At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
9. Ay 6000 km olduk. Genel ortalamam 5.7 ye düştü uzun yol sonrası.
Antalya sıcağında klimaya çok yükleniyoruz, şehir içinde eğer arabada 4 kişi oluyorsa biraz nazlanıyor. Performans konusunda değil de vites geçişlerinde devir hızlı düştüğü için rölantiyi tutturamıyor bazen. Eksi olarak ekleyeyim. Gerçi 1.0 a göre gayet iyi. Klima performansı da güzel.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Biraz güncelleyelim burayı A3 hakkında birkaç yorum yapmak istiyorum. Arabayı olabildiğince tarafsız yorumladım, memnunum kendisinden.

İnsanlar haliyle bu arabayı sık sık Golf le karşılaştırıyor, ben sürüşünün daha iyi olduğu için zaten net A3 tercih ederim kendi adıma ama birkaç şey gerçekten garibime gidiyor.

Çoğu kişi multimedya ekranın dokunmatik olmamasını söylüyor ve bunu Golf e göre eksi bir yön olarak sölüyor. Yine kendi düşüncem, tek kolumu kaldırıp birkaç saniye havada tutarak işlem yapmaktansa, ekrana bakmadan kolumu kol dayamaya yaslı bir şekilde yapmayı tercih ederim. Bana göre bu bir artıdır. Vitesin yanındaki ses açma kapama tuşunu eleştiren birçok insan var, bazen park ederken veya acil bir durumda oraya bakmadan basıyorum yeri çok müsait bunun için. Almadan önce bazıları yolcunun yanlışlıkla basıyor oluşunu söylüyordu ben öyle bir şey yaşamadım. Ek olarak daha önce bmw de kullandım ufak farklar olsa da audinin zayıf olduğunu söyleyemem.

Bunları eksi olarak sayan insanlar sanki kimse bunu sevmezmiş gibi bahsediyorlar, bu yüzden yazmak istedim.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
231
226
1,185
İstanbul
Marka
BMW
Bu yönden bakmanız aslında çok şey anlatıyor. Tamamen deneyim ile verilebilecek kararlar bunlar aslında. İlk bakışta eksi gibi duran şeyleri deneyimledikçe farkına varıyoruz. Start&stop için de ben bir kaç şey söyleyebilirim mesela, bazen bir kavşaga giriyorsunuz ve çok kısa süre durup devam edeceksiniz. Fakat o da ne, tam kalkarken araba stop ediyor sizin yola çıkmanız geciktiği gibi direksiyonda ufak bir süre sert kalıyor. Bunu yaşamayan insana bunu anlatmak mümkün değil.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bu yönden bakmanız aslında çok şey anlatıyor. Tamamen deneyim ile verilebilecek kararlar bunlar aslında. İlk bakışta eksi gibi duran şeyleri deneyimledikçe farkına varıyoruz. Start&stop için de ben bir kaç şey söyleyebilirim mesela, bazen bir kavşaga giriyorsunuz ve çok kısa süre durup devam edeceksiniz. Fakat o da ne, tam kalkarken araba stop ediyor sizin yola çıkmanız geciktiği gibi direksiyonda ufak bir süre sert kalıyor. Bunu yaşamayan insana bunu anlatmak mümkün değil.
Doğrudur, benimki manuel olduğu için debriyaja dokunduğu anda çalışıyor o yönden sıkıntı yok, zaten ben kaptırıyorum hep.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
85E5E059-25D1-43FE-9FC4-BBA5C8309687.jpeg

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Aracınız hayırlı olsun, A3 premium C segment en beğendiğim model, güzel bir tercih olmuş.

1. vites mevzusunu vag grubu kullananlardan duyuyorum, benim de 1.2 TSI Polo varken 1. vitesim öyleydi. Bildiğim kadarıyla vag manuellerinde genel olarak böyle bir durum var ve geçmiyor (en azından bende 30 bin kmde hala aynıydı)
Şanzıman:
Bildiğimiz 6 ileri manuel, vites oranları güzel. Başlangıçta çok kemikliydi vites, şuan oturdu vitesler gayet güzel, geçişler net. Hala bazen 1. vitese kemikli geçiyor o da zamanla düzelir herhalde ya da öyledir belki bilemiyorum.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Aracınız hayırlı olsun, A3 premium C segment en beğendiğim model, güzel bir tercih olmuş.

1. vites mevzusunu vag grubu kullananlardan duyuyorum, benim de 1.2 TSI Polo varken 1. vitesim öyleydi. Bildiğim kadarıyla vag manuellerinde genel olarak böyle bir durum var ve geçmiyor (en azından bende 30 bin kmde hala aynıydı)
Düzeldi şuan sıkıntı yok

ragazzi

Takipçi
13 Ara 2020
1
0
10
34
kocaeli
Marka
Audi
merhaba,
aracın usb girişi nerede tam olarak? bir de car play özelliği sonradan yüklenebiliyor mu? ya da navigasyon

bilen var mı?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım