Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

Arabadaki, akü sorununa karşı çözüm olarak yaptığım hypermiling çalışması sonucunda, tüketim 6,8 litre lpg düştü.
Untitled.png

Toyota Corolla Sol HB iki kişi klima çoğu zaman açık Zonguldak-Kdz.Ereğli gidiş dönüş dur kalk 6.5 lt
Honda Civic RS karma 9.5 lt

Son düzenleme:
Renault Symbol 1.2 16v 75bg 2012
263.2 km şehir içi yakıt tüketimi 7.5/100 ortalama hız 23.2 videoya aldım ama foruma eklemeyi bilmiyorum
Rakipleri accent era 1.4 8.5-9.5 civarı ve linea 1.4 9.5 dan fazla yakıyor diye biliyorum yani 1.5L fazla yaktığını baz alırsak yılda 15.000 bin km yapan biri 225L daha fazla yakıt yakar bu da şimdiki fiyatlarla (6,90) 1552 Tl yapıyor, tabi mtv olarakta 1.2 250-300tl civarı +'da

Vw Golf 7 1.6 Tdi Dsg
4 kişi + full bagaj + full portbagaj 94 km/h ortalama hız ile 5.6 tüketti. Tokat-Kocaeli arası arada 160-170 gitmeli genelde 120-130 gitmeli tüketimler bu şekilde. Portbagaj yaklaşık 0.8 litre arttırıyor tüketimi.

Araç F20 118i 1.5 136 hp. Fena değil. Gazlamalar olmasa 6.5 rahat olur ki bundan daha uzun süreli ortalamam 31.3 km/h ile 6.5. Bu da demek oluyor ki son zamanlarda biraz fazla gazlamışım.

1.4 broadway sehirleearasi 6.0lt :) 3 kisi 3 bavul ayagimi gazdan cekmeden antep-ankara
Hocam hort yapıyorum ama Broadwayle nası 6 lt yaktın devamlı 70-80 yapsan bile o kadar yakmaz 5 sene Broadway kullandım imkanı yok 8 ltnin altına düşmedi o da tek kişi kasarak kullanım sen birde 3 kişi demişsin

Hocam hort yapıyorum ama Broadwayle nası 6 lt yaktın devamlı 70-80 yapsan bile o kadar yakmaz 5 sene Broadway kullandım imkanı yok 8 ltnin altına düşmedi o da tek kişi kasarak kullanım sen birde 3 kişi demişsin
:) valla cikan sonuc buydu.ortalama kilolarimiz 100 olmasi ve 3 bavul birkacta poset yuklememle bu ortalamayi tutturdum.ankaraya ronuste yorgunluktan rampalari farkedemeyip bosa atamadigim icin ayagim hep gazdaydi.haa buarada benim 6lt diye soyledigim lpg degil benzin miktariydi.arabam hic lpg yuzu gormedi ve bakimlarini hic eksik etmedigim icinde bu ortalama cikti.

Benim arabamda baya bakımlıydı ama lpgliydi :) Broadwaye şehir içinde benzinle binmek takdire şayan doğrusu :)

Geçen hafta Honda HR-V aracımı sattım,
2017 benzinli otomatik, 0 km alıp 12.000 km kullandım aracı
yakıt tüketim ortalaması İstanbul içi karma (3.otoban+şehir içi trafik) 8'in üstüne çıkmadı, genelde 7,2-7,5 bandında gezdim.
Uzun yolda 5,5-6,5 civarı yakıyordu.

Geçen hafta Honda HR-V aracımı sattım,
2017 benzinli otomatik, 0 km alıp 12.000 km kullandım aracı
yakıt tüketim ortalaması İstanbul içi karma (3.otoban+şehir içi trafik) 8'in üstüne çıkmadı, genelde 7,2-7,5 bandında gezdim.
Uzun yolda 5,5-6,5 civarı yakıyordu.
Neden sattınız?