KAPALI BMW Marka Araç Alırken Neye Dikkat Edilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Aklımda BMW 5.20 serisi var (2004-2005-2006-2007). Bu modellerden araç seçerken yakıtın hangisi olmasını tavsiye edersiniz, 5.20d Dizel mi 5.20i Benzin olan mı daha çok tutuluyor, bu yaştaki arabayı alırken yakıt türünde neye dikkat etmem gerekiyor? Yani kısaca 15-20 yaş arası, 2000 motoru olan araçta hangi yakıt türü öne çıkıyor?

(Baktığım araçlar 75 Bin TL ve 90 Bin TL arası araçlar, lütfen bu konu haricinde cevap yazmayınız, başka araç önerisi istemiyorum, sadece soruma cevap verilirse sevinirim.)

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. İlk açtığınız konu sanırım bugün ben onayladım diye hatırlıyorum.

Maalesef biniyorlar, hem de öyle böyle değil. Özellikle sosyal medyadan da çok bariz örnekleri var. Konu biraz dağılmış lakin kimsenin kötü bir amacı yok, bundan sonrasında konu dağıtılırsa ben alakasız mesajları sileceğim :) Almak isteyecek olan kişiler içinde ilerisi için örnek cevaplar oluşturur.

İyi akşamlar dilerim,
Berkin
Hocam sormak istediğim soruların cevabını alamıyorum sadece, her aracın bir eksiği veya bir fazlası vardır, ben razıysam buna diğerleri benim sorumu aydınlatsın yeter benim için :) sormak istediğim şu bu araçlarda benzin mi dizel mi öneriyorlar ve birde trigerinin kayışlı zincirli muhabbeti nedir, bu konulara cevap arıyorum ama arkadaşlar arizona kertenkelesi anlatır gibi belgesel anlatıyorlar bana :) ben Psikolojik Danışmanım herşeyin farkındayım bildiğim şeylerle değil, bilmediğim şeyleri anlatmaları gerekir, bunlardan bahsetmeyince konu gereksiz mesajlarla doluyor bu sefer. Yani aracı övmeyi, yermeyi bir kenara bırakılım, teknik bilgilere geçelim, yorum katmadan, teknik bilgilerin olumlu ve olumsuz taraflarını söylesinler kafi benim için.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam sormak istediğim soruların cevabını alamıyorum sadece, her aracın bir eksiği veya bir fazlası vardır, ben razıysam buna diğerleri benim sorumu aydınlatsın yeter benim için :) sormak istediğim şu bu araçlarda benzin mi dizel mi öneriyorlar ve birde trigerinin kayışlı zincirli muhabbeti nedir, bu konulara cevap arıyorum ama arkadaşlar arizona kertenkelesi anlatır gibi belgesel anlatıyorlar bana :) ben Psikolojik Danışmanım herşeyin farkındayım bildiğim şeylerle değil, bilmediğim şeyleri anlatmaları gerekir, bunlardan bahsetmeyince konu gereksiz mesajlarla doluyor bu sefer. Yani aracı övmeyi, yermeyi bir kenara bırakılım, teknik bilgilere geçelim, yorum katmadan, teknik bilgilerin olumlu ve olumsuz taraflarını söylesinler kafi benim için.
Cevaplar konu içeriğinden çok başlığa göre geliyor şuan ondandır, bmw alırken neye dikkat edilmeli diye genel bir başlık olunca herkesin içerikten çok başlık dikkatini çekiyo haliyle genel cevaplar geliyor :D araç ne olursa olsun bir BMW ise kullanıcı kitlesi çok önemli. Yakın arkadaşlarım var 520d ye yazılım yaptırıp kara duman gezen araçları yerle bir olan. Herkesin çevresinde olduğu için ona dikkat çekiyorlar haliyle ama siz de haklısınız tabi

Son düzenleme:

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Cevaplar konu içeriğinden çok başlığa göre geliyor şuan ondandır, bmw alırken neye dikkat edilmeli diye genel bir başlık olunca herkesin içerikten çok başlık dikkatini çekiyo haliyle genel cevaplar geliyor :D araç ne olursa olsun bir BMW ise kullanıcı kitlesi çok önemli. Yakın arkadaşlarım var 520d ye yazılım yaptırıp kara duman gezen araçları yerle bir olan. Herkesin çevresinde olduğu için ona dikkat çekiyorlar haliyle ama siz de haklısınız tabi
Ama burdaki insanlar hep yaşını başını almış olgun insanlar, sırf başlığa göre değilde, içeriği bir okuyup ona göre cevap verseler keşke, adam bana apaçi arabası alma diyor :) 5.20d'yi ne zamandır apaçiler sürüyormuş acaba :))

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Bende bu algıyı anlamıyorum işte... Honda apaçi arabası diye geçiyor ama alanların yarısı yaşlı veya orta yaşlı insanlar, bmw alan seri köz getir deniyor ama belki çeyreği bile değildir o bahsedilen kitle, audi alalım diyince iktidar sayesinde zengin oldum arabası denmeye başlanıyor.

Merak ediyorum acaba bunları söyleyenler o arabaları satın alma imkanına sahip olsa bu saydıkları kitleler yüzünden gidip premium olmayan markalara mı binmeyi tercih edecekler acaba.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Araçtan beklentiniz nelerdir? Belirttiğiniz yıl aralığında makyajlı hangi kasa üretilmiş ise onu tercih etmelisiniz. Dizel benzin farkı konusunda, bu hususta benden daha tecrübeli kişilerin vereceği bilgiler daha geçer akçedir.

(Baktığım araçlar 75 Bin TL ve 90 Bin TL arası araçlar, lütfen bu konu haricinde cevap yazmayınız, başka araç önerisi istemiyorum, sadece soruma cevap verilirse sevinirim.)
Neden başka araç istemediğinizi anlamıyorum. Tanıdık bmw servisimi var ?

P.s. BMW, genel olarak 6 dahil 7 ye kadar "arizona kertenkelesi" nin elinden geçebilir. Zaten biliyorsunuzdur ama yinede hatırlatayım istedim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ama burdaki insanlar hep yaşını başını almış olgun insanlar, sırf başlığa göre değilde, içeriği bir okuyup ona göre cevap verseler keşke, adam bana apaçi arabası alma diyor :) 5.20d'yi ne zamandır apaçiler sürüyormuş acaba :))
520d yi dediğim gibi çok apaçi sürüyor o ayrı bir mevzu ama kimse kimseye o apaçi arabası alma diyemez çünkü her arabanın apaçisi var. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama Ankara'da hondadan çok e60 kasa apaçisi görüyorum ben. Dip basık arabalar kara dumanlı yazılımlar dandik egzozlar falan. Arkadaşların dediği gibi sıfır honda yerine daha ucuza e60 bulunuyor.

Dediğim gibi her aracın apaçisi var, her aracın temizi de elbet var

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bende bu algıyı anlamıyorum işte... Honda apaçi arabası diye geçiyor ama alanların yarısı yaşlı veya orta yaşlı insanlar, bmw alan seri köz getir deniyor ama belki çeyreği bile değildir o bahsedilen kitle, audi alalım diyince iktidar sayesinde zengin oldum arabası denmeye başlanıyor.

Merak ediyorum acaba bunları söyleyenler o arabaları satın alma imkanına sahip olsa bu saydıkları kitleler yüzünden gidip premium olmayan markalara mı binmeyi tercih edecekler acaba.
Benim var ama almiyorum ornegin. Ama tabiki mesela illa ki bmw alacaksam 1 serisi almam 2 serisi alirim. 320 almam 420 alirim. Belirli markalarin belirli modelleri mimlenmis durumda cunku.
Bu on yargi neredeyse hepimiz de var.trafikde nasil delici kor eden basilmis sisleri sacma sapan yanan tofas gorduk mu kaciyoruz aslinda bir cogumuz alcaltilmis sacma m performance kitli bmw goruncede kaciyor. Buna marka bazli bakmamak lazim.
Tabi bu sadece premium markalar icinde gecerli degil. Civic daha komik modifikasyonlar daha cok gorurken corolla o kadar gormuyor mesela.

Son düzenleme:

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Atomu bile parçaladık ama ön yargılarınızı parçalayamadık, Psikolojik Danışman atasözü :D
Arkadaşlar alamadığınız, maddi anlamda almaya gücünüz yetmeyen araçları kötülemeyin :)
Siz 10 binlik araca 15 binlik ses sistemi takıp gezen adamlara benzemeyin, 90 binlik araca hala apaçi arabası diyenler var :)
O arabayı ya doktor ya avukat yada hakim sürüyordur güldürmeyin beni, apaçinin cebinde 2.84 TL'si bile yok :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Atomu bile parçaladık ama ön yargılarınızı parçalayamadık, Psikolojik Danışman atasözü :D
Arkadaşlar alamadığınız, maddi anlamda almaya gücünüz yetmeyen araçları kötülemeyin :)
Siz 10 binlik araca 15 binlik ses sistemi takıp gezen adamlara benzemeyin, 90 binlik araca hala apaçi arabası diyenler var :)
O arabayı ya doktor ya avukat yada hakim sürüyordur güldürmeyin beni, apaçinin cebinde 2.84 TL'si bile yok :D
Ne alamamasi hocam ? Gemi kaptaniyim ben pdr ci degil. burasi kenar mahalle forumu degil lutfen.
90 bin liraya zar zor 0 model fiat egea var gozunuzde buyutmeyin parayi.

Son düzenleme:

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
90 bin tl bahsi geçen kitle için elinin kiri şahincilerden bahsedilmiyor burda. Hatta 90 bin liralık arabayı almaya bile tenezzül etmeyebilirler.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam bu araba benim mahallemdeki en az 10 tane 30yaş altı gencin elindeki e60 bmw den birisi. Bu araba basılan, saçma sapan yazılım yapılan, ve muhtemelen bakımsız binilen bi araba. Makascı tayfadan bi araba. Apaçi dediğimz Tofaş tayfa değil sadece. Baba parası yiyen birsürü insan var ki emin olun 400-500bin tl lik arabalara binen apaçi-keko dolu piyasada.

Biz apaçi derken saçma modifiye eklentilerden bahsetmiyoruz. Kötü bakılan arabalardan, arabanın kıymetini bilmeyen sahiplerden bahsediyoruz burda

Ek olarak alttaki fotonun sahibi ankarada bir oto aksesuarcı, elinden onlarca e60 geçti hepsi de bu tip araçlardı. Para sadece doktorda avukatta yok yani memlekette

Ekli dosyalar

• 32514473_1831471517147402_6987640069486018560_n.jpg
    32514473_1831471517147402_6987640069486018560_n.jpg
    115.7 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Arkadaşlar siz beni façalı bir bmw ye binecek sanıyorsunuz neden ön yargılı davranıyorsunuz anlamıyorum :) Ben öğretmenim yapmayın etmeyin, sizin attığınız araçlara binsem beni hiç kimse takmaz bile, yapmayın etmeyin ÖNYARGILI davranıyorsunuz, ben façalı e60 istemiyorum keko arabalarından. LÜTFEN ön yargısız yorum yapın.

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Hocam bu araba benim mahallemdeki en az 10 tane 30yaş altı gencin elindeki e60 bmw den birisi. Bu araba basılan, saçma sapan yazılım yapılan, ve muhtemelen bakımsız binilen bi araba. Makascı tayfadan bi araba. Apaçi dediğimz Tofaş tayfa değil sadece. Baba parası yiyen birsürü insan var ki emin olun 400-500bin tl lik arabalara binen apaçi-keko dolu piyasada.

Biz apaçi derken saçma modifiye eklentilerden bahsetmiyoruz. Kötü bakılan arabalardan, arabanın kıymetini bilmeyen sahiplerden bahsediyoruz burda

Ek olarak alttaki fotonun sahibi ankarada bir oto aksesuarcı, elinden onlarca e60 geçti hepsi de bu tip araçlardı. Para sadece doktorda avukatta yok yani memlekette
Sizin attığınız resimdeki araca bakmıyorum bile neden o tarz araçlara bakayım, dışı bu şekilde olan araç 10 km sonra öksüre öksüre bozulur. Dağılır.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sizin attığınız resimdeki araca bakmıyorum bile neden o tarz araçlara bakayım, dışı bu şekilde olan araç 10 km sonra öksüre öksüre bozulur. Dağılır.
İşte bunlar satılırken orijinal görünüme çevirilip öyle satılıyor. Mekanik yine aynı bakımsız hor kullanılan mekanik oluyor ama jant tampon yay şu bu normal görünüyor. (Sadece görünüyor).

Hiç bunları yapmayıp 3 5 ay canını alıp satan birsürü insan da var. Benim dediğim sizin apaçi bunu alacak para bulamaz demeniz aslında ben e60 almayın demem asla

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu araca ne diyosunuz bakalım, ne bahanesi bulacaksınız; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-d-joistick-hatasiz-tramersiz-609519291/detay belli ki "kerkentele olmayan" biri kullanmış, faça yok gibi, jantlar da orjinal.
Yani 90 bin lirayi cok buldugunuza gore bi ariza cikarsa 10 bin lira daha kolayca cikarirsiniz gibi durmuyor acikcasi.
Dunyayi gezmis araba ve dizel. Tum sorunlara gebe araba.
En azindan kmsi dusuk bir arac bakin derim.

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
İşte bunlar satılırken orijinal görünüme çevirilip öyle satılıyor. Mekanik yine aynı bakımsız hor kullanılan mekanik oluyor ama jant tampon yay şu bu normal görünüyor. (Sadece görünüyor).

Hiç bunları yapmayıp 3 5 ay canını alıp satan birsürü insan da var. Benim dediğim sizin apaçi bunu alacak para bulamaz demeniz aslında ben e60 almayın demem asla
E canını yediğim arabayı resimden görüp almacağız için rahat olsun :) anlayan arkadaşlarımız var servisinde tanıdıklar var, onlarla birlikte bakılır tabikide.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım