KAPALI Babaya Baba Arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Dün gece 4 yolcu, 1 bebek Hyundai i10 ile yolculuk etme şansımız oldu. kızımın pusetini bagaja atmak istediğimde bagaja hiç bir kombinasyonda sokamayınca, benim köşeli jetonum düştü. Ben bu puseti bagaja sokamıyacaksam arabada 4 insan taşımam mümkün olmuyor. Puset her zaman sol koltukta durduğundan şu ana kadar sıkıntım yoktu.

Renault Clio 0,9 tce Sport Tourerlara baktım. Bana bayağa mantıklı geldi. Bu arac hakkında fikirlerinizi, tce 90 motoru kullananların yorumlarını alabilirmiyim.

En kötü i10 için 5+1 kişilik oturma düzeninden 3+1 oturma düzenine kalıcı geçiş yapacağım. Çünkü bebeğin şimdilik sürekli taşınan 2 çanta + 1 puset henuz almadığım bebek arabası ile + bebek arabası olacak.

2 sırt çantası 1 bebek koltuğu veya puset bunlara ek bebek arabası kapasitesine sahip Clio sporttourer almayı düşündüm.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Seni Mito paklar reis:) tek kapılı arabayı alınca, "zaten yerim yok" diyorsun, kimse senin arabana binmeye tenezzül bile etmiyor, çekirdek aile takılıyorsun:)

Yok illa biz insan taşımacılığı yapacağız diyorsan, en mantıklı çözüm bence doblo, kango tipi bi modern ticari. Enişte modunda, ailelenle mutlu mesut takılırsın.

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Ford c max , leon tdi sport wagon , citröen ds4 geniş aileler için çok iyi araçlardır bütçenizi belirtmemişsiniz ama eğer 0 clio alacaksanız 2012 civarı bu kasalardan temiz ikinci el öneririm hem 0.9 motor bi süre sonra size sıkıcı gelebilir .

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben eşimi bir türlü station wagon arabalara alıştıramıyorum .. beğenmiyor bir türlü... yoksa benim için ya HB ya da station olur araba dediğin.. bizimde bir Polo şirket aracımız var... ızdırap oluyor uzun yol.. bu arada en kısa zamanda baston bebek arabalarına geçeceksiniz. Onlar daha portatif oluyor (bizimde 1 yaşında bir kızımız var, benzer süreçlerdeyiz.. :))

Sizin durumunuz için ben olsam, station araba bakarım .. hem yüklemesi vs leride daha kolay oluyor...
Bütçenizi yazmamışsınız ... tercihen C sınıfı SW arabalar sizi memnun eder..

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ben fabrikatif dışında LPG tercih etmem. Güvenmiyorum Lpg montajcılarına.
Dizel yada az yakan benzinli. Benzinde 6,5 litreye kadar müsade ederim.
Abi bizde a5 kasa hitler tüplü Octavia var, bagajı süper geniş, sessiz, tam aile arabası, sorun tüpte ni kere çıkardı o da kullanıcı hatası olma ihtimali var

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arkadaşımın çalıştığı yerin araçlarından biriydi clio sw. Aracın içi sembolden sıkıcı. İki araçta da arkada yolculuk yaptım, boyumda uzun değil 176 civarı ama clio sw'de arkada uzun yol gitmek istemezdim açıkçası. Ama biri Avrupa'da vs. satılan clio, diğeri Türkiye Rusya vs. satılan sembol. Clio'da kaza testi falan her şey var, sembolde yok. Girse de o günün şartlarında bile 3 yıldızı geçemezdi diye düşünüyorum, standart Dacia ayarında bir araç. 0.9'a motor olarak bir şey diyemiyorum iki araçta dizeldi.

Sembol, linea vs. güvenlik anlamında i10'dan kötü.
Sedan olarak Mitsubişi Attrage var 40-41 civarına 1.2 benzinli. Ama direkt olarak kaza testi yok onun sanırım, hb versiyonu Space Star girmiş 4 yıldız almış ama güvenlik ekipman eksikliğinden baya kırılmış yoksa yolcu %90, çocuk koltuğundaki yolcu %72 almış.
Geniş bir hb olan Fabia var 1.0 motorlu. 40 bin liraya 2013+ olarak ağırlıklı olarak B sınıfı var, daha geniş araçlar için biraz daha yaşlı araçlara bakmak lazım.
Güvenlik o kadar da umurumda değil diyorsanız Dacia Logan MCV 1.2 benzinli ve 1.5 dizel bulabilirsiniz.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Clio Sport Tourer güzel tercih olur. Ama C-Max ya da hafif ticariler düşünülebilir. Bagaj konusunda hiç sıkıntı yaşatmaz. Konfor biraz düşük olur sadece.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eski iş yerimde bir abimiz Seat ibiza Sport Tourer kullanıyordu .. 1.4 dü motoru ve LPG liydi..
Gayet memnundu aracından ... fiyatlarıda sizin bütçenize giriyor... düz vitesli hali çok fazlada yakmayacaktır diye tahmin ediyorum ...
Sonradan da iyi bir şekilde LPG montajı yapılabilir.. artık bu konuda uzamanlığı çok iyi olan merkezler var... ortalama bir LPG sistemi ile verim alabilirsiniz.

Onun dışında aslında bu araçların dizel modellerine de kayabilirsiniz ama bütçenizi biraz aşacaktır ...Toledo 1.6TDI mesela.. motor olarak biraz titreşimli bir dizel ama I10 dan sonra size performans ve hacim olarak çok iyi gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım