Çalıştığınız sektör ve sektör haberleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
kesinlikle katılıyorum. severek yaparDIM ama daha işe giremedik :p bir ay stajla ağzımıza bir parmak bal çalıp bıraktılar :) üniversiteden mezun olacaksın dediler olduk, kpss den puan alacaksın dediler aldık, şimdi de askerlik yapacaksın demeye başladılar :)

4-5 çeşit lokomotif kullanıyoruz aslında. manevra lokomotiflerimizi saymıyorum . şu anda en çok envanterde DE24000 isimli orijini fransa olan ama artık 1960 lardan beri kullandığımız için her parçasını eskişehirde üretebildiğimiz lokomotifler var. yaklaşık 300 adet var. ihtiyar delikanlılarımız 2400 beygir gücünde 4 zamanlı v16 çift turbo motora sahip. (196?-2017 halen kullanıyoruz)

DE22000 lerimiz ki en sevdiklerim , klasik amerikanlar. 2200 hp gücünde 2 zamanlı v16 dan güç alıyor. bu makinalarda turbo yok. supercharger benzeri bir sistem var. efsane bir ses çıkarıyorlar youtube da bol bol video mevcut :) bunlardan elimizde 86 adet var. 1970 lerde alınmaya başlandı. ilk başlarda amerikadan direk gelen bir parti oldu. sonradan parçaları eskişehire geldi ve orada üretime başlandı. halen kullanıyoruz. özellikle yolcu trenlerine bu lokomotifler veriliyor. çok seri ve atik oldukları için :)

DE33000 ler; bunlar da 3300 hp gücündeler. 22000 lerden tek farkları yük katarı çekmek için tasarlandıklarından Turbo besleme kullanılması. ama ülkemizin demiryolu alt yapısı henüz bu gücü kaldıramadığı için yeni yeni randıman alınmaya başladı. yollar yenilendikçe gücünü yola patinaj çekmeden aktarabiliyor. 1990 larda üretimine başlandılar. tam sayılarını bilmiyorum ama 90 tane olması lazım elimizde.

şimdilerde amerikalılardan lisansını alıp yeni ürettiğimiz bir model var ki efsaneler efsanesi DE36000. 3600 hp gücünde ve son teknoloji kullanılıyor. biz bırakıyoruz kendi kendini idare ediyor alet :p ama malesef elimizde 20 tane falan mevcut tcdd çok almadı bunlardan.

bunlar dizel motorlu olanlar. elektrikli olanlardan çok daha yüksek güçler elde edilebiliyor. 4300 hp, 6800 hp ve yhtlerde kullanılan 8000hp gücünde elektrik motorlular mevcut. otomobillerle kıyaslanamayacak seviyede güçlü bizim aletler :p

çok çok iyilermiş, yüksek hacimli ve yüksek silindirli dizel motorları severim, pek devir çeviremezler ama acaip bir dönme kuvvetleri var
v16 2 zamanlı olayı ilginçmiş

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
valla ben de havacılık derken dispatch'lik olur, pilotluk olur, hava trafik kontrolörü olur, teknisyenlik olur vs. onlardan bahsetmiştim :D o bölümler hakkında bi bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem.

Bende seneye teknisyen olarak okuldan mezun olucam sizdemi okuyosunuz yoksa çalışıyomusunuz

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
çok çok iyilermiş, yüksek hacimli ve yüksek silindirli dizel motorları severim, pek devir çeviremezler ama acaip bir dönme kuvvetleri var
v16 2 zamanlı olayı ilginçmiş
efsane hepsi :) sürat falan yok ama sesleri ve devasalığı muazzam.. :) bunlar aslında şanzımansız motorlar. dizel-elektrik mantığı motor aslında jeneratör görevi görüyor ve elektrik üretiyor. üretilen elektrik te cer motorlarını çevirerek enerjiyi harekete dönüştürüyor. o şekilde hareket ediyorlar :)

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Bende seneye teknisyen olarak okuldan mezun olucam sizdemi okuyosunuz yoksa çalışıyomusunuz
İstanbul'da adı lazım olmayan bir şirkette 6 senelik dispatch deneyimim var. Şu an işimi bıraktım. Yaz sonu anadolu taraflarında havaalanında bir sirkete girip dispatch görevimi sürdürmeyi planlıyorum.

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
İstanbul'da adı lazım olmayan bir şirkette 6 senelik dispatch deneyimim var. Şu an işimi bıraktım. Yaz sonu anadolu taraflarında havaalanında bir sirkete girip dispatch görevimi sürdürmeyi planlıyorum.
havaalanlarında dispeçerlik nasıl işliyor ? her şirketin kendi elemanı mı oluyor ? genel bir kontrol birimi yok mu ?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Öğrenciyim:)Kanka Eylül Tayfun'a malı göstermiş bu bunla çıkıyo şu şunla yatmış vs muhabbetler:DBen de yazılılardan orta şeker alan bir öğrenciyim.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Yüksek mimarım. Şuan özel bir firmada çalışıyorum, bir yandan yarışma projeleri, freelance proje çizimi ve render işi yapıyorum. Ülkenin durumu kendi ofisimi açma riskini almamı engelliyor, ancak 9-7 çalışma saatleri de ruhumu daraltıyor. Bu pazar Ales'e giriceğim, 2 tane özel okuldan teklif var asistanlık için. 70 puanı geçersem asistanlığa devam, sonra doktora, prof. luğa kadar yolu var. Geçemezsem bir süredir iş yaptığım Alman menşeili bir firma yardımıyla ne olacaksa olsun deyip Almanya'ya gitme durumum var. 2017 çok şeye gebe.

yljod2zh3

Asfalt Kurutucu
22 Kas 2016
7
21
595
4 yıl İspanyolca tercümanlık okudum ve medya sektöründe özel bir spor kanalında editörlük muhabirlik ve yönetmenlik yaptım, çalıştığım süre boyunca Carmania isminde bir otomobil programına yönetmenlik yaptım ama sonra medya sektörünün nankörlüğünü gördüm ve istifa ederek ayrıldım şimdi ise hayatımı yaşıyorum :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yüksek mimarım. Şuan özel bir firmada çalışıyorum, bir yandan yarışma projeleri, freelance proje çizimi ve render işi yapıyorum. Ülkenin durumu kendi ofisimi açma riskini almamı engelliyor, ancak 9-7 çalışma saatleri de ruhumu daraltıyor. Bu pazar Ales'e giriceğim, 2 tane özel okuldan teklif var asistanlık için. 70 puanı geçersem asistanlığa devam, sonra doktora, prof. luğa kadar yolu var. Geçemezsem bir süredir iş yaptığım Alman menşeili bir firma yardımıyla ne olacaksa olsun deyip Almanya'ya gitme durumum var. 2017 çok şeye gebe.
Hocam 9-7 çalışma saatiyle çalışabiliyorsan ne mutlu sana :) Firmaların çoğu freelance'e zaman da bırakmıyor, derman da :/

myasinkavak

Profesör
9 Eyl 2016
55
61
1,010
31
İSTANBUL
Marka
Renault
Bir bankanın kurumsal satış bölümündeyim, 2016 mezunuyum iş hayatına başlayalı 3 ay oldu bu sürede gözlemlediğim bizden öncekiler çok güzel çalışmış ama bizim şu şartlarda hiç iş hacmini geliştirme alanımız yok. Firmaların limitleri kısılıyor, koca koca holdinglere limit açılmıyor derken 2017 ise tam bir muaallak

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bimeks iflasın eşiğinde, Teknosa para kazanamıyor dükkan kapatıyor. Media marklar notebook satıyor ama bir vida bile sökecek kapasitade teknisyenleri bile yok. Allahtan hepsi burada var yoksa işler kesat olcak bizim.

Notebook almak istiyenlere tavsiyem. Piyasada bundan iyisi yok. Bu fiyata bu performans veren yok. http://www.hepsiburada.com/dell-ins...inabilir-bilgisayar-b6300w81c-p-HBV000002I022
Servis konusuda iyi. Asus ve Dell candır :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
4 sene organizasyon sektöründeydim. Konser tiyatro festival çocuk tiyatroları vs, Haziran 2015 öncesi hem öğrenciydim hem de aylıklı çalışıyordum pek bi tadı tuzu yoktu öğrenci oldğum için part time ücreti alıyordum. 23 Haziran 2015te şirketten ayrıldım istanbulda Türkiyenin en büyük bi firmalarından biriyle öngörüşme yaptım. Bayram sonrası başlamak üzere anlaştık. Haziran seçimleri sonrası terör olaylarıyla anlaşma yalan oldu. Kendi memleketimde ortak bi işe başladım. Önce belediye şenlikleri iptal oldu, sonra terör olaylarıyla birlikte biletli işleri de yapamaz hale geldik. Tam işleri toparlıyoruz derken bi patlama bi saldırı bizim işler iptal oluyordu. 2016 yaz sezonuna kadar bi şekilde ite kaka zarar etmeden ama kar da etmeden geldim. 2016 yaz sezonunda açıkhava tiyatrolarında 26 27 tane iş için anlaşma yaptık. Geçtiğimiz yılın kötü izlerini sileriz diye düşünüyorduk, ramazan süreci zaten durgun, ramazan bitti ilk oyun durgundu satışlar,ikinci tiyatro oyununun olduğu gün 15 temmuz darbesi oldu. Sonrasında ilk 20 gün hiç bir iş yapamadık bi 10 iş iptal oldu. Sonra ise inat edip iptal etmediğimiz hiç bir iş bilet satmadı. Kazanamadık. En son 26 ağustos 2016da oldukça büyük getiri beklenen büyük bir işten sadece 300 lira kazanınca sövdüm bıraktım işi.
Biraz da aile baskısıyla devlet kurumları için mücadele ettim. Şimdilik oldu gibi bakalım son aşamadayım..

İstifa ettiğim son sektörümle ilgili haber mi diyeyim isyan mı diyeyim bilmiyorum. Son yaşadığımız olay da dahil olmak üzere ülkemizde herhangi bir olay olması durumunda futbol müsabakaları tvlerde show programları diziler aksamadan devam ediyor. Ama konserler tiyatrolar çocuk tiyatroları iptal ediliyor. Benim gibi bu sektörden ekmek yiyen en alt kademeden en üst kademeye binlerce vatandaşımız var. Nasıl ki futbol müsabakalarında teröre karşı duruş gösterilip pankartlar sloganlar vs eleştri getiriliyorsa müzik etkinliklerinde tiyatrolarda da aynı şekilde tepki gösterilebilir. Neden yapılmıyor demiyorum müsaade edilmiyor. Konserler sadece eğlence yeri olarak görülüyor ama müslüm gürses neşet ertaş şarkılarıyla da efkarlanıp hüzünleniyoruz. Müzik eğlenmek değildir sadece, bazen haykırış, bazen isyan, bazen hüznün dışavurumudur... Tvde acun eğlence programları yaparken futbol musabakaları devam ederken dükkanlar açılıp herkes çalışmaya devam ederken sırf konser tiyatro etkinliklerini düzenleyenler mi yas tutacak ? Benim başka tutunacak dalım vardı tutunmaya çalışıyorum Allah'a şükür başka bir yerden nasibimi kovalıyorum ama bu imkanı olmayanlar ne yapacak? Şarkıcılar vs tonla para kazanıyor bi kere de kazanmayıversinler diyenler çıkacaktır. Orta bütçeli bir konser veya tiyatro oyunu için en az 30 40 kişi ekmek yiyor....

b235c3a5ef7e843fd8fcf02f113fcc47.jpg

Anlatmaya çalıştığım buydu. Sanatta bir isyandır, protestodur. Sadece ve sadece sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirilmesini engellemek sanata balta vurmaktır.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Tıp öğrencisiyim.Tv de bilgisayar başında rahatsızlık araştırıp bilgiçlik taslamalar en baş ağrıtan mesele.Ben de kesin şeker var çok işiyorum çünkü; başım ağrıyor beynimde tümor var diye gelenler en büyük sıkıntı.Ha bir de sağlıkta şiddet; yılda 100 bin civarı doktora saldırı oluyor.Zaten toplamda 140 bin kişiyiz

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım