BMW E85 Z4 3.0i @mustafagorke

brky06

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
41
645
Ankara
Marka
BMW
Maşallah çok güzel aracınız tertemiz 2.0 kullanıcısıyım 1 yıldır her gün en üzgün olduğum günümde bile direksiyonundan gülerek indim.3.0 makinayı düşünemiyorum bile :) Türkiye'de belki de hatasız kalan son 2 e85 sahibi olabiliriz çok ortak noktamız var :D

Rockhound

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
39
147
235
41
Acıbadem
Marka
BMW
Maşallah çok güzel aracınız tertemiz 2.0 kullanıcısıyım 1 yıldır her gün en üzgün olduğum günümde bile direksiyonundan gülerek indim.3.0 makinayı düşünemiyorum bile :) Türkiye'de belki de hatasız kalan son 2 e85 sahibi olabiliriz çok ortak noktamız var :D

Çok teşekkür ederim. Haklısınız bu yaşımda hala çocuk gibi koltuğuna oturunca mutlu oluyorum heyecanlanıyorum :)

M54B30 gerçekten güzel bir makine, düz götürmek zor olsa da kullanması çok çok keyifli.

Piyasada çok fazla temizini görmedim diyebilirim haklı olabilirsiniz.

Bu aralar bir DIY videosu çekecektim bu kasalardaki "sound generator" ile ilgili. Hava filtresinden kabine gelen bir boru var bu modellere özgü, borunun ortasındaki bağlantı noktasında 2 parça sünger var. bunlardan birini veya ikisini çıkartıp boruyu boşalttığınız zaman dışarıya M54'ün müthiş bir intake sesini veriyor bu basit işlem. Her hangi bir zararı da yok. Benim gibi egzoz sesi değil de ciğerden sıralı 6 silindir sesi seven z4 sahiplerinin yapması gereken bir işlem.

Amma velakin bu videoyu yetiştiremeyebilrim,
çünkü aracımı satmam gerekiyor.

Erken vedalaşıyoruz kendisiyle. Hayaller düşünceler bitmiyor, inşallah kıymetini bilen birine gider.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Çok teşekkür ederim. Haklısınız bu yaşımda hala çocuk gibi koltuğuna oturunca mutlu oluyorum heyecanlanıyorum :)

M54B30 gerçekten güzel bir makine, düz götürmek zor olsa da kullanması çok çok keyifli.

Piyasada çok fazla temizini görmedim diyebilirim haklı olabilirsiniz.

Bu aralar bir DIY videosu çekecektim bu kasalardaki "sound generator" ile ilgili. Hava filtresinden kabine gelen bir boru var bu modellere özgü, borunun ortasındaki bağlantı noktasında 2 parça sünger var. bunlardan birini veya ikisini çıkartıp boruyu boşalttığınız zaman dışarıya M54'ün müthiş bir intake sesini veriyor bu basit işlem. Her hangi bir zararı da yok. Benim gibi egzoz sesi değil de ciğerden sıralı 6 silindir sesi seven z4 sahiplerinin yapması gereken bir işlem.

Amma velakin bu videoyu yetiştiremeyebilrim,
çünkü aracımı satmam gerekiyor.

Erken vedalaşıyoruz kendisiyle. Hayaller düşünceler bitmiyor, inşallah kıymetini bilen birine gider.
Hayırlısı olsun hocam, araçtaki bir sıkıntıdan dolayı mı satıyorsunuz merak ettim açıkçası

brky06

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
41
645
Ankara
Marka
BMW
İnşallah kıymet bilene gider böyle temiz bir araç hayırlı satışlar olsun hayırlısı olsun diyelim :)

Noyn

Senkromeççi
17 Ağu 2019
11
18
70
31
Amin teşekkürler. Katılıyorum, roadster kullanmak hakikaten tecrübe edilmesi gereken bir duygu. Motor gücü veya sesi değil olay. Değişik bir havası var.

Amin çok teşekkür ederim.
Merhaba, aracınızla ilgileniyorum. Size nasıl ulaşabilirim ?

Rockhound

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
39
147
235
41
Acıbadem
Marka
BMW
Merhaba arkadaşlar tekrar.

Geçen günlerde DIY bölümünde bahsettiğim özellikle bu motora sahip modellerdeki "sound generator" modifiyesini gercekleştirdim.

Aslında bir modifiye değil bu, toplamda 5dk sürmeyen bir işlem.

Hava filtresi kutusundan araç içi kabine giden intake sesini kabine veren bir boru var. Bu boru tamamen ses için tasarlanmış. Standart olarak zaten sıralı 6'nın sesi ciğerden geliyorken bahsettiğim boru icindeki iki parça süngerden birini veya ikisini cıkarttığınızda bütün işler değişiyor. Gaza yüklendiğinizde tok ve derinden kulak tırmalayan bir intake ve motor sesi alıyorsunuz. Simdilerdeki hoparlörlerden araç içine verilen motor sesi gibi düşunebilirsiniz.

İşlem icin video çekemedim ama hangi parça olduğunu ve ses değişimini gösteren bir gazlama videosu ekleyeceğim en kısa sürede..

Rockhound

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
39
147
235
41
Acıbadem
Marka
BMW
Yukarıda bahsi geçer boru bu;

tempFileForShare_20190818-133111.jpg

Video da aşağıda

Rockhound

Düz Yol Gazcısı
17 May 2019
39
147
235
41
Acıbadem
Marka
BMW
Merhaba arkadaşlar.

Üzerinde az da olsa emek verdiğim severek ve büyük keyif alarak kullandığım aracımı, kıymetini bileceğine inandığım otopark.com forum üyesi @Noyn arkadaşımıza sattım. Sattığım için üzgünüm ama yeni bir arkadaş edindiğim ve elimin altında olduğunu bildiğim için seviniyorum.

Kazasız belasız kullanmasını ve piyasadaki en temiz en diri E85 Z4'lerden biri olarak bilinmeye devam etmesi dileğiyle...

Kendisi de bu başlığı kullanmaya devam edecek muhtemelen kalabalık yaratmasın diye.

Üst entrylerde bahsi geçen "sound generator" videosunu hazırlayamadan satmış bulunduk ama bu demek değildir ki gelmeyecek :)

Herkese iyi forumlar...

Yeni bir araç ve proje ile görüşmek üzere..

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Merhaba arkadaşlar.

Üzerinde az da olsa emek verdiğim severek ve büyük keyif alarak kullandığım aracımı, kıymetini bileceğine inandığım otopark.com forum üyesi @Noyn arkadaşımıza sattım. Sattığım için üzgünüm ama yeni bir arkadaş edindiğim ve elimin altında olduğunu bildiğim için seviniyorum.

Kazasız belasız kullanmasını ve piyasadaki en temiz en diri E85 Z4'lerden biri olarak bilinmeye devam etmesi dileğiyle...

Kendisi de bu başlığı kullanmaya devam edecek muhtemelen kalabalık yaratmasın diye.

Üst entrylerde bahsi geçen "sound generator" videosunu hazırlayamadan satmış bulunduk ama bu demek değildir ki gelmeyecek :)

Herkese iyi forumlar...

Yeni bir araç ve proje ile görüşmek üzere..
Alana da satana da hayırlı olsun

Noyn

Senkromeççi
17 Ağu 2019
11
18
70
31
Herkese merhaba,

Nasıl ve nereden başlayacağımı bilmiyorum, arabayı almış olmanın heyecanı var üzerimde. Biraz geriden başlamak gerekirse ilk olarak pazar günü gidip aracı gördüm ve sahibi Mustafa abiyle tanıştım. Laf olsun diye söylemiyorum gerçekten tanıdığıma çok çok memnun oldum daha önce tanımak isterdim. Pazar günü 1-1.5 saat sohbet ettikten sonra bugun aracı baktırmak için sabahtan buluştuk. Forumda da yazdığı gibi arabanın gerek motor gerek mekanik olarak hiçbir problemi yoktu. Arabayı lifte kaldırdık herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Ben bu tarz işlerin çok uzatılmamasından yanayım o yüzden aracı kontrol ettikten sonra notere geçip satış işini hallettik. Yeni bir konu açmaktansa Mustafa abinin açtığı konudan devam etmek istedim çünkü onun arabada yapmak istediklerini ben devam ettirmeyi düşünüyordum o yüzden forumdaki konusu da aynı şekilde devam etsin istedim. Aracın kozmetik olarak revize edilmesi gereken yerler var. Zaman buldukça ilk olarak bunları halletmek istiyorum.

İlk olarak gözüme takılanlar;
-Sürücü kısmındaki bardaklık kırık şu an çalışmıyor ama @Rockhound önceden siprişini vermiş bardaklık ve arka stop u değiştireceğini söyledi
-Araba kilitliyken benzin deposu kitlenmiyor tırnağında bir sıkıntı var onu çözmem lazım
-Direksiyon, vites ve el freninin tekrar kaplanması gerekiyor. Kafamda bir belli bir şey olmadığı için acele etmeden güzel bir iş çıksın istiyorum.
-Kapı kollarının biraz yıpranmıs onları alüminyum olanlarıyla değiştircem sanırım gözüme daha modern geliyor.
-Yolcu emniyet kemeri kendini geri toplamıyor ve altındaki tırnağı kırılmış, onun da elden geçmesi lazım.
-Orta konsolun arka kısmında el freninin altında ufak şeyler koymak için bir oyuk var ama plastik malzeme olduğu için hem çok yıpranıyor hem de para, anahtar koyduğunuzda ses yapma ihtimali yüksek. O yüzden orada ufak süet tarzı bir parça estetik olabilir.
-Ön farların iyi bir işçilikle temizlenmesi gerekiyor, üzerinde yılların yorgunluğu var biraz.
-Üzerinde önceden kaplı olan folyoyu çıkartırken ön tamponu perişan etmişler ve tırnakları kırılmış, çok göze batıyor ve kötü gözüküyor. En kısa sürede ya tamponu yaptıracağım ya da M tampon bulup onunla değiştireceğim.

Bunlar haricinde şu an aklıma bir şey gelmiyor. Fazla vaktim olmadığı için bu saydıklarımı çok uzun süre zarfında yapıcam. Arabayla hiç vakit geçirmedim henüz. Kullandıkça ihtiyaca yönelik değişiklikler yenilikler yaparım diye düşünüyorum.

Mustafa abi gözün arkada kalmasın, araban kapalı garajda bile brandası örtülü şekilde duruyor :)

Son düzenleme:

Noyn

Senkromeççi
17 Ağu 2019
11
18
70
31
Tekrar merhaba,

Dün kaporta/boya ustamla konuştum cumartesi günü sabahtan tampondaki sorunları gidereceğiz. Eger vakit kalırsa farları da halletmek istiyorum.
IMG_0532.jpg

Öte yandan direksiyonu bu şekilde kaplamayı düşünüyordum ama görüştüğüm yer benim direksiyonun bu şekilde yapılamayacağını , sadece mevcut kaplamanın değişebileceğini söyledi. Ben de altı ve ustu normal deri, yanları delikli deri olacak bir model düşündüm. Büyük ihtimal maslaktaki bekar oto döşemede yaptıracağım. Onun dışında detailing ürünleri araştırıyorum arabayı başkasına emanet etmek istemiyorum basit yıkama ve bakım islerini kendim halledeceğim.

Noyn

Senkromeççi
17 Ağu 2019
11
18
70
31
Dün sanayide tamponu söküp tırnakları kontrol ettik. Maalesef iki tarafın da bağlantı noktaları kırılmış. Mecburen silikon sıkarak tamponu bağlantı noktalarına tutturup bantladılar. Geçici olarak sorun çözüldü ama arabanın hakkı bu değil. Uzun vadede yeni bir tamponla bu işi kökten çözme kararı aldım. 3. Stopun da değişmesi lazım içine su alıyor galiba. Haftasonu yoğun geçtiği için ne arabayı kullanmaya ne de bantları sökmeye fırsatım oldu, anca şimdi sökebildim. Araç temizliği için de birkaç ürün satın aldım, kullandığım zaman fotoğraflarıyla birlikte sonuçları ve düşüncelerimi paylaşacağım. Önceki gün yapılan işlemlerin fotoğrafları aşağıdadır.

AB14A2EF-D3A0-4B9D-A224-1BA8D0A558DB.jpeg
2FF24A08-E25D-44F0-B5F8-5FBBAEED03DB.jpeg

Ekli dosyalar

• 221CDCA8-1B5C-4FBF-84E0-4423F08B67A9.jpeg
    221CDCA8-1B5C-4FBF-84E0-4423F08B67A9.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 0
  • 84AAD611-A03B-4250-853F-C62DEBCE58BA.jpeg
    84AAD611-A03B-4250-853F-C62DEBCE58BA.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 0
  • 64299AC6-B2A0-4522-B9C3-A2292E8DF07C.jpeg
    64299AC6-B2A0-4522-B9C3-A2292E8DF07C.jpeg
    1,013.7 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım