Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Volkswagen, bugün düzenlediği lansman ile popüler hatchback modeli Golf’ün 8. jenerasyonunu resmen duyurdu. Hibrit motor seçenekleri ile dikkat çeken yeni Volkswagen Golf ile ilgili detaylar haberimizde!
Volkswagen Golf MK8 artık resmi: İşte tüm detaylar!
Başarılı modelin tasarım ve motor detaylarından önce teknik verilere göz atmak daha doğru olur. MQB platformunun güncel versiyonunu kullanan yeni Golf; 4.28 metre uzunluk ve 1.46 metre yükseklik değerleri ile dikkat çekiyor. 2.63 metrelik dingil mesafesi ise iç mekanın bir önceki jenerasyona göre hemen hemen aynı boyutlarda kaldığını gösteriyor. Ayrıca hava sürtünme katsayısı 0.275 Cd’ye düşen otomobil, Golf ailesi içinde aerodinamik verimliliği en yüksek model olmuş.

Yeni Volkswagen Golf, genel tasarım tarafında...

Okumaya devam et...

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: alfhonso

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
GTE'deki far tasarımı hoş olmuş, iç mekan da güzel. Ortaya bir teori atayım VW bu kasayı ara (geçiş) kasa olarak çıkardı, 3-4 sene sonra ID.3'ye kapsamlı bir makyaj yapıp MK9 Golf olarak piyasaya sürecekler ve Golf tamamen elektrikli olacak.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
BMW saçmalasın dev gibi böbrek yapsın, öte yandan vw ön panjuru küçültsün tasarımı güzelleştirsin.
Dışı da içi de gayet güzel görünüyor bence...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dışını pek beğenmedim ama içini oldukça beğendim. Şık, sade ve modern duruyor. Bunun iç mekanını alıp st-line focus'a koysak iyi olurdu ya neyse..

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
1.6 TDI yok sanırım. 2.0 TDI'ın da gücü 115/150 ps.

Dizel konusunda konuşunca kötü oluyoruz. Yok efendim bizim ülkemizde bitmezmiş. 1.6 TDI koymadan getirirse, 2.0 vergisiyle nasıl alacaksın golfü sayın dizelci kardeşim ? :)

Bu daha başlangıç. Bir sonraki kasada güç/hacim daha da düşecektir.

Dip not: Demek hybrid yapmaya karar verdiniz. Toyota mühendisleri gülüyor şu an size VW mühendisleri :) Adamlar 97 yılından beri bilfiil üretip satıyorlar.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Dıştan, özellikle önden tipini hiç sevemedim. Aşırı sevimsiz bakıyor bence, suratına bir şey oturmuş gibi. Ama içerisi oldukça ferah ve hoş duruyor ilk defa geleneksel çizgisinden vazgeçebilmiş.

Retrocarsturkey

Arda G.
Taklacı Güvercin
16 Eyl 2019
27
14
295
İstanbul
Marka
Dacia
Klasik VW ve bir birine benzeyen tasarımlar... Evet araç içine binince kalite hissiyatı çok iyi fakat bu tasarım işine kökten değişiklik yapmaları şart...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Tasarıma göreceli olarak şık diyebilirim 7,5 a göre. C sütunu proporsiyonunu korumaları da göze hoş geliyor.
Motor seçenekleri başarısız geç kalınmış ve hatalı yatırımların sonucu dizelde batırmışlar, benzinde emisyon tutturamayacaklar piyasalara hibritle giriş yapmayı deneyecekler @msansertekin in dediği gibi hibritte geç kalınmışlık yüzünden argesi geride hibrit üniteler bunlar.
@Sirius iyi yakalamış ayrıntıyı geçiş kasası olmuş.2020 lerin ortalarına doğru asıl motor ve kasa geçişini yapacaklardır bence de

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Golf 7’de tasarım da iddialı değildi ama özellikle iç mekanda en iyisiydi, bu tasarım 7’den bence iyi ama en iyisi değil, iç mekanı da güzel olmuş, acaba focus astraya benzer sürüş mü sunucak yalıtımı falan nasıl bir an önce teste alınabilse keşke.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
1.6 TDI yok sanırım. 2.0 TDI'ın da gücü 115/150 ps.

Dizel konusunda konuşunca kötü oluyoruz. Yok efendim bizim ülkemizde bitmezmiş. 1.6 TDI koymadan getirirse, 2.0 vergisiyle nasıl alacaksın golfü sayın dizelci kardeşim ? :)

Bu daha başlangıç. Bir sonraki kasada güç/hacim daha da düşecektir.

Dip not: Demek hybrid yapmaya karar verdiniz. Toyota mühendisleri gülüyor şu an size VW mühendisleri :) Adamlar 97 yılından beri bilfiil üretip satıyorlar.
1.6 TDI motor NOx değerlerini tutturamadığı için rafa kaldırılmış, 2.0 TDI ise çift Adblue revizyonu ile emisyon değerlerini limitlerde geçebildiği için sunuluyor. Yani bu demek oluyor ki VW dizeli tamamen bırakıyor :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Markalar da bir acayip; Mazda da geçenlerde 2020'de yepyeni bir dizel ünite çıkaracağını söylemiş. Hatta ' Dizel motorları kullanmaya devam edeceğiz. 2020 yılında dizel motorlara bakış açınızı değiştirecek bir teknoloji ile geliyoruz. Bu sayede dizel motorların aslında ne kadar temiz ve efektif seçenekler olduğunu göreceksiniz. ' diye de bir açıklama yapmışlar. Kimisi bazı hacimleri bırakıyoruz diyor, kimisi güncel ürünler hala devam edecek diyor, kimisi de üretimi tamamen bıraktık diyor. Değişikler.

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Markalar da bir acayip; Mazda da geçenlerde 2020'de yepyeni bir dizel ünite çıkaracağını söylemiş. Hatta ' Dizel motorları kullanmaya devam edeceğiz. 2020 yılında dizel motorlara bakış açınızı değiştirecek bir teknoloji ile geliyoruz. Bu sayede dizel motorların aslında ne kadar temiz ve efektif seçenekler olduğunu göreceksiniz. ' diye de bir açıklama yapmışlar. Kimisi bazı hacimleri bırakıyoruz diyor, kimisi güncel ürünler hala devam edecek diyor, kimisi de üretimi tamamen bıraktık diyor. Değişikler.

Ufak bir ekleme de ben yapayım. Dizel-Hybrid de geliştireceklermiş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım