KAPALI Babaya Baba Arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Dün gece 4 yolcu, 1 bebek Hyundai i10 ile yolculuk etme şansımız oldu. kızımın pusetini bagaja atmak istediğimde bagaja hiç bir kombinasyonda sokamayınca, benim köşeli jetonum düştü. Ben bu puseti bagaja sokamıyacaksam arabada 4 insan taşımam mümkün olmuyor. Puset her zaman sol koltukta durduğundan şu ana kadar sıkıntım yoktu.

Renault Clio 0,9 tce Sport Tourerlara baktım. Bana bayağa mantıklı geldi. Bu arac hakkında fikirlerinizi, tce 90 motoru kullananların yorumlarını alabilirmiyim.

En kötü i10 için 5+1 kişilik oturma düzeninden 3+1 oturma düzenine kalıcı geçiş yapacağım. Çünkü bebeğin şimdilik sürekli taşınan 2 çanta + 1 puset henuz almadığım bebek arabası ile + bebek arabası olacak.

2 sırt çantası 1 bebek koltuğu veya puset bunlara ek bebek arabası kapasitesine sahip Clio sporttourer almayı düşündüm.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.3 multijet linealar sana göre olabilir hocam yeterince geniştir, motoru zaten evladiyelik. Km'si biraz yüksek sıkıntı olmaz dersen 1.5 dci fluenceler de mevcut. Ayrıca maksimum 40 bin limite 0.9 tce yerine 1.5 dci düşük km'li cliolar da bulunabiliyor.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Fabrika çıkışı olmayan LPG'ye güvenmem demişsiniz ama LPG'li araçtan sonra (hele ki LPG'li i10'dan sonra) atmosferik/turbo farketmez benzinli bir arabaya binmek bence yakıt olarak baya üzecektir. Clio ST fiyatları nasıl oldu hatırlamıyorum ama bütçe dizele el vermiyorsa güvenilir bir yerde yapılmış LPG'li bir model daha mantıklı duruyor ya da bulunabilirse dizel Linea falan işte..

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Abi zaten hypermillingin pirisin, al bir tane küçük hacimli büyük kasalı dizel bin bence. İ10' dan sonra ne konuda dezavantajı olabilir ki ? Bir tek bakım masrafları ve vergin fazla olur ama şöyle düşünürsek hem ailen var hemde arabayı ayağımı yerden kessin yeter modunda kullanmıyorsun, bayağı seferi gibi geziyorsun; e madem geziyorsun yıllık +1000 lira fazla masrafı göze alman lazım bence. Giden +1000' in geri dönüşü daha fazla olacaktır bence sana.

1.3 Multijet Linea olur.
1.6 CRDi Accent Blue olur. Accent Linea' ya göre fazla yakacaktır ama hem daha keyifli hemde kasa ve trimler bazında daha uzun ömürlü olur bana göre.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bak dci kesinlikle sana gider, aklıma hiç gelmedi ya. Clio 4 1.5 dci 90 beygir manuel bizzat gördüm nasıl az yaktığını,
Şehiriçi sert kullanım ile ortalama bu,
9gMGm9.jpg

Şehirdışında 150 160 ın altına hiç inmedik, 195 e kadar çıktık, 7.1 oldu bir ara, balata bitince 10 dakika sakin kullandık ve ortalama yine 7 lire oldu. Ki bence sen bu değeri görmezsin hiç, bayağı bi sert kullandık...

NlakLP.jpg

kozanibo

Asfalt Kurutucu
27 Ocak 2017
67
71
710
2013 yılından eski olmayan, 40.000 I geçmeyecek araba var mı? Ya filo arabası olur, ya da baba arabası olmaz çünkü güvenli bi araç olmaz.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kozanibo

Asfalt Kurutucu
27 Ocak 2017
67
71
710
Clio, lodgy, celysee, 301, corsa, gibi araçlar çıkıyor, bunlar da baba arabası olmaz, güvenlik zayıf, veya bagaj küçük.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar,
Ben tavsiyelerinizi gördüm ilerde mu modellere yürüyeceğim. Ama kredi borcunun bitmesini bekleyeceğim.
Sadece arac modeli belirlemeye çalışıyorum :) Bana bunu al şunu al diye ilan atıyorsunuz ama , arabayı 9 ay sonra alacağım.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
@istanbul en iyisi sen eski aracina dön 1.8 tdci glx 110 luk connect.tam aile arabasi.bende evlatlarim olunca yaris i satip yeni connect e gectim.cok memnunum.yok bebek arabasi,salincak,puset,cantasi,kendi esyalarim sorunsuz sigiyor.en iyi sen bilirsin :)

Dün Tourneo Courier baktım, 1,6 titanyum. Fiyatları cazip gelmedi değil hani. Ama connecte dönmem imkansız, 2013 den eskisini almam. bakımı ve verigleride yüksek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım