KAPALI Az yakan yakışıklı öğrenci arabası önerisi

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Bütçem en fazla 50 55 arkadaşlar, dacia sanderoa ile clio düşündüm ama bi türlü ısınamadım bunlara.
Lpg li olur dizel olur farketmez hergün aktif olarak kullanıyorum, okul sonrası bir çok yere gidiyorum bende focus var ve 46 kuruş falan yakıyor arabanın deposu biticek diye arabaya binmeyip yürüdüğüm zamanlar oldu.
İstediğim kriterler de araç önerir misiniz?

ecodriver

Senkromeççi
25 Eki 2018
4
9
95
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Buna 51bin verceğime astra alırım açık olmak gerekirse. Ayrıca şehiriçi 4.8 tüketimi olması imkansız. Ancak akan trafikte yakalanabilir o değer. İlan atmak için foruma üye olmuşsunuz garip.
İlanla alakam yok forumu zaten çok uzun süredir takip ediyorum 4.8’lik ortalamam sabah 7de küçükçekmece- etiler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İlanla alakam yok forumu zaten çok uzun süredir takip ediyorum 4.8’lik ortalamam sabah 7de küçükçekmece- etiler
Buna 51bin verceğime astra alırım açık olmak gerekirse. Ayrıca şehiriçi 4.8 tüketimi olması imkansız. Ancak akan trafikte yakalanabilir o değer. İlan atmak için foruma üye olmuşsunuz garip.
Mümkün hocam. Çalıştığım bir iş yerinde şirket araçları bunlardandı. 1.3cdti motorla hakikaten az yakıyorlar. Şirket aracı olmasına rağmen 5'in üzerine fazla çıkmazdı. Bir depoyla 1000km'ye yakın yol yapıyorlardı. O dönemki platform kardeşi Corsa'lardan az yakıyorlardı.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Mümkün hocam. Çalıştığım bir iş yerinde şirket araçları bunlardandı. 1.3cdti motorla hakikaten az yakıyorlar. Şirket aracı olmasına rağmen 5'in üzerine fazla çıkmazdı. Bir depoyla 1000km'ye yakın yol yapıyorlardı. O dönemki platform kardeşi Corsa'lardan az yakıyorlardı.
Abi benim 1.3 niye az yakmıyor o zaman? Şehiriçinde gayet çok yakıyor. 60tlye 100km gidiyorum. Akıcı trafikte tabi az yakabilir şuanda okula gidip geliyorum fazla ısık trafige kalmadan sürekli düz gittiğimden 5.5 ortalamam. Ama artıcak biliyorum.

ecodriver

Senkromeççi
25 Eki 2018
4
9
95
26
İstanbul
Marka
Volkswagen
Fabrika verilerinde bile 1.9lt’lik fark var ama sizin belirttiğiniz değerle 60 kuruş yakıyor bence sizinkinde bir anormallik var @Sari

Ekli dosyalar

• 2B4717BB-467E-4E94-818B-7E96AB5840D6.png
    2B4717BB-467E-4E94-818B-7E96AB5840D6.png
    340.9 KB · Görüntüleme: 80

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Abi benim 1.3 niye az yakmıyor o zaman? Şehiriçinde gayet çok yakıyor. 60tlye 100km gidiyorum. Akıcı trafikte tabi az yakabilir şuanda okula gidip geliyorum fazla ısık trafige kalmadan sürekli düz gittiğimden 5.5 ortalamam. Ama artıcak biliyorum.
Başka arabalarda ortalaman nasıl oluyor?

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Enteresan yaw yasinin genel ort 5.3 öyle çok da kasmıyo yani.
kanka sorun ortalama değil ki yol bilgisayarının opelde doğru gösterdiğini düşünmüyorum nedense, menzil kafasına göre 1km de 10menzil falan siliyor zaten. 10lt mazota 130 140km gidiyorum yine normal gibi duruyor ama fazla geliyo nedense. Psikolojik mi anlamadım gitti :D 1.5 dci geçmek istiyorum laaaaaaaaaan

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
kanka sorun ortalama değil ki yol bilgisayarının opelde doğru gösterdiğini düşünmüyorum nedense, menzil kafasına göre 1km de 10menzil falan siliyor zaten. 10lt mazota 130 140km gidiyorum yine normal gibi duruyor ama fazla geliyo nedense. Psikolojik mi anlamadım gitti :D 1.5 dci geçmek istiyorum laaaaaaaaaan
Hız sınırlarına uyarak 15-20 saniyede 0'dan 70'e çıkarken sabrın tükenmezse aşık olma sebebi. Günlük 25 km sabah 7.30-8.00 iş trafiğinde full rampa, 25 km akşam 17.00-17.30 arası iş çıkış trafiği full iniş toplamda 50-60 km civarı yol yapıyorum. 1 aydır tamamen bu güzergah için çalıştırıyorum arabayı, 1 haftalık sabır mode on ortalamam 4.2 lt / 100 km. Normal kullanımda 6-6.5 litre falan yakıyor şehir içi. İki sene önce 20 kuruş yakan araba şuan 40 kuruş yakıyo km'de. Bir anda iki katı pahalanınca böyle oldu. İşin tuhaf yanı 1.3 dizel astra bana çok yakıyomuş gibi hissettiriyosa 8-10 litre benzin tüketen araba sahipleri nasıl hissediyodur bilemiyorum. Lpg desen kmde 35 kuruşun altında gezen lpgli araba yoktur

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Nasıl bi hesap yaptınız bilmiyorum ama 8 litre yaksa 51 kuruş yakar kaldı ki denizli de mazot 6.45 shell de, 6.45 den hesaplayınca 51 kuruşu da geciyor.Aracım bakımdan önce 7.6 litre yakıyordu şimdi 7.2 7.4 oynuyor 46 kuruş yakıyor.
O kadar ileti yazmışım takıldığın şey 5 kuruşluk fark. Ben dizeli 6 tl olarak baz almıştım. Demek ki fiyat farklıymış.
Dediklerimi tekrarlıyorum çünkü ben şehir içi İstanbul trafiğinde 7 litre ile geziyorum. Aracım Ford Fiesta 2010 model 1.4 benzinli.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Hız sınırlarına uyarak 15-20 saniyede 0'dan 70'e çıkarken sabrın tükenmezse aşık olma sebebi. Günlük 25 km sabah 7.30-8.00 iş trafiğinde full rampa, 25 km akşam 17.00-17.30 arası iş çıkış trafiği full iniş toplamda 50-60 km civarı yol yapıyorum. 1 aydır tamamen bu güzergah için çalıştırıyorum arabayı, 1 haftalık sabır mode on ortalamam 4.2 lt / 100 km. Normal kullanımda 6-6.5 litre falan yakıyor şehir içi. İki sene önce 20 kuruş yakan araba şuan 40 kuruş yakıyo km'de. Bir anda iki katı pahalanınca böyle oldu. İşin tuhaf yanı 1.3 dizel astra bana çok yakıyomuş gibi hissettiriyosa 8-10 litre benzin tüketen araba sahipleri nasıl hissediyodur bilemiyorum. Lpg desen kmde 35 kuruşun altında gezen lpgli araba yoktur
Dizel okey ama benzinde iş ayakta bitiyor. Basmazsan gerçekten tüketim artmıyor. Arabayı tanımak şart.
Bilemiyorum Altan :D

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
O kadar ileti yazmışım takıldığın şey 5 kuruşluk fark. Ben dizeli 6 tl olarak baz almıştım. Demek ki fiyat farklıymış.
Dediklerimi tekrarlıyorum çünkü ben şehir içi İstanbul trafiğinde 7 litre ile geziyorum. Aracım Ford Fiesta 2010 model 1.4 benzinli.
5 kuruşluk fark deyip gecmeyin araba 7.6 dan 7.2 ye düşünce ortalaması nefes aldım biraz bariz fark ediyor.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
5 kuruşluk fark deyip gecmeyin araba 7.6 dan 7.2 ye düşünce ortalaması nefes aldım biraz bariz fark ediyor.
Tamam da bu 100 km de 5 lira fark ettirir. Yani benim asıl söylemek istediğim şey elindekinin kıymetini bilip onu doğrultmak. Bu durumda yeni araba almak bence mantıksız. Diğer arabalarda bu şekilde yakacaktır diyorum. Tercih sizin.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Görüşünüz için teşekkürler ancak sizinle aynı görüşte değilim.
Hocam şöyle de bir durum var, bence düşünülmesi gereken en önemli şey, arabanızın geçmişi ve tahmini geleceği hakkında bilginiz vardır. Uzun süredir kullanıyorsanız arabanız sizi ailenizle birlikte dolu bagajla klima açık en dik rampalarda bile yolda bırakmadıysa, şuan hiç çekinmeden bu şartları içeren bir yolculuğa çıkarsınız. Ya da kışın soğuğunda sabah sizi başkalarına muhtaç etmediyse, suda çamurda buzda rezil etmediyse kışın da içiniz rahat bir şekilde binersiniz. Fakat yerine alacağınız araba size bu güveni verebilecek mi ? Önceki sahibi kullanırkan içi sizinki kadar rahat mıydı acaba ?
Derseniz ki ben yeni araba + 5 bin lira iç rahatlatma bakımına bütçe ayarladım o zaman bir şey diyemem. Ya da yok kardeşim bunlar benim için önemli değil yağını suyunu koyar arıza yapınca satarım diyosanız o ayrı. Fakat benim için ikinci elde yakıtından, gücünden, donanımından daha çok bu dediklerim önemli.
Bütün isteklerinizi karşılayan bir araba bulursunuz ama sorunlu olduktan sonra hiçbirinin önemi kalmaz. Önce sorunsuzluk

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım