Bizim Polisin Hoş Olmaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,454
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Polislerde ve taksicilerde düzgün insan oranı neredeyse yarı yarıya. O yüzden sıkıntılı tiplere çok sık denk geliniyor. Ama o kadar pis bir durum ki, %50-%50 dağılım genelleme de yaptırtmıyor insana :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
4869621736_3d49b7e306_b.jpg
Geçen sene çevirmeye girdim.Hız ihlali çevirmesiydi.Herkese ceza yazılırken arabamı merak ettikleri için beni durdurduklarını söylediler.Bagaj vs kadran motor kaputu baktılar.Fiyatını sorup devam et dediler oluyor öyle.Eğitim kriter olmayınca...

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Polislerde ve taksicilerde düzgün insan oranı neredeyse yarı yarıya. O yüzden sıkıntılı tiplere çok sık denk geliniyor. Ama o kadar pis bir durum ki, %50-%50 dağılım genelleme de yaptırtmıyor insana :)
4869621736_3d49b7e306_b.jpg
Geçen sene çevirmeye girdim.Hız ihlali çevirmesiydi.Herkese ceza yazılırken arabamı merak ettikleri için beni durdurduklarını söylediler.Bagaj vs kadran motor kaputu baktılar.Fiyatını sorup devam et dediler oluyor öyle.Eğitim kriter olmayınca...
Vallahi bana genelde hep manyağı denk geliyor. Çok nadir çevirmeye giriyorum ama girince de öz giriyorum :D Geçen polisin teki beni yine durdurdu arka camların filmli diye. Karartma cam demesem çizmeye kalkıyordu. Hayır ben manyak mıyım arka cama film yaptırdıysam ön yan camlara niye yaptırmadım o zaman ? Off bak yine içim şişti :D

Görseli görünce Salad Bar'ı anmadan olmazdı :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Vallahi bana genelde hep manyağı denk geliyor. Çok nadir çevirmeye giriyorum ama girince de öz giriyorum :D Geçen polisin teki beni yine durdurdu arka camların filmli diye. Karartma cam demesem çizmeye kalkıyordu. Hayır ben manyak mıyım arka cama film yaptırdıysam ön yan camlara niye yaptırmadım o zaman ? Off bak yine içim şişti :D

Görseli görünce Salad Bar'ı anmadan olmazdı :D
Ahahahaha unutulmaz filmlerden.
Bu arada evet arka karartma cama da bana da anahtar ucuyla dalacaktı ruhsatı zor yetiştirdim eline

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,300
16,238
5,720
çanakkale
Marka
Renault
5 ay boyunca inatla arabamı aradı polisler eşim (ozaman kız arkadaşım) florya cennet mahallesi köprüsünün bir tarafında oturuyordu diğer tarafada polis çevirme koyuyordu istisnasız her gece.Hastane nöbetide gece 2 de bitiyordu 2.15 gibi evine bırakıyordum istisnasız hergece aradı adamlar ya.Belli bir süreden sonra polis bize küfrdiyorsun değil mi demişti yoo içim rahat demiştim.Bir keresinde ise evdeki çöpleri büyük bir siyah poşete koyup arka koltuğun oraya koydum polisin adıda fevziydi hiç unutmam elini daldırdı içine kolu falan hep battı ondan sonra pek sorun çıkarmadılar.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
5 ay boyunca inatla arabamı aradı polisler eşim (ozaman kız arkadaşım) florya cennet mahallesi köprüsünün bir tarafında oturuyordu diğer tarafada polis çevirme koyuyordu istisnasız her gece.Hastane nöbetide gece 2 de bitiyordu 2.15 gibi evine bırakıyordum istisnasız hergece aradı adamlar ya.Belli bir süreden sonra polis bize küfrdiyorsun değil mi demişti yoo içim rahat demiştim.Bir keresinde ise evdeki çöpleri büyük bir siyah poşete koyup arka koltuğun oraya koydum polisin adıda fevziydi hiç unutmam elini daldırdı içine kolu falan hep battı ondan sonra pek sorun çıkarmadılar.

bu resmen bubi tuzağı yalnız, sen bizle t*** mı geçiyon arızası da çıkabilirmiş :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O kadar hukuktan sonra siyah poşette ne var diye sorsalar ceset parçaladım derdim herhalde :D

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,300
16,238
5,720
çanakkale
Marka
Renault
bu resmen bubi tuzağı yalnız, sen bizle t*** mı geçiyon arızası da çıkabilirmiş :D
Nöbetten çıkıyorum yorgunum ve sürekli uykumdan yarım saat çalınıyordu.birde e 5 te bakım vardı ağustosta gece 2.30 da yolu kapatıyorlardı benim yolum ise yarım saat uzuyordu .simsiyah camlı ne üdüğü belirsiz araçlar geçiyordu bende devir intikam vakti dedim :)

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
oo birinci isim bazına geçilmiş, bu böyle olmasın diye bu abileri rotasyona koymuyorlar mı ya:D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bir keresinde arabamız bayağı yüklüydü, yük de çeyizdi yani. Arka koltuklar tavana kadar falan full :D
Şehrin girişinde gece 12-1 gibi durdurdular işte, adam geldi çeyizi görünce goygoy yapmaya başladı :D Arkada da bayağı araba birikti beni kenara da çekmedi, adam sohbete devam etti falan :D Adama kalsa sabaha kadar falan muhabbet devam ederdi ama abi eve gitsem artık geç oldu falan dedim :D

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,300
16,238
5,720
çanakkale
Marka
Renault
oo birinci isim bazına geçilmiş, bu böyle olmasın diye bu abileri rotasyona koymuyorlar mı ya:D
Evet değişiyor hepsinin diş taşını temizledim yalan yok belli bir süreden sonra o çevirmeleri hasta bağlama ve para kazanma olarak gördüm. :) düzeni çözemedim ama bazen haftada bir bazen iki kere görüyordum fevzi ismini de anahtarımı bastırarak değilde çekerek çıkardığı zaman diğer polisin ona bağırmasından ezberlemiştim

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
muhtemelen onlara göre "güzel" ve "kötü" lokasyonlar var. Artık önce atlayan mı yaşa göre mi ağırlık dağılımı değişiyordur. Ataköy a-plus sahil girişi çevirme ile, koru florya-cennet mahallesi bağlantısı karanlık üst geçit aynı olmaz:D

Son düzenleme:

yaarkaan

Asfalt Kurutucu
25 Ara 2017
52
41
670
Kusadasindayim genclik festivali var arkadaslarla toplandik gidiyoruz. Sirt cantalari cadirlar falan biraz da kalabaligiz (5kisi)merkezde polis cevirdi iste ne bu cantalar ne isiniz var burda falan gibisinden bizde derdimizi anlattik iste festivale gidiyoruz falan diye. Polis amcalar hemen basladilar yok kiz dusuyo mu giris ne kadar katilimcilar nasil falan gibi konusmaya (ha bu arada parmaklarda da alyans var yanlis anlasilma olmasin) iste bizde herkes gelebiliyo falan filan diyince abiler biraz daha igrenclestiler sonrasinda cokta tutmadilar da gidebildik.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Bir anı da benden olsun;
Saat 22:30-23:00 suları, trafiğin yoğun olmadığı saatlerde, çarşıda kırmızı ışıkta duruyordum. Kırmızı yandığı halde kornaya basan yaşlı amca (buradan selam olsun), ışık yeşile dönünce beni geçmeye vs. çalıştı, yol vermedim, ileride yine kırmızı yanıyordu. 2. Kırmızı ışıkta yine peş peşe durduk, analiz yapıyordum iç aynadan, yanında eşi vardı, arabası kiralıktı. Yine başladı korna basmaya, ben de trafik yoğun olmadığı için, yeşil yanınca sağa çekildim, önüme geçti, yoluma devam edeyim diye, peşine takıldım. 10-20 metre sonra aniden fren yaptı, az kalsın vuruyordum, durdu öyle, gitmedi, gözünü almasın diye selektör yapmadım, yanımda oturan bir abi, selektör at şuna dedi, "abi yok, gözünü alır" dedim, "ne güzel işte" dedi. Amcaya selektör attım, devam etti. Yol, tek yön olduğu için, sağ veya soldan geçme şansım yoktu, yol kenarlarında da arabalar park ediliydi. Amca, gitti, gitti, ileride trafik polislerinin yanında durdu (uygulama yoktu), "arkadaki beni taciz ediyor" dedi, trafik polisi, beni göstererek "bu mu?" dedi, yaşlı moruk da evet dedi, polis onu gönderdi, beni sağa çektirdi. O an, trafik polisinin gözünde $ işareti gördüm. Sağa çekemezdim, üstüne sürdüm. O yaşlı moruğu gönderip, beni suçsuz yere çektiği için, çok sinirlendim. Camı indirip, kapıların kitli olduğundan emin oldum, "o beni taciz etti, ben onu değil, yol boyu bana korna bastı, niye onu gönderdin, yüzleşelim" dedim. Trafik polisi, "yanında eşi vardı, tedirgin olmuşlar" dedi. Abi, ne yapmışım ki tedirgin olmuşlar, beni yol boyu sıkıştırdılar, sağa çekmem dedim. Gel, sadece promil üfleyeceksin deyince, gafil avlandım, boş bulundum. İndim arabadan, promil üfledim, ehliyet istedi, kimlik verdim. (19 yıldır kimlik taşımam, o gün taşıyasım gelmiş) Daha sonra, kimlikten ehliyet sorgulaması yapacağı aklıma geldi, telefon görüşmesi yapıcam dedim, yaptım, geldim, çoktan cezayı yazmışlardı. Aramızda halledelim vs. dedim, yanımda ehliyetli birisi var dedim, "yok, olmaz" dediler. Uzun lafın kısası, yıllardır gezmediğim yer kalmadı, girmediğim uygulama, kafaya almadığım polis (aile ilişkileri sayesinde) kalmadı, bir yaşlı ... yüzünden durduk yere "4036 TL" ceza yedim. Ehliyetim yoktu, almama 1 ay kalmıştı.
O gün, kendimi çok çaresiz, yalnız hissettim. Ne yapacağımı bilemedim, aileme de söyleyemedim. Nerede, nasıl ceza yedin diye sorarlar diye, kimseye söyleyemedim. Daha sonra öğrendi ailem, ödedik hemen cezayı.
O günden beri, yeşil reflektörlü kıyafet görünce, kan beynime sıçrar. Trafik polislerinden nefret ettim neredeyse. 200-300 TL prim için, haksız yere, anlamadan, dinlemeden ceza yazdılar. Arabanın, güya muayenesi yokmuş, ruhsata bakma gereği bile duymadı. Ruhsatta, muayeneye daha 4 ay var gösteriyordu, ama muayene yok diye ceza kesti. Hem ehliyet, hem muayene cezası yedim kısacası.
Hayırlısı böyleymiş dedim, vardır bir hayır dedim, ancak; vasıfsız, inisiyatifsiz, devletin, bizlerin verdiği güce dayanarak, halka ahkâm kesmeye çalışan polislerden nefret ettim. Bu fobimi, önyargımı da yenmek istemiyorum. Şu saatten sonra, ben onlara kıllık yapıcam.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Bugün saat 4 gibi asayiş çevirmesine girdim. Arabada tabi ki saklanacak edecek bişey yoktu. Kimlik verdim memur beyleri arama için buyur ettim. Bilenleriniz vardır F32 kullanıyorum.3 ayrı memur aynı sırayla "öğrenci miyiz(evet abi İTU), araba kiralık o zaman? (yok abi değil), oo o zaman ne kız düşmüştür he" diyaloğuna devam etti. Ben de tersleşmemek amaçlı yok abi öyle değil diye ufak düzeltip daha ses etmedim.Araba arandı, gbt bakılıyor, biraz da uzun sürdü bu 3 memur geldi yanıma beklerken, vay arkadaş kiralık değilse bilmem ne parası "yiyecen tabi" vay karısı kızı.. böyle bir muhabbet. yaşlar gözümce 25 35 arası. Ses tabi ki çıkaramadım ama hiç hoşuma gitmedi. Polis kuvvetinin bir "halk imajı" bir çizgisi olsun diye ummuştum. Benim memur bey dediğim adam karılar ne düşmüştür deyince hayal kırıklığı oldu. 15 dk sonra bu 3 abiden biri gbt bakan daha da genç duran çocuğa" bi gbt 15dk sürecekse eve gidemeyiz****" dedi. aldım ehliyetimi iyi günler diyerek ayrıldım.

Bilmiyorum bu da böyle bir anımdır ama hiç öyle hoşuma gitmedi. Muazzam ciddiyetle halımı sökseler umrumda olmazdı da bu muhabbet.. bilemedim abiler canımı sıktı.
bi ses veya video kaydı alabilseydiniz keşke hocam,genç polisler kendilerini bi halt zannediyorlar,beline silah alan adam oluyor hemen.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,295
3,932
4,070
İstanbul
Marka
Ford
3 - 4 yıl önce megane vardı o zaman İstanbuldan Amasya ya gidiyoruz annem kullanıyordu geredeyi fln çıktık polis kukalarla herkesi eski boş bir benzinliğe gönderiyor herkese tek tek kontrol yapılıyor. Nedeni ni bilmem ama bize kukayi açtı geç geç yaptı. Adamın gözünde oluşturduğumuz izlenimden mi bilmiyorum. Ama çevirdiği araçlarda da renk sedanı hb sw fark etmeden çeviriyordu. Sağolsun bizi yormadı o konuda.
İki kere de ehliyetsizken polis çevirdi saolsun affettiler sıkıntı olmadı..

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Bu tarz polisler var maalesef, bizi sadece muhabbete çevirdikleri çok oldu. Amerika'da yaşadığım dönemde çevirmeye bir defa denk geldim onda da 5 şeritli bir yolu komple kesip ehliyet soruyorlardı muhtemelen birisini arıyorlardı. Polis ise 1 defa çevirdi beni, keyfe keder kimse çeviremez zaten hakkı yok ama maalesef Türkiye'de oluyor. Polis var Polis var maalesef mesela ben 'Bekçi' lerden nefret ediyorum. Yeni yeni türediler piyasaya ve artık kendilerini çok ciddi derecede bir b*k sanmaya başladılar. Laf anlatsan anlamıyorlar, ben Amerika'dan geldikten sonra bir süre bakaya kalmak zorunda oldum, bekçi ler her çevirdiğinde 'ben bakaya'yım gbt yapmasan olmaz mı' dediğim de her defasında vatan haini gibi muamele yaptılar. Ülke'nin her yerine düzenleme gelmesi gerektiği gibi güvenlik güçlerimize de düzenleme gelmesi gerekiyor. Neyse ki Allah bu yiğitlere zeval vermesin :) bir Polis Özel Harekat hayranı olarak bu yiğitleri anmadan geçemezdim :)
d4137b54faea7f234f5a9e4b7b36cbce.jpg

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Bir anıda benden olsun!
O zamanlar Bahçeşehir'de oturuyorum, gece saat 2 gibi de bir arkadaşımı Bayrampaşa'da otogardan alıcam. Gündüz de AliBaba'dan aldığım iPhone kabı gelmişti, kargoyu da direk alıp açmadan arabanının arka koltuğuna atmıştım. Kargo dediğimde uzaktan geldiği için artık nasıl sarmışlarsa filmlerde gördüğümüz eroin paketleri gibi. Hatta teslim alırken ne koydular acaba bunun içine diye düşünmüştüm, sadece bir telefon kabı için baya büyüktü... Bu akılda kalsın, bir diğer konu da arabanın deli gibi yağ yakması nedeniyle benim sürekli yağ bidonuyla dolaşmam... Sürücü koltuğunun arkasında 4 litrelik yağ hep duruyordu...
Gece saat 1 gibi işte yola çıktım, salak gibi en sağ şeritten gidip -birde yabancı plakayım- Mahmutbey gişelerindeki çevirmeye girdim. Evrakları verdim, üstüm arandı, birden 4-5 memur arabaya doluştu falan... Benim saklayacak bişeyim yok, istedikleri kadar baksınlar yani...
Ama bu rahatlığım birden "bu ne! bu ne!" diye bağrışlarla bozuldu. Diyorumki içimden ne buldular yani? Memur almış eline benim çinden gelen -eroin gibi görünen- paketi sallıyor. Tabi ben bişey diyemeden arkadan biri kollarımı falan tuttu,bende bağrıyorum abi o çinden geldi kap var içinde kap kap! Aç bunu aç bunu diye bağrıyor diğeri falan. Dedim sakin olun, bu bugün çinden geldi, açmadan arkaya koydum beraber açalım dedim. Ordan biri gaza geldi falan... Bu arada o zamanlar hukuk fakültesi öğrencisiyim, final dönemine girmek üzereyim bir haftadır da ceza hukuku çalışıyorum. Yapılan aramanın hukuka aykırı olduğu falan farkındayım ama saklayacak birşeyim de olmadığından sesimi çıkarmıyorum.Teorikle-pratik farkını canlı canlı yaşadım yani... :D
Neyse ben sakinliğimi halen koruyorum, dedim abi çakınız falan var mı bende yok bişey. Daha sakin bi memur getirdi çakıyı açtık paketi, anladılar durumu. Bu esnada aracın kaputu falan da açılıyor, halen arabayı daha didik didik arıyorlar. Sonra bir diğer memur almış benim yağ bidonunu bağrıyor, ne var bunun içinde diye. Arabadan uzaklaştık o paket açılımı nedeniyle, bende uzaktan bağrıyorum abi yağ var onda yağ bak üstüne diye! "Bir yandan da gülüyorum, neye düştüm ben Allahım sen sabır ver. Neyse gittim koşarak yanına, abi dedim yağ yakıyor araba o yüzden yağ taşıyorum yanımda... Neyse koydu geri yerine.
Bunu duyan başka biri de ordan bağrıyor, yaptırsna motorunu falan diye... Aynen yaptırıcam abi diyorum ona da...
Daha fazla sesimi çıkarmadım, aldım evrakları yardırdım gittim Bayrampaşa'ya son gaz...
Bu benim İstanbul'da bulunduğum 5 yıllık süre dahilindeki tek çevirmemdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım