Beyaz arabalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Beyaz arabalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Beyaz araba kullanıyorum, arabamın renginden memnunum

Kullanılan: 21 20.6%
  • Beyaz araba kullanıyorum, fiyatı veya başka sebeplerden dolayı katlanıyorum

Kullanılan: 18 17.6%
  • Farklı renkte araba kullanıyorum, bu kadar beyaz araba sıkıcı olmaya başladı

Kullanılan: 58 56.9%
  • Farklı renkte araba kullanıyorum, beyaz olsa da pek önemsemezdim

Kullanılan: 5 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
2016'dan itibaren gelen arabalara ve bayilere şöyle bir bakınca, arabaların %90'ının beyaz olduğunu farkettim. Renkli olanların da çoğu boya farkı ödenmediğini düşündüğüm opak kırmızı gibi renkler. Acaba forumun ne kadarı beyaz araba kullanıyor, ne kadarı bu durumdan memnun? Beyazı özellikle tercih eden varsa tamamen göz zevki mi yoksa başka nedenleri var mı? Bayiler talep olduğu için mi yoksa maliyet odaklı falan mı hep beyaz araba getiriyor? Forumun düşüncelerini merak ettim..

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam yakışanı var yakışmayanı var bizde insignia için siyah ile beyaz arasında kaldık beyazı seçtik mesela aynı arabanın gümüş grisini görene kadar renginden memnundum :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hocam yakışanı var yakışmayanı var bizde insignia için siyah ile beyaz arasında kaldık beyazı seçtik mesela aynı arabanın gümüş grisini görene kadar renginden memnundum :)

aynen öyle toyota corolla'nın bi beyazı var inanılmaz hoşuma gidiyor mesela, clio symbollerdeki beyaz ise benden adam olmaz diye bağırıyor :D :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
aynen öyle toyota corolla'nın bi beyazı var inanılmaz hoşuma gidiyor mesela, clio symbollerdeki beyaz ise benden adam olmaz diye bağırıyor :D :D
Ds4,giuletta,mercedes in beyazları da fena değil ama beyaz bmw,audi,symbol filan görünce benimde sinirim bozuluyor doğrusu kıbrıstayım ben pembe araba bile var adamlar zevklerini biliyor valla :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Özel sedefli veya beje dönen bir tonu değilse hiç hoşuma gitmiyor. Ancak orijinal siyah panoramik sunroof ve piano black dış detaylar ile biraz gideri olabiliyor bana göre.

Sinasi

Profesör
18 Eyl 2016
154
107
1,135
Adana
Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence beyaz arabayı basit gösteriyor,şuda var bi ferrari beyazı ile fiat beyazı bir değil fakat yinede beyaz almam ben . En basit e250 beyaz ve siyahı yan yana koy siyahın albenisi daha fazla. Daha farklı renkler olsada gözümüz gönlümüz açılsa .Gri ve beyaz araba görmekten sıkıldım . Not: estoril mavi bmw görmektende sıkıldım .
Not2: Severek alıyorsa lafım yok ama konuşurken abi neden beyaz aldın ? İkinci elde beyaz daha iyi bu kafayı pek sevmiyorum .Ama yine söylüyorum her fikre saygım var , kendi görüşümü söyledim.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,203
45,792
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu mevzu biraz da rengin ne kadar sık kullanıldığıyla alakalıdır ama tasarımı ve çizgileri güzel olan, farklı olan, estetik olan, üzerinde emek verilmiş ve çalışılmış hatlara sahip olan araçların çoğuna beyaz renk yakışır. Çünkü beyaz renk hatların çoğunu ortaya çıkarır. Tasarımı çok özel ve güzel çizgilere sahip araçların rengini siyah yapıp, o güzel çizgileri gömen, saklayan tercihlere daha çok üzülüyorum mesela.
Sonuç olarak çizgisi olmayan bir symbol'e beyaz koyarsan eğreti durur ama ds5'e beyaz koyarsan baktırır.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ben mavi olsun yada canlı metalik renklerden birini isterdim ama acil araba ihtiyacımız ve bayiinin elinde bu renkten bulunmasından dolayı beyaz oldu. Sedefli mi simli beyaz mı nedir ondan. Aslında çok kötü bir renk değil akşamları özellikle araba bir hoş görünüyor ama farklılık iyidir.
WgY7Pm.png

Şahsi fikrim kar beyazı filo spec arabalardan (Tabir-i caizse buzdolabı) bir fenalık geldi beyaza karşı olan ön yargılarımız onlardan kaynaklanıyor olabilir.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Ben mavi olsun yada canlı metalik renklerden birini isterdim ama acil araba ihtiyacımız ve bayiinin elinde bu renkten bulunmasından dolayı beyaz oldu. Sedefli mi simli beyaz mı nedir ondan. Aslında çok kötü bir renk değil akşamları özellikle araba bir hoş görünüyor ama farklılık iyidir.
WgY7Pm.png

Şahsi fikrim kar beyazı filo spec arabalardan (Tabir-i caizse buzdolabı) bir fenalık geldi beyaza karşı olan ön yargılarımız onlardan kaynaklanıyor olabilir.
bana şirket arabalarından değil, zamanında (1 ay önceye kadar) 100k 150k bandında fiyatı olan %80'ini kredi ile alıp çok zenginim havalarında takılan aslında sadece sonradan görme olan tiplerin özellikle beyaz renk satın aldıkları premium arabalardan fenalık geldi. bu vb. arabaların ortak özellikleri dizel ve amg,m,s-line paket olmalarıdır. genelde sis farları (ön arka fark etmez o an ki prikolojisine göre) açıktır,camları zifiri karanlıktır. ellerinde ya da arabanın muhtelif yerlerinde tesbih vardır, sakalları sıktır gömlekler 2 3 düğme açıktır,saatleri büyüktür. genelde mekanlarda çay içerler. aslına bakıyorum da beyaz arabaların suçu yokmuş,beyazları seçen tipler beni bu hale getirmiş. neyse. sözümüz tabi ki herkese değildir. lakin istisnalar kendi özelindedir kaideyi bozamaz.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
bana şirket arabalarından değil, zamanında (1 ay önceye kadar) 100k 150k bandında fiyatı olan %80'ini kredi ile alıp çok zenginim havalarında takılan aslında sadece sonradan görme olan tiplerin özellikle beyaz renk satın aldıkları premium arabalardan fenalık geldi. bu vb. arabaların ortak özellikleri dizel ve amg,m,s-line paket olmalarıdır. genelde sis farları (ön arka fark etmez o an ki prikolojisine göre) açıktır,camları zifiri karanlıktır. ellerinde ya da arabanın muhtelif yerlerinde tesbih vardır, sakalları sıktır gömlekler 2 3 düğme açıktır,saatleri büyüktür. genelde mekanlarda çay içerler. aslına bakıyorum da beyaz arabaların suçu yokmuş,beyazları seçen tipler beni bu hale getirmiş. neyse. sözümüz tabi ki herkese değildir. lakin istisnalar kendi özelindedir kaideyi bozamaz.
Cafede bütün servetini masaya (Cüzdan-Anahtar-Tespih) koyup nargile ile lokomotif şekilleri yapan tipler değil mi bunlar :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Sınırlı ekonomimizle maksimum konforu, sürüş dinamiklerini, iç hacmi + yakıt tasarrufunu hedefliyoruz. deyim yerindeyse sineğin yağını sıkıyoruz. firmalar da sağolsunlar ümüğümüze yapışmış bir şekilde her opsiyona ek maliyet çıkarıyorlar. ben otomobilimi sıfır km satın almadım ama bayiden satın alsaydım yine beyaz alırdım yüksek ihtimalle. çünkü renge vereceğim para bana ekstra bakım maliyeti olarak geri dönecekti. arabanın üzerindeki her çizik beni kaşındıracaktı, ondan kurtulmanın yollarını arayacaktım, kirli göründüğü için onca işimin arasında yolumu değiştirip yıkamacıda sıra beklemek zorunda kalacaktım vs. vs. ama ona vereceğim para yerine araca jant ya da opsiyon ekletip, ufak dokunuşlarla (cam filmi, kaplamalar vs.) biraz daha kişiselleştirmek daha mantıklı geliyor bana.

günümüz şartlarında durum malesef böyle. yoksa hakikaten beyaz renk baymaktan da öte geçti.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sınırlı ekonomimizle maksimum konforu, sürüş dinamiklerini, iç hacmi + yakıt tasarrufunu hedefliyoruz. deyim yerindeyse sineğin yağını sıkıyoruz. firmalar da sağolsunlar ümüğümüze yapışmış bir şekilde her opsiyona ek maliyet çıkarıyorlar. ben otomobilimi sıfır km satın almadım ama bayiden satın alsaydım yine beyaz alırdım yüksek ihtimalle. çünkü renge vereceğim para bana ekstra bakım maliyeti olarak geri dönecekti. arabanın üzerindeki her çizik beni kaşındıracaktı, ondan kurtulmanın yollarını arayacaktım, kirli göründüğü için onca işimin arasında yolumu değiştirip yıkamacıda sıra beklemek zorunda kalacaktım vs. vs. ama ona vereceğim para yerine araca jant ya da opsiyon ekletip, ufak dokunuşlarla (cam filmi, kaplamalar vs.) biraz daha kişiselleştirmek daha mantıklı geliyor bana.

günümüz şartlarında durum malesef böyle. yoksa hakikaten beyaz renk baymaktan da öte geçti.
Opak renkleri belirttiğiniz sebeplerden ötürü ben de destekliyorum. Ama markasına göre mavisi var, kırmızısı var, var oğlu var. "Neden beyaz?" diye sorguluyorum. :(
Açık söyleyeyim, erişilebilir arabalar arasında sadece Leon'un belli opsiyonlu paketlerinde ve Hyundai i20'nin PAN paketlerinde beyaz rengi beğeniyorum. Lüks araçlara geçildiğinde çoğu zaten buzdolabı beyazı değil, özel tonda beyazlar kullanıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,203
45,792
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Daha önceki aracım mercan kırmızı c4 idi. İnsanlar aracımın renginin çok güzel olduğunu söyleyip beyaz v.s almadığım için tebrik ediyordu. Ama işler hiç de öyle değildi ve resmen beni bıktırmıştı. Onca para verip aracı yıkatıyordum, ilk su birikintisinde leş gibi oluyordu. Kışın araç kirlendiğinde dünyadaki en çirkin renklerden biri haline gelirdi. Hangi bezle, neyle temizleyeceğimi şaşırırdım. Neyle silersem sileyim kılcal çiziklerin önüne geçemiyordum, hele o çiziklerin kırmızı üzerinde aldığı beyaz renk direkt kendini belli ederdi. Derin çizilir rötuş yaptıramazsın sırıtırdı. Açıkçası paranla rezil oluyorsun. Sonraki aracımı gri aldım ve rahata kavuştum. Çizilince rötuş yaptır belli olmaz, normal çizikler hiç görünmez, 3 hafta yıkama kiri belli etmez, kılcal çizik nedir bilmez. Cefası çok sefası az renkleri gerçekten sevmiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Daha önceki aracım mercan kırmızı c4 idi. İnsanlar aracımın renginin çok güzel olduğunu söyleyip beyaz v.s almadığım için tebrik ediyordu. Ama işler hiç de öyle değildi ve resmen beni bıktırmıştı. Onca para verip aracı yıkatıyordum, ilk su birikintisinde leş gibi oluyordu. Kışın araç kirlendiğinde dünyadaki en çirkin renklerden biri haline gelirdi. Hangi bezle, neyle temizleyeceğimi şaşırırdım. Neyle silersem sileyim kılcal çiziklerin önüne geçemiyordum, hele o çiziklerin kırmızı üzerinde aldığı beyaz renk direkt kendini belli ederdi. Derin çizilir rötuş yaptıramazsın sırıtırdı. Açıkçası paranla rezil oluyorsun. Sonraki aracımı gri aldım ve rahata kavuştum. Çizilince rötuş yaptır belli olmaz, normal çizikler hiç görünmez, 3 hafta yıkama kiri belli etmez, kılcal çizik nedir bilmez. Cefası çok sefası az renkleri gerçekten sevmiyorum.
Hocam kir göstermemesi filan eyvallah da, kılcal çizik nedir bilmez kısmı Ford'un duvar sıvasından hallice boyasından kaynaklı. Normalde gride de belli oluyor, ama senin aracının boyası fazla kalın =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım