C segmenti sedan kapismasi

En iyi C segmenti

• Kullanılan toplam oy
    216
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
mazda muhabbeti bence evlenilecek kız eylenilecek kız işine benziyor gözü onda ama iş sahip olmaya gelince başka parçası servisi ikinci eli güzel olana dönüş yapılmasına benziyor
geçende bir tv kanalındaki haber programında vardı. yol kenarında ustanın dükkanının yanına çekilmiş beklemekten üzerini sarmaşıklar sarmış araç hakkında haber yapıyorlardı. Soruyor muhabir nedir bu aracın bu halde olmasının sebebi diye. usta da parçası yok blokta çatlaklar var parça bekliyoruz diyordu. muhabir de bu araç yeni bir araç diye ekleyince usta ülkemizde parçası bulunmuyor diye ekliyordu

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
mazda muhabbeti bence evlenilecek kız eylenilecek kız işine benziyor gözü onda ama iş sahip olmaya gelince başka parçası servisi ikinci eli güzel olana dönüş yapılmasına benziyor
geçende bir tv kanalındaki haber programında vardı. yol kenarında ustanın dükkanının yanına çekilmiş beklemekten üzerini sarmaşıklar sarmış araç hakkında haber yapıyorlardı. Soruyor muhabir nedir bu aracın bu halde olmasının sebebi diye. usta da parçası yok blokta çatlaklar var parça bekliyoruz diyordu. muhabir de bu araç yeni bir araç diye ekleyince usta ülkemizde parçası bulunmuyor diye ekliyordu
Hocam bahsettiginiz seyleri ben 5 senedir mazda sahibi olarak yasamadim. hatta bir vag grubundan daha kolay daha ucuz daha cabuk parca buluyorum . ikinci el muhabbetinde haklisiniz eger zora girdigimde araba satarim veya ticaret yapanlarin mazda volvodan uzak durmasi lazjm

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
sadece mazda için demedim açıklık getireyim geçende arkadaş bir fiat marea ya tıklamış seviniyorlarmış stop lambası kırılmadı diye çünkü şuan ülkemizde bazı yıllarına ait stop lambası yokmuş

CDTI26

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
11
9
595
32
C segmenti sedan denildiğinde f/p aracı olarak bence skoda octavia ancak seçeneklerde göremedim. anketteki seçeneklere dönersek bildiğim kadarıyla focus ile mazda 3 aynı altyapıyı kullanıyor. Focusun yol tutuş ve sürüş dinamiklerinin çok iyi olduğunu biliyorum, Mazda 3 de testlerden öle olduğunu biliyorum ancak focus daha geniş bir motor yelpazesi sunmakta gerek yeni 1.5 dizeli gerek 1.6 atmosferiği(lpg uyumu için yada atmosferik sevenlere)gerek 1.0 turbo su gerekse 1.6 dizel daha düşük güçlü seçenekleri olması bnce bu karşılaştırmada onu hepsinin önüne geçiriyor.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
C segmenti sedan denildiğinde f/p aracı olarak bence skoda octavia ancak seçeneklerde göremedim. anketteki seçeneklere dönersek bildiğim kadarıyla focus ile mazda 3 aynı altyapıyı kullanıyor. Focusun yol tutuş ve sürüş dinamiklerinin çok iyi olduğunu biliyorum, Mazda 3 de testlerden öle olduğunu biliyorum ancak focus daha geniş bir motor yelpazesi sunmakta gerek yeni 1.5 dizeli gerek 1.6 atmosferiği(lpg uyumu için yada atmosferik sevenlere)gerek 1.0 turbo su gerekse 1.6 dizel daha düşük güçlü seçenekleri olması bnce bu karşılaştırmada onu hepsinin önüne geçiriyor.
2. Nesil Mazda 3 dediğiniz gibi Ford altyapısı
Ama 3. Jenerasyonlar skyactiv teknolojisi( motor şasi şanzıman...) Tamamen Mazda elinden çıkma milyar dolarlık arge ürünü yani

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Mazda 3 Kral ama Alınabilirliği,işletme maliyeti daha fazla..Ben alacak olsam Elantra alırdım.

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Ben duygusal olarak fluYANS derim :))) . ama fikir tamamen şahsıma kalsa c sınıfı aracı satıp güzel bir 1.6 T insigniaya binerdim :D

Ne dersek diyelim yine ortalık megane sedandan geçilmeyecek gibime geliyor. :)

Son düzenleme:

OmerFarukG

Elit Apaçi
24 Eki 2016
79
25
970
Mazda 3 Kral ama Alınabilirliği,işletme maliyeti daha fazla..Ben alacak olsam Elantra alırdım.

Baktığımızda Honda, Mazda ve Hyundaı'ya kıyasla 9,7 saniyede hızlanıyor (mazda 11,6 ve Hyundai 10,1). Mazda'nın beygir gücü düşük bikere ve daha pahallı yani anlam vermek zor.

Ayrıca Honda donanım olarak çok daha zengin.
Mesela Mazda'da yokuş kalkış desteği yok. Hyundaida LCD multimedia ekran yok, yağmur sensörü, park sensörü, hız sabitleme gibi donanımı özellikleri var honda'da.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Baktığımızda Honda, Mazda ve Hyundaı'ya kıyasla 9,7 saniyede hızlanıyor (mazda 11,6 ve Hyundai 10,1). Mazda'nın beygir gücü düşük bikere ve daha pahallı yani anlam vermek zor.

Mesela Mazda'da yokuş kalkış desteği yok. Hyundaida LCD multimedia ekran yok, yağmur sensörü, park sensörü, hız sabitleme gibi donanımı özellikleri var honda'da.
Hangi Honda 9,7 sn'de hızlanıyor?

Beygir gücüne göre fiyat biçmek bana garip geldi.

Mazda 3, c premium araçları saymaz isek en kaliteli araç,yagmur,far sensoru ve hız sabitleme ful donanım c hemen,hemen tüm araçta mevcut.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

hocam nasıl yokus kalkıs yok 2011 modelınde bıle var. head up dısplay olan arabada yokus kalkıs tabıkı var. donanım olarak mazda en fazla ıvır zıvır veren alet. beygır gucu dusuk ona lafım yok ama.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
hocam nasıl yokus kalkıs yok 2011 modelınde bıle var.

Hocam otomatik vitesi tork konvertörlü olunca yokuş kalkışa gerek kalmıyor ondan dolayı donanıma yazmıyorlar bir çok kişi de aaa bunda var diğerinde yok sanıyor.

Ayrıca anketi yapan arkadaş seçenekleri güncellemen de fayda var :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
''Mazda is the best.'':D:pOtopark.com ve Mazda ilişkisini buralarda takılmadan anlayamazsınız.:)Bence Mazda'nın bu kadar çok işaretlenmesinin sebebi insanların onu nadir ve ulaşılabilir güzel bir seçenek olarak görmeleri şahsen aracın nadir olmasını bende çok seviyorum.Her köşe başı benimki ile aynı arabadan olması canımı sıkar...o_O

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ee hepsinden öte otomobil oldukça eksiksiz. Malzeme kalitesi, işçilik, tasarım, konfor, yalıtım, yol tutuş, sürüş zevki, altyapı kalitesi, donanım, iç hacim, dayanıklılık ve uzun ömürlük.. otomobilde hemen hemen çoğu kriter belli seviyenin altına inmiyor. Genel olarak kaybettiği noktalar ise motor seçenekleri çok zayıf, satış sonrası hizmetleri çok zayıf. Bunca artısına rağmen sadece bu iki eksiği bile satışların düşük olmasına yetiyor bizim ülkemizde.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ee hepsinden öte otomobil oldukça eksiksiz. Malzeme kalitesi, işçilik, tasarım, konfor, yalıtım, yol tutuş, sürüş zevki, altyapı kalitesi, donanım, iç hacim, dayanıklılık ve uzun ömürlük.. otomobilde hemen hemen çoğu kriter belli seviyenin altına inmiyor. Genel olarak kaybettiği noktalar ise motor seçenekleri çok zayıf, satış sonrası hizmetleri çok zayıf. Bunca artısına rağmen sadece bu iki eksiği bile satışların düşük olmasına yetiyor bizim ülkemizde.
Mazdanin ozeti budur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım