Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

cc çok az da olsa tüketimi arttırır. Minimum tüketimi sunamaz. Sağlam iradeyle başarılı bir pedal kullanımıyla daha düşüğü yakalanabilir. Ama gerçekten cc'den az yaktıracak şekilde kullanmak insanı çok yoruyor. Bir süre sonra sürücünün o itinalı performansı düşebilir, tüketimi tekrar arttırabilir. :)
Deneyince yapılıyor ama uzun soluklu olmuyor.
580km boyunca yapamayacağıma göre cc ile devam :)

cc çok az da olsa tüketimi arttırır. Minimum tüketimi sunamaz. Sağlam iradeyle başarılı bir pedal kullanımıyla daha düşüğü yakalanabilir. Ama gerçekten cc'den az yaktıracak şekilde kullanmak insanı çok yoruyor. Bir süre sonra sürücünün o itinalı performansı düşebilir, tüketimi tekrar arttırabilir. :)
Deneyince yapılıyor ama uzun soluklu olmuyor.
+katılıyorum ama her cc ün çalışma dinamiği ve fiziksel kapasitesi vs farklı.Genellememek gerektiğini düşünüyorum

87D84F02-77F0-4E78-8CF2-0F705CF2BF02.jpeg

5.4 %80 uzun yol %20 şehir içi kış ayından kalma

hocam araba astra h mı?

Ben çok sevdim bu ekonomik sürüş işini ya geri dönüşte de bi 580km var, orada daha da kastırmayı düşünüyorum. gelirken başlarda 3.8 litrelerde filan geziyordu çünkü, yapabilirim inanıyorum :D

bir de bilenlere danışayım. Cruise control yakıt ekonomisine nasıl etki ediyor? ben bazı yerlerde kendim olsam gaza basmayacakken cc nin gaz verdiğini farkettim. bunlar nasıl etkiliyor acaba tüketimi?

evet astra h cdti. Bence Cruise control bir konfor donanımı. Ekonomik sürüş tekniklerini bilen bir sürücü için , yakıt tüketimine bir etkisi yok hatta negatif etkisi var.

Dönüş yolunda azıcık basmak durumunda kaldım 240 kmyi 3.7 litre ile bitirdim bu arada.

1.6 dizel egea 700 km karma da 6.4 yaktı.
Kazadan sonra yerine verilen 300kmdeki 1.4 benzinli kiralık accent blue 100 liraya 120 km gitmiş babam şok:D:p

Son düzenleme:
Benim araba 7.1 litrede sabitlendi. Bir gün Hypermiling yapsam ertesi gün agir trafiğe giriyorum. Ne 8 litreye cıkıyor nede 5 litreye düşüyor. :(