batıyomuyuz gençler? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Şu an 6,7 dolar. Sürekli krediler yüzünden borç batağındayım ve maaş da eriyip gidiyor. Nasıl bir önlem alabiliriz kendi çapımızda ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Şu an 6,7 dolar. Sürekli krediler yüzünden borç batağındayım ve maaş da eriyip gidiyor. Nasıl bir önlem alabiliriz kendi çapımızda ?

TL ile borclandiysan sorun yok. Doviz ile borclandiysan gecmis olsun. Doviz rezervin yoksa bu durumun bir onlemi yok maalesef..
Zengin icin firsat ortami ancak zengin olmayan icin yasam mucadelesi
Fazla kafaya takma, hepimiz ayni durumdayiz. Yillardir insanlari borclandirarak bir seylere sahip olmalarini sagladilar. İnsanlar kendilerinin bile olmayan ipotekli bir malin 10 sene boyunca borcunu odemek icin kredi cektiler..

Son düzenleme:

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
bi de şöyle bi ironi var :D sayısal 3 haftadır devrediyor daha bu hafta 2mn doları geçebildi :D
On numara, şans topu,süper loto, sayısal loto ve milli piyango oyunlarına her hafta 20 tl sabit giderim var. Güvenilir bir kurum da değil de işte ne bileyim başka türlü avutamıyorum kendimi. Acınası ...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
On numara, şans topu,süper loto, sayısal loto ve milli piyango oyunlarına her hafta 20 tl sabit giderim var. Güvenilir bir kurum da değil de işte ne bileyim başka türlü avutamıyorum kendimi. Acınası ...
haftalık 5 liradan fazla harcamıyorum ben. vuracak olduktan sonra böyle de vurur :D

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Öyle demeyin,bizim Allah'ımız var.O bizi kurtarır.

Ayda 2 bin lira da 30 bin lira da geliri olanlara tavsiyem,lütfen fakir gibi yaşayın.Temel ihtiyaçlarınızı karşılayın sadece.Çünkü ayvayı yedik.

Sabah dolar 5,64 iken yattım akşamüstü 6,46'da uyandım.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benimde korkum kira. Hadi benzine zam gelse araba sürmezsin, kıymaya zam gelse makarna yersin. Ama adam dolar üzerinden kiraya zam yaparsa ben ne ederim bilmiyorum. Ev sahibi olarak benimde eski eve kira zammı yapmam lazım.. Ama o adam bu kirayı ödeyemez. Bilmiyorum.. Ne olcak.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Öyle demeyin,bizim Allah'ımız var.O bizi kurtarır.

Ayda 2 bin lira da 30 bin lira da geliri olanlara tavsiyem,lütfen fakir gibi yaşayın.Temel ihtiyaçlarınızı karşılayın sadece.Çünkü ayvayı yedik.

Sabah dolar 5,64 iken yattım akşamüstü 6,46'da uyandım.
o ekonomist allahımıza dua edelim de +7 bi şekilde uyanmayalım sabaha :D

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Temel yiyecek içecek gıda özellikle, değişmedikçe kiralara zam yapılmaz bence.En azından ev sahibi olarak böyle düşünüyorum.Ekmek 5 tl olursa yapmak zorunda(yız) zaten.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Genel olarak durum değerlendirmesi yapacak olursak rezervler ve faiz müdahaleleri artık etki etmemeye başladı borsa dibe vurdu yabancı yatırımcı hızla hisselerini satarak borsadan çıkış yapıyor borsa büyük değer kaybediyor @İstanbulluu şu dönemde dolara yatırım yapman yanlış abi çünkü anormal bir durum var ve sen tepe fiyatından alım yapıyorsun tepkileri durdurmak adına yakında zaman ilişkilerde normalleşmeye ve suni kısa süreli bir düşüşe gidecektir dolar bu kısımda yüklü olarak alım yapıp bunuda vadeli döviz yaparsan kar etme ihtimalin dahada yükselebilir kırık kırsık aklına geldiği anda dolar alırsan çok bir karın olmaz .
Kenarda doları olan yatırımcı bozup fırsattan istifade borsaya geçip dipten hisse topluyor bazıları stabil konumunu koruyor şu an acil bir şekilde rusya veya çinden bir dolar girdisi gelmez ise ülkeye kur 9-10 liraları çok rahat görecek balon en sonunda patladı sonumuz ne olacak bakalım

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Genel olarak durum değerlendirmesi yapacak olursak rezervler ve faiz müdahaleleri artık etki etmemeye başladı borsa dibe vurdu yabancı yatırımcı hızla hisselerini satarak borsadan çıkış yapıyor borsa büyük değer kaybediyor @İstanbulluu şu dönemde dolara yatırım yapman yanlış abi çünkü anormal bir durum var ve sen tepe fiyatından alım yapıyorsun tepkileri durdurmak adına yakında zaman ilişkilerde normalleşmeye ve suni kısa süreli bir düşüşe gidecektir dolar bu kısımda yüklü olarak alım yapıp bunuda vadeli döviz yaparsan kar etme ihtimalin dahada yükselebilir kırık kırsık aklına geldiği anda dolar alırsan çok bir karın olmaz .
Kenarda doları olan yatırımcı bozup fırsattan istifade borsaya geçip dipten hisse topluyor bazıları stabil konumunu koruyor şu an acil bir şekilde rusya veya çinden bir dolar girdisi gelmez ise ülkeye kur 9-10 liraları çok rahat görecek balon en sonunda patladı sonumuz ne olacak bakalım

Benim anlamadığım bir konu var. 80 milyonluk bir pazar türkiye.
Dolar artınca kimse iphone alamıycak.
Ford satın almıycak. Yine aliexspress alışveriş yapamıycaklar.
Trump bizde çelik ve aliminyum ucuz alcaklarını bile bile vergileri artırma yoluna gitti..
Bu insanlar neden 80 milyonluk pazarı kaybetmeyi sectiler.

Abd nin bundan nasıl bir kazancı var..

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Trump bizde çelik ve aliminyum ucuz alcaklarını bile bile vergileri artırma yoluna gitti..

Abi sorun papaz olsaydı 2 yıldır tutuklu olan adamı baştaki bu kişiden hatta türk siyasetinden alamayacağını bildiği halde bu şekilde twitterdan ahkâm keserek istemezdi. Bütün dünya ya saldırarak hizaya getirme peşinde her gün bir ülkeye yaptırım uyguluyo kendi çapında

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,294
16,214
5,720
çanakkale
Marka
Renault

Abd ekonomisinin en büyük özelliği harcamalarını içinde yapması yani ihracata silah sanayisi dışında ihtiyaç duymuyor .yılda 10 milyon araba üretiylrlar ülkemize 50 bin satmasa problem olmaz yine apple değeri 1 trilyon dolar olmuş bize satmasa bi problem olmaz.zaten son yıllarda borsa çakılırken borsayı yukarda tutan hisse 2 yılda 4 e katlayan özellikle kardemir d ve thy idi onlar da düşüşe geçerse ki geçtiler vay halimize.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,290
3,925
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Kaç yildir borcumuz yok elhamdülillah 2 ay önce üç beş bisi borçlandık ese dosta hale bak yaa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım