birisi aracıma çarptı kaçtı ve sonrası.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
23.10.2018 saat 23:10 sularında kartal sahil yolunda en sağ şeritten 50-60 kmh hız ile gitmekteyim. Civarda oturanlar bilir, Koçtaş'ı hemen geçtikten sonra kartal Adliyesine doğru çıkartan bir köprü sahil yolundan ayrılıyor. Sağ şeritte sinyalimi verdim ve köprüye doğru çıkacağım. Tam sağa dönecekken en sol şeritten gelen 34 AC... Plakalı bir reno megane nedenini anlayamadığım bir şekilde aniden direksiyonu tam sağa kırıp aracımın sol ön kısmına çarpıp benim döneceğim yöne dönüp kaçtı. Yani megan, arka kapısını sol ön çamurluk hizama çok sert bir şekilde vurdu. Vurmanın etkisiyle vuran oğlanın arabası savruldu. Toparlayıp direk kaçmaya başladı. Takıldım peşine. Adliyeye gelmeden bir göbek var. Eagle motorsun tam önü. Oradan sağdan sokaklara daldı. Neyse bir yerde sıkıştırdım. Camı açtım nasıl küfürler ediyorum duysanız hayal gücünüz genişler. Ben çocuğa bağırıp çağırırken meğer sağ tarafımızda bir sokak girişi varmış, onun arabasının burnu da tam sokağa sapıp kaçmaya musait. Aynen bu şekilde kaçtı. Geri gidemedim arkamda trafik vardı.

şimdi olan oldu, cana gelen mala gelsin fakat, Ben bu arabayı çok zor satın aldım. Benim için çok üst segment bir araba. Her bakımını her eksiğini giderdim. Hala ilk günkü heves ile biniyorum. Lütfen arkadaşlar, vuran da çocuktu 15 16 yaşlarında. Ehliyetsiz araç kullanacaksanız bile lütfen insan gibi efendi gibi kullanın. Allahtan çocuk kaçtı çünkü nevrim döndü bir anlığına. Bulsam sanki döverek öldürücem veleti.

Şimdi aracım doğuşta. Aracımda sol ön çamurluk - ön tampon -sol far değişecek, kaputu boyanacak. Bundan ötürü 13 bin tl gibi bir fatura gönderdiler bugün. Avukatımla konuştuk dilekçe yazılıp emniyetten mobese kayıtları alınacak, Trafik mahkemesinde dava açılıp karşı taraf ifade için çağrılacak ve dava görülecek. Benim sormak istediğim şey ise benim hasarım kaskodan yapılıyor evet ama karşı taraf mahkeme sonrası bu 13 bin tl tutarı kaskoma mı ödeyecek? değer kaybımı bu veletin babası mı ödeyecek? Bozulan hasarsızlığımdan dolayı kasko fiyatındaki farkı bu insanlar mı ödeyecek?
Bir de son olarak arabam servisten çıktıktan sonra arabamın her tarafını çekecek şekilde, aynı zamanda park halinde iken de kayıt yapabilecek kamera arıyorum. Fakat vaktim yok. Kullananlarınız marka model veya direk link atabilirse çok sevinirim.

tekrar söylüyorum özellikle heyecanlı gençlere;
biz bu araçlara sahip olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Borca giriyoruz gözümüzü karartıp bir şekilde alıyoruz. Herkesin sıkıntıları var. Saçma sapan arabesk şarkıları açıp son sürat bir sağa bir sola geçe geçe araç kullanarak benim can ve mal güvenliğimi tehlikeye sokamazsın. Bir de utanmadan yüzsüz gibi bir özür bile dilemeden kaçamazsın. Kaçarken bile çok ciddi bir kaza yapabilirsiniz. Lütfen, babanızın yanında nasıl kullanıyorsanız yalnızken de o şekilde kullanın.
Sözüm herkes için değildir. Bütün 15-16 yaşındaki genç arkadaşlarım üstüne alınmasın lütfen.

g6dz7L.jpg

qv6153

SmartSelect_20181025-153340_Drive.jpg
SmartSelect_20181025-153355_Drive.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,742
3
9,669
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Çok geçmiş olsun , umuyorum bulunur ve para sizden çıkmaz tek temenni bul olur diye düşünüyorum sizin için. Araç kamerası kafamda dahada ileri seviyeye gitti.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,451
6,788
4,270
27
Denizli
Marka
Fiat
Geçmiş olsun abi dediğin gibi güçlükle alinip bakılan arabalarimizin basina şuursuz birileri tarafından bir iş gelince insan hem üzülüyor hemde sinirleniyor. Umuyorum ki buna sebebiyet veren kişiye ulasabilir ve zararını karşılayabilirsin.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Kaporta boyaya hazırlandı satırında 320 lira görüyorum. Yani dualar eşliğinde tüm ustalar tarafından omuzlarda mı taşındı kaporta boyahaneye anlamadım ki. Yoksa boyadan önce birşeyler sürüyorlar onu mu kastediyor.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Çok geçmiş olsun , umuyorum bulunur ve para sizden çıkmaz tek temenni bul olur diye düşünüyorum sizin için. Araç kamerası kafamda dahada ileri seviyeye gitti.
dün itibari ile kesin olarak karar verdim fakat, bunun uygun şekiilde montajını yapabilecek ve aracın bütün açılarını görecek şekilde kaç kamera gerekir, nereden temin edilir bir fikrim yok. Bilenler lütfen ilgilenirse yararlı olacaktır.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
23.10.2018 saat 23:10 sularında kartal sahil yolunda en sağ şeritten 50-60 kmh hız ile gitmekteyim. Civarda oturanlar bilir, Koçtaş'ı hemen geçtikten sonra kartal Adliyesine doğru çıkartan bir köprü sahil yolundan ayrılıyor. Sağ şeritte sinyalimi verdim ve köprüye doğru çıkacağım. Tam sağa dönecekken en sol şeritten gelen 34 AC... Plakalı bir reno megane nedenini anlayamadığım bir şekilde aniden direksiyonu tam sağa kırıp aracımın sol ön kısmına çarpıp benim döneceğim yöne dönüp kaçtı. Yani megan, arka kapısını sol ön çamurluk hizama çok sert bir şekilde vurdu. Vurmanın etkisiyle vuran oğlanın arabası savruldu. Toparlayıp direk kaçmaya başladı. Takıldım peşine. Adliyeye gelmeden bir göbek var. Eagle motorsun tam önü. Oradan sağdan sokaklara daldı. Neyse bir yerde sıkıştırdım. Camı açtım nasıl küfürler ediyorum duysanız hayal gücünüz genişler. Ben çocuğa bağırıp çağırırken meğer sağ tarafımızda bir sokak girişi varmış, onun arabasının burnu da tam sokağa sapıp kaçmaya musait. Aynen bu şekilde kaçtı. Geri gidemedim arkamda trafik vardı.

şimdi olan oldu, cana gelen mala gelsin fakat, Ben bu arabayı çok zor satın aldım. Benim için çok üst segment bir araba. Her bakımını her eksiğini giderdim. Hala ilk günkü heves ile biniyorum. Lütfen arkadaşlar, vuran da çocuktu 15 16 yaşlarında. Ehliyetsiz araç kullanacaksanız bile lütfen insan gibi efendi gibi kullanın. Allahtan çocuk kaçtı çünkü nevrim döndü bir anlığına. Bulsam sanki döverek öldürücem veleti.

Şimdi aracım doğuşta. Aracımda sol ön çamurluk - ön tampon -sol far değişecek, kaputu boyanacak. Bundan ötürü 13 bin tl gibi bir fatura gönderdiler bugün. Avukatımla konuştuk dilekçe yazılıp emniyetten mobese kayıtları alınacak, Trafik mahkemesinde dava açılıp karşı taraf ifade için çağrılacak ve dava görülecek. Benim sormak istediğim şey ise benim hasarım kaskodan yapılıyor evet ama karşı taraf mahkeme sonrası bu 13 bin tl tutarı kaskoma mı ödeyecek? değer kaybımı bu veletin babası mı ödeyecek? Bozulan hasarsızlığımdan dolayı kasko fiyatındaki farkı bu insanlar mı ödeyecek?
Bir de son olarak arabam servisten çıktıktan sonra arabamın her tarafını çekecek şekilde, aynı zamanda park halinde iken de kayıt yapabilecek kamera arıyorum. Fakat vaktim yok. Kullananlarınız marka model veya direk link atabilirse çok sevinirim.

biz bu araçlara sahip olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Borca giriyoruz gözümüzü karartıp bir şekilde alıyoruz. Herkesin sıkıntıları var. Saçma sapan arabesk şarkıları açıp son sürat bir sağa bir sola geçe geçe araç kullanarak benim can ve mal güvenliğimi tehlikeye sokamazsın. Bir de utanmadan yüzsüz gibi bir özür bile dilemeden kaçamazsın. Kaçarken bile çok ciddi bir kaza yapabilirsiniz. Lütfen, babanızın yanında nasıl kullanıyorsanız yalnızken de o şekilde kullanın.
Sözüm herkes için değildir. Bütün 15-16 yaşındaki genç arkadaşlarım üstüne alınmasın lütfen.

g6dz7L.jpg

qv6153

Ekli dosyayı görüntüle 15789 Ekli dosyayı görüntüle 15790
Büyük geçmiş olsun. İlk etapta kaskonuz hasarı karşılayacak. İş mahkemeye filan yürüyüp siz kaskoyu yenileyene kadar sonuçlanırsa, suçsuz olduğunuz için kaskonun yaptığı masraf hatalı olan tarafa rücu edilir, sizin hasarsızlık durumunuz devam eder. Değer kaybı için kaskoya başvuracaksınız ve kasko da uygun görürse size onu ödeyecek, o da kasko tarafından daha sonra karşı tarafa kilitlenir.

Ama mahkeme bir şekilde uzarsa tam olarak ne olur bilemiyorum. Her halükarda davanın sonunda karşı taraftan artan kasko bedelinizi de ayrıca tazminat olarak talep edebilirsiniz. O yüzden ilk dava sonuçlandıktan sonra maddi&manevi tazminat davası açmanızı şiddetle öneririm. Yaş ne olursa olsun itliğin kopukluğun bedeli ödenmeli. Ben de 13 yaşında köy yerinde araba kullanmaya başladım ama trafik olan yollara çıkarken iki kere düşünür öyle çıkardım, onda da usul usul giderdim. Bir ben değil, çevremdeki bütün arkadaşlarım aynı şekilde yapardı.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Bu şerefsizlerden nefret ediyorum. Açık ve net.
Bana da çarpıp kaçtılar ama sizinki baya masraflı olmuş. Benim sol taraftan önüme kırdı ve tamponun sol ön tarafını sürttü. İlk olduğunda fark etmedim ama adamı yakaladım. Tabii ki şirket aracı bir Fluence. Nasıl küfürler ediyorum hakikaten ufku genişletir. Herif yüzünü çevirip de suratıma bakamadı. Baksa öldürücem biliyor. Koşarak kaçtı önce sonra bir şekilde arabasına binip kaçtı. Bu durumda sakin olup plakasını almak. Ben plakasını almayı unuttum o sinirle :/

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

g6dz7L.jpg

qv6153

Ekli dosyayı görüntüle 15789 Ekli dosyayı görüntüle 15790

Geçmiş olsun

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,286
3,919
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bizim megane da bir kamyonet sağ on çamurluktan alıp sağ arka çamurluğa kadar ayna kapı içeriye doğru bildiğin 2-3 cm derinliğinde çizip kaçmıştı hem de aracın olduğu yerden tir bile geçerdi. Ki arabanın üstünde numara da vardı ama herif basıp gitmiş. Oluyor boyle şeyler her iki türlü de
Geçen bende bizim sitenin alt sokağından dönerken bizim araba adamın tamponun köşeye ufacık sürttüm hava karanlıktı baktım ciddi bir şey yok gittim güvenliğe aldım numarasını aradım adam geldi baktı ciddi bir şey yok sorun yok dedi sonra da ayrıldık.
Ya her ne konumda olursak olalım insan olmak gerekiyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,290
16,205
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ya banada vurup kaçmışlardı fiesta vardı ve 1 gün sonra satılıcaktı(cuma anlaştık pazartesi satılıcaktı) 15 temmuz gecesi sonra kaportacıya bıraktık darbe gecesi arabasız kaldım :/ .neyse sonra yapan arabayı buldum iki aynasını kırdım jant göbeklerni söküp çöpe attım ve camını çatlattım.pişman değilim.güzel bir geceydi.
Gurur duymuyorum ama pişman değilim

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Aynı durumu yaşadım, aynı hatayı yapmışsın, senin adına üzüldüm. Çarptı mı, hemen dur ve polisi ara, çok uğraşacaksın şimdi ve sonucu kocaman bir sıfır olacak. Olan senin hasarsızlığına olmuş olacak. Bana da gece 2 de alkollü bi panamera çarpıp kaçmıştı, kovaladık, sonra elime bir şry geçmedi ve hasarsızlığım bozuldu.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Geçmiş olsun. Benimkine de evin önünde park halindeyken 2 kere vurmuşlardı. İnanılmaz sinir bozucu bir durum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım