AVM otoparki yada normal otoparklarda yapilan bagaj acma kapama uygulamasi

bagaj kontrolu gercekten gereklimi sizce

• evet

Kullanılan: 13 19.7%
  • hayir

Kullanılan: 12 18.2%
  • sacma

Kullanılan: 41 62.1%

• Kullanılan toplam oy
    66

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Merhaba arkadaslar bu tarz bir konu aradim ve bulamadim ve uzun zamandir bu bagaj acma kapama ile ilgili sikinti yasiyorum kullandiim aracin bagaji otomatik ve girislerde bulunan egitimsiz guvenlik gorevlisi adi altinda calisan kisiler otomatik bagaji surekli elle acip kapatiyor tam icerden dugmeye basiyorum acilmasini beklemeden eli ile zorlayarak aciyor ve dugme ile degilde eli ile zorlayarak kapatiyor sizce bu uygulama ne icin mantigi varmi zaten bagaji acip kapatirken cogu icine bile bakmiyor amac ac kapa olsun bazilari da lpg kontrolu yapiyoruz diyor ama bence kesinlikle degil aracim dizel bu arada sizler bu uygulama hakkinda ne dusunuyorsunuz

TheTurkishStig

Asfalt Kurutucu
18 Ocak 2018
66
35
520
Aracım lpg li uygulama lpg için olsa aracı almazlar ama şimdiye kadar bi tane bile avm ye bu sebepten dolayı giremediğim olmadı.Güvenlik amaçlı desek avm içinde zaten güvenlik kontrolünden geçiyoruz

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bu uygulama yapılmalı ama nasıl yapılmalı. Oyumu saçma olarak kullandım çünkü;
1- Lpg kontrolü yapıyorsan dizel arabanın bagajını niye kontrol ediyorsun? Dizel mi benzinli mi anlamıyorsan senin oradaki vasfın ne? Ayrıca simit tankı napıcaz? Göremiyosun ?
2- Güvenlik kontrolü yapıyorsan çantaları neden kontrol etmiyorsun? E gerizekalı değil ya insan, silahı bıçağı bombayı rafa koyar gibi sunmaz sana.
3- Dostum sen hangi çağdan geliyorsun bilmiyorum ama artık çoğu araç merkezi kilit veya bagaj içerden kumandalı. Ha onu da bilmiyor olabilirsin ama madem bi denedin açamadın neden kapağı yüklenip gidecek gibi asılıyorsun mnkdmn yerinde. Bu acele ne dostum? Paran çok galiba?
4- Yemin ederim şunu yaşadım, eleman bagajı açar açmaz kapadı. Yani damak açıldı belki alttan kablo kamera takıp anca içini görebilecek kadar açıldı geri kapattı. Tabi kapanmadı park edince kendim kapattım.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
1- Lpg kontrolü yapıyorsan dizel arabanın bagajını niye kontrol ediyorsun? Dizel mi benzinli mi anlamıyorsan senin oradaki vasfın ne? Ayrıca simit tankı napıcaz? Göremiyosun ?
2- Güvenlik kontrolü yapıyorsan çantaları neden kontrol etmiyorsun? E gerizekalı değil ya insan, silahı bıçağı bombayı rafa koyar gibi sunmaz sana.
3- Dostum sen hangi çağdan geliyorsun bilmiyorum ama artık çoğu araç merkezi kilit veya bagaj içerden kumandalı. Ha onu da bilmiyor olabilirsin ama madem bi denedin açamadın neden kapağı yüklenip gidecek gibi asılıyorsun mnkdmn yerinde. Bu acele ne dostum? Paran çok galiba?
4- Yemin ederim şunu yaşadım, eleman bagajı açar açmaz kapadı. Yani damak açıldı belki alttan kablo kamera takıp anca içini görebilecek kadar açıldı geri kapattı. Tabi kapanmadı park edince kendim kapattım.
Kapıda X-Ray den geçersin, içeride Koçtaş'ta kesici her türlü aleti bulursun. Abuk sabuk bir güvenlik sistemi var.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
tamamen ayni fikirdeyim boyle sacmalik olmaz zaten cogu guvemlik personelleri piyasada en vasifsiz olanlari

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
gecen pompali vardi bagajda beyefendi ruhsati varmi dedei carrefour girisi var dedim gormeye yetkisi yok buna ragmen gorebilirmiyim dedi gosterdim buyrun dedi bagajda pompali avm otoparkina girdim gecen dedigim 3-5 ay olmustur

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Öncelikle Allah başka dert vermesin diyerek başlamak istiyorum.

LPG dönüşümlü araçların klasik kapalı otoparklara girememesi sadece ülkemizde değil, dünyada çok fazla yerde uygulanan bir yasak. Alınması gereken bir güvenlik önlemi. Bu uygulamanın yapıldığı dünya geneliyle aramızdaki en büyük farksa "ehe ben giriyom ki lpg li arabayla" zihniyetinin çok daha fazla olması, AVM kapalı otoparklarına girebilmek için tüp gizleme saklama çalışmalarının yapılması.

Çok basit bir kaç araştırmayla sebebi öğrenilebilecek bir uygulama. Klasik kapalı otoparklarda bildiğiniz gibi havalandırmalar üstte olur.
b_oto-park-havalandirmasistemleri.jpg

LPG'li araçlar, tavanda havalandırmanın olduğu hiç bir otoparka giremez. Ancak LPG'li araçlarında girmesi için yerden havalandırması olan bir otoparka giriş yapabilirler. Bu yasak uygulanan her yerde böyledir. Herhangi bir gaz sızıntısı durumunda LPG havadan ağır olduğu için yere çökecek, yayılacak ve tavandaki havalandırmayla tahliye edilemeyecektir. Bunun nasıl bir güvenlik riski olduğunu anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum. Bizlerin bu, bilinçle bu otoparklara zaten girmememiz gerekir. Bunun yerine AVM yönetimlerine mevcut kapalı otoparkta, LPG'li araçlar içinde bir bölüm yapılması yönünde dilekçeler yazılabilir.

LPG Dönüşüm sistemleri çok gelişti, güvenliği son derece üst düzeyde diyebilirsiniz ama bunu sadece kendiniz için söyleyebilirsiniz. Basit bir senaryo ile siz son güvenlik önlemlerini kullanan ve bakımlarını düzenli yaptığınız LPG dönüşümlü aracınızla kapalı otoparka giriş yapıp park ettiniz. Hemen yanınıza LPG dönüşümü çok eskiden yapılmış, dünya umrunda olmayan, bakım falan nedir bilmeyen bir kişi gelip aracını park etti. Bu araç sızıntı yaptı, gaz tahliye edilemedi, yangın çıktı ve bir çok araç yandı diyelim. Siz dahil, ağızdan çıkacak ilk sözler "bu araçların buraya girmesi yasak değil mi? kim verecek bunun hesabını?!" olacaktır. Bu ülkede tüm araçların LPG dönüşümünün sağlıklı yapıldığının ve bakımlarının eksiksiz yapıldığının garantisini verebilir misiniz? Oraya girmek yasaksa, yasaktır ve kimse "dur şimdi bak LPG li araçları nasıl sokmayacağım buraya ehe" diye keyiften bir yasak koymuyordur. Bazı medeni kurallara uymak için illa birilerinin kafamıza vurmasına gerek olmasa, o bilinç olsa, zaten kontrol bile edilmez çünkü insan oraya girmemesi gerektiğini bilir.

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Öncelikle Allah başka dert vermesin diyerek başlamak istiyorum.

LPG dönüşümlü araçların klasik kapalı otoparklara girememesi sadece ülkemizde değil, dünyada çok fazla yerde uygulanan bir yasak. Alınması gereken bir güvenlik önlemi. Bu uygulamanın yapıldığı dünya geneliyle aramızdaki en büyük farksa "ehe ben giriyom ki lpg li arabayla" zihniyetinin çok daha fazla olması, AVM kapalı otoparklarına girebilmek için tüp gizleme saklama çalışmalarının yapılması.

Çok basit bir kaç araştırmayla sebebi öğrenilebilecek bir uygulama. Klasik kapalı otoparklarda bildiğiniz gibi havalandırmalar üstte olur.
b_oto-park-havalandirmasistemleri.jpg

LPG'li araçlar, tavanda havalandırmanın olduğu hiç bir otoparka giremez. Ancak LPG'li araçlarında girmesi için yerden havalandırması olan bir otoparka giriş yapabilirler. Bu yasak uygulanan her yerde böyledir. Herhangi bir gaz sızıntısı durumunda LPG havadan ağır olduğu için yere çökecek, yayılacak ve tavandaki havalandırmayla tahliye edilemeyecektir. Bunun nasıl bir güvenlik riski olduğunu anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum. Bizlerin bu bilinçle bu otoparklara zaten girmememiz gerekir. Bunun yerine AVM yönetimlerine mevcut kapalı otoparkta, LPG'li araçlar içinde bir bölüm yapılması yönünde dilekçeler yazılabilir.

LPG Dönüşüm sistemleri çok gelişti, güvenliği son derece üst düzeyde diyebilirsiniz ama bunu sadece kendiniz için söyleyebilirsiniz. Basit bir senaryo ile siz son güvenlik önlemlerini kullanan ve bakımlarını düzenli yaptığınız LPG dönüşümlü aracınızla kapalı otoparka giriş yapıp park ettiniz. Hemen yanınıza LPG dönüşümü çok eskiden yapılmış, dünya umrunda olmayan, bakım falan nedir bilmeyen bir kişi gelip aracını park etti. Bu araç sızıntı yaptı, gaz tahliye edilemedi, yangın çıktı ve bir çok araç yandı diyelim. Siz dahil, ağızdan çıkacak ilk sözler "bu araçların buraya girmesi yasak değil mi? kim verecek bunun hesabını?!" olacaktır. Bu ülkede tüm araçların LPG dönüşümünün sağlıklı yapıldığının ve bakımlarının eksiksiz yapıldığının garantisini verebilir misiniz? Oraya girmek yasaksa, yasaktır ve kimse "dur şimdi bak LPG li araçları nasıl sokmayacağım buraya ehe" diye keyiften bir yasak koymuyordur. Bazı medeni kurallara uymak için illa birilerinin kafamıza vurmasına gerek olmasa, o bilinç olsa, zaten kontrol bile edilmez çünkü insan oraya girmemesi gerektiğini bilir.
bilgilendirme icin tesekkurler ben bilmiyordum gercekten ama benim abone oldugum otopark plaka kayitli yani aracim dizel ve bu kayitla baska araba ile girmeme gerek yok buna ragmen hergun otomatik bagajim zorlamaya maruz kaliyor yani dizel araclara lpg takmak mumkun degil :)) hergun kayitli girdigim otopark ::)

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
bilgilendirme icin tesekkurler ben bilmiyordum gercekten ama benim abone oldugum otopark plaka kayitli yani aracim dizel ve bu kayitla baska araba ile girmeme gerek yok buna ragmen hergun otomatik bagajim zorlamaya maruz kaliyor yani dizel araclara lpg takmak mumkun degil :)) hergun kayitli girdigim otopark ::)

Dizel araçlarada LPG dönüşümü yapılabiliyor.
Yapılan kontrolün kalitesizliğinden şikayet ediyorsanız ve bu otopark dediğiniz gibi sürekli kullandığınız, kayıtlı olduğunuz otoparksa konuşmayı deneyebilirsiniz.

Not: Orada "siz" diye başlayan cümlem şahsınıza değil, okuyacak herhangi biri için yazıldı. Herhangi birimizin başına gelebilir.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Üstüme alınmadım çünkü hiç lpg li aracım olmadı teşekkürler dizel e lpg takıldığını yeni öğrendim konuşmayı denedim güvenlik şefiymiş aylık para ödediğim otopark Anlatmaya çalıştım kesinlikle anlamıyor kapasitesi belliydi zaten bagaj a bir kaç defa bağaaaj dedi baktım zor imkansız :)

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Keske sadece mesele LPGyebakmak vs olsa, kampus cok yakin oldugundan haftada 3-4 kez istinye parka giriyorum. O kadar onemli is yapiyorlar ki sayelerinde bolgede kol gibi trafik oluyor.katiyen LPG bakmiyorlar, ozaman dizellere bakmazlardi. Bunlarin ki biz showlu avmyiz tribi. Once bagaja bakiyor sonra geliyor arka camlari acar misiniz diyor?? Camlar acilmiyor deyince de kafasini cama dayayip arka koltuklara bakiyor.Simdi benim bir iki sorum var. Sen arkada silah kesici alet bomba mi ariyorsun? Velev ki buldun silahsiz guvenlik gorevlisi olmak 1 aylik is ne yapacaksin cidden ben saldirgansam. Arkada LPG tupu mu ariyorsun? Cunku istinyenin milyon liralik misafirleri bagaja koymamak icin arka koltugu tup mu yapti? Insan mi ariyorsun e onu da zaten kapida kontrol ediyorlar AVMye girmesi bedava. Ama burda sorun bunu yapan calisanda degil, ona bunu yap diyen biz cok sovluyuz diyen AVM yonetiminde. (Ama haklarini yiyemiycem kendileri Bentley servisi yapsa yaparlar butun arabalari cozmusler muhtemelen adamin S kasasinin bagajini eline alirsa cok ugrasacaklarinin farkindalar :) )

Yapilan bu aramanin tek mantikli ve kabul edilir nedeni LPGdir, oyleyse de sadece benzinlileri kontrol edeceksin. ozel mulkunun kapisina keyfi adam yigarak trafik olusturmayacaksin(Trafik meselesi onlarca farkli Avmde oluyor). Ve kontrol ettigin arabalarin da bagajini duzgun kontrol edeceksin. Bunun disinda yapilanlar tamamen simarikliktir sovdur.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Keske sadece mesele LPGyebakmak vs olsa, kampus cok yakin oldugundan haftada 3-4 kez istinye parka giriyorum. O kadar onemli is yapiyorlar ki sayelerinde bolgede kol gibi trafik oluyor.katiyen LPG bakmiyorlar, ozaman dizellere bakmazlardi. Bunlarin ki biz showlu avmyiz tribi. Once bagaja bakiyor sonra geliyor arka camlari acar misiniz diyor?? Camlar acilmiyor deyince de kafasini cama dayayip arka koltuklara bakiyor.Simdi benim bir iki sorum var. Sen arkada silah kesici alet bomba mi ariyorsun? Velev ki buldun silahsiz guvenlik gorevlisi olmak 1 aylik is ne yapacaksin cidden ben saldirgansam. Arkada LPG tupu mu ariyorsun? Cunku istinyenin milyon liralik misafirleri bagaja koymamak icin arka koltugu tup mu yapti? Insan mi ariyorsun e onu da zaten kapida kontrol ediyorlar AVMye girmesi bedava. Ama burda sorun bunu yapan calisanda degil, ona bunu yap diyen biz cok sovluyuz diyen AVM yonetiminde. (Ama haklarini yiyemiycem kendileri Bentley servisi yapsa yaparlar butun arabalari cozmusler muhtemelen adamin S kasasinin bagajini eline alirsa cok ugrasacaklarinin farkindalar :) )

Yapilan bu aramanin tek mantikli ve kabul edilir nedeni LPGdir, oyleyse de sadece benzinlileri kontrol edeceksin. ozel mulkunun kapisina keyfi adam yigarak trafik olusturmayacaksin(Trafik meselesi onlarca farkli Avmde oluyor). Ve kontrol ettigin arabalarin da bagajini duzgun kontrol edeceksin. Bunun disinda yapilanlar tamamen simarikliktir sovdur.
kelimesi kelimesine katiliyorum

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
https://www.otopark.com/forum/threads/geyik-başlığı-5.7010/page-525#post-296313
Bagajı açmayanlara selam olsun :D arka camlar koyu renk bu arada içi görünmüyor normalde.
Evet o tarz araçlara bakmadıklarına tanık oldum özel güvenlik diye Türkiye de bir sektör var nerede vasıfsız var direk güvenlik oluyor adamın kendine hayrı yok avm girişi dedektör uygulamaları bile zırva tutturmuşlar her gelene hoşgeldiniz diyorlar avm ye geldim hoşbuldum mağazaya giriyorsun 5 tezgahtar var hepsi ayrı hoşgeldiniz diyor hepsine teker teker cevap ver şimdi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım