KAPALI BMW Marka Araç Alırken Neye Dikkat Edilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Aklımda BMW 5.20 serisi var (2004-2005-2006-2007). Bu modellerden araç seçerken yakıtın hangisi olmasını tavsiye edersiniz, 5.20d Dizel mi 5.20i Benzin olan mı daha çok tutuluyor, bu yaştaki arabayı alırken yakıt türünde neye dikkat etmem gerekiyor? Yani kısaca 15-20 yaş arası, 2000 motoru olan araçta hangi yakıt türü öne çıkıyor?

(Baktığım araçlar 75 Bin TL ve 90 Bin TL arası araçlar, lütfen bu konu haricinde cevap yazmayınız, başka araç önerisi istemiyorum, sadece soruma cevap verilirse sevinirim.)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bu araca ne diyosunuz bakalım, ne bahanesi bulacaksınız; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-d-joistick-hatasiz-tramersiz-609519291/detay belli ki "kerkentele olmayan" biri kullanmış, faça yok gibi, jantlar da orjinal.
Arkadaşlar siz beni façalı bir bmw ye binecek sanıyorsunuz neden ön yargılı davranıyorsunuz anlamıyorum :) Ben öğretmenim yapmayın etmeyin, sizin attığınız araçlara binsem beni hiç kimse takmaz bile, yapmayın etmeyin ÖNYARGILI davranıyorsunuz, ben façalı e60 istemiyorum keko arabalarından. LÜTFEN ön yargısız yorum yapın.

Gönderdiğiniz Bmw gayet güzel, 5 serisini sevmeyen de pek yoktur. Ekspertiz yaptırırsınız, ustanıza baktırırsınız, temizse ve km'si vs. sizin için sorun değilse, içinize sinerse alırsınız. Konuyu yanlış değerlendiriyorsunuz. Kimse sizi façalı Bmw'ye binecek diye eleştirmiyor. Sadece bu tarz kullanılmış arabalardan uzak durun, temizine bakın diyorlar.

Son düzenleme:

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Gönderdiğiniz Bmw gayet güzel, 5 serisini sevmeyen de pek yoktur. Ekspertiz yaptırırsınız, ustanıza baktırırsınız, temizse ve km'si vs. sizin için sorun değilse, içinize sinerse alırsınız. Konuyu yanlış değerlendiriyorsunuz. Kimse sizi façalı Bmw'ye binecek diye eleştirmiyor. Sadece bu tarz arabalardan uzak durun, temizine bakın diyorlar.
Helal olsun beni anlayan tek insan :D

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu araca ne diyosunuz bakalım, ne bahanesi bulacaksınız; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-d-joistick-hatasiz-tramersiz-609519291/detay belli ki "kerkentele olmayan" biri kullanmış, faça yok gibi, jantlar da orjinal.

Çok yorumlar okudum herkese ayrı cevap veresim geldi ama önce sizin şu ilana yorum yapayım.

1. Plakalığa bakın araştırın madem ki psikolojik danışmansınız insanların arka itiş araçları nasıl kullandıklarınıda bilirsiniz az biraz düşünce yeterli olur.
2. Öğretmenim demişsin hocam iki fara iyi bakın farlar açık durumda olan fotoğraftaki "K" değer sapmasını görüyor musunuz ? sizce yaşlı yada orta halde biri binse bu farkı kabullenir mi 520 araçta ?
3. 520D 2014 ile aylarını geçirmiş birisi olarak kimse burada sizin maddi durumunuzu yorumlamıyor bu konuşmada sizin gibi bir öğretmene yakışmıyor.
4. 301 bindeki aracın iç deri kondisyonunun 0 olması saçmalıktır. Nasıl bakım yaparsan yap. Dyno üzerinde yapmadıysa yolu derinin yıpranma payını canlı canlı görmemiz lazımdı , büyük ihtimalle ya boyandı yada yeniden yapıldı.
5. Direksiyon göbeği airbag kısmı bana tuhaf geldi
6.İyi bir kullanıcı olsa o lastikleri bu araca takmaz

DAHA ÇOK YORUMLARIM fakat ihtiyaç gereği kadar yorum yeterlidir. KOLAY Gelsin.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Şimdi konuyu epey dağıttılar, ben tamda bunu sorcaktım, bu kayış-zincir muhabbeti nedir bundan bahseden olmuştu diğer formlarda.
N47 kodlu motorlarda zincir kopartma sorunu var. Her yerde yazar. Zincir bir kere değişir bir daha sorun olmaz. 300k ya gelmişse değişmiştir zaten. Yapmanız gerek diğer otomobillerdeki gibi ekspertize sokup arabanın geneline bakmak.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
E canını yediğim arabayı resimden görüp almacağız için rahat olsun :) anlayan arkadaşlarımız var servisinde tanıdıklar var, onlarla birlikte bakılır tabikide.
Ya zaten temizini kötüsünü anlarsınız ben onu demiyorum. Apaçi bunu alacak para bulamaz dediniz ya ona karşılık söylüyorum. Apaçi bunu alacak parayı bulup bu saçma şeyleri bilr yaptırabiliyor üstüne.
Zaten temizini bulun alın arabaya lafım yok imkanım olsa ben de düşünürüm e60. Benim kabullenmenizi istediğim şey para muhabbeti sadece :D

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Çok yorumlar okudum herkese ayrı cevap veresim geldi ama önce sizin şu ilana yorum yapayım.

1. Plakalığa bakın araştırın madem ki psikolojik danışmansınız insanların arka itiş araçları nasıl kullandıklarınıda bilirsiniz az biraz düşünce yeterli olur.
2. Öğretmenim demişsin hocam iki fara iyi bakın farlar açık durumda olan fotoğraftaki "K" değer sapmasını görüyor musunuz ? sizce yaşlı yada orta halde biri binse bu farkı kabullenir mi 520 araçta ?
3. 520D 2014 ile aylarını geçirmiş birisi olarak kimse burada sizin maddi durumunuzu yorumlamıyor bu konuşmada sizin gibi bir öğretmene yakışmıyor.
4. 301 bindeki aracın iç deri kondisyonunun 0 olması saçmalıktır. Nasıl bakım yaparsan yap. Dyno üzerinde yapmadıysa yolu derinin yıpranma payını canlı canlı görmemiz lazımdı , büyük ihtimalle ya boyandı yada yeniden yapıldı.

Aracı örnek verdim, bazı arkadaşlar façalı 5.20d baktığımı sanıyorlardı, sırf dış görünüş için fikir edinmek amacıyla atılmış bir linkti, siz baya ciddiye almışsınız durumu, o sadece bir örnekti.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aracı örnek verdim, bazı arkadaşlar façalı 5.20d baktığımı sanıyorlardı, sırf dış görünüş için fikir edinmek amacıyla atılmış bir linkti, siz baya ciddiye almışsınız durumu, o sadece bir örnekti.
Facali 520 bakiyorsunuz diyen yok.
90 milyara temiz 5 serisi yok diyoruz cogunlugu facali veya facalidan donme diyoruz.
90 milyara su an polo zor aliniyor. 5.el dunyayi gezmis bmw almayin diye soyluyor herkes. Ambleme takilmayin yururu guzel olsun daha farkli marka araclarda bakin diyor herkes neyse.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Lütfen hocam o sizin ciddiliğiniz , yorumlardaki şakalı mesajları siz çok ciddiye almışınız.

Kusura bakmayın lütfen Trde araç piyasası bu şekilde , buyurun gelin Adanaya size M4 ile gezen her yerde çatır çatır yanlayan , 750 ile yanlayan milyon çeşit adam göstereyim , arabayı normalde görseniz ya şöförlü araç dersiniz yada insan gibi binen yabancı bir vatandaşındır vb. diye konuşursunuz , madem insan psikolojisinden anlıyorsunuz , insanların nasıl araç sürdüklerinide az çok anlarsınız :)

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Arkadaşlar baktığım aracın her şeyi aynı olduğu halde 65 bin TL'liği de var 85 bin TL'liği de 100 bin TL'liğide var, ben gidipte 65 bin diye saçma sapan bir araç alacak değilim, kendime sorarım herşeyi aynı olan aracın biri niye 65 biri 100 diye, demekki 100 olan daha iyi, kanmadığım sürece. Yani fiyatı yüksek olanın bir nedeni vardır ki yüksek demiştir, kanma olayını da bmw den gerçekten anlayan arkadaşla bakacağım. Böylelikle 100 bin verdiğim araçta ne var ne yok öğrenmiş olurum.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Arkadaşlar baktığım aracın her şeyi aynı olduğu halde 65 bin TL'liği de var 85 bin TL'liği de 100 bin TL'liğide var, ben gidipte 65 bin diye saçma sapan bir araç alacak değilim, kendime sorarım herşeyi aynı olan aracın biri niye 65 biri 100 diye, demekki 100 olan daha iyi, kanmadığım sürece. Yani fiyatı yüksek olanın bir nedeni vardır ki yüksek demiştir, kanma olayını da bmw den gerçekten anlayan arkadaşla bakacağım. Böylelikle 100 bin verdiğim araçta ne var ne yok öğrenmiş olurum.
İşte millet de 65 e alıp işkillenmeuelim diyr 90 yazıyor bu mantıkla otomobil alamazsınız

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Lütfen hocam o sizin ciddiliğiniz , yorumlardaki şakalı mesajları siz çok ciddiye almışınız.

Kusura bakmayın lütfen Trde araç piyasası bu şekilde , buyurun gelin Adanaya size M4 ile gezen her yerde çatır çatır yanlayan , 750 ile yanlayan milyon çeşit adam göstereyim , arabayı normalde görseniz ya şöförlü araç dersiniz yada insan gibi binen yabancı bir vatandaşındır vb. diye konuşursunuz , madem insan psikolojisinden anlıyorsunuz , insanların nasıl araç sürdüklerinide az çok anlarsınız :)
Adanaya bir gün geleceğim, söz :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Ya hocam 98 civice 50 isteyen 70 isteyen adamlar var yapmayın allah aşkına ya :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kesinlikle 100 bin liraya bmw almak lazim 0 km egea alacagima 300 binde bmw alirdim

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Kesinlikle.
Aracın içini komple yenilemişler. Ayrıca jant,spacer, yazılım vs.. uygulanıp bu haline rahatlıkla geri getirilebilir bir otomobil. Böyle düzgün gözükmesi düzgün kullanıldığı konusunda bir kıstas değil. Direksiyon göbeği olduğundan fazla çıkık, tam yerine oturmamış.
Fotoğrafta bile görülen bu kadar çok şey varken bir incelemeye alınsa neler çıkar kim bilir :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar siz beni façalı bir bmw ye binecek sanıyorsunuz neden ön yargılı davranıyorsunuz anlamıyorum :) Ben öğretmenim yapmayın etmeyin, sizin attığınız araçlara binsem beni hiç kimse takmaz bile, yapmayın etmeyin ÖNYARGILI davranıyorsunuz, ben façalı e60 istemiyorum keko arabalarından. LÜTFEN ön yargısız yorum yapın.

Öncelikle, 5 mesajınızın 3 ünde pdr'okuduğunuzu ve nickinizdende anladık daha fazla söylemenize gerek yok heralde.
Size kimse faça araba alacaksınız, sen apaçisin demiyor zaten sadece bu arabayı alırken dikkatli olmanız gerektiği çok fazla canı alınan araç olduğunu söylüyoruz yani alırken normal araçlardan çok daha fazla incelemeniz gerektiğini.
Ayrıca attığınız ilan da ki plakalığa isim yazdırmak, kırmızı boyalı kaliper kapağı, o lastiklerin bu araçda olması düşündürüyor. Ve kaputun sağ ve sol açıklığı aynı gibi gelmedi bana detaylı bakmak lazım canli gözle görmek lazim veya iyi bir ekspertiz yaptırmak lazım. Ki ben bu kadar şey gördükten sonra da sırf bu araç için kalkıp bakmaya gitmezdim. Canı alınmış olarak tarif ettiğimiz şeyler bu.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tamam hadi hepinizi dinliyorum akıl akıldan üstündür, c180 için ne diyosunuz bakalım
Hocam ben tum konusulanlarin ozetini yazayim o zaman.
90 100 bin lira paraniz varsa lutfen premium marka almaya calismayin. Bir ariza verir karsilamasi zor olur. O paralara alinan premiumlarda anca son sahibini arar canlari cikmis olur.
Ben illa amblemli bir araba alacam diyorsaniz da paranizin az oldugunu kabul edip dusuk butceli premium modellere bakmaniz daha guzel olabilir (1 serisi a serisi a3 vb ) ama 90 100 milyarla premium d segment falan kovalamayin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım