Araç İçi Kamera Kullanımı - A118C Kullanım Örneği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
hocam aynı fiyat bandında böyle bişeyde var:

sizdekinin gizli gibi durması çok hoş fakat bunda bulunan pil araçtan indikten sonra oluşabilecek kazayı kaydetmesi güzel.
Bunun pili yüzünden çok sıcak havalarda çalışması sorun olur.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hocam güle güle kullan. Bayağı da kaliteli çekimi var. Cihazla ilgili birkaç sorum olacak:
- Pil yerine kapasite kullanımı konusunu biraz daha açabilir misin? Super cap filan demişsin, hakkında hiçbir bilgim yok da :rolleyes:
- Arabaya montajı nasıl oluyor? Enerjiyi usb kablosuyla çakmaklıktan almıyordur herhalde:). Herhangi bir elektronikçi bunu yapabilir mi?
- Sert fren gibi olayları algılaması için arabanın beynine bir bağlantı mı yapılıyor yoksa dahili G sensörü filan mı var?
- Bir de maksimum sd card desteği kaç gb?

Super cap dediğimiz malzemenin elektronik ünitelerde kullanımının 2 öne çıkan avantajı vardır:
  1. Düşük maliyet
  2. Lityum ion piller gibi ısınma probleminin olmaması
En büyük eksi tarafı ise, elektrik yükünü çok kısa süre tutabilmesi.
Örneğin benim kamerayı beslemeden ayırdıktan sonra sadece bi kaç saniye içinde pili bitip kendiliğinden kapanıyor.
Super cap hiç kullanılmasa, devreyi besleyen voltajda çok fazla dalgalanma olur, hatta 12v sonrası 5v beslemeyi sağlayan voltage divider devreleri sağlıklı çalışmaz falan...

Özellikle cep telefonlarında tecrübe etmişsinizdir, yaz günü ön cama takılan cep telefonuna eğer klimanın üflemesi denk gelmiyorsa, max yarım saate aşırı ısınmadan telefon kapanır.

O sebeple, araç içi kameralarda super cap kullanımı tercih edilir.

Arabaya elektriksel montaj ise çakmaktan oluyor. Ya da sigorta kutusundan falan elektirik işinden anlayan bir beslemeyi yapabilir.

Sert fren için dahili g sensörü var, araba ile hiç bir iletişimi yok. Bir de kamera üstünde ayrı bir tuş daha var, ona basınca da ilgili görüntüyü silinmemek üzere ayrı bir klasöre kaydediyor.

Son olarak ben kamerayı 16gb kart ile kullanıyprum ama sanırım 32gb ye kadar desteği var.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Araç içi kameranın bir başka faydası, bilmem kaç yüz lira paraya araba aldı diye ışın kılıcı selektörüyle tüm yollara sahip olacağını sanan dallamalarla yaşadığınız bu güzel anları kayıt altına alabilmeniz:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çekim kalitesini beğendim benimde alasım var

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Araç içi kameranın bir başka faydası, bilmem kaç yüz lira paraya araba aldı diye ışın kılıcı selektörüyle tüm yollara sahip olacağını sanan dallamalarla yaşadığınız bu güzel anları kayıt altına alabilmeniz:
Iyi yapmissin abi ben genelde uzunlarla kor ediyorum anlamadiysa onune gecip sis acip kapatiyorum gene fayda etmeyebiliyor ama. En son birinin yanina usulca yanasip dayi sislerin acik disarda hava guzel kapat istersen dedim he he dedi ole devam etti namus meselesi kırolar icin o

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2 defa büyük kaza atlatınca araç içi kamera bakmaya ikna ettim babamı alacağız yakın bi zamanda.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım