Bedelli Askerliğe gidecek var mı ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ağustos Amasya. Daha zaman var, gün yaklaştıkça sorularım olacak sizlere, özellikle don konusunda: kendimiz mi götürüyoruz onlar mı veriyor :)
Ben de bedelliyi Amasya'da yaptim. Alaydan iceri ilk girdiginde kayit icin 2 -3 farkli masa olacak. Bunlarin hepsi bir bolugu simgeliyor. Bomba atar bolugu, ucak savar bolugu v.s gibi. Eger banyo saatleri, biraz daha nizam duzen gibi seylerde rahatlik ariyorsan o masalardan bomba atar bolugu olanin sirasina gecip oraya kayit yaptirmaya calis. Gerci sen siraya kafana gore giriyorsun ama baska boluklerde fazla bosluk olursa komutan seni o masadan cekip diger bolugun kayit masasina alabiliyor ama sen yinede ilkten bomba atar bolugune girmeye calis. Astegmenleri olsun, boluk komutani olsun oldukca iyi insanlar.

Son düzenleme:

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
@Cenk Tamam. O kadar bekledim ki bedelliyi sonrasında o kadar üzüldüm ki 21 günlük eğitime his kalmadı artık içimde, artık hiç birşey umrumda değil zaten beklemekle ve umutla en büyük sıkıntıyı yıllardır çektim.Şimdi ne büyüttün demeyin zamanlamalar o kadar kötü anlarıma geldi ki anlatamam: yüksek lisans süreçleri tayin ve sınav zamanları vs. uzun hikayeler. En güzeli er olmak, akılsız da olacaksın mis gibi, üst ne derse onu yapacaksın bırak onlar uğraşsın. En kötü masayı mı seçsem diyorum :) Askerlik bitince üstümde öyle bir yük kalkacak ki anlatamam. 11 yıldır aklımda, işimizi herşeyimizi etkiledi. Bilsem mezun olur olmaz gider 1 sene yapardım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk Tamam. O kadar bekledim ki bedelliyi sonrasında o kadar üzüldüm ki 21 günlük eğitime his kalmadı artık içimde, artık hiç birşey umrumda değil zaten beklemekle ve umutla en büyük sıkıntıyı yıllardır çektim.Şimdi ne büyüttün demeyin zamanlamalar o kadar kötü anlarıma geldi ki anlatamam: yüksek lisans süreçleri tayin ve sınav zamanları vs. uzun hikayeler. En güzeli er olmak, akılsız da olacaksın mis gibi, üst ne derse onu yapacaksın bırak onlar uğraşsın. En kötü masayı mı seçsem diyorum :) Askerlik bitince üstümde öyle bir yük kalkacak ki anlatamam. 11 yıldır aklımda, işimizi herşeyimizi etkiledi. Bilsem mezun olur olmaz gider 1 sene yapardım.
Fazla kilo yüzünden beni de 2 sene beklettiler. Bedelliye de almadılar ben kilo verene kadar. Seninki kadar uzun süre olmasa da 2 senemi komple yediler. O sebeple bu stresin nasıl bir şey olduğunu, insanı nasıl bıktırdığını bilirim. Ama sıkma canını hocam 21 gün yapıp gelince, hatta terhis olmaya az bir zaman kala çok rahatlıyor insan. Bu arada gitmediğin için ancak gittiğinde anlayacaksın ki harbiden orada 1 gün bile kalınmaz. Özellikle kendini 21 güne şartladığın için o ortamı da görünce askerliği 6 ay - 1 yıl yapanlar nasıl dayanıyor, nasıl sabrediyor, mümkün değil yapılmaz kafasında oluyorsun. Gittiğinde bunu daha net anlayacaksın emin ol :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

al benden de o kadar. yaş 30 oldu, üni bitmedi. İş sıkıntısı var. Ne yapacağım ne edeceğim derken hoop memuriyet hoop bedelli .
Üstüne kasım ayında listeler açıklandı 4 gün sonra gel başla dediler ben şok apar topar izin işlemler vs kayseri gittim geldim derken şu an kuş gibi hissediyorum kendimi :) ben telefonumu nizamiyede bıraktım, tuşlu falan da almadım. 19 gün boyunca ailemi arkadaşlarımı ankesörlü telefondan günde 1 defa aradım. bol bol kitap okudum.

RAhatlamış hissediyorum kendimi :)

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault
Bu hafta İzmir'e askerlik için yola çıkıcam ama saat konusu kafama takıldı. çok belirgin bir kıstas var mı saat konusunda? Ne tip saatlere izin var? Zaten Sade dijital saatler hoşuma gidiyor, almışken hem kışlada hem de günlük kullanabileceğim bir şey olsun istiyorum.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bu hafta İzmir'e askerlik için yola çıkıcam ama saat konusu kafama takıldı. çok belirgin bir kıstas var mı saat konusunda? Ne tip saatlere izin var? Zaten Sade dijital saatler hoşuma gidiyor, almışken hem kışlada hem de günlük kullanabileceğim bir şey olsun istiyorum.
Ben Aralık ayında Amasya'da BU saatle yaptım askerliği. Kimse de bakmadı. Gerçi 21 günün 10'unda kullanamadım güneş enerjisiyle dolduğu için pili. Güneş de göremedik 21 gün. :)

EmrTrl

Senkromeççi
28 Ocak 2019
5
3
70
Ben de bedelliyi Amasya'da yaptim. Alaydan iceri ilk girdiginde kayit icin 2 -3 farkli masa olacak. Bunlarin hepsi bir bolugu simgeliyor. Bomba atar bolugu, ucak savar bolugu v.s gibi. Eger banyo saatleri, biraz daha nizam duzen gibi seylerde rahatlik ariyorsan o masalardan bomba atar bolugu olanin sirasina gecip oraya kayit yaptirmaya calis. Gerci sen siraya kafana gore giriyorsun ama baska boluklerde fazla bosluk olursa komutan seni o masadan cekip diger bolugun kayit masasina alabiliyor ama sen yinede ilkten bomba atar bolugune girmeye calis. Astegmenleri olsun, boluk komutani olsun oldukca iyi insanlar.

reis askerliği de bitirdik gitmeden önce yazmıştım belki denk geliriz diye :D bomba atar bölüğündemiydin.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım