KAPALI Araç seçimi 320d gt - 520i f10

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
24
Marka
Audi
Merhabalar otoparkın çok eskiden takipçisiyim fakat forumda yeniyim bi kusurum varsa şimdiden affola.
Bir konuda ikilemde kaldık siz olsanız 320d gran tourismo mu alırdınız yoksa 520i f10 kasa mı
Bir de fiyat olarak düşük ve segment de farklı biliyorum ama ford mondeo seçimler arasına katılabilir mi yoksa biraz daha koyar bmw alırım mı dersiniz görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Not:2.el 2013-2014 olarak düşünüyoruz. Mondeo olursa sıfır yeni makyajlı kasayı bekleyeceğiz.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Premium araçlar varken mondeo, ' ben illa sıfır araç istiyorum ' derseniz tercih sebebi olur. Onun dışında premiumlar hep bir adım öndedir. Diğer iki aracın da segmenti farklı, üstelik motorları da farklı. İhtiyacınıza göre tercih etmeniz yerinde olur çünkü denk araçlar değil. İkinci elde ise ilk kriter 'hangisi temizse onu alın' olmalı.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
24
Marka
Audi
Premium araçlar varken mondeo, ' ben illa sıfır araç istiyorum ' derseniz tercih sebebi olur. Onun dışında premiumlar hep bir adım öndedir. Diğer iki aracın da segmenti farklı, üstelik motorları da farklı. İhtiyacınıza göre tercih etmeniz yerinde olur çünkü denk araçlar değil. İkinci elde ise ilk kriter 'hangisi temizse onu alın' olmalı.
Babam mondeonun tasarımına kapıldı çok güzel duruyor diyor ama ben de diyorum çok boş bi araç ama söz dinletemiyorum. Yıllık 35bin kmyi buluyoruz sanırım tercihimiz 320d gt olucak görüşleriniz için teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Babam mondeonun tasarımına kapıldı çok güzel duruyor diyor ama ben de diyorum çok boş bi araç ama söz dinletemiyorum. Yıllık 35bin kmyi buluyoruz sanırım tercihimiz 320d gt olucak görüşleriniz için teşekkürler.
Yılda 35 bin km'ye 5.20i ocağa incir ağacı diker. Dizel daha mantıklı bu noktada. 5.20 dizel deseydiniz o zaman tekrar konuşurduk ama 35 bin km çok. Mondeo ise konforu, yalıtımı çok iyi bir araç ama sıfır tercih ediyorum derseniz listeye girer. Bence siz babanızla beraber 2.el alacağınız araçlar için galeriye gidip bir test sürüşü yaptırın babanıza. O şekilde fikri değişecektir.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
24
Marka
Audi
Yılda 35 bin km'ye 5.20i ocağa incir ağacı diker. Dizel daha mantıklı bu noktada. 5.20 dizel deseydiniz o zaman tekrar konuşurduk ama 35 bin km çok. Mondeo ise konforu, yalıtımı çok iyi bir araç ama sıfır tercih ediyorum derseniz listeye girer. Bence siz babanızla beraber 2.el alacağınız araçlar için galeriye gidip bir test sürüşü yaptırın babanıza. O şekilde fikri değişecektir.
İyi fikir :) teşekkürler değerli görüşleriniz için tekrardan.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,026
1,997
2,770
Marka
Subaru
Mondeo candır. 0 araba olmanın her avantajını taşırken bmw ye nazaran daha sorun çıkartmasıda işin cabası.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Yahu arkadaşlar,

20d'yi yürütme masrafı ile 20i'nin yürütme masrafı bir mi sanıyorsunuz?

20d'nin DPF'si tıkansa 6000₺ masrafı var, zincirinden ses gelse 7500₺ masrafı var, enjektör takımı arızalansa 5000₺ masrafı var, birinin yıllık vergisi 2000₺ birinin vergisi, 800₺.. Periyodik bakımlarda dizel daha pahalı.

Sırf motorin, benzin lt farkı ve km bazında hesaplama yapmayın artık.

Net 5 serisi alırım ben olsam.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
24
Marka
Audi
Yahu arkadaşlar,

20d'yi yürütme masrafı ile 20i'nin yürütme masrafı bir mi sanıyorsunuz?

20d'nin DPF'si tıkansa 6000₺ masrafı var, zincirinden ses gelse 7500₺ masrafı var, enjektör takımı arızalansa 5000₺ masrafı var, birinin yıllık vergisi 2000₺ birinin vergisi, 800₺.. Periyodik bakımlarda dizel daha pahalı.

Sırf motorin, benzin lt farkı ve km bazında hesaplama yapmayın artık.

Net 5 serisi alırım ben olsam.
Bu da olayın farklı bir boyutu çok fazla seçenek etkileyen faktör var değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım