ASGARİ ÜCRET 2000 BİN LİRA OLACAKMIŞ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Değerli forum otopark takipçileri bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir ?

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
Bence enflasyon mart ayındakine döner hatta mart ayındaki enflasyonu bile geçer böyle %14 %15 tatlı olur

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Arkadaşlar böyle diyorsunuz ama kaba bir hesap yapayım dedim.
İtaya’da ayfon 900€ ekmek 3€
Bir ayfon fiyatına 300 ekmek alınıyor.
Türkiye’de aynı ayfon 3000₺ ekmek 1₺
Bir ayfon fiyatına 3000 ekmek yani sonuç olarak ekmek ucuz boşa çamur atmayın

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
kim diyo yav daha geçen gün eko. bakanı asgar ücret için bütçe ayrılmadı hebele hübele falan yaptı

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
o ayfondaki ötvyi kaldır öyle hesapla , o zaman denk olur

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda

İtalya'daki fiyatlar hakkında nereden bilgi edindiniz bilemiyorum fakat ben roma'da şuan yüksek lisans yapan arkadaşıma sordum (Sizin söylediğiniz yanlıştır demiyorum fakat ben böyle bilgi edindim). Standart beyaz ekmeğin fiyatının 1€ 2.5€ arasında değiştiğini söyledi marketine göre. iPhone konusu ise apple italya store baktığımda 839€ gördüm (iPhone 8 başlangıç fiyatı), Türkiyede ise 4199TL. Ülkemizde ekmek fiyatı ile ilgili güncel bir haber gördüm onu da paylaşayım istedim. http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-ekmek-fiyatiyla-ilgili-flas-aciklama-40646882 Orada ucuz burada pahalı yada orada pahalı burada ucuz gibi bir çıkarım yapmak istemiyorum sadece durumu paylaşmak istedim.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
İtalya'daki fiyatlar hakkında nereden bilgi edindiniz bilemiyorum fakat ben roma'da şuan yüksek lisans yapan arkadaşıma sordum (Sizin söylediğiniz yanlıştır demiyorum fakat ben böyle bilgi edindim). Standart beyaz ekmeğin fiyatının 1€ 2.5€ arasında değiştiğini söyledi marketine göre. iPhone konusu ise apple italya store baktığımda 839€ gördüm (iPhone 8 başlangıç fiyatı), Türkiyede ise 4199TL. Ülkemizde ekmek fiyatı ile ilgili güncel bir haber gördüm onu da paylaşayım istedim. http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-ekmek-fiyatiyla-ilgili-flas-aciklama-40646882 Orada ucuz burada pahalı yada orada pahalı burada ucuz gibi bir çıkarım yapmak istemiyorum sadece durumu paylaşmak istedim.
Tamamen salladım boş yaptım o mesajda, bana kalırsa zam falan gelmesin bu sefer her şeye zam geliyor alım gücünde düşüş oluyo

ozkokelii

Profesör
15 Kas 2017
191
267
1,335
26
Isparta
bu engin bilgilerinizi bizle paylaştığınız için teşekkürler

dizelci

Profesör
8 Eyl 2016
112
144
1,185
Asgari ücreti isterlerse 3 bin lira yapsınlar bir şey değişmez. Mevzu daha çok para almak değil, daha iyi alım gücüne ulaşmaktır. Çok para daha çok alım gücü anlamına gelmiyor maalesef.
Alım gücünde de bi sıkıntı olmadığı görünüyor
Benzinlikler yine tıklım tıklım
Yollar yine dolu dolu
Müteahhitler dikmeye millette almaya ve ödemeye takır takır devam
Akıllı telefonlar cayır cayır satılıyor
Sıfır arabalar vızır vızır yollara çıkıyor
Marketler dolup boşalıyor
Mağazalar (giyim vs.) Dolup dolup boşalıyor
Lokantalar, kafeler full çekiyor
Devam eder bu liste...

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Yollar yine dolu dolu
Devam eder bu liste...
Knki eskiden insanlar ev, araba alırdı geleceğe yatırım olarak. Şimdi ise o paralarla ne ev ne doğru dürüst bir araba alınmayacaklarını bildikleri için paraları lokantaya, AVMlere, telefon, kendini zengin hissedebileceği bütçesine göre şeyler yapıyorlar. Sıfır araçları senin benim gibi insanlar almıyor ki ötvsiz alıyorlar taksiler veyahut filo araçların fln filan işte :D

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Yollar yine dolu dolu
Devam eder bu liste...
Evet dedikleriniz doğru olabilir ama insanlar bunları paraları olduğu için yapmıyor. Kredi kartı, kredi gibi geçici para rezervlerini harcayarak yapıyorlar. Bu dediklerinizi yapamayan insan sayısı en az yapanlar kadardır. Bu şekilde genelleme yapmamak lazım. Alım gücü gayet düşük ve enflasyon oranı resmi olarak %13 bandında olsa da hissedilir enflasyon %30-%35 bandındadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım