Arabalar Vs Yayalar

Yaya geçidinde bekleyenlere yol verir misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    58
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arkamdaki araba yakın değilse veya arkamda araba yoksa yaya geçidinde yol veriyorum.

Kenarda yola girmeye yeltenen kedi, köpek görünce de baya uzakta (sesten ürküp ters bir şey yapmasın) frenliyorum ki geçsin, geçtiğini görünce içim rahat ediyor.

Bu forumda yaşadığım iki olumsuz sayılabilecek yol verme anımı anlatmıştım zaten, tekrar olacak ama.
İlki, önümdeki araç yaya geçidinde çok ani durdu (ben olsam arkamda araba varken ve o hızdayken durmazdım açıkçası), bende uygun takip mesafesinde ve dikkatim yolda olduğundan durmuştum ama arkamdaki yana atlayacak yer olmasa arkadan girecekti bana, yana atlayıp bastı gitti yaya geçidinde durmadan.

Diğeri de Türkiye'de maalesef yanlış anlaşılan, sarkıntılık sanma olayı. Bir kadına yol verdim, geç dedim o da bana geç dedi, geçmemekte direndi. Sapık falan sandı herhalde.

Panzer

Profesör
6 Eki 2016
108
181
1,185
29
Bursa
Keşke araç ve yaya trafiğinin olduğu yerlere araçlar için altgeçit yapsalar. Yayalar kullanmıyorlar bari biz kullanalım.:p
Ben alt geçit veya üstgeçit olan yerlerde yoldan uyuz uyuz geçenlere hız kesmeden biraz geç fren yapıyorum uyuzluğuna zevkli oluyor tavsiye ederim:D:D(yaptığım yer 4 şerit bu arada)

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Yollarda yürüyen yayalardan, kaldırımlara park eden arabalardan nefret ediyorum. Güngören'de biz yayaya yol vermiyoruz yaya bize yol verirse gidebiliyoruz

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Arkamdan gelen aracın takip mesafesi güvenli şekilde duracak kadar yeterliyse, arkamda ki aracın şoförü o an telefonuyla oynamıyorsa, sağımdan gelecek olan aracın hızı düşükse ve tedbirli geldiği belli oluyorsa yayaya yol veririm. Bir yayaya yol verirken onun zarar görmesini istemem. İstanbul'da araç kullanmaya başladığım ilk zamanlarda çoğu yayanın canını yol verdiğim için tehlikeye atmışımdır maalesef. Güvenli olduğu müddetçe her yayaya yol veririm. Köpeklere de yol vermekten keyif alıyorum, durduğumda bakıp tatlı tatlı geçmeleri hoşuma gidiyor. Hayvan olarak ineğe yol vermem gerektiğini de geçtiğimiz zamanlarda öğrendim, inek bana yol vermedi. Garip hayvanlar.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Sürücüleri neyse yayaları da o olduğu için kurallara uygun bir durum zaten asla olmuyor. Özellikle İstanbul gibi kalabalık ortamlarda medeniyet 101 kuralları işlemez, işlemiyor da.Bomboş,geniş kaldırımlar varken yolda yanyana yürüyen öküzler, 40 yaşına gelip hala ısrarla yolun sol tarafından yüryenler, elindeki telefonla kafayı yemiş, yayaya kırmızı mı yanıyor ne oluyor diye bakmadan yola atlayan davarlar,kıç kadar yere park etmeye çalışırken aracın tamponuna yapışıp,aradan geçenler... Say say bitmez. Yollarda araçlı ne kadar sığır varsa kaldırımlarda da o kadar,aynı kıvamda yaya var.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Arkamdan gelen kimse yoksa durmuyorum ben gectikten sonra o geçsin ağır ilerleyen bi yerdeyse arkamdakininde hızı düşükse durur yol veririm.
Bende en çok araçlara yeşil yanarken karşıya geçmeye çalışanlara uyuz oluyorum kardeşim ben size yeşil yanarken nasıl durup bekliyorsam sizde bekleyin zaten kırmızı 45 yeşil 15 sn 5 sn de sen yedin bize ne kaldı

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,142
1
3,148
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben arkamda en az 2 araç varsa yol vermeye çalışıyorum yayalara. Trafik fazlaysa zaten özellikle durup yol veriyorum, "Bakın da insanlık görün lan develer, ben durmasam sittin sene geçemezdiniz bu trafikte karşıya." diyerek.

Bazılarına yol verdiğimde yaylana yaylana yürüyorlar, kordonboyunda sevgilileriyle yürürmüş gibi. Onlara da camı açıp "Zahmet oldu size de, acele etmeyin beyfendi biz bekleriz" gibi inceden laf sokmuşluğum da vardır.

Bu halka kafalarına vura vura insanlığı öğreteceyiz.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
İnsanlar o kadar alışmamış ki yol veriyorum öylece suratıma bakıyor. Buyurun diye el işareti yapıyorum arabanın arkasından dolaşıp geçmeye çalışıyor hala. Yol versem mi vermesem mi düşüncesinden ziyade dursam bu yaya karşıya geçer mi diye bakıyorum artık :)

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Ben arkamda en az 2 araç varsa yol vermeye çalışıyorum yayalara. Trafik fazlaysa zaten özellikle durup yol veriyorum, "Bakın da insanlık görün lan develer, ben durmasam sittin sene geçemezdiniz bu trafikte karşıya." diyerek.

Bazılarına yol verdiğimde yaylana yaylana yürüyorlar, kordonboyunda sevgilileriyle yürürmüş gibi. Onlara da camı açıp "Zahmet oldu size de, acele etmeyin beyfendi biz bekleriz" gibi inceden laf sokmuşluğum da vardır.

Bu halka kafalarına vura vura insanlığı öğreteceyiz.
Yav bunlar katiyen eğitilmezdir
Not:Videoda ki arkadaşın ailesel bağları göz önünde bulundurulmadan komik diye paylaşılmıştır. Bende biliyorum ne mal olduğunu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım