aracı ilk çalıştırdığımda o soğukta motorun ısınmasını beklemeden hareket ettiğim için sensörlerde bi anlık şaşırma olabileceğine kanaat getirip ustanın yanından çıktık.

Dışarda dolu yağıp herkes elini ısıtmaya çalışırken benim harareti 130da görünce yusuf yusuf attığım doğrudur, ancak sıkıntı çıkmadı şükür :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Geçtiğimiz hafta sıkıntılı bir kaç gün geçirdim malum. O günlerde 7 aydır sıkıntı yaşamadığım arabanın başına tuhaf şeyler geldi.

Önce sabahın köründe kırmızı ışıkta beklerken arkadan tıklattılar. İnip baktık bizde hiç bir şey yok, diğer focusun ön tampon eklerden aşağı salmış kendisini. Bizde bişi olmadığı için devam ettik.

Sonra mezarlık çıkışı geri geri gelirken dalgınlıkla belediyenin yere sabitlediği çöp şeysine sürttük. Acelemiz vardı, tadımız tuzumuz yoktu falan devam ettik akşamına acı manzarayla karşılaştım. Çamurluk ve tamponda sağlam iz var. Çamurluk çektirmeye ihtiyacı var.

Ekli dosyayı görüntüle 10993
Ekli dosyayı görüntüle 10994

Neyse olur böyle kazalar derken arabanın sol ön kapıda bi leke farkettim( hava leş gibiydi yağmur dolu kar ne idüğü belirsiz sürekli bir şeyler yağıp duruyordu ve bizim de keyfimiz pek yoktu yine) lekeyi ellerimle biraz temizlediğimde sol kapıda bi sürtme farkettim. Ben sürtmedim, babam da sürtmemiş. Muhtemelen park ettiğimiz bir yerde sürttüler... Pasta cila ile çıkabilir de çıkamayabilir de. Bakacuğuk :)

Ekli dosyayı görüntüle 10995

Daha sonra yine bi yerlere gitmek için arabaya bindik. Bi yerlere gidiyorduk şimdi hatırlamıyorum. Kalorifer ısıtmıyor gibi geldi, ayarlayayım derken bi baktım hararet 130a dayanmış şok oldum. Hemen sağa çektim rölantide bekledim biraz, aşırı hızlı bi şekilde hararet düştü. Devir saatinde hiç bir değişiklik yoktu. Ne olduğunu anlayamadım. Malum o günki işlere devam ettik. Cumartesi günü sanayiiye ustaya koştuk. Termostat arızasından korkuyordum ancak kontrollerde hiç bir şey çıkmadı. Muhtemelen aracı ilk çalıştırdığımda o soğukta motorun ısınmasını beklemeden hareket ettiğim için sensörlerde bi anlık şaşırma olabileceğine kanaat getirip ustanın yanından çıktık.

Dışarda dolu yağıp herkes elini ısıtmaya çalışırken benim harareti 130da görünce yusuf yusuf attığım doğrudur, ancak sıkıntı çıkmadı şükür :)
Hem tekrardan başınız sağolsun, hem de geçmiş olsun.

Gerçekten her anlamda keyifsiz bir hafta olmuş. En kötüsü inşallah geride kalmıştır.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,582
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Hem tekrardan başınız sağolsun, hem de geçmiş olsun.

Gerçekten her anlamda keyifsiz bir hafta olmuş. En kötüsü inşallah geride kalmıştır.

kaybettiklerim için Allah razı olsun hacım, cana geleceğine mala gelsin derler ya, öylesine umursamadım açıkcası.

Araba içinse şu an için sıkıntı yok :) Kaportadaki sıkıntılar için de amaaann salla modundayım :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım