Bildiğiniz iyi bir yazılım firması var mı? / 1.4 TSİ CAX Motor Yazılım

dnzdnz2

Ahmet
Senkromeççi
21 Ara 2021
5
3
70
Burdur/Çavdır
Marka
Volkswagen
Merhabalar ben golf mk6 1.4 tsi caxa motorlu araca sahibim.Bu araca yazılım yaptırmak istiyorum siz hangi firmayı/firmaları önerirsiniz?
Araç 136.000 km'de ve bakımları aksatılmadan yapıldı.

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi
2cr Ankara iyi değil midir ? Youtube yayınlarını seyrettiğim için söylüyorum. Güven veriyor gibi. Yoksa bu konuda inanılmaz cahilim arabamdan anlayacağınız üzere =)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
2cr Ankara iyi değil midir ? Youtube yayınlarını seyrettiğim için söylüyorum. Güven veriyor gibi. Yoksa bu konuda inanılmaz cahilim arabamdan anlayacağınız üzere =)
Estafurullah arabaniz gayet guzel. Arabaya bakilarak cahil veya degil tartismasi yapilamaz zaten. - bir ara atmosferik motor kotu muhabbeti vardi ekonomik yetersizlikler nedeniyle bitti cok sukur :)

2cr serhat uzun bir suredir yayinlarinda 90 bin km - 100 bin km ustu araclara yazilim yapmadigini belirtiyor zaten.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
IMG_20211223_110721.jpg

Yazılım yaptırıp yaptırmamak size kalmış ben çok taraftarı değilim yazılımın ancak şu araç 161bin km deyken yazılım yaptırdı 2cr de geçen ay.

Rsa falan da log alıp motor durumunu kontrol ederek kmyi değil kendi aldıkları logları kriter olarak kullandığını söylüyor. 150-200bin km civarı tdi dsg araçlara yazılım videoları falan da var zaten.

hatta şu videoyu şöyle bi izlerseniz kendi prosedürlerini anlatıyor

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Gercekten cok ilginc . Fiat grubu alfa romeo icin 2cr ankara kendi sayfasinda paylasmis ustelik 100 bin km alti diye.

oERF7o.png

Dedigim gibi kendi canli yayinlarinda ve whatsapp grubunda ustune basa basa soyler. Yapmasina oldukca sasirdim. Kendine mutlaka soracagim .

rsa icin diyebilecegim tek sey ; alttaki linkte kotu bir intiba birakmis olabilirler ama rsa da ki ozellikle rasit beyin boyle risklere girecegini sanmiyorum.

ustte paylasilan videonun aciklama kisminda normalde bu kondisyonlara yazilim yapmadiklarini belirtmisler . Video icinde de km den dolayi cok soft yapacaklarini soylemisler.

Eh; dedigim gibi yuksek km ler cok riskli durumlara yol aciyor.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Gercekten cok ilginc . Fiat grubu alfa romeo icin 2cr ankara kendi sayfasinda paylasmis ustelik 100 bin km alti diye.

oERF7o.png

Dedigim gibi kendi canli yayinlarinda ve whatsapp grubunda ustune basa basa soyler. Yapmasina oldukca sasirdim. Kendine mutlaka soracagim .

rsa icin diyebilecegim tek sey ; alttaki linkte kotu bir intiba birakmis olabilirler ama rsa da ki ozellikle rasit beyin boyle risklere girecegini sanmiyorum.

ustte paylasilan videonun aciklamasinda da bahsedilmis video icinde de yazilmis. Bu km de araclara yapmak asiri riskli ve tavsiye edilmeyen durum.

Öncekinde de dediğim gibi ben kendim yazılımı pek mantıklı bulmuyorum, kendimce düşündüğüm nedenlerden biri de yazılımcıların en iyi denilenlerinin bile böyle kendiyle çelişmesi :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Öncekinde de dediğim gibi ben kendim yazılımı pek mantıklı bulmuyorum, kendimce düşündüğüm nedenlerden biri de yazılımcıların en iyi denilenlerinin bile böyle kendiyle çelişmesi :D
Yazilimi kendim de cok mantikli bulmuyorum .
Ozellikle yeni g kodlu kasa bmw lerde 1.6 motorlarin tamamen 2.0 alt yapisindan geldigi , motorun yuksek gucleri karsilayabilecegi alt yapisi oldugu fikri mantikli gelmisti . G kasa bir bmw turbosunu yemis gecen gunlerde :)

Son düzenleme:

dnzdnz2

Ahmet
Senkromeççi
21 Ara 2021
5
3
70
Burdur/Çavdır
Marka
Volkswagen
Estafurullah arabaniz gayet guzel. Arabaya bakilarak cahil veya degil tartismasi yapilamaz zaten. - bir ara atmosferik motor kotu muhabbeti vardi ekonomik yetersizlikler nedeniyle bitti cok sukur :)

2cr serhat uzun bir suredir yayinlarinda 90 bin km - 100 bin km ustu araclara yazilim yapmadigini belirtiyor zaten.
Ben instagramdan onlara yazdığım zaman şu listeyi attılar km olarak o zaman 135.000 deydi

•Yazılım öncesi Diagnostik arıza tespiti,

•Würth CO2 silindir kapak conta testi ve motor kompresyon testi

•Mekanik kontrollleri,

•Dynomometre üzerinde stock ölçümü

•Yazılımın yapılması

•Yazılım sonrası tekrar Dynomometre ölçümü

•İsteğe bağlı olarak ücretsiz Gaz Pedal Hassasiyet programlanması

•Dahil olmak üzere 2200₺ işlem bedeli

•Ortalama 3 saat işlem süresi bulunmaktadır.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Selamlar.
E90 320D aracıma EcuMasters Ankara'da yazılım yaptırdım. Yaptırmadan önce çok araştırdım ancak aralarında en çok güven veren kişi Botan Bey oldu (firma sahibi).
Aracım 142.000'deyken yazılım yapıldı. Şuanda 157.000 km'de.
177 hp -> 215 hp
350 nm tork -> 420 nm tork oldu.
Yakıtta da bir düşüş gözlemledim ancak sayısal veri veremeyeceğim.
2CR, RSA, Booster, DR.Ecu vs vs ile ben de uzun süren ve yoğun araştırmalı telefon görüşmeleri yapmıştım.
Diğerleri iyi-kötü diyemem ancak Botan Bey ve ekibinin telefondaki sorularımı cevaplamasından daha çok güven almıştım ve dükkandaki yaklaşımından, devamında aracımın bana hissettirdiklerinden son derece memnun kaldım.
Ben 1200 TL'ye yazılım yaptırmıştım.
EcuMasters Ankara'yı tavsiye ederim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben instagramdan onlara yazdığım zaman şu listeyi attılar km olarak o zaman 135.000 deydi

•Mekanik kontrollleri,

•Yazılımın yapılması

Ne zaman sormustunuz acaba

dnzdnz2

Ahmet
Senkromeççi
21 Ara 2021
5
3
70
Burdur/Çavdır
Marka
Volkswagen
Peki hangi yazilimi yapabileceginide ekledimi ? Stage 1 dir tahminim maksimum tabiki ama daha soft mu acaba ?

yani yayinlarinda ve ozelde boyle konusan birinin simdi boyle davranmasi cok celiskili geldi.
Bana bunu dediler 2cr performance da.
daha soft mu bilemem 150 hp 280 nm oluyor dendi

Ekli dosyalar

• 2cr golf.PNG
    2cr golf.PNG
    25.9 KB · Görüntüleme: 0
  • 2cr golf 2.PNG
    2cr golf 2.PNG
    28.1 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,653
2,320
İst.
Marka
Ford

•Mekanik kontrollleri,

•Yazılımın yapılması

Bu biraz kâr olayı. 2CR artık maks. kar politikasına göre hareket ediyor. Haksız da değil çünkü şirket aracı gibi kullanıyor insanlar çoğu aracı. Turbonun veya enjektörün gitmesine ramak kalıyor, yazılım yaptırıyor. E basınç artınca nolcak ? Tabi ki bumm. Niye sorumluluk alsın ki. Tanıdığım yazılım işiyle uğraşıyor bu konulara baya hakim. Aktif aracı 210+ Km’de Giulietta ve hala sorunsuz. Alfa ve Fiat camiası başta olmak üzere gayet tanınır atmosferik dahil çoğu aracı da yazar. Bi aracın km’sinden çok kondisyonu önemli 2CR’da bu konuda kendini garantiye alıyor. Yazılım aracı öldürmez fakat sen tapa gaz motor soğukken sıkar, ardından kontak kapatırsan bazı parçaların aşınma toleransını kısaltır süresini hızlandırırsın.

En önemli şey bilinç.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım