Bir garip ''tokat'' mevzusu.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere konumuz geçmişte yaşadığınız argoda tokatlama ya da tokatlanma diyeceğimiz, trafikte her iki kişinin ciddiye alıp uğraşması sonucu bir aracın daha da öne çıkabildiği senaryoları hatırlamanızı isteyeceğim.

iQ4eVS.gif

Biliyorum apaçi literatüründen bir kavram olan ''tokat'' mevzusu çoğu zaman ''Atma Ziya'' havasında olduğu için pek sevmesem de anlatırken dinlerken zevkli olabiliyor anılarımızı paylaşalım diye konuyu açtım.

Aşağıdaki koyu puntolu detaylara göre yazarsanız tartışmalara mahal vermez.

Tokat tipi: Drag(0-110) (Işıktan kalkış), sizler de roll, virajda ya da başka bir senaryo ise yazabilirsiniz.

Kullanılan araç: Renault Clio I 1.4 RT
Rakip araç: Tofaş Şahin (S'mi bilmiyorum, keşke sorsaydım) ama araç 1.6 imiş.(Işıklarda sigarasına kalktık, hatatat sigara içmiyordum ama maksat aksiyon olsun bu da böyle bir anımdır).

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: 5/5 İkimizde köküne kadar bastık yalan yok.

Sonuç: Clio'nun 10-15 boy farkı.

Son düzenleme:

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eski renoların şanzımanı gerçekten kısa, 0-100de çok güzel bir avantaj. R19la daha kimseyi tokatlamadım ama Broadway tarafından jetta ile tokatlanmıştım :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eski renoların şanzımanı gerçekten kısa, 0-100de çok güzel bir avantaj. R19la daha kimseyi tokatlamadım ama Broadway tarafından jetta ile tokatlanmıştım :)
1.vitesi çok kısa muhtemelen kafasını çıkarıp hızlanınca siz basmayı bırakmışsınızdır. hatatat Yoksa ısrar etseydiniz şansı yoktu.:)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.vitesi çok kısa muhtemelen kafasını çıkarıp hızlanınca siz basmayı bırakmışsınızdır. hatatat Yoksa ısrar etseydiniz şansı yoktu.:)
Adam yanımda sara sara uzadı gitti usta, benim panelde pavyona döndü abs esp asr lastik basıncı falan ne varsa yanıp sönüyor. Kötü yola düşmüyor jetta illa efendi adam olacak :(

• Üzgün
Tepkiler: Mt.Akina

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bizde çok hızlı arabalar yok ama ben genelde beni geçebilecek araba olunca normalden daha yavaş kalkıyorum ki sevinmesin. 140'lık Caravelle ile Peugeot 301 denemiştik. İlk kalkışta 301 fark atıyor ama 2. vitesten sonra Caravelle boy boy fark atmaya başlıyor. Bir de 75'lik Connect ile yokuş aşağı Mercedes kovalamışlığım var. Connect'in yol tutuşunun tadı hala damağımda kaldı.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,033
1
1,104
2,570
Ankara
Marka
BMW
araçlar:
ford connect
e60 520d
e90 320d (biz)

tokat tipi: drag

ciddiyet: herkes 5/5 ciddiydi

sonuç: ışıklarda connect önümüzde e60 ile ben yanyanaydık.
aslında hiç sevmediğim bir şey ama connect’ci beni sol şeritte kamyona 120 ile sollama yaparken dibime girip sellektör yapınca ona haddini bildirmek (😂) şart olmuştu.
önümde hızla connect ile kalkınca e60’da ben de gelcem dedi üçümüz de bastık.
diğer iki aracın kondisyonunu bilmemekle beraber ve benim aracımda 4kişi+bagaj+klima olmasına rağmen (e60 tek kişiydi connect’in camlar filmiydi göremedim) hepsini “tokatladım”.
connect’in yaptığı harekete çok sinirlendiğim için önce önüme e60’ı alıp onun connect’in sellektör yapmasına izin verdim.
e60 connect’i geçince benim önüme connect geldi ve ben korna+sellektör (onun yaptığı gibi) sağ şeride atıp e60 ile baş başa kaldık.
e60 bu arada iki boy kadar fark atmıştı ama o halimle arkadan gelip onu da geçmiştim. (e60’ın kondisyonu pek iyi değil gibiydi bu da bir etkendir).

Son düzenleme:
  • Haha

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Antalyadan burdura giden yol sanırım micrayı 110luk clio ile denemiştim, sürücü inanılmaz ciddi ve ortalamanın üstünde yetenekliydi (belli ki virajcı, çizgisi ve hızı iyiydi)
inişlerde ve 0 eğimde viraja gelince düzlükte açılan farkı kapatıp geçiyordum, yokuş yukarı gelince baya utanç verici şekilde farkı açıp gitti sırf o olay yüzünden micraya yazılım port polish vs düşünüyorum.

o sırada daha az ciddi olan seat leon çok gerilerde kalmıştı 😂

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,279
1
9,427
4,970
kocaeli
Araç : Fiat Marea 1.6

Yarış tipi : Drag (izmit sanayi ışıklar)

Rakip araç : Golf IV [1.6 SR manuel (?)]

Dragta tokatlamamızın ardından , ilerde yine yanımıza gelmişti bu sefer roll dada tokatlamıştık .

Ciddiyet : Yüksek , ışıklarda beklerken bakışma ile başladı herşey :D

• Haha

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Tokat tipi: Sprint ( Rota ektedir :D )

Kullanılan araç: Fiat Doblo 2.0 Mjet

Rakip araç: Range Rover Sport 2013-14 falandır sanırım ledli falan :D

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: 5/5 Şaşkınlıkla karışık :D

Sonuç: Arkadasından beni atamayan Range Rover Sport ve Patlayan intercooler hortumum :D

Ekli dosyalar

• rotaaa1214.jpg
    rotaaa1214.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 0

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Güzel konu :)

Kullanılan araç: VW Golf 1.6 FSİ (115)
Rakip araç: Doblo 1.6 mjet (?)

Stock olmadığı kesin bir dobloyla basmıştık 70 gibi hızlardan 180kmhye kadar. Arkamdan taciz edince yol verdim arkasından ben de bastım. Bagajında multijet 90 yazmasına rağmen deli manyak bir gidişi vardı. 160 gibi sellektör yaptım sağa çekildi 180e kadar zar zor geçtim. Eve gelince fabrika verisine bakmıştım sanıyorum 158kmh'ydi. Çok şaşırtmıştı beni.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,279
1
9,427
4,970
kocaeli
Güzel konu :)

Kullanılan araç: VW Golf 1.6 FSİ (115)
Rakip araç: Doblo 1.6 mjet (?)

Stock olmadığı kesin bir dobloyla basmıştık 70 gibi hızlardan 180kmhye kadar. Arkamdan taciz edince yol verdim arkasından ben de bastım. Bagajında multijet 90 yazmasına rağmen deli manyak bir gidişi vardı. 160 gibi sellektör yaptım sağa çekildi 180e kadar zar zor geçtim. Eve gelince fabrika verisine bakmıştım sanıyorum 158kmh'ydi. Çok şaşırtmıştı beni.
1.6 Mjetin stocku bile çok güçlüyken , yüklüsü ...

multijet 90'da yazdığına göre o araç 1.3 tür

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Geçen ay, 122 beygir atmosferik araçla arkadan selektör+yakın takiple milleti ve beni taciz ede ede gelen keko donanım 1.6 tdi passat'a karşı-tacizde bulunmuştum, üstelik bol yokuşlu yolda. En son dayanamayıp kendini sağa atınca, soldan sırıta sırıta geçmenin verdiği zevk anlatılamaz hatatat.

• Haha

hellcatz

Berk
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2017
25
21
645
24
Ankara
Marka
Volvo
Tokat tipi: Roll (KONYA YOLU)

Kullanılan araç: Volvo XC70 2.5 T

Rakip araç: BMW 420D

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: 5/5 Şaşkınlık 😀

Sonuç: Aracımla 3-4 Boy fark attım hatatat

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Tokat tipi: Roll (KONYA YOLU)

Kullanılan araç: Volvo XC70 2.5 T

Rakip araç: BMW 420D

Rakip araç sürücüsünün ciddiyeti: 5/5 Şaşkınlık 😀

Sonuç: Aracımla 3-4 Boy fark attım hatatat
Bir ara yağ ile alakalı bir problem yaşamıştınız sanki, konusu vardı değil mi? Ne yaptınız acaba?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım