KAPALI Astra K . Megane icon VE Makyajlı golf 7

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa Kilic

Asfalt Kurutucu
35
Arkadaşlar merhaba daha önce audı a4 için konu açmıştım fakat gelen otv zamlari ve dövizin yükselişinden dolayı malesef a4 hayal oldu bir süreliğine benim için.
Şimdi başlikta belirttiğim gibi bi araç seçimi yapmam.gerekiyor
Astra K dizel en full paket inceledim
Megane dizel sedan icon donanıma baktım vede golf 7 makyajlı 2017 de gelicek diyorlar fakat çok arada kaldım. Sizce hangi aracı tercih etmeliyim kullanan veya fikirleri olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Makyajli golf 1.5tsi 1.5tdi icin en az 6 ay gelmez. (Sadece 1.4tsi)Çünkü daha almanyada yok,hayalet ekran falan alacaklarda söyleyim bu opsiyonla, vergiyle o araba 130,140 bin lira olur,o fiyata d segmenti araclar var.Ayrica astra da metalik boya fiyata dahil bildigim kadariyla,megane ve golfte beyaz renk 1350tl.

Son düzenleme:
Makyajli golf 1.5tsi 1.5tdi icin en az 6 ay gelmez. (Sadece 1.4tsi)Çünkü daha almanyada yok,hayalet ekran falan alacaklarda söyleyim bu opsiyonla, vergiyle o araba 130,140 bin lira olur,o fiyata d segmenti araclar var.Ayrica astra da metalik boya fiyata dahil bildigim kadariyla,megane ve golfte beyaz renk 1350tl.
hayalet ekran tiguanda standart,muhtemelen golftede olur 130bini bulmaz 120bin olur 2-3 yıl sonra 130 bin olur ki zaten rakipleride o civarda,1.0 boş line focusu 95 bine veriyolarsa 110 bin highline golf gayet makul,istanbulda doğduk büyüdük,kendimi bildim bileli trafik .D ve 2012 jettamız hiç sorun çıkartmadı DSG'si bunlar şans işi şansın varsa sorunsuz yoksa sorunlu :D ne kadar tesadüf değil bence bu jettayı 85binde sattık 90binde DSG arıza vermiş eğer 100bin km kadar uzun süre binecekseniz DSG almayın derim ki çoğu çift kavrama sorun çıkartır uzun vadede ama tork konvertörlü sorun çıkartmaz ama performanslı sürüşde geri kalır.

Son düzenleme:
Valla sırf tasarımı güzel diye mavi renk Gtline Megane alırım. Onun haricinde bu paralara SUV alırım (bekar ve genç olmama rağmen). 2. tercihim Astra, 3. tercihim Golf olurdu. Valla Golf benim için aşırı derecede düz insan aracı kusura bakmasın fanboylar.
vw baya tofas gıbı gozumde. ozellıkle anadolu yakasında scırocco . dusunsenıze ferrarı yı her kose basında gordugunuzu. bu kadar onemlı bır marka olamazdı. bıldıgım kadarıyla bır corolla 12 saatte uretılıyor hadı ozenseler olsun 1 gun kı baya fazla salladım. turkıyeye gelmesı en az 3 aydan baslayan bır arabayı hayatta almam paramla rezıl olacagıma kıralarım daha ıyı valla.

Bak daha fenası geliyor Ülkede üniversite bitiren genç erkeklerin %90 ının hayali helal süt emmiş kız bulup evlenmek (ha kendileri her türlü b.ku yer ama eli başka erkek eline değmemiş kız arar) sonrasında da 1.2 Tsi Golf almak. Sonra kankalarla brunch, ev kredisi çocuk bezi derken ölüp gitmek.
O zaman sende bir yamukluk var kardeş :D

Kardeş saldırmaya yorum yapmışsın düz insan falan diye. Cevap hakkı doğar karşıdakine. Bir de nereden saçmalayacağını şaşırdın artık. Megane sahibi olsan çok renkli bir kişilik olarak gözü kapalı gideceksin yani :D
Ac 2 tane test oku video izle. VW araclari kurudur, sıkıcıdir, heyecansızdır (ha şimdi Golf Clubsport falan dersen o seviyede her araç heyecanlıdır zaten). Bu benim degil pek cok tescinin/otoritenin görüşüdür. Düz adam demek de saldırı anlamına gelmez, bu ülkede düz adam olmak isteyen milyonlarca insan var sen alınganlık yaptıysan o senin derdin.

Son düzenleme:
Sen de fanboy kovalayacağına aç bir kitap oku uyumadan. Saldırı amaçlı değildir bu sözüm :) and bey in golf tdi testinin son satırını oku. Makyajlı polo nun testini izle. Sıkıcı yaftası haterlar tarafından bulunmuş bir sözdür. Sen megane astra görünce heyecandan yerinde duramıyorsun herhalde :)
Eğer ingilizcen varsa 2:05 - 2:25 arasını izlemeni tavsiye ederim. Golf'ün tasarımını tek kelimeyle tanımlıyor. :)

Sen de fanboy kovalayacağına aç bir kitap oku uyumadan. Saldırı amaçlı değildir bu sözüm :) and bey in golf tdi testinin son satırını oku. Makyajlı polo nun testini izle. Sıkıcı yaftası haterlar tarafından bulunmuş bir sözdür. Sen megane astra görünce heyecandan yerinde duramıyorsun herhalde :)
Al hocam, çok şükür iğnelemeye gerek kalmadan zaten okuyan biriyim. Kitabın adı da tasarım felsefesi. Şuan Bauhaus kısmındayım okumanı tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• 20170103_004959.jpg
    20170103_004959.jpg
    448 KB · Görüntüleme: 175
Eğer ingilizcen varsa 2:05 - 2:25 arasını izlemeni tavsiye ederim. Golf'ün tasarımını tek kelimeyle tanımlıyor. :)

yurtdısındakı vw musterısı ıle turkıyeyı karıstırmamak lazım bence. malum bu ulkeye klımasız golf sattılar. arabaları mınımum 3- 4 aydan baslayan teslım surelerı var. musterı hatası dıyerek kıtlemeye calısılan bır tutumda var. yanı var oglu var. bırde turkıyede vw yı yere gore sıgdıramayan sankı ulasılamazmıs gıbı davranan ılah muamelesı yapan bır kesım var. ulasılamadıgı dogru cunku bekleme suresı cok uzun yoksa bı cacıgı yok. hanı premıum hıssı verılıyor. her zaman derım vw en kotusu degıl en ıyısıde degıl. zevk ve renk ısın ıcıne gırdımı de olamaz zaten. ama gelın gorun kı turkıyede partı adı vermeyecem ama hanı kosulsuz sartsız seven destekleyen koyun bır kesım var ben bazılarını buna benzetıyorum. her seyın altına vw sıkıstırmak hıc hos degıl egerkı pay almıyorlarsa.

yurtdısındakı vw musterısı ıle turkıyeyı karıstırmamak lazım bence. malum bu ulkeye klımasız golf sattılar. arabaları mınımum 3- 4 aydan baslayan teslım surelerı var. musterı hatası dıyerek kıtlemeye calısılan bır tutumda var. yanı var oglu var. bırde turkıyede vw yı yere gore sıgdıramayan sankı ulasılamazmıs gıbı davranan ılah muamelesı yapan bır kesım var. ulasılamadıgı dogru cunku bekleme suresı cok uzun yoksa bı cacıgı yok. hanı premıum hıssı verılıyor. her zaman derım vw en kotusu degıl en ıyısıde degıl. zevk ve renk ısın ıcıne gırdımı de olamaz zaten. ama gelın gorun kı turkıyede partı adı vermeyecem ama hanı kosulsuz sartsız seven destekleyen koyun bır kesım var ben bazılarını buna benzetıyorum. her seyın altına vw sıkıstırmak hıc hos degıl egerkı pay almıyorlarsa.
Ben de beyni yıkanmış intihar bombacılarına benzetiyorum. Bu kafaya nasıl geliniyor çok merak ediyorum :)

Hocam hakikaten bu başlıkta da arıza çıktı. Markaları geçtim, artık forumdan bile soğutuyor beni bu saçmalık.

Abi forumluk bi mevzu değil, facebookta youtubeda bile maalesef bu tür tartışmalar görüyorum. Üstelik firmaların sahibi kendileriymişçesine kompleksli ve rakip gördükleri arabalar düşman askeriymişçesine saldırgan. Beğenmiyorsanız beğenmezsiniz, sizin beğenmediğiniz eleştirdiğiniz bir konu başkasının en sevdiği yönleri olabilir. Arabalarında ruhu var, o ruh ile bağ kurabilen insanlara aksini anlatamazsınız. Bugün Tofaşçıya bmw versen ben tofaşımı bırakmam diyor, hadi kavga edin onla anlatabilecekmisiniz adamın parası ona yetiyor bmwde yapamam ben tofaşçıyım diyor. Karşınızdakine hakaret etmek küçük görmek karakterine laf etmek niye ? Bırakın abi volkswagen'i opel'i siz mi kurtaracaksınız ?

ÖNCE SAYGI!

Ben de harbiden bu kompleksi merak ediyorum. Kimse iphone ye sıkıcı vs demez ama araba biraz kendininkinin daha kötü olduğunu kabul etmesi zor bir konu olduğu için herkes tek en iyiye saldırıyor :D
Neden kendi sevdıgın markanın en ıyısı oldugunu baskalarına kanıtlama ıhtıyacı hıssedıyorsun kı. tamam dunyadakı en ıyısı senındır herkes senın arabana bakıyordur her dergı senın arabana ovguler yagdırıyordur ama baska bırı baska bır arabayı ovunce neden rahatsız oluyorsun. bırak senınkı dunyanın en ıyı markası baska ınsanlar aptal onlar kendı yagları ıle kavrulsunlar olmaz mı ?

Mazda alanlar 1.6 atmosferik 150 yıllık motorun sorunsuzluğuyla kendini tatmin ediyor dersem bu hakaret olur hocam. Başlığı baştan aşağı okuyun. Assettocorsaa arkadaş astra nın şu anda golf ü geçtiğini herkes kabul etti dedi ona cevap vermedim saygı duyarım. Ama düz insanlar lafı hakarettir. Konunun uzama sebebi bu. Ama insanlar vw düşmanlığından olayın neden başladığına bakmadan burada vw muhabbeti dönüyoru görüyor hemeb
yahu ama dedıgın dogru olurdu sonucta . kagıt uzerınde oyle olmasa bıle ben sana kalkıp yok oyle degıl surda sole kanıtlandı ama bu vıdeoda boyledır dıyemem o kendı gorusundur saygı duymak lazım. sonucta markalar bızım degıl ısteyen ıstedıgını soyleyebılır kı soylemelıde.bana gore assetto nun oyle yazma sebebı daha once vw nın cok asırı derecede yere goge sıgdırılamamasından olabılır. ya ınsanların gram artık sabrı kalmadı. ben baska bır marka severın boylesıne savundugunu gormedım. tekrar edıyorum ısterse en ıyı en guzel en f/p urunu marka olsun gene savunmaya gerek yok aman nasılsa mal bunlar demek lazım bı yerde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...