birisi aracıma çarptı kaçtı ve sonrası.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
ya kaza olur. insanlık halidir. cana gelmesin yeter ki. ama böyle bir özür bile dilemeden yapılan hareketler insanın ashabını bitiriyor yeminle. kardeşim otur efendice durumu anlat. de ki ben senin arabana çarptım ama bunu ödeyecek durumum yok. bir hal çaresine bakmaya çalışalım de. kusura bakma de. bir şey de yani. bu nasıl bir şey aklım almıyor. geçmiş olsun hocam Allah başka dert vermesin

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ya banada vurup kaçmışlardı fiesta vardı ve 1 gün sonra satılıcaktı(cuma anlaştık pazartesi satılıcaktı) 15 temmuz gecesi sonra kaportacıya bıraktık darbe gecesi arabasız kaldım :/ .neyse sonra yapan arabayı buldum iki aynasını kırdım jant göbeklerni söküp çöpe attım ve camını çatlattım.pişman değilim.güzel bir geceydi.
Gurur duymuyorum ama pişman değilim

Her ne kadar insanin bunlari yapasi gelse de baska durumlar olabiliyor. Mesela hayirsiz evlat babasinin arabasini kacirip baskasinin arabasina vurup kacinca, babasina da bu durumu “park halinde vurdular” diye anlatiyorsa, bu sizin yaptiginiz mudahale o yanlisi yapan kisiye bir ders niteliginde olmuyor. Babanin bir sefer daha cani aciyor..
Ama yanlisi yapanin arabasi olduguna emin olsam ben de aynisini yaparim net..

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Aynı durumu yaşadım, aynı hatayı yapmışsın, senin adına üzüldüm. Çarptı mı, hemen dur ve polisi ara, çok uğraşacaksın şimdi ve sonucu kocaman bir sıfır olacak. Olan senin hasarsızlığına olmuş olacak. Bana da gece 2 de alkollü bi panamera çarpıp kaçmıştı, kovaladık, sonra elime bir şry geçmedi ve hasarsızlığım bozuldu.
Daha geçen hafta oldu bu forumdan bir arkadaşın arabasına(beyaz toyota yaris) çarptılar polisi aradığınız zaman lakayit bir tavır oluyor her zaman.karakola gel demişlerdi o arkadaşa sonra yerinden oynamış demişlerdi.işimiz polise kalınca ne halloluyorki.benim bmw ninde yan aynalarını çalmışlardı olay yeri inceleme beni karakola çağırdı sonra araba yerinden oynamış diye tutanak tuttu(olay yeri inceleme ama).çağrılınca gelen yada işini düzgün yapan bir ekip var mı?ben gerçekten (karşılaştığım trafik polisleri için konuşuyorum) görmedim.
Şikayet edicem diyince yan aynaları olmayan araba kullanmaktan ceza yazarız dediler .bahçelievler polis karakolu istanbul.

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Geçmiş olsun, ehliyeti olmayan çocuğuna arabasını veren veya çaldıran babaların suçu, çocuk ne yapsın
benim de oğlum var, hele araba sürmeye kalksın ehliyet almadan bacaklarını kırar evde yatırırım

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Daha geçen hafta oldu bu forumdan bir arkadaşın arabasına(beyaz toyota yaris) çarptılar polisi aradığınız zaman lakayit bir tavır oluyor her zaman.karakola gel demişlerdi o arkadaşa sonra yerinden oynamış demişlerdi.işimiz polise kalınca ne halloluyorki.benim bmw ninde yan aynalarını çalmışlardı olay yeri inceleme beni karakola çağırdı sonra araba yerinden oynamış diye tutanak tuttu(olay yeri inceleme ama).çağrılınca gelen yada işini düzgün yapan bir ekip var mı?ben gerçekten (karşılaştığım trafik polisleri için konuşuyorum) görmedim.
Şikayet edicem diyince yan aynaları olmayan araba kullanmaktan ceza yazarız dediler .bahçelievler polis karakolu istanbul.

Bilmiyorum, karşılaştığım polislere sıkıntı yaşamadım, 1 tane çevik hariç :D , mahalleden mahalleye çok değişiyor tabi, beni öyle tehdit etse yaz, yazmayan oçtur der, epey uğraşırdım sinirden.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bilmiyorum, karşılaştığım polislere sıkıntı yaşamadım, 1 tane çevik hariç :D , mahalleden mahalleye çok değişiyor tabi, beni öyle tehdit etse yaz, yazmayan oçtur der, epey uğraşırdım sinirden.
O zamanlar günde 21 saat çalışıyordum sonra baktım yan ayna başka bir hırsızda 90 lira(vergi levhası olmayan çıkmacı)dedim uğraştığıma deymez

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Çok geçmiş olsun. Eğer aracın plakası mobeseden bulunursa, ki ona kalmadan çevre esnaf dükkan vs kamerfası olan varsa araştırın ve davayı açın. aracı satsanız bile dava devam edebilir. Arkadaşımın park halinde arabasına çarptılar. kaskosundan yapıldı ama dava hala devam ediyor. kusur tamamen karşıya verildi. ondan karşılandı. sigorta rücu etti. değer kaybı davası hala devam ediyor. peşini bırakmayın. babası çıkar ağlar yalvarır yakarır, gözünün yaşına bakmayın. Araba yerine bi insanı ezse ne olacaktı?

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Bu şerefsizlerden nefret ediyorum. Açık ve net.
Bana da çarpıp kaçtılar ama sizinki baya masraflı olmuş. Benim sol taraftan önüme kırdı ve tamponun sol ön tarafını sürttü. İlk olduğunda fark etmedim ama adamı yakaladım. Tabii ki şirket aracı bir Fluence. Nasıl küfürler ediyorum hakikaten ufku genişletir. Herif yüzünü çevirip de suratıma bakamadı. Baksa öldürücem biliyor. Koşarak kaçtı önce sonra bir şekilde arabasına binip kaçtı. Bu durumda sakin olup plakasını almak. Ben plakasını almayı unuttum o sinirle :/
aynı durumu yaşamışız

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Çok geçmiş olsun. Eğer aracın plakası mobeseden bulunursa, ki ona kalmadan çevre esnaf dükkan vs kamerfası olan varsa araştırın ve davayı açın. aracı satsanız bile dava devam edebilir. Arkadaşımın park halinde arabasına çarptılar. kaskosundan yapıldı ama dava hala devam ediyor. kusur tamamen karşıya verildi. ondan karşılandı. sigorta rücu etti. değer kaybı davası hala devam ediyor. peşini bırakmayın. babası çıkar ağlar yalvarır yakarır, gözünün yaşına bakmayın. Araba yerine bi insanı ezse ne olacaktı?
gece vaktiydi fafkat hatırlayabildiğim kadarıyla aynı güzergahta ertesi sabah araştırdım fakat 2 tane esnafın kamerası vardı onlar da tam dükkanın önünü çekecek şekilde monte ettirmiş. Bundan dolayı mobeseye kaldık. Avukat dilekçe verdi ve emniyette incelenip mobese kayıtları alınacak. Aynı zamanda axa sigortam da benzer bir araştırma yapıyormuş. Umarım bu sorun çözülür. Arabayı geçtim hasarsızlığı geçtim hepsini geçtim o çocuğa babasının yanında 1 tokat atacağım. Bunun kaçarı yok.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Her ne kadar insanin bunlari yapasi gelse de baska durumlar olabiliyor. Mesela hayirsiz evlat babasinin arabasini kacirip baskasinin arabasina vurup kacinca, babasina da bu durumu “park halinde vurdular” diye anlatiyorsa, bu sizin yaptiginiz mudahale o yanlisi yapan kisiye bir ders niteliginde olmuyor. Babanin bir sefer daha cani aciyor..
Ama yanlisi yapanin arabasi olduguna emin olsam ben de aynisini yaparim net..
öyle bir durum olursa babasını da çocuğunu da aynı anda ayağımın altına alırım. Hiç şaşmaz.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
hepinize teşekkür ederim. Umarım canımıza gelen malımıza gelir.
Geçmiş olsun, ehliyeti olmayan çocuğuna arabasını veren veya çaldıran babaların suçu, çocuk ne yapsın
benim de oğlum var, hele araba sürmeye kalksın ehliyet almadan bacaklarını kırar evde yatırırım
çocuktur bu, illa ki yapacak. Hepimiz heves ettik zamanında bizim de olsun, biz de sürelim diye. Ben en çok da dolmuşçulara özenirdim sürekli araba kullanıyorlar diye. Fakat bu ahlak, edep ve saygıdır. Çocuğun babası baba değilse istersen götür arabayı sat bir şey ifade etmeyecek. Hayatı boyunca 3 kuruşluk biri olarak yaşayacak. Bir hata yapmışsındır arkasında durmasını bileceksin. Cana gelen mala gelsin. Bir şekilde araba halledilir. Fakat karakter değişir mi ? zor..(!)

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
ya kaza olur. insanlık halidir. cana gelmesin yeter ki. ama böyle bir özür bile dilemeden yapılan hareketler insanın ashabını bitiriyor yeminle. kardeşim otur efendice durumu anlat. de ki ben senin arabana çarptım ama bunu ödeyecek durumum yok. bir hal çaresine bakmaya çalışalım de. kusura bakma de. bir şey de yani. bu nasıl bir şey aklım almıyor. geçmiş olsun hocam Allah başka dert vermesin
aynen. Çocuk dursa karşımda abi özür dilerim istemeden oldu dese. Biraz daha kızarım sonra yumuşarım. Çağırırım babasını gel rapor tutalım senin ismini yazalım çocuğunun başına bela açılmasın derim. Çocuğun da kulağını çekerim ve işi tatlıya bağlarız. Ama bu tartışmasız saygısızlıktır, edepsizliktir. İnşallah ben de baba olacağım. Çocuklarımıza babasının arkasında olduğunu değil de yanında olduğunu öğretmeliyiz diye düşünüyorum.. ilginize teşekkürler.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Aynı durumu yaşadım, aynı hatayı yapmışsın, senin adına üzüldüm. Çarptı mı, hemen dur ve polisi ara, çok uğraşacaksın şimdi ve sonucu kocaman bir sıfır olacak. Olan senin hasarsızlığına olmuş olacak. Bana da gece 2 de alkollü bi panamera çarpıp kaçmıştı, kovaladık, sonra elime bir şry geçmedi ve hasarsızlığım bozuldu.
Aslında evet. Polis te aynısını söyledi. Ekip çağrılıp olay yerinde zabıt tutulması gerekiyormuş. Yalniz, öyle bir şok oldum ki. Bu tarz durumlarda soğukkanlı olmak zor. Ne diyelim Allah beterinden korusun. İlginize teşekkürler.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu forumda üyeliği olup da çocukken araba sürmek istemeyen bu hevesle ölüp bitmeyen yoktur büyük ihtimal. Ama ben bir kere bile araba kaçırmadım-bana da trafikte araba veren olmadı. Bu biraz insanlık ve sorumluluk meselesi. Eğer o arabayı baba kendi rızasıyla verdiyse sonuçlarına katlanacak, eğer kendisi vermediyse bu çocuğu yetiştiren kendisi ve yine sonuçlarına katlanacak. Umarım bulur hırsınızı alırsınız geçmiş olsun

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
geçmiş olsun,kovalayıp da çaresiz kalmak gerçekten zor bir durum, insanın elinde silahı olsa sıkası geliyor ama yapacak birşey yok :(

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep

çarpan Panamera olsa yaww :D:D:D

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
çarpan Panamera olsa yaww :D:D:D
kardeşim senin neden her yorumun şaka gibi ya. Adamın hasarsızlığı şerefsizin biri yüzünden bozulmuş sen çıkıyorsun çarpan panamera olsun diyorsun. Sinan Çetin in oğlu denilen şerefsiz karşı şeride geçip gazlarken polis şehit etti. Şehitlik bile 911 le olsun diyorsun o zaman

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,803
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Öncelikle çok geçmiş olsun Allah daha büyük kazalardan korusun.

Çok iyimser şekilde yazmışsınız lafım bütün 15-16 yaşındakilere değildir diyerek ancak lafınız istisnasız bütün 15-16 yaşlarında ehliyetsiz trafikte araba kullanmaya çalışan kardeşlerimize olsun. Bende 14 yaşında araba kullanmayı öğrendim ama ehliyetimi alana kadar bir kere bile trafiğe çıkmadım. En fazla boş pazaryerlerinde vs. kullanıp, enerjimizi atmak içinde kartinge giderdik arkadaşlarımla.

Maalesef suç bu çocukların eğitim veremeyen ailelerinde.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
öncelikle geçmiş olsun şükür kimsenin canına birşey olmamış.bu tür olaylarda bütün mesele vicdan ve insanlıkta bitiyor.bende lisede ehliyetsizken kaza yaptım ve park halindeki arabaya çarptım.ilk başta kaçtım sonrasında dönüp arabanın sahibinin buldum ve durumu anlattım "dayı senin arabaya çarpan benim.sen hala farketmemişsin hasarı ama işte burdan vurdum.seninde buraya parketmen yanlış ama başa gelen çekilir senin hasarı ben karşılayacağım.parayı bulmak için bana 1 hafta ver" demiştim.bizimkilerden gizli şekilde karşı tarafın arabasını yaptırdım ve olan bize oldu.babam bana kızıp 2 yıl arabamızı yaptırmadı ve otoparkta yatırdı.ozamanki aklımla yaptıklarımın sonuçlarını kestirebilecek düzeyde değildim ve yaşayarak gördüm.aksine babamda arabayı saklayan veya ters bir insan değildi ama bilirsinizki o sürmek için can atmak insanın aklını çeliyor :) .mesela 2 hafta önce yine kaza yaptım ve altımdaki arabada emanetti.inip geçmiş olsun dileyerek konuya girdim iki arabayıda yaptırdım.ha tabiki maddi zorluk yaşadım ama elden başka birşey gelmiyor.herşeyin başı sağlık vesselam diyerek iyice yaşlı gibi hissedeyim kendimi :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım