Arabanızın Fotoğrafları

Arabanızı seviyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    676

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
136
303
1,585
Trabzon
Marka
Opel
Muhtemelen yaz sonu olur gibime geliyor-masraf planlaması adına-, şu an yağ bakımını düşünüyorum bir de olursa açık hava filtresi montajı olacak gibi ama orası tam net değil uyarsa olacak uymazsa normal filtreye devam.
Açık hava filtresi mevzusunu görünce birkaç şey söylemek istedim. Benim fikrimce çok profesyonel bir şekilde yapılmadıkça açık hava filtresinin ses ve görüntü haricinde bir ekstrası olmayacaktır. Hatırladığım kadarıyla sierra'nın kaput altı biraz sıkışık, bundan dolayı aracın çekeceği havanın sıcaklığında bir miktar artış olacaktır açık filtre ile birlikte.. Bu konuya biraz kafa yormuştum daha önceden, araçlarımızın emme sistemi tasarlanırken ciddi bir mühendislik kullanılıyor. Genellikle optimum düzeyde performans/kullanışlılık hedeflenir. Eğer emme sistemi ile oynanırsa aracın devirlenme karakterinde vs bir miktar değişiklik olması da muhtemel..

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Tampondaki kamera mı? bildiğim kadarıyla senin arabada ekran yoktu

Dikkatini tebrik ederim, benden önceki sahibinde geri görüş kamerası ekran vesairesi varmış, fakat güzel ülkemin çirkin hırsızları sağ camı patlatıp çalmışlar ondan dolayı kameranın tesisatı kalmış kendisi yok :)

Açık hava filtresi mevzusunu görünce birkaç şey söylemek istedim. Benim fikrimce çok profesyonel bir şekilde yapılmadıkça açık hava filtresinin ses ve görüntü haricinde bir ekstrası olmayacaktır. Hatırladığım kadarıyla sierra'nın kaput altı biraz sıkışık, bundan dolayı aracın çekeceği havanın sıcaklığında bir miktar artış olacaktır açık filtre ile birlikte.. Bu konuya biraz kafa yormuştum daha önceden, araçlarımızın emme sistemi tasarlanırken ciddi bir mühendislik kullanılıyor. Genellikle optimum düzeyde performans/kullanışlılık hedeflenir. Eğer emme sistemi ile oynanırsa aracın devirlenme karakterinde vs bir miktar değişiklik olması da muhtemel..

Kesinlikle katılıyorum sonuna kadar, bir kaput altı foto ile kendimi açıklamaya çalışacağım.

maxresdefault.jpg

Hava akışını sırasıyla söylüyorum, emme manifoldu, gaz kelebeği, kelebek sensörü, rölanti motoru, hava dinlendirme kazanı ve en sonda sağ ise filtre kutusu bulunuyor. Amacım şu-arkadaşımda bir kit var- bu kit ile sadece hava dinlendirme kazanından sonra gelen hava filtresinin üst kepini çıkarıp oradaki boğaza K/N açık hava filtresini uyarlamaya çalışacağım. Yani hava filtresinin alt kutusu sabit duracak üst kutusu ise yarım açık halde açık hava filtresine denk gelecek şekilde boğazı uyarsa devam edeceğim uymazsa kendi orijinal kutu yerini ve hava sistemini bozmayacağım. Çünkü en basitinden alttaki, filtre kutusuna gelen karter havalandırma hortumu var onu iptal etmem, yani iptal edilse aracın sağlını bozacak.

Kısacası arkadaşımdaki filtrenin boğazı yine ondaki aparat ile yarım açık olarak orijinal filtre kazanına oturursa koyacağım oturmazsa devam.

Uyarı için teşekkürler.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,390
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Fotoğrafa bakınca daraldım
Park yerinin sağı tam -2'nin aşağı iniş rampası. rampayı inip o köşeye sıfır girmek gerekiyor çünkü park yeri normalde 1,5 arabalık ama 2 araba girmesi gerekiyor, 50 hamle yapıp sıfır yanaşıyorsun. Tavan yüksekliğini hiç söylemiyorum bile, park ederken dahi darlanıyorum :) bagaj tam açılmıyor, açılırken tavana değmesin diye sileceğin ordan araya yastık koyuyorum ilk temas yeri orası olduğu için. Neyse 2 hafta kaldı kurtuluyoruz sonunda 😅

Son düzenleme:

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Bugün piyasada gizli özellik adı altında işlem yapan bir yere gittim. Araca Amerikan Park ve ekstra birkaç özellik daha açtırdım. Araç baya kirli kusura bakmayın. Hava 40 derece olunca insan araçtan inip yıkamak istemiyor.
IMG_20210615_160318-min.jpg

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Herkese selam uzun süredir iş yoğunluğundan arabaya yeteri kadar vakit ayıramadım aldığımdan beri doğru düzgün yıkama fırsatım olmamıştı, ilk kez hafif ticari bir araç yıkamanın zorluğunu yaşadım :) Allahtan boy uzun olduğu için tavanı yıkayabildim yoksa gerçekten zormuş :D
Trafikte diğer ticarileri görünce aracın renginin ne kadar güzel olduğunu anladım bu süreçte. Biz şimdilik Connect'den memnunuz Allah herkese kazasız belasız keyifli sürüşler nasip etsin. İyi forumlar dostlar.
ASD.jpg

Ekli dosyalar

• ASD.jpg
    ASD.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 0

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Bence tatsız olan şey diğerlerinin o kadar büyük olması, Uno küçük bir otomobile göre gayet doğru ölçülerde.

Bu arada bakın neye denk gelindi.

''Ulan nazını biz çektik, sefasını da elin Ford'u sürüyor.'' alacağın olsun der gibi durmuş sanki.

Şu an araç hakkında tek bildiğim, bu yıl şubat-mart gibi 40 bin tlye ilana konulup, muhtemelen satılmadığı ve şu anki 4.sahiplerinde bir kadın sürücünün kullandığını biliyorum. 200 bin km'ye muhtemelen gelmiştir. Üstündeki güneş yanıkları artmış, ama bu haliyle bile bir komple temizlik boyasına ben buradayım diyecek bir araç, kaza yapmış olmama rağmen.

İnsan garip oluyor.

Ji2o5KT.jpg

cQ2mgQj.jpg

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
@Mt.Akina plaka aynı mı peki, plakalıktaki zeytinim yazısı dikkatimi çekti =)
Aynen plaka değişmemiş bir halde araçlarımdan yana plaka konusunda şanslı oldum güzel plakalar denk geliyor.

Zeytinim yazısı bende olmadı, muhtemelen yeni sahipleri çok sevdiler aracı :) bizim haneye de ilk geldiğinde bizimkiler arasında hep Zeytin gitti, Zeytin aşağı Zeytin yukarı. Rengi de füme olunca :). Bizden önceki sahipleri de Zeytin demiştir diye tahmin ediyorum :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım